Jump to content

Sony Ericsson C510


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:cry: Με την τελευταία αναβάθμιση που έκανα άρχισε να κολλάει πιο πολύ το κινητό μου..:confused:

 

Όταν δουλεύει κάτι τι το πειράζεις; Εγώ το έχω με το f/w που είχε όταν το αγόρασα και ... τα πάει μια χαρά! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 976
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εμενα κολλαει με την εκδοση R1FA035....Υπαρχει νεοτερη εκδοση??
Link to comment
Share on other sites

To R1FA035 είναι το τελευταίο f/w.

Παιδιά όταν λέτε ότι κολλάει τι εννοείτε;

Για παράδειγμα σε εμένα μερικές φορές όταν ανατρέχω σε εικόνες και δεδομένα που είναι αποθηκευμένες στη κάρτα μνήμης (αργεί λίγο) μερικά κλάσματα δευτερολέπτου για να μεταβεί από το ένα αρχείο στο άλλο. Να σημειώσω ότι έχω βάλει κάρτα 2G.

Link to comment
Share on other sites

To R1FA035 είναι το τελευταίο f/w.

Παιδιά όταν λέτε ότι κολλάει τι εννοείτε;

Για παράδειγμα σε εμένα μερικές φορές όταν ανατρέχω σε εικόνες και δεδομένα που είναι αποθηκευμένες στη κάρτα μνήμης (αργεί λίγο) μερικά κλάσματα δευτερολέπτου για να μεταβεί από το ένα αρχείο στο άλλο. Να σημειώσω ότι έχω βάλει κάρτα 2G.

 

Σε εμενα αργει να ανοιξει την επιλογη ''Διαχειρηση αρχειων'' και γενικα τους φακελους με τα αρχεια.:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα κολλούσε στα αρχεία έχω 1 γίγα εγώ , τώρα το άλλο που παρατήρησα είναι ότι , όταν κάνω ζοομ σε μια φωτογραφία κολλάει και παραμορφώνετε πολύ η φωτογραφία
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να βγει νέα διαθέσιμη έκδοση γιατί η τελευταία είναι για τα μπάζα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την R1FA035 νομίζω έχω χειρότερη ποιότητα επικοινωνίας (όχι σήματος).

 

 

Το πιο πρόσφατο λογισμικό περιλαμβάνει βελτιώσεις, όπως:

 

* Βελτιώσεις κάλυψης δικτύου κατά τη μεταγωγή από δίκτυο 2G σε 3G.

* Βελτιωμένο χειρισμό μνήμης κατά τη χρήση των λειτουργιών μηνυμάτων.

* Βελτιώσεις στην απόδοση του ήχου κατά τη χρήση της λειτουργίας ανοικτής συνομιλίας.

* Βελτιωμένη συνδεσιμότητα τηλεφώνου με υπολογιστή μέσω Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση λογισμικού είναι η R1FA035.Σ'αυτήν αναφέρεσαι;

 

Ναι σε αυτη... Δεν την παλευει καθολου...:lol:

Εγώ με την R1FA035 νομίζω έχω χειρότερη ποιότητα επικοινωνίας (όχι σήματος).

 

 

Το πιο πρόσφατο λογισμικό περιλαμβάνει βελτιώσεις, όπως:

 

* Βελτιώσεις κάλυψης δικτύου κατά τη μεταγωγή από δίκτυο 2G σε 3G.

* Βελτιωμένο χειρισμό μνήμης κατά τη χρήση των λειτουργιών μηνυμάτων.

* Βελτιώσεις στην απόδοση του ήχου κατά τη χρήση της λειτουργίας ανοικτής συνομιλίας.

* Βελτιωμένη συνδεσιμότητα τηλεφώνου με υπολογιστή μέσω Bluetooth

 

Βελτιομενο ηχο ναι... και ειδικα στα hands free. Για τα αλλα δεν παρατηρησα κατι...

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγώ νομίζω πως έχει βελτιωθεί λίγο ο ήχος, αλλά έχει πολλά κολλήματα.. :mad: φτιάχνουν το ένα χαλάνε το άλλο
Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω καθυστερησεις στην αποκριση των μενου?

Μολις αφαιρεσα την καρτα μνημης 2GB το τηλεφωνο παει σφαιρα...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Θυμαστε που σας ελεγα οτι εχω καθυστερησεις στην αποκριση των μενου?

