Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δες αυτό

 

Θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις με sms.

 

Κι εδώ θα βρεις μερικά τηλέφωνα επικοινωνίας.

 

Κανεις αλλος μηπως ξερει συγκεκριμενα να μου πει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανεις αλλος μηπως ξερει συγκεκριμενα να μ πει?

αφου την λυση την εχεις! τι παραπανω ψαχνεις??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν....... ούτε η κάρτα κολλάει.....τα περιεχόμενα ανοίγουν μια χαρά (μετά απο 2-3 λεπτά..........κάντε λίγο υπομονή) και κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!

 

μετά από 2-3 λεπτά ανοίγουν πάλι οι φάκελοι ?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί μετά την επανεκκίνηση του κινητού του.

 

Ακριβώς αυτό φίλε μου!!! :D

Εγώ πάντως έχω την προηγούμενη ακριβώς έκδοση λογισμικού απτην τελευταία και απότι διαβάζω......δεν αναβαθμίζω ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ! Έκανα κι αυτό το "κόλπο" με την κάρτα και πάει τζιτζι! :happy:

:)
Link to comment
Share on other sites

απο το κ800 ειναι καλυτερο?επισης απο τ700?απο κ770?ενα απο τα τρια θα παρω ,αλλα δεν ξερω ποιο.....;)μηπως μπορεις να με βοηθησεις?ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

απο το κ800 ειναι καλυτερο?επισης απο τ700?απο κ770?ενα απο τα τρια θα παρω ,αλλα δεν ξερω ποιο.....;)μηπως μπορεις να με βοηθησεις?ευχαριστω!!!

 

Μάλλον κοιτάς κινητό με καλή φωτογραφική εσύ, το κ800 είναι καλύτερο απο αυτά αλλά δεν νομίζω να βρεις κάπου εύκολα να το αγοράσεις. το τ700 σκεφτόμουν να το πάρω και εγώ αλλά πήρα το c510 γιατί νόμιζα ότι έχει κάπως καλύτερο φλας , αλλα είναι ότι χειροτερο έχω δει . το κ770 το είχα ήταν πολύ καλό κινητό από αυτονομία μπαταριας , ήχου και καμερας. Αν ήξερα ότι ήταν έτσι η καμερα του c510 θα ξανα αγόραζα το κ770 :confused:

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη με προτεινεις το κ770? ή το τ700?ποιο πιστευεις οτι ειναι το καλυτερο?δεν κοιταω και τοσο πολυ καμερα,οσο αυτονομια και να ειναι πολυ αξιολογο.να μην κανει καθολου επανακινησεις,να εχει πολλα στην συσκευασια..;)να εχει γυρω στα 150 ευρώ..και γενικα να ειναι σταθερο κινητο ,που να μου δινει ενα 8 αποτελεσμα...ουτε την μια φορα 6 ,αλλα ουτε και 10...να ειναι ενα πολυ καλο μετριο κινητο προς καλο,ενα καλο μεσαιο...προηγουμενο μοντελο?6300...ειμουν πολυ ευχαριστημενος...μονο - η μπαταρια του...:(ευχαριστω!!!(εκτος απο το φλας εχει τιποτα άλλο αρνητικο?
Link to comment
Share on other sites

Το Τ700 μην το παρεις κατα την γνωμη μου... Καλυτερο ειναι το C510:happy:
Link to comment
Share on other sites

7)Σας λέει ότι δεν είναι διαμορφωμένη σωστά και πατάτε ΟΚ και μετά σας ρωτάει αν θέλετε να την διαμορφώσετε και πατάτε ΟΧΙ.

 

Αυτό ήταν....... ούτε η κάρτα κολλάει.....τα περιεχόμενα ανοίγουν μια χαρά (μετά απο 2-3 λεπτά..........κάντε λίγο υπομονή) και κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!

