Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο vickmall εδώ και δυο μέρες δεν είναι κανένας εκπρόσωπος online για να ρωτήσω κάτι. Ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;

 

έχουν γιορτή οι κινέζοι, από αύριο πάλι On line

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι γιορτή έχουν οι Κινέζοι? Ξέρει κανείς ποσό κρατάει, πάντως στο minideal ήταν online και όταν τους ρώτησα για την προειδοποίησή από το Gmail δεν ήξεραν να μου πουν κάτι. Σε παλαιότερα email τους πάντως δεν υπήρχε, δεν ξέρω τι να πάνω, να παραγγείλω η όχι. Θα περιμένω απάντηση και από το vickmall που τους ρώτησα...
Link to comment
Share on other sites

Ποιό κατάστημα σου έκανε την απάτη με τα μεταφορικά;

 

 

Το merimobiles. Τους έστειλα mail για refund μεταφορικών και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στο forum.

Αγορασα και παρελαβα την προηγουμενη εβδομαδα αυτο:

(FEITENG) H7189 5.5" Capacitive Touch MTK6589 4-Core Android 4.2.1 3G Phone+ GPS+ 8MP CAM (1GB RAM + 4GB ROM) P05-H7189

απο το tinydeal.com .

Στην απιστευτη τιμη των 59€ με δωρεαν μεταφορικα. Ειναι το πρωτο που αγοραζω απ εξω και δηλωνω ενθουσιασμενος. Το κινητο πεταει κυριολεκτικα με τα λιγα που ειδα. Το πηρα για να το χρησιμοποιησω βασικα σαν μεγαλο GPS και η ταχυτητα που πιανει τους δορυφορους και τρεχει το SYGIC ειναι αψογη. Χρονος αποστολης περιπου 25 ημερες, 10 για να παραλαβουν και 15 για να ερθει απο Ολλανδια. Επισης πολυ καλη ενημερωση σε καθε βημα της παραγγελιας. Τους ζητησα μετα την αγορα να βαλουν και Ελληνικα και ηρθε με πρωτη γλωσσα τα Ελληνικα. Ειχε προστατευτικο οθονης τοποθετημενο και μια θηκη στυλ SAMSUNG βιβλιαρακι δωρο.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος έσβησε το θέμα του minideal και για ποιο λόγο? Ρώτησε και άλλος πριν, καλό θα είναι να ξέρουμε τι συμβαίνει
Link to comment
Share on other sites

Ποιος έσβησε το θέμα του minideal και για ποιο λόγο? Ρώτησε και άλλος πριν, καλό θα είναι να ξέρουμε τι συμβαίνει

 

Ναι εγώ ρώτησα. Επέστρεψα το κινητο που ειχα παρει λόγω προβλήματος στο κατάστημα για service. Εντω μεταξύ στην ενότητα customer service αναφέρει ρητώς ότι μεσα σε ενα έτος (εντός εγγύησης) αν στειλουμε το κινητό πισω τα έξοδα αποστολής ειναι τα μεν αποστολής απο Ελλάδα για Κίνα του πελάτη ενώ η επιστοφρή απο Κίνα για Ελλάδα δικα τους. Mου ζητάνε τωρα να πληρώσω εξοδα μεταφορικών απο Κίνα για Ελλάδα και ενω εχει φτιαχτει εδω και 10 μέρες το κινητό δεν μου το στέλνουν. Ειναι σαφή καταπάτηση των όρων που γραφουν στο site. Δεν ξέρω αν οι ανθρωποι του forum το κανανε γιαυτο τον λογο....Αλλα ειναι όντως κοροϊδία. Μας δουλευουν κανονικα. Το ίδιο μου ειχαν πει σε email πριν το στειλω ότι τα εξοδα απο εκει ειναι δικα τους. Ανεφερα τον προβληματισμό μου και την αγανάκτησή μου στο θέμα δεν ξερω ισως λεω γιαυτο τους κοψανε.....Εκτος αν τελος το minideal....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπει στο σάιτ της minideal τώρα, έχει τα κινητά όλα 0.80 ευρώ αλλά δεν μπορείς να κάνεις Checkout γιατί δεν είναι ενεργοποιημένοι οι διάφοροι τρόποι πληρωμής, στο τελευταίο βήμα του Checkout που γίνεται η πληρωμή.

Όντως κάτι πρέπει να συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προβλημα το site τους αν μπειτε ολα κοστιζουν 0,80 λεπτα ισως να κλειδωθηκε γιαυτο.Παντως αγορα δεν μπορεις να κανεις ,νομιζω εχουν θεμα μερες τωρα
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπειτε στο site του minideal ολα τα τηλεφωνα εχουν κοστος 0,80 δολλαρια.Κατι πρεπει να συμβαινει.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. (Μικρά και Μεγάλα!)

:blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Τα φώτα σας παρακαλώ - Βοήθεια.

 

Παράγγειλα και πλήρωσα στις 3/9 απο Coolicool (θεωρώντας οτι είναι πολύ αξιόπιστο όπως είχα διαβάσει εδώ) α) 2 πολύ φθηνά ρολόγια και β) το THL 5000 περίπου 210€ σε 2 παραγγελίες.