Μολις αφαιρεσα την καρτα μνημης 2GB το τηλεφωνο παει σφαιρα...

Υποθέτω ότι την κάρτα σου την έχεις γεμάτη στο full. Σωστά;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό αναφέρω πιο πάνω ότι μάλλον είναι θέμα της ταχύτητας πρόσβασης στη μνήμη.

Με μια οικονομική των 2G που είχα πάρει από μεγάλο πολυκατάστημα είδα την μείωση της ταχύτητας πρόσβασης (ειδικά σε φωτογραφίες και αρχεία) σε σχέση με όταν χρησιμοποιούσα αποκλειστικά τη μνήμη του κινητού.

Η καθυστέρηση όμως δεν με προβληματίζει ιδιαίτερα γιατί είναι τόσο μικρή που δεν με ενοχλεί.

 

Να προσθέσω και κάτι που παρατήρησα τις τελευταίες εβδομάδες. Αφού απενεργοποίησα τη δόνηση, η μπαταρία του κινητού μου κρατάει περίπου μία εβδομάδα. Εκεί που στο τέλος της τρίτης μέρας οπωσδήποτε ήθελε φόρτιση. (Δεν χρησιμοποιώ wap και 3G και το θέμα νομίζω είναι άσχετο με το τελευταίο firmware)

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι την κάρτα σου την έχεις γεμάτη στο full. Σωστά;

 

οχι φιλε μου, 300 MB ειχε μονο γεματα...

πιστευω ειναι και θεμα ποιοτητας της καρτας...

μου πουλησαν μια αγνωστη μαρκα στην wind (και τσιμπημενη 14 ευρα)

Θα δοκιμασω και με καμια αλλη...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, 300 MB ειχε μονο γεματα...

πιστευω ειναι και θεμα ποιοτητας της καρτας...

μου πουλησαν μια αγνωστη μαρκα στην wind (και τσιμπημενη 14 ευρα)

Θα δοκιμασω και με καμια αλλη...

 

Εννοείς την Lexar?

Αυτή έχω και εγώ (4GB) και κολλάει...

Link to comment
Share on other sites

Για πείτε, τι μέγεθος κάρτα μνήμης να πάρω για να μην έχει κολλήματα/καθυστερήσεις. Καμιά συγκεκριμένη μάρκα;
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Sony M2 2GB εχω και δεν κολλαει...

 

 

Θα ηθελα να ρωτησω κατι αλλο...Ειχα συσκευη ΚΑΝΟΝΙΚΗ και μου παρουσιασιε προβλημα,δηλαδή δεν ''διαβαζε'' την καρτα sim.Πηγα το τηλεφωνακι στην wind απο που το χα αγορασει και μου το επιστρεψαν με αναβαθμιση και περασμενο το μενου της wind plus...Τους ειπα πως δεν το θελω και μου ειπαν να παω στην sony ericsson ωστε να το κανω απο κει αναβαθμιση και να φυγει αυτο με το wind plus...

 

 

Και ερωτω,αυτη τη διαδικασια μπορω να την κανω μονος μου απο το internet?

 

Επισης ισχυει αυτο που μου παν,πωσ παω με την αποδειξη αγορας και κανω δωρεαν αναβαθμιση?Αλλα το θεμα ειναι πως θα το κρατησουν το κινητο μια μερα εκει,εκτος αν γινεται επιτοπου η ''δουλεια''...

 

 

Οποιος ξερει ας δωσει τα φωτα του.

 

Ευχαριστω και συγνωμη για το μεγαλο κειμενο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είμαι σίγουρος αν μπορείς να το κάνεις μόνος σου αλλά και να μπορείς να ξέρεις ότι κινδυνεύεις να χάσεις την εγγύηση. Οπότε καλύτερα να απευθυνθείς στην SΕ για να είσαι σίγουρος.

 

Θα παρακαλέσω επίσης θερμά να μην γίνεται χρήση του τρόπου γραφής SMS και να γράφονται ολόκληρες οι λέξεις μιας και από 01/09/09 κάτι τέτοιο δεν είναι επιτρεπτό.

Είναι η τελεταία φορά που απλά διορθώνω μήνυμα μιας και κανονικά θα πρέπει να διαγράφονται. Συνεχίζουμε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρήκα τη λύση για το μενού της wind κλπ.