Απλά κάθε φορά που ανοίγετε το κινητό σας, επαναλαμβάνετε το βήμα 7 απο πάνω. Μόνο αυτό είναι το αρνητικό της υπόθεσης...... :worry:

 

Δοκιμάστε το και θα δουλέψει 100% όπως και σε μένα.... ;)

 

Δε χρειάζεται να κάνεις αυτήν τη διαδικασία!Διαμόρφωσε την στο κινητό απευθειας,1 φορά και έπειτα αντιγραψε T'αρχεία απ'τον υπολογιστή,

Link to comment
Share on other sites

κ770 ή c510? μαλλον ενα απο τα 2....ποιο ομως????????????:wacko:

 

Εμένα μόνο το φλας με ξενέρωσε σε αυτό το κινητο , αν δεν σε ενδιαφέρει αυτό πάρτο είναι πολύ καλο και ανθεκτικό... έχει πέσει 2 φορές νερό στο ακουστικό και λειτουργει μια χαρά , έπεσε και καφές στο ηχείο είναι καλο και το ηχείο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να κάνεις αυτήν τη διαδικασία!Διαμόρφωσε την στο κινητό απευθειας,1 φορά και έπειτα αντιγραψε T'αρχεία απ'τον υπολογιστή,

 

Μα και εγώ είχα αυτό το προβλημα με την διαμόρφωση όταν αγόρασα την κάρτα , και έκανα την διαμόρφωση στο κινητό όταν το ζήτησε και ήταν οκ , μετάφερα και τα αρχεία που ήθελα μετά στην κάρτα . αλλά δεν ξέρω γιατί κολλάει τώρα .. θα πάω να αγοράσω 2γίγα αν είναι για να έχω περισσοτερο ελευθερο χώρο

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τί κάνω εγώ στο W595 μου. Κατ'αρχάς backup τα αρχεία σας. Βάλτε την κάρτα σε ένα card reader και κάντε format σε FAT από τον υπολογιστή με προεπιλεγμένο μέγεθος εκχώρησης (default). Τη βάζετε στο κινητό και τη διαμορφώνετε. Ξαναπερνάτε τα αρχεία σας. Εμένα δουλεύει στην εντέλεια με αυτό τον τρόπο.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, σήμερα παρέλαβα ένα SE C510 το οποίο αν και στο κουτί της συσκευασίας του δεν αναφέρει τίποτα, όταν το ενεργοποίησα ήταν καταπράσινο και είχε προεγκατεστημένο λειτουργικό να το πω; μενού να το πω; κάτι τέλος πάντων (λογισμικό) της Cosmote που στην ουσία έχει να κάνει με το Myview, καθώς επίσης και το δεξί πλήκτρο συντόμευσης δεσμευμένο. Αν ήξερα πως θα συνέβαινε κάτι τέτοιο δεν υπήρχε περίπτωση να κλείσω την εν λόγω συσκευή.

 

Θα μπορούσατε, ειλικρινά σας παρακαλώ, να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος να βγει αυτή η κατ' εμέ αηδία από το κινητό ώστε να εμφανίζεται το γνήσιο μενού της SE με τις εργοστασιακές του λειτουργίες;

 

Θεωρώ πως εξαπατήθηκα, μιας και οι συσκευές που έχω από άλλο πάροχο όταν είναι δεσμευμένες από αντίστοιχο λογισμικό έχουν και ανάλογη σήμανση στο κουτί της συσκευασίας.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προταίρων για το χρόνο σας και θα ήθελα να σας ζητήσω προκαταβολικά συγγνώμη αν υπάρχει ανάλογο θέμα κάπου αλλού ή αν το θέμα που άνοιξα είναι σε λάθος ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι. Το ίδιο έπαθα κι εγώ, αλλά με αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205 ξεμπερδεύεις για πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρώτα θα ήθελα να σ' ευχαριστήσω για την αμεσότατη απάντηση. Το πρωί θα το πάω πίσω και θα τους τα χώσω για εξαπάτηση καταναλωτή, μιας και πουθενά στη συσκευασία δεν αναφέρεται κάτι για τον πάροχο ή το μενού των υοηρεσιών του. Αν δεν καταφέρω να κάνουν αυτοί την επεγκατάσταση, τότε μάλλον θα προχωρήσω στη λύση που μου υπέδειξες.

