Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ζήτησα στο "Note to Seller" στο Paypal. Ίσως απλώς να ατύχησα...

 

Στο vickmall και τις δυο φορές που έκανα παραγγελία μίλησα πριν στο chat και ζήτησα ότι ήθελα. Κατα την πληρωμή στο note to seller στο paypal, έγραψα για να μην τα ξεχάσουν, ότι η Selina μου τα έταξε πριν την παραγγελία και μου τα έστειλαν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βρε παιδιά, πώς τους το φέρνεται και σας βάζουν δωράκια με τα κινητά; Πήρα από VickMall ένα Honor 3C και σκληρή θήκη Nilkin, αλλά ούτε το καλώδιο OTG δεν μου έστειλαν! Μήπως το VM σταμάτησε τα δωράκια;

 

Επίσης, ενώ μου είπαν ότι επειδή δεν είχαν σε στοκ το λευκό θα έστελναν το χρυσαφί, έστειλαν λευκό τελικά...

 

Εάν ζητήσεις δωράκια μικρής αξίας π.χ καλώδιο, βάση στήριξης, τάπα σκόνης κτλ θα σου τα στείλει σίγουρα, τώρα για τα μεγαλύτερης αξίας δώρα δύσκολα, εμένα μετά από 9 παραγγελίες στο Vickmall μου υποσχέθηκε δωρεάν δερμάτινη θήκη για το F1, ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γεια σας.

Όπως έγραψα και εχθές για ένα καλό μου φίλο που βιάζετε πολύ έψαξα τα "Ευρωπαϊκά werehouse" για ετοιμοπαράδοτο κινητό.

Τελικά την παραγγελία την έκανα στο zopomobile.eu (ένα ZOPO ZP980+ τελική τιμή με μεταφορικά 201,49 €).

Το πρόβλημά μου ξεκινάει μετά την παραγγελία και την πληρωμή της με paypal. Αυτοί από το zopomobile.eu δεν έχουν άλλο τρόπο επικοινωνίας από το να τους αφήσεις μήνυμα... Ε, τους έχω αφήσει δύο μέχρι τώρα αλλά την χαρά να μου απαντήσουν δεν την έζησα!

Το κατάστημα το ξέρει κανείς? Είναι απατεώνες ή άχρηστοι στην επικοινωνία τους με τους πελάτες?

Εννοείται ότι ΔΕΝ μου έχουν στείλει μέχρι τώρα (24 ώρες μετά) tracking...

 

Αν ξέρει κάποιος ας μου πει.

 

Σας ευχαριστώ από πριν,

Μιχάλης.

Link to comment
Share on other sites

Προς τι το αγχος; μια μερα δεν ειναι μολις;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Προς τι το αγχος; μια μερα δεν ειναι μολις;

ναι μια μέρα άλλα σύμφωνα με το site παραλαμβάνεις σε 24 ώρες! ΟΚ δεν το πίστεψα αυτό αλλά ούτε μια απάντηση?

Έχω καλομάθει με τα αμιγώς κινέζικα sites - eshops μου φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Έχει warehouse στην Ευρώπη?

 

ναι γι' αυτο το προσθεσα στην λιστα, απο Ολλανδια στελνει αλλα και απο εκει κανει γυρω στις 10 - 15 ημερες

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς για αυτό το σαιτ ahappymango.com ? Έχει μακράν τις καλύτερες τιμές. Παντού διαβάζω ότι προκειτε για λαμογια όμως και φοβάμαι να παραγγείλω .
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς για αυτό το σαιτ ahappymango.com ? Έχει μακράν τις καλύτερες τιμές. Παντού διαβάζω ότι προκειτε για λαμογια όμως και φοβάμαι να παραγγείλω .

 

Μονος σου απαντησες.... Μακρια.

Link to comment
Share on other sites

Μακρια και απο αυτο ! Αν ψαξεις στο ιντερνετ,εχει χαλια αξιολογησεις.

 

που μπορω να το δω αυτο? δωσε link

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παραγειλεις απο ευρωπαικη αποθηκη, απο την στιγμη με που ειναι ακριβοτερα και θα κανει -ισως- πεντε μερες λιγοτερες να ερθει αν το παρεγκειλεις απο Κινα.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να παραγειλεις απο ευρωπαικη αποθηκη, απο την στιγμη με που ειναι ακριβοτερα και θα κανει -ισως- πεντε μερες λιγοτερες να ερθει αν το παρεγκειλεις απο Κινα.

 

για τον λογω οτι θα ερθει σιγουρα ποιο γρηγορα (DHL) και διοτι ετσι ειμαι σιγουρος οτι θα γλιτωσω το τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

για τον λογω οτι θα ερθει σιγουρα ποιο γρηγορα (DHL) και διοτι ετσι ειμαι σιγουρος οτι θα γλιτωσω το τελωνειο

Αν βιαζεσαι τοτε κινησου σε οποιαδηποτε αποθηκη θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν βιαζεσαι τοτε κινησου σε οποιαδηποτε αποθηκη θελεις.

 

απο την στιγμη που καποιος ειναι αναξιοπιστος οσο και να βιαζομαι φυσικο ειναι οτι δεν θα παω να αγορασω απο αυτον

Link to comment
Share on other sites

Το merimobiles στέλνει με τους παρακάτω τρόπους

[ATTACH]49346[/ATTACH]

Μήπως ο free με τον singapore είναι ο ίδιος και πληρώσουμε χωρίς λόγο τα παραπάνω ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

O free θα ειναι ο κινέζικος και ο sg σιγκαπουρικος, δλδ πιο οργανωμένος και σίγουρος. Για μενα εχουν τις ίδιες πιθανότητες απο αποψη τελωνειου, απλ ο sg εχει λιγοτερες πιθανότητες απροσεξιας και να χαθει οσο ειναι στην απο κει πλευρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

tracking έχει και με τους 2 τρόπους?

Γιατί αν δεν καίγεσαι να έρθει γρήγορα το να χαθεί φαντάζομαι δεν σε ενδιαφέρει και πολύ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω, παντως ο sg εχει. Ομως μη σε απασχολεί το tracking, δεν εχει μεγαλη αξία για σενα, μονο να το κοιτας και να αγχώνεσαι. Οι καλύτερες αγορες μου ειναι αυτες που τις εκανα και μετα τις ξεχασα μεχρι να φτασουν. Ασε που οσο πιο incognito έρχεται και περναει λιγοτερα σημεια ελεγχου, τοσο καλυτερα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελασω, παντως ο sg εχει. Ομως μη σε απασχολεί το tracking, δεν εχει μεγαλη αξία για σενα, μονο να το κοιτας και να αγχώνεσαι. Οι καλύτερες αγορες μου ειναι αυτες που τις εκανα και μετα τις ξεχασα μεχρι να φτασουν. Ασε που οσο πιο incognito έρχεται και περναει λιγοτερα σημεια ελεγχου, τοσο καλυτερα

 

Έτσι είναι όπως το λες απλά το tracking με ενδιαφέρει για να μπορώ να ζητήσω τα χρήματα πίσω απο το paypal αν χαθεί..

Αλλα σε κάθε περίπτωση φαντάζομαι είμαι εξασφαλισμένος γιατί έρχεται συστημένο.

Οσο για το 17-35 μέρες με το free (china) μήπως τελικά είναι το ίδιο με το singapore ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Οσο για το 17-35 μέρες με το free (china) μήπως τελικά είναι το ίδιο με το singapore ?

 

Με Singapore παρέλαβα πρόσφατα κινητό σε 7 εργάσιμες.

 

Με China Post παραλαμβάνω συνήθως σε 20 έως 25 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...