Μετά την πρώτη ημέρα ενεργοποίησης της σύνδεσης, κάνω αίτηση για απενεργοποίηση των υπηρεσιών ιντερνετ και wap. Έτσι γλύτωσα από τις επιπλέων άχρηστες χρεώσεις. Ζούμε στην εποχή της τεχνολογίας όλο και κάποιο υπολογιστή θα βρεις για να στείλεις τις φωτογραφίες σου και να σερφάρεις...

Εάν σε ενοχλεί αισθητικά ως μενού, τότε το καλύτερο είναι να απευθυνθείς στην αντιπροσωπία της SE όπως αναφέρθηκε πιο πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Για debrand δειτε ΕΔΩ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

Ακολουθηστε τις οδηγιες ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ και σε 10 λεπτα θα το χετε debranded.

Μην ξεχασετε να αποθηκευσετε το νουμερο που σας λεει , ωστε να μπορεσετε να το ξανακανετε branded ωστε αν χρειαστει να παει συνεργειο να χετε εγγυηση (εκτος αν παθει χοντρη ζημια)

 

Περι καρτας μνημης

Στην wind μου eiπαν οτι δεν συνισταται καρτα 4GB...

Τελικα η καρτα μνημης 2 GB που ειχα και κολλουσε δεν ηταν no name... sun disk ηταν...

Και το κολλημα το ειχα και με την πιο προσφατη αναβαθμιση της wind και με την ιδια debranded...

milk rabbits and shear turtles...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα σόνυ είναι η κάρτα και κολλάει , από 1γιγα έχω 200+ κάτι ελεύθερα και δεν νόμιζω να είναι λόγος αυτός για να κολλάει , στο κ770 που είχα, είχε κάτω από 100μβ ελεύθερο και δεν κολλούσε
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο..Κανονικά δουλεύει χωρίς κολλήματα ακόμη και με γεμάτη 16άρα κάρτα :confused:
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τι ρυθμισεις πρεπει να κανω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να μπω σε συνδεση τυπου Vodafone Mobile Broadband ?
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος τι ρυθμισεις πρεπει να κανω με το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να μπω σε συνδεση τυπου Vodafone Mobile Broadband ?

Για δες αυτό

 

Θα σου στείλουν τις ρυθμίσεις με sms.

 

Κι εδώ θα βρεις μερικά τηλέφωνα επικοινωνίας.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πήρα αυτό το κινητό και έχω το ίδιο πρόβλημα με την κάρτα μνήμης η οποία είναι Sony και έχει ελεύθερα 1,2GB απο τα 2...... θα σας πω μια "λύση".

Την βάζω σε εισαγωγικά γιατί έχει και τα αρνητικά της........

 

1)Βγάζετε την κάρτα μνήμης απτο κινητό ΑΦΟΥ το έχετε κλείσει.

2)Την συνδέεται με έναν υπολογιστή (Αν είναι laptop με τον αντάπτοαρα, αλλιώς με card reader).

3)Αντιγράφεται ΟΛΗ την κάρτα σ'ένα φάκελο στο σκληρό δίσκο.

4)Την φορμάρετε απο τον υπολογιστή σε FAT32 (ναι ναι) και 4096ΚΒ μέγεθος με ΓΡΗΓΟΡΗ διαμόρφωση.

5)Αφού διαμορφωθεί ξαναντιγράφεται ΟΛΑ τα αρχεία απο το φάκελο που βάλατε τα περιεχόμενα της κάρτας, πάλι πίσω στην κάρτα.

6)την περνάτε στο κινητό και το ανοίγεται.

7)Σας λέει ότι δεν είναι διαμορφωμένη σωστά και πατάτε ΟΚ και μετά σας ρωτάει αν θέλετε να την διαμορφώσετε και πατάτε ΟΧΙ.

 

Αυτό ήταν....... ούτε η κάρτα κολλάει.....τα περιεχόμενα ανοίγουν μια χαρά (μετά απο 2-3 λεπτά..........κάντε λίγο υπομονή) και κανένα απολύτως πρόβλημα!!!!

Απλά κάθε φορά που ανοίγετε το κινητό σας, επαναλαμβάνετε το βήμα 7 απο πάνω. Μόνο αυτό είναι το αρνητικό της υπόθεσης...... :worry:

 

Δοκιμάστε το και θα δουλέψει 100% όπως και σε μένα.... ;)

:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C510

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...