 

Μου εστειλαν σε 2 μέρες (5/9) γράμμα που αναφέρουν οτι τα 2 ρολογάκια στάλθηκαν. Τους ρωτάω για το τηλέφωνο και δεν απαντούν. Εχω ρωτήσει σε 7 διαφορετικά mail και ΔΕν απαντούν. Στον ιστότοπο του Coolicool, στην παραγγελία μου, στα ρολογάκια αναφέρει shipped ενώ στο τηλέφωνο, unshipped.

 

Με εξοργίζει η άρνηση επικοινωνίας τους και σκέφτομαι να το καταγγείλω στο paypal και να ζητήσω τα χρήματα για το τηλέφωνο πίσω. Τι λέτε;;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Αυτοί έχουν σελίδα, εγώ δεν εχω... Οπως και ναχει, ευχαριστώ πολύ για την ιδέα.!

 

Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το είχαν χακαρει,αυτό είχα ακούσει εγώ,τώρα δεν ξέρω τι παίζει ας μας απαντήσει κανένας αντμιν του φόρουμ που θα ξέρει περισσότερα..
Link to comment
Share on other sites

παιδες στην σελιδα του FB παντος κατι μυστηριο παιζει... δεστε τι βγαζει στο works at.... lol

Works at Greek Army (Ε.Σ.) WTF??????????

Εκτος και αν δεν βρηκα το σωστο minideal...

 

προχθες το μεσημερι ηταν ολα οκ παντος... και ειχα κανει και παραγγελια κιολας...λετε να την πατησα????

Edited by Saman25
Link to comment
Share on other sites

στις 8/9 το site Λειτουργουσε κανονικα , εκανα παραγγελια ενα κινητο.. και ολα νορμαλ... την επομενη με ηρθε και το track number... αλλα στο site 0,80 τα παντα... αρχιζω και αγχωνομαι....
Link to comment
Share on other sites

γραφαν οι δικοί μας στην σελιδα που διέθετε εδώ το minideal οτι εχει χακαριστει το minideal και βγηκε κάποιος απο αυτους και το επιβεβαίωσε και ειπε οτι σε λιγες ημέρες θα φτιαχτεί η σελίδα ξανά,και ολο αυτο εγινε γιατι σχολιάστηκε ολο αυτο με τις τιμες στα 0.80 στην δικη τους σελιδα που ειχαν εδω.Αυτο ξέρω εγώ ας βγει κάποιος απο εδώ να μας πει κατι παραπάνω.

 

Τώρα το 0,80 η ειναι χακαρισμα ή βαρεσαν... τουφέκι που λένε και στο χωρίο μου.

Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το είδα και εγω... Ας ελπίσουμε πως θα παραμείνει ετσι... Ακομα φυσικα έχω τις επιφυλάξεις μου εώς ότου δουλέψει το track number που μου έστειλαν ...
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια του προηγούμενου μυνήματος μου για αγορά απο Coolicool Τ/Φ 211€.

 

Τελικά μου απάντησαν σήμερα (μετά απο 8 μερες που είχα πληρώσει και 7 αναπάντητες ερωτήσεις μου ) οτι ΔΕΝ το έχουν σε άσπρο οπως είχα δηλώσει στην παραγγελία που το εμφάνιζε διαθέσιμο.... :lol::mad::mad:

 

Τι να πώ βρε παιδιά.. Δεν παίζονται με τις υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών τους....

 

Αν ζητήσω τα χρήματα πίσω θα μου τα στείλουν ακέραια; Τι λέτε; :blink::confused:

 

(Εχω πληρωσει με Paypal)

Edited by Anton1
Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια του προηγούμενου μυνήματος μου για αγορά απο Coolicool Τ/Φ 211€.

 

Τελικά μου απάντησαν σήμερα (μετά απο 8 μερες που είχα πληρώσει και 7 αναπάντητες ερωτήσεις μου ) οτι ΔΕΝ το έχουν σε άσπρο οπως είχα δηλώσει στην παραγγελία που το εμφάνιζε διαθέσιμο.... :lol::mad::mad:

 

Τι να πώ βρε παιδιά.. Δεν παίζονται με τις υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών τους....

 

Αν ζητήσω τα χρήματα πίσω θα μου τα στείλουν ακέραια; Τι λέτε; :blink::confused:

 

Αν δεν έχουν στείλει το κινητό ακόμα και δεχτούν να ακυρώσουν, φυσικά θα τα πάρεις όλα τα χρήματα του κινητού πίσω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το στείλουν μέσα σε κάποιες εργάσιμες (5-7?) δεν μπορείς να ζητήσεις τα χρήματα πίσω θέλουν δεν θέλουν?

Ακόμα τι γίνεται στην περίπτωση που στο στείλουν σε άλλο χρώμα μπορείς να ζητήσεις κάποια χρηματα πίσω?

Πόσο μπορείς να τιυς πιέσεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.

 

ψήνομαι πολυ για κινεζιά μιας και το παλιό μου κινητό τα παίξε.

Μπάτζετ εως 200€

Εγώ εχω καλήξει σ'αυτό http://en.comebuy.com/cell-phones-android-cell-phone-5-inch-phones-om44786.html

 

Το συγκεκριμένο site είναι οκ για αγορά.Η εταιρεία Umi? Το κινητο το έχει κάνεις να μου πεί εντυπώσεις?

Άλλες προτάσεις δεκτές.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...