Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Problems Solved. Τελικά στο 3ο hard format έγινε σωστά η δουλειά. Πριν όταν έκανα εγκατάσταση εφαρμογές μου έλεγε οτι "υπάρχει ήδη η εφαρμογή".. Διάβασα και κάτι άλλα ποστ και στο 3ο φορματ και αφού πέρασα ότι πρόγραμμα ειχα κ πριν, δουλεύει το κινητό ΑΨΟΓΑ φύγανε και τα κολλήματα της βονταφον σιμ καρτας. Ελπίζω για πάντα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω να κανω καποιες ερωτησεις:

1) υπαρχει σε κοκκινο και αν ναι που;

2)οταν το παρω πρεπει να το φορτισω αμεσως η να περιμενω να ξεφορτιστει;

Link to comment
Share on other sites

1)Αν υπαρχει σιγουρα καποιο χρωμα στην αγορα αυτο θα ειναι το κοκκινο

2)να το αφησεις να ξεφορτισει

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

εγώ πήρα σήμερα το κινητό μου στη vodafone και μου ειπαν οτι θα το στηλουν για σερβις και θα μου ερθει σε 15 μερες ειναι λογικό για τόσες μέρες?????
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι είχε που το έστειλες για service;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

το εβαζα σε προφιλ αθορυβο,το εκλεινα και οταν το ανοιγα με αυτό το προφίλ έβαζα τον κωδικό και μετα η οθονη μου εμενε μαυρη και κολουσε κιολας.

 

κατι άλλο ισχύει αυτό που λένε ότι πρέπει να το φορτήσουμε της 3 πρωτες φορες απο 14 ωρες τη φορα ή θα χαλάσει?????

Link to comment
Share on other sites

Που το άκουσες αυτό;

Πάντα το φορτίζεις όσο χρειάζεται. Ποτέ περισσότερο.

Απλά οι πρώτες 3-4 φορτίσεις καλό είναι να γίνουν εφόσον κλείσει πριν από μπαταρία η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι και εγω να αγορασω το 5800 αλλα εχω ακουσει τοσα πολλα!!!αξιζει τελικα η αγορα του?αυτη η σχισμη διορθωθηκε?επισης εχω ακουσει οτι αργει μεσα στην εκθεση ισχυει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

8 ωρες μονο την πρωτη φορα,μετα κανονικα οσο χρειαζεται.

ΔΕΝ ισχύει αυτό!

Ό,τι γράφω πιο πάνω είναι το σωστό να κάνει κανείς ώστε να επιτύχει τις μέγιστες επιδόσεις.

 

 

σκεφτομαι και εγω να αγορασω το 5800 αλλα εχω ακουσει τοσα πολλα!!!αξιζει τελικα η αγορα του?αυτη η σχισμη διορθωθηκε?επισης εχω ακουσει οτι αργει μεσα στην εκθεση ισχυει? ευχαριστω

Η σχισμή εξακολουθεί να υπάρχει και πιστεύω πως θα συνεχίσει να υπάρχει.

 

 

Εάν αξίζει είναι κάτι το αμφιλεγόμενο θα έλεγα. Και εξηγώ.

Αν το σκεφτείς από τη πλευρά τιμής/απόδοσης, ναι αποτελεί εξαιρετική περίπτωση.

Αν το σκεφτείς από τη πλευρά ποιότητας κατασκευής, παρουσίασης προβλημάτων στη συσκευή (μιλάω για hardware προβλήματα) και ό,τι ταλαιπωρία συνεπάγεται αυτό, δεν αξίζει.

 

Από προσωπική πείρα, μετάνιωσα για την αγορά του.

Περισσότερο καιρό βρίσκεται στο service και λιγότερο στα χέρια μου. Συνυπολογίζοντας και την συμπεριφορά από τη πλευρά της Alpha Copy, τότε άστο καλύτερα. Δεν θα ήθελα να επεκταθώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την αναβάθμιση μεσο του software updater και όλα μια χαρά :)

Ειναι λιγο πιο γρήγορο τώρα η με φαίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Εάν αξίζει είναι κάτι το αμφιλεγόμενο θα έλεγα. Και εξηγώ.

Αν το σκεφτείς από τη πλευρά τιμής/απόδοσης, ναι αποτελεί εξαιρετική περίπτωση.

