Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα...5η μέρα που έχω το κινητό και άρχισε τα κουλά του!Το κουμπί της κάμερας δεν ανοίγει αυτόματα την κάμερα παρα μόνμο λειτουργεί ενώ έχει ανοιστεί η εφαρμογή της κάμερας!Επίσης όταν ανοίγω το κινητό και βάζω το πιν το κινητό εμφανίζει μια μαύρη οθόνη και μόνο αν πατήσω το κουμπί του μενού ανοίγει!!Καμιά ιδέα!Του έχω κάνει φορματ όταν το πήρα!Η σχισμή πάνω δεξιά είναι δεδομένη!Να πω πως το κουμπί της κάμερας λειτουργούσε κανονικά!

Μην πειράζεις τίποτα που έχει σχέση με την οθόνη, ταπετσαρίες θέματα κλπ και θα δεις ότι το κουμπί θα παίζει κανονικά. Μάλλον χρειάζεσαι την 11. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδη σε εσενα φιλε μου , σου μιλαει κανονικα Ελληνικα και σε καθοδηγει το κινητο?

Καποιο παιδι ακομη που χρησιμοποιει το gps για επιβεβαιαωση της Ελληνικης γλωσσας καθοδηγησης?

 

Πρέπει να περάσεις με το Μaploader τους χάρτες της Ελλάδας και τις Ελληνικες φωνητικές οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να περάσεις με το Μaploader τους χάρτες της Ελλάδας και τις Ελληνικες φωνητικές οδηγίες.

Ευχαριστω πολυ:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην πειράζεις τίποτα που έχει σχέση με την οθόνη, ταπετσαρίες θέματα κλπ και θα δεις ότι το κουμπί θα παίζει κανονικά. Μάλλον χρειάζεσαι την 11. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Και όμως δεν έχω πειράξει τίποτα...Αλλά και να πείραζα...δεν δικαιολογείται νομίζω!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτό το screen protector. Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις; Υπάρχει κάτι άλλο από Ελλάδα;

Έχω ένα ζήτημα με το συγχρονισμό. Δεν μπορώ να συγχρονίσω, να περάσω τις επαφές μου στον υπολογιστή. Με του που κάνω τι ρυθμίσεις θέλω και πατήσω συγχρονισμός, μου βγάζει ότι ένα σφάλμα προέκυψε και διακόπηκε ο συγχρονισμός. Καμία ιδέα του τι μπορεί να φταίει;

Οχι φίλε.... μην την πάρεις...σε 2 μέρες διαλύθηκε..έσπασε σε 3 κομμάτια χωρίς το κινήτο να μου έχει πέσει κάτω..απλάτο είχα...στην τσέπη! κάνε search στο ebay για silicone case η στο pdair.com....

Rock n' Roll will never die...
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε.... μην την πάρεις...σε 2 μέρες διαλύθηκε..έσπασε σε 3 κομμάτια χωρίς το κινήτο να μου έχει πέσει κάτω..απλάτο είχα...στην τσέπη! κάνε search στο ebay για silicone case η στο pdair.com....

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, όπως ευχαριστώ και το άλλο παιδί που παρατήρησε ότι είναι θήκη. Εγώ, screen protector ψάχνω. Για θήκη χρησιμοποιώ αυτήν που είχε το κουτί (το μόνο που με νευριάζει στη θήκη, είναι ότι όταν είμαι σε θορυβώδες περιβάλλον και το έχω πάνω σε τραπέζι - π.χ. καφετέριας - επειδή δεν ακούγεται ο ήχος της κλήσης, αναγκάζομαι να το αφήνω να προεξέχει λίγο της θήκης, ώστε να μην καλύπτεται ο αισθητήρας, γιατί διαφορετικά δε φωτίζεται).

Δικό μου ήταν το λάθος, που πέρασα τη θήκη για screen protector. Πώς το έκανα αυτό; Ούτε και εγώ το κατάλαβα. :wacko:

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Στην κεντρική οθόνη δεν κάνει αυτόματη περιστροφή, αλλά μόνο μέσα στα μενού;

 

Καλημερα & καλη εβδομαδα!

Ναι,ετσι συμβαινει.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.και εγω στο κλαμπ με το ανενεργο κουμπι καμερας και επισης οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και παταω το κοκκινο κουμπακι παλι δεν κανει τιποτα!!ενα ενα τα προβληματα αυξανονται...απογοητευση!!ελπιζω να φτιαξουν με την αναβαθμιση που θα βγει γιατι δεν ειναι δουλεια να κανουμε ολη την ωρα φορματ και να ειμαστε με το αγχος ποτε και τι θα ξαναπαρουσιασει!..
Link to comment
Share on other sites

Κοινοποίησα το post μου σε Nokia και Vodafone και περιμένω απαντήσεις! Σήμερα λογικά θα πρέπει να μου πουν τι θα γίνει!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως πρόβλημα, προς το παρόν, είναι γνωστό με επίσημη ανακοίνωση από την Nokia, μόνο το πρόβλημα με το ακουστικό. Με το οποίο υπάρχει πρόβλημα σε κάποια 5800. Κάνουν αντικατάσταση του προβληματικού ακουστικού και όχι επιδιόρθωση των επαφών του. Όσοι έχετε αυτό το πρόβλημα, να το πάτε στο service και μην το 'φτιάχνετε' μόνοι σας!