 

Δεν ξέρω είμαι αρκετα εκνευρισμένος και σκέφτομαι να κάνω και καταγγελία στη γραμμή του Υπ. Ανάπτηξης ή και σε καταναλωτικές οργανώσεις. Λέω να στείλω και ένα ενημερωτικό μήνυμα προς εταιρεία μεριά, όχι στην Ελλάδα αλλά στο εξωτερικό.

Ίδομεν.

 

Και πάλι θερμά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θεωρώ ότι δεν εξαπατήθηκες. Οι τροποποιήσεις στα μενού γίνονται με άδεια από τη Sony Ericsson, οπότε και να τους πας τη συσκευή τσάμπα κόπος, άκρη δεν θα βγάλεις. Κι εσένα έχει μόνο το myview, τί να πουν άλλοι που αγοράζουν από τη vodafone που αλλάζει τα φώτα στις συσκευές της;

 

Εγώ θα σου πρότεινα το debrand και αν χρειαστεί να χρησιμοποιήσεις την εγγύηση το κάνεις re-brand και το στέλνεις και τελειώνει εκεί η υπόθεση.

Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω τί κάνω εγώ στο W595 μου. Κατ'αρχάς backup τα αρχεία σας. Βάλτε την κάρτα σε ένα card reader και κάντε format σε FAT από τον υπολογιστή με προεπιλεγμένο μέγεθος εκχώρησης (default). Τη βάζετε στο κινητό και τη διαμορφώνετε. Ξαναπερνάτε τα αρχεία σας. Εμένα δουλεύει στην εντέλεια με αυτό τον τρόπο.

 

το έκανα.. και τίποτα δεν έγινε :mad: τα ίδια σκατά

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω και πάλι και προσέξτε!

 

1) Το κινητό φορμάρει την κάρτα ως FAT και ΔΕΝ κάνεις απολύτως τίποτα έτσι, γιατί το σύστημα FAT αργεί να το διαβάσει..

2)Μόνο αν την διαμορφώσετε σε υπολογιστή ως FAT32 (4096) ΔΕΝ θα σας κολλάει, οποιαδήποτε άλλη διαμόρφωση σε FAT απλό και FAT32 θα έχει προβλήματα και κολλήματα.... Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι πως αν την διαμορφώσετε σε FAT και 32K ή FAT32 και 8192(μέγεθος εκχώρησης), το κινητό ΔΕΝ θα κολλάει, αλλά δεν θα μπορείτε να γράψετε βίντεο στην κάρτα...... Θα κολάνε τα βίντεο και θα σταματάει να γράφει απο μόνο του ξαφνικά (δοκιμάστε το απο περιέργεια). Οπότε για όσους δεν το διάβασαν η λύση είναι:

 

Αντιγράφεις όλα τα αρχεία στον υπολογιστή, την φορμάρεις σαν FAT32 (4096) τα ξαναπερνάς στην κάρτα τα αρχεία και την βάζεις στο κινητό. Κάθε φορά που το ανοίγεις σου λέει ότι δεν είναι διαμορφωμένη σωστά, πατάς ΟΚ και μετά σε ρωτάει να την διαμορφώσεις και πατάς ΟΧΙ. Αυτό γίνεται ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ανοίγεις το κινητό..... αλλά αυτό δεν παίρνει πάνω απο 3-4 δεύτερα να το κάνεις, οπότε σιγά το πράγμα. :happy:

:)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς έχουν αλλάξει το hardware στο C510 σε σχέση με το W595...
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάποιο πρόβλημα έχουν οι συσκευές σας ή οι κάρτες σας :p

 

Αυτό δεν είναι φυσιολογικό να το ζητάει!Ισως υπάρχει πρόβλημα λογισμικού σε κάποιες συσκευές!Επισκεφθειτε κάποιο σέρβις για επανεγκατάσταση,εξηγώντας τους το πρόβλημα και δοκιμάστε και διαφορετικές κάρτες μνήμης να δειτε αν ισχύει σε όλες το πρόβλημα.

 

Το hardware του C510 δε διαφέρει σε κάτι απ'ότι των υπολοίπων mid-end Α2 τηλεφώνων και το πρόβλημα αυτό δεν είναι γενικό.Οπότε,έλεγχος είναι η λύση-εκτος αν ευθύνεται η κάρτα μνήμης!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...