Αν το σκεφτείς από τη πλευρά ποιότητας κατασκευής, παρουσίασης προβλημάτων στη συσκευή (μιλάω για hardware προβλήματα) και ό,τι ταλαιπωρία συνεπάγεται αυτό, δεν αξίζει.

 

Από προσωπική πείρα, μετάνιωσα για την αγορά του.

Περισσότερο καιρό βρίσκεται στο service και λιγότερο στα χέρια μου. Συνυπολογίζοντας και την συμπεριφορά από τη πλευρά της Alpha Copy, τότε άστο καλύτερα. Δεν θα ήθελα να επεκταθώ!

 

 

Ακριβως! Το αν αξιζει ειναι ρισκο στο τι θα σου τυχει! Itchrist δ ξερω γιατι ειναι το δικο σου στο service συνεχεια αλλα και εγω θα το ειχα μετανιωσει σε αυτη την περιπτωση..Ομως εγω το πηρα μολις...12 ευρω λογω επιδοτησης και δε το εχω μετανιωσει καθολου καθως ουτε και προβληματα μου εχει βγαλει!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω στο κινητό hack, σε ενδεχόμενη αναβάθμιση θα πρέπει να το ξανακάνω ή όχι; Επίσης το hack έχει κάτι το αρνητικό ή κάτι που πρέπει να προσέξω;

Την ερώτησή μου την κάνω σε αυτό το νήμα, γιατί θέλω να δω για τη μετέπειτα λειτουργία του κινητού και με ενδεχόμενη απάντηση κάποιου χρήστη να χρησιμοποιήσω το νήμα για το hackάρισμα.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω να βρω αυτο που λετε για τα εφε και τον εχω βρει πουθενα.Πως γινεται και τι αλλαζει και σε πιο υπομενου βρισκεται???:O:O
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνω στο κινητό hack, σε ενδεχόμενη αναβάθμιση θα πρέπει να το ξανακάνω ή όχι; Επίσης το hack έχει κάτι το αρνητικό ή κάτι που πρέπει να προσέξω;

Την ερώτησή μου την κάνω σε αυτό το νήμα, γιατί θέλω να δω για τη μετέπειτα λειτουργία του κινητού και με ενδεχόμενη απάντηση κάποιου χρήστη να χρησιμοποιήσω το νήμα για το hackάρισμα.

Ναι, θα πρέπει.

 

Αρνητικό δεν έχει.

Ούτε υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξεις ιδιαίτερα.

Απλά διάβασε καλά τις οδηγίες του αντίστοιχου θέματος και όλα θα πάνε καλά.

 

 

Ψαχνω να βρω αυτο που λετε για τα εφε και τον εχω βρει πουθενα.Πως γινεται και τι αλλαζει και σε πιο υπομενου βρισκεται???:O:O

Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις...:O

Ψάχνεις να βρεις που βρίσκεται η επιλογή ενεργοποίησης των εφέ;

Αν ναι, πήγαινε στα θέματα και πάτα Επιλογές > Εφέ θέματος > Ενεργοποίηση.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πράγμα είναι απ όπου και αν το πάρεις.

Προχώρα την αγορά από το eshop. Το έχουν αγοράσει και άλλα παιδιά και ήταν ελληνικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

μετά απο πολύ καιρό και έπειτα απο την νέα αναβάθμιση μέσω FOTA αυτή τη στιγμή προσπαθώ να δημιουργίσω ένα backUp μέσω του Content Copier για εδω και μισή ώρα για 2η φορά έχει κολήσει στο 73%.

Το πρόγραμμα μέσω του windows task manager δείνει να δουλέυει κανονικά.

Γνωρίζει κανεις γιατί καθυστερεί τόσο πολύ?

 

 

Άκυρο παιδιά όλα ξαφνικά εντάξη......

