Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειναι μονο της 11.0.009,εχει παρατηρηθει και νωριτερα.

 

CERTIFICATE EXPIRED Bug ?

 

1) Παρε ενα back up για να μην χασεις τα δεδομενα σου

2)Αφαιρεσε την Micro sd

3)Αφαιρεσε την sim καρτα

4)Κανε φορματ με *#7370#

5)Η συσκευη θα κανει reboot

6)Διαλεξε χωρα ,ημερομηνια κλπ

7)Τοποθετησε παλι την Micro sd

8)Μην τοποθετησεις ομως την sim καρτα ακομα.

9) Αν εχεις ηδη εγκατεστημενες εφαρμογες στην Micro sd,

λογικα θα ξεκινησει η εγκατασταση των περισσοτερων .

Δοκιμασε να Κανεις εγκατασταση τωρα εφαρμογες

Λογικα θα εισαι οκ

10) Κανε επαναφορα απο back up.

11)Τοποθετησε την sim

 

Ευχαριστώ και τους δύο για την απάντηση. Έκανα format και επαναφορά από το backup και είναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκανα την ενημερωση on the air , εκανε εγκατασταση και επαννεκινηση μονο του και δεν πειραχτηκε τιποτα απο αυτα που ειχα στο τηλ. Ολη η δουλεια πηρε 10 λεπτα. Ενα γρηγορο κοιταγμα στο προβλημα που ειχε με την φωτο που την ανοιγε και μετα εκλεινε μονη της ..... it's gone :D .

........ Το πινακακι που εμφανιζεται οταν παταμε απο την οθονη αναμονης ,πανω δεξια για τον ελεγχο των συνδεσεων , εχει μεγαλωσει :ninja:

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Επίσης προστέθηκε η επιλογη Αναζήτηση στο internet "και στο υλικο μου"

στην αρχική οθόνη με συντομευσεις...... :)

Link to comment
Share on other sites

από κάμερα όμως τίποτα ε;;

μάλλον η nokia σε αυτό θα μας εγκαταλείψει για να προωθήσει τα υπόλοιπα camera phones κρίμα...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Επίσης προστέθηκε η επιλογη Αναζήτηση στο internet "και στο υλικο μου"

στην αρχική οθόνη με συντομευσεις...... :)

...... για προσπαθησε να κανεις αναζητηση ,ή οποιος αλλος εχει αναβαθμησει;;;; :blink: :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Επίσης προστέθηκε η επιλογη Αναζήτηση στο internet "και στο υλικο μου"

στην αρχική οθόνη με συντομευσεις...... :)

 

Όταν το πατάω βγάζει σφάλμα συστήματος. Καμιά ιδέα?

(Με το καινούριο firmware)

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πατάω βγάζει σφάλμα συστήματος. Καμιά ιδέα?

(Με το καινούριο firmware)

 

Όντως...λογικά εντός ωρών θα υπάρξει καινούργια,δεν μπορεί να μην το έχουν πάρει χαμπάρι....Ελπίζω τουλάχιστον.

Edit: Και εμένα τελικά

 

P.S Ρε παιδιά,και πριν κάνω την αναβάθμιση μου έβγαζε ένα γκρι πλαίσιο και συνεχίζει να μου το βγάζει πάνω δεξιά στην οθόνη που αλλάζει αριθμούς(0,80 , 10,85 και κάτι τέτοια)...δεν ξέρω τη είναι...έφυγε μετά από hard format....μου έχει σπάσει τα νευρά,τη μπορεί να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει άλλος το παρακάτω πρόβλημα με την ovi suite ?

Οταν συνδέω το τηλέφωνο με καλωδιο στην usb μου βγαίνει συνεφάκι Found new hardware MTP Device το οποίο αναβοσβήνει συνεχώς και δεν αναγνωρίζει το τηλ. με συνέπεια να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το nokia music. (Σε pc suite mode το αναγνωρίζει!)

Δοκίμασα και με την απλή pc suite και πάλι τα ίδια .Κατέβασα drivers απο microsoft τα ίδια!

Δέν το έχει αντιμετωπίσει άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα αναβαθμιση και σαν να μου φαινεται καπως πιο γρηγορο απο πριν το κινητο. Ελαχιστα αλλα πρεπει να υπαρχει διαφορα. Οσον αφορα την αναζητηση δεν εχω καποιο προβλημα.

 

Να βγει και το changelog να δουμε τι αλλαξε απο την παλια εκδοση. Οποιος το πετυχει πουθενα ας βαλει ενα λινκ

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πατάω βγάζει σφάλμα συστήματος. Καμιά ιδέα?

(Με το καινούριο firmware)

 

+1 , πως γινετε να εχουν μονο οι μισοι προβλημα δεν μπορω να καταλαβω...

Link to comment
Share on other sites

+1 , πως γινετε να εχουν μονο οι μισοι προβλημα δεν μπορω να καταλαβω...

 

Θα κάνω μια μαντεψιά.

 

Όσοι δεν έχουμε πρόβλημα το πήραμε με την έκδοση 11 μέσα ή είχε γίνει hard reset κάποια στιγμή.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

για βγάλε μία τη κάρτα μνήμης και άνοιξε το και πες μου αν παρατηρείς τα ίδια προβλήματα, γιατί εγώ 4 φορμάτ έκανα για να καταλάβω ότι μάλλον κάτι παίζει με τη κάρτα μνήμης.