Για τα υπόλοιπα 'προβλήματα' που αναφέρονται από τους χρήστες, δεν υπάρχει ακόμη σχετική ανακοίνωση. Ίσως λοιπόν υπάρχει πρόβλημα σε κάποια κομμάτια 5800 και όχι σε παρτίδες. Στο δικό μου πάντως δεν υπάρχουν τα προβλήματα! Όσο για την φωτεινή σχισμή επάνω δεξιά, δεν χαρακτηρίζεται ως πρόβλημα από την Nokia, μιας και έτσι είναι η κατασκευή του. Για να αλλάξει κάτι, θα πρέπει να αλλάξει η γραμμή παραγωγής, αλλά δεν υπάρχει κάτι προς το παρόν. Αυτά και ελπίζω να βοήθησα...

 

Καλημερα & καλη εβδομαδα!

Ναι,ετσι συμβαινει.

 

Μιχάλη καλημέρα και ευχαριστώ! Όλο μας μπερδεύεις τελευταία με τις συσκευές σου... τώρα βλέπω 7710... πάει το 5800; :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!!!! Βγήκε νέο firmware για το 5800 μας!!!!

 

Έκδοση firmaware: 20.0.012

 

Για να δούμε....

 

http://img19.imageshack.us/img19/4747/5800oc2.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!!!! Βγήκε νέο firmware για το 5800 μας!!!!

 

Έκδοση firmaware: 20.0.012

 

Για να δούμε....

 

http://img19.imageshack.us/img19/4747/5800oc2.th.jpg

 

την περασες..?

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα μέσω FOTA τα πολύ χοντρά τα λύσανε. Η κάμερα δυστυχώς στα ίδια επίπεδα αν και πρέπει να υπάρχει ελάχιστη βελτίωση. Αρκετές αλλαγές πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα αλλά δεν έχω δει ακόμα διαφορές!!!!

 

Δεν υπάρχει πουθενά το τι περιλαμβάνει η έκδοση???

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρακάτω δεν αναφέρει κάτι, όταν βάζεις το product code 0559395 και μου κάνει εντύπωση:

http://europe.nokia.com/get-support-and-software/download-software/device-software-update/can-i-update

 

Ούτε στην λίστα της Nokia απάρχει ακόμη.

Μόλις έχω τα στοιχεία του SB θα τα ανεβάσω!

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..

Και τωρα π δν ανοιγει το κιν μου μετα την αναβαθμιση?..

 

Μολις το ενεργοποιω βγαζει την ασπρη οθονη με το "ΝΟΚΙΑ" κ μετα σβινει..

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone σχετικά με το θέμα που είχα αναφέρει και μου είπαν ότι:

 

"Το ελάττωμα αυτό είναι έτσι και δεν αλλάζει ή διορθώνεται. Όλα τα κινητά που εισάγει η Nokia στην Ελλάδα είναι έτσι και ΘΑ είναι έτσι"

 

Μου πρότειναν είτε να μου δώσουν άλλη συσκευή 5800 ή όποιο άλλο κινητό θέλω! Σκέφτομαι να πάρω το Ε71 τελικά και να ξεμπλέξω...

Τι λέτε...;;;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια..

Και τωρα π δν ανοιγει το κιν μου μετα την αναβαθμιση?..

 

Μολις το ενεργοποιω βγαζει την ασπρη οθονη με το "ΝΟΚΙΑ" κ μετα σβινει..

 

χμμ μη μ λες τετοια,κ ειμαι ετοιμος να την περασω..

για ξαναδοκιμασε να το ανοιξεις.

Link to comment
Share on other sites

χμμ μη μ λες τετοια,κ ειμαι ετοιμος να την περασω..

για ξαναδοκιμασε να το ανοιξεις.

 

Εχω δοκιμασει πολλες φορες απ τη στιγμη που το επαθε..

 

Χαζεψε το κινητακι..

 

Αυτο εγινε μολις εκανα την ανακτηση του αντιγραφου ασφαλειας Btw...

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

@paulchro Βγάλε την μπαταρία, ξεσύνδεσε το κινητό από το usb και άφησε το για λίγα λεπτά. Μετά ξαναδοκίμασε να το ανοίξεις και να το συνδέσεις με το usb και να τρέξεις το NSU.

 

Η νέα αναβάθμιση είναι διαθέσιμη ταυτόχρονα και μέσω NSU και μέσω FOTA?

Πήρα την απαντησή μου. Έτραξα την ενημέρωση λογισμικού και μου έβγαλε ό,τι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

@paulchro Βγάλε την μπαταρία, ξεσύνδεσε το κινητό από το usb και άφησε το για λίγα λεπτά. Μετά ξαναδοκίμασε να το ανοίξεις και να το συνδέσεις με το usb και να τρέξεις το NSU.

 

Πολυ περιεργα μας τα λεει το κιν.

Εβγαλα πριν την μπαταρια και τιποτα.

Μετα εβγαλα μπαταρια και σιμ και ανοιξε. Και τωρα που ξαναεβαλα τη σιμ τιποτα παλι.

 

Δν παμε καλα.

6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...