Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, θελω να παρω το doogee dg310 αλλα δεν ξερω τελικα απο πιο κινεζομαγαζο. :wacko: δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξωτερικο ουτε κ με χρηση pay pal καρτας οποτε οπως καταλαβαινετε ειμαι εντελως ασχετη! :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας, θελω να παρω το doogee dg310 αλλα δεν ξερω τελικα απο πιο κινεζομαγαζο. :wacko: δεν εχω κανει ποτε αγορα απο εξωτερικο ουτε κ με χρηση pay pal καρτας οποτε οπως καταλαβαινετε ειμαι εντελως ασχετη! :wacko:

 

αν το εχουν στο vickmall παρτο απο εκει. Μακραν οι πιο αξιοπιστοι ...

Link to comment
Share on other sites

αν το εχουν στο vickmall παρτο απο εκει. Μακραν οι πιο αξιοπιστοι ...

 

Ευχαριστω για την απαντηση, το εχουν! τωρα pay pal εχει ο αντρας μου αλλα δεν την εχουμε χρησιμοποιησει ακομη, θα μπορω να τη χρησιμοποιησω εγω αφου ειναι στο ονομα του? Σαν κινητο πως το βλεπετε βρε παιδια? εχετε ακουσει για κανα προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Δύο φώτο.

Μια με τη συσκευασία και μια με το περιεχόμενο. :)

 

Εμένα παντός δεν μου έστειλε τίποτα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση, το εχουν! τωρα pay pal εχει ο αντρας μου αλλα δεν την εχουμε χρησιμοποιησει ακομη, θα μπορω να τη χρησιμοποιησω εγω αφου ειναι στο ονομα του? Σαν κινητο πως το βλεπετε βρε παιδια? εχετε ακουσει για κανα προβλημα?

Μεσω την παυπαλ του αντρα σου μπορει να στειλει οπου θελει. Τωρα για το τηλεφωνο εχει συγκεκριμενο νημα, αν και εχω ακουσει κατι μικροθεματακια που λυνονται. Αν σου γυαλισε απλα παρτο, αλλα πιστευω στα ιδια λεφτα παιρνεις το jiayu g2f το οποιο υπερτερει τεχνολογικα στα σημεια απο οτι το doogee

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα παντός δεν μου έστειλε τίποτα

μετα απο δυο μερες μου στειλαν φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντός δεν μου έστειλε τίποτα

Αν έκανες τώρα την αγορά, στείλε ένα mail και θα στις στείλει. Συνήθως την επόμενη μέρα της παραγγελίας, που ετοιμάζουν το πακέτο , σου στέλνουν και φωτογραφίες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την απαντηση, το εχουν! τωρα pay pal εχει ο αντρας μου αλλα δεν την εχουμε χρησιμοποιησει ακομη, θα μπορω να τη χρησιμοποιησω εγω αφου ειναι στο ονομα του?

Άλλο πράγμα το PayPal άλλο η πιστωτική. :)

:)
Link to comment
Share on other sites

ναι έχω κάνει τίποτα

Hello friend,thank you for your video ,I just checked the video ,the phone cant make calls normally,would you please tell me your order number and let me check it for you ?

μου έστειλε αυτό ο Κινέζος τι θέλει να μου πει ;;;

 

Το ειδε λεει το video που εστειλες και καταλαβε το προβλημα. Θελει να του δωσεις τον αριθμο της παραγγελιας σου και θα το ελεγξει

Link to comment
Share on other sites

Μεσω την παυπαλ του αντρα σου μπορει να στειλει οπου θελει. Τωρα για το τηλεφωνο εχει συγκεκριμενο νημα