Δηλαδή έκανες φορμάτ στο κινητό και χωρίς να περάσεις τίποτα στο έκανε;; στη κάρτα μνήμης έκανες φορμάτ;

 

Ναι. Έκανα format και το ξαναεμφάνισε. Όχι αμέσως. Θα κάνω αναβάθμιση να μπας και φτιάξει.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

 

P.S Ρε παιδιά,και πριν κάνω την αναβάθμιση μου έβγαζε ένα γκρι πλαίσιο και συνεχίζει να μου το βγάζει πάνω δεξιά στην οθόνη που αλλάζει αριθμούς(0,80 , 10,85 και κάτι τέτοια)...δεν ξέρω τη είναι...έφυγε μετά από hard format....μου έχει σπάσει τα νευρά,τη μπορεί να είναι?

 

Ξερει κανεις απο τη μπορει να ειναι?

Link to comment
Share on other sites

αμεσως μετά την αναβάθμιση αντιμετώπισα το ίδιο ακριβως πρόβλημα, αλλά με ένα hard reset το θέμα λύθηκε....

 

 

--- εννοω με το σφάλμα συστήματος στην αναζήτηση.... :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα και εγώ την αναβάθμιση.

 

Θα κάνω μια μαντεψιά.

 

Όσοι δεν έχουμε πρόβλημα το πήραμε με την έκδοση 11 μέσα ή είχε γίνει hard reset κάποια στιγμή.

Δεν θα το έλεγα. Και το δικό μου είχε την 11.0.008 αλλά η αναζήτηση δεν τρέχει, μου βγάζει σφάλμα συστήματος.

 

Το πρόβλημα με τα tabs στο μητρώο με άλλα θέματα οφείλεται στο ότι άλλαξε το UI των tabs. Εμφανίζονται πιο μεγάλες ώστε να πιέζονται με το δάχτυλο πιο εύκολα και χωρίς τα βέλη αριστερά και δεξιά.

 

ΥΓ: Πάντως δεν είδα να αναφέρετε τις σπουδαίες αλλαγές των εικονιδίων Μουσική, Λήψη, Κατάστημα μουσικής, Podcasting.

 

 

 

Ξερει κανεις απο τη μπορει να ειναι?

Για πάρε ένα screenshot να το δούμε και εμείς.

Προσωπικά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τι εννοείς.

 

αμεσως μετά την αναβάθμιση αντιμετώπισα το ίδιο ακριβως πρόβλημα, αλλά με ένα hard reset το θέμα λύθηκε....

 

 

--- εννοω με το σφάλμα συστήματος στην αναζήτηση....

 

Α ωραία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και γω τρώω "σφάλμα συστήματος" μόλις πατάω "αναζήτηση" στην αρχική οθόνη του κινητού. Ή αναβάθμιση έγινε κανονικά και δεν χρειάστηκε να κάνω hard reset ή restore από την κάρτα μνήμης αφού όλα ήταν στη θέση τους...

 

Λέτε να χρειάζεται κανα hard reset (με #7370# έτσι ??) για να φτιάξει ??? Το έκανε κανείς και του πέτυχε ?? :worry:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Άρα συνοψίζοντας... μόλις τη πέρασα κι εγώ βλέπω...

1. Προσθήκη gps υπηρεσιών στη λήψη φωταγραφιών

2. Χρήση και μπροστινής κάμερας και εικόνα και λήψη βίντεο

3. Αλλαγή στην εμφάνιση κάποιων εικονιδίων όπως ανέφερε και ο Itchrist86

4. Πλέον σε κάποιες εφαργογές πχ μητρώο τα μικρά βελάκια για tab αντικαταστάθηκαν με μεγάλα κουμπιά για εύκολη χρήση με το χέρι.

5. Εμφάνιση αναζήτηση και σε υλικό στην αναζήτηση της αρχικής οθόνης

 

Αυτά μάζεψα από σας πάμε και σε αυτά που παρατήρησα εγώ

1. Τα sms πλέον φαίνονται μόνιμα με κλειστά φακελάκια και συμβολάκια επάνω ένω έχω την εντύπωση οτι όταν ήταν διαβασμένο άνοιγε το φακελάκι μέχρι τώρα

2. Ιδιαίτερα σημαντικό ότι πλέον στην επιφάνεια με τις συντομεύσεις σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις αν θα φαίνονται

α) συντομεύσεις

β) αναζήτηση

γ) μουσική

δ) ραδιόφωνο

ε) ημερολογιο

Νομίζω το πιο σπαστικό ήταν αυτό δε μπορούσες να βγάλεις την αναζήτηση ενώ πλέον μπορείς ακόμα μπορείς να αφήσεις άδεια την αρχική οθόνη αλλά να σε ενημέρωνει για τη μουσική που παίζει ή για το ημερολόγιο. Σούπερ η συγκεκριμένη αλλαγή

3. Στην επιφάνεια με τη γραμμή επαφών όσοι τη χρησιμοποιούσαν θα είχαν προσέξει ότι ενώ οι τρεις πρώτες επαφές αν τις επέλεγες σου άνοιγαν το κουτάκι με τα συμβάντα στο χρώμα του θέματος ή τελευταία άνοιγε ένα διάφανο κουτάκι, τώρα πλέον όλες ανοίγουν το ίδιο

4. Κι εμένα μου φαίνεται σαφώς πιο γρήγορο στο άνοιγμα φακέλων και στη πραγματοποίηση της εντολής που πατάς αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου αλλά ίσως πιο αργό στη περιστροφή της οθόνης

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είναι ποιο γρήγορο. Επίσης προστέθηκε η εφαρμογή 'Λεξικό' που την ανάφερε το βιβλιαράκι αλλά δεν υπήρχε στις εφαρμογές.
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο τελικα και μενα πεταει σφαλμα στην αναζητηση, προηγουμένως νομιζα οτι αναφεροσασταν στην αναζητηση στο διαδίκτυο μονο στον φακελο Διαδίκτυο
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...