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 21 και μου φαινεται καλυτερο το κινητο

εφυγε και ενα bug Που ειχε που δε δουλευε το shortcut της καμερας οταν παταγα το κουμπι της.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγη product code στο 5800: 1)Κατεβαζουμε το αρχειο JAF 1.98.62.exe 2)Κατεβαζουμε το αρχειο OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar Εχουμε ηδη φροντισει να εχουμε εγκατεστημενη την τελευταια εκδοση του pc suite μια και εχει τους οδηγους του 5800. 3)Κανουμε εγκατασταση το JAFSetup_1.98.62.exe. 4)Αποσυμπιεζουμε το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.rar. 5)Συνδεουμε το κινητο σε λειτουργια pc suite. 6)Τρεχουμε το OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.Θα εμφανιστει το παραθυρο που φαινεται στο πρωτο scrrenshot.Εκει παταμε το πληκτρο GO.Θα εμφανιστει ενα μηνυμα λαθους:box driver not installed.Παταμε οκ και στην συνεχεια θα τρεξει το JAF v1.98. 7)Πανω αριστερα εμφανιζονται 3 επιλογες DCT4,BB5,P-KEY.Παταμε πανω στο BB5.Μετα παταμε το κουμπι που γραφει SERVICE και στην συνεχεια στο παραθυρο που θα εμφανιστει παταμε εκει που λεει Read Values.Πριν το πατησουμε τα πεδια ειναι κενα.Πανω πανω ειναι το product code που εχει η συσκευη μας.Γραφουμε αυτο που θελουμε και στην συνεχεια παταμε εκει που λεει Write Values.Αυτο ητανε.Τωρα εχουμε στην συσκευη μας το product code που επιθυμουμε ευκολα γρηγορα και πολυ απλα.:up:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μετα τον οδηγο που εβαλα να πω και οτι παρατηρησα κατα την διαρκεια της αλλαγης.Μολις εκανα την συνδεση μου εμφανιστηκε ενα μηνυμα που ελεγε οτι οι drivers για το καλωδιο δεν ειναι οι τελευταιοι και οτι επρεπε να πατησω συνεχεια για να εγκαταστησω τους τελευταιους.Δεν ξερω αν εκανα καλα,αλλα το αγνοησα και συνεχισα.Τα δυο προγραμματα εγκατασταθηκαν και τρεξανε χωρις προβληματα και παρατραγουδα.Παρακατω παραθετω τα δυο τελευταια screenshot που τραβηξα.Οπως εγραψα και χθες μολις πατησα το read values εμφανιστηκε το product code του κοκκινου Βαλκανικου.Μαλλον εχει να κανει με το οτι την προηγουμενη αναβαθμιση την εκανα nokia μερια.Γιατι ομως φαινοταν αυτο και οχι ο αριθμος που εχει η συσκευη μου δεν ξερω.Bug του προγραμματος η με την αναβαθμιση σε nokia αλλαζει μονιμα το product code;Αν μπορεσω αυριο θα παω Δραγουμη να ρωτησω τον τεχνικο,τον οποιο τον ειχα ενημερωσει οτι θα κανω την διαδικασια.Οχι για κανεναν αλλο λογο αλλα για να μην τρομαξει αν με δει να μπαινω στο μαγαζι και να ζηταω επειγοντως αναβαθμιση σε περιπτωση που θα εχανα τα Ελληνικα.Να πω βεβαια και την αμαρτια μου-χαζομαρα μου-με την κουραση και την ζαλαδα που ειχα χτες απο την δουλεια.Οταν πατησα το read values και ειδα το product code που εμφανιστηκε τα εχασα.Βρε εγω εχω το Γερμανικο,αλλα στην λιστα το γερμανικο εχει αλλο νουμερο.Τι επαννεκινηση στο κινητο,τι στον υπολογιστη,παλι τα ιδια.:dizzy::fool:Για αυτο και εβαλα τον αριθμο του μπλε για να ειμαι σιγουρος. .Οσοι πιστοι προσελθετε αφοβα.Το φαρμακο για τα διαφορα λαμογια λειτουργει αψογα.Οσο για τα δυο αρχεια που χρειαζονται για να γινει η διαδικασια:google:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αυτό για τη μπαταρία μου το είπαν στη vodafone όταν το αγόρασα.εγώ όμως διάβασα το χαρτί του και λέει ότι μόλις τελειωσει ημπαταρία το φορτίζουμε 1,5 ωρα που χρειαζετε για να φορτησει και οτι εαν το φορτησουμε παραπανω θα χαλασει απο υπερφορτωση της μπαταριας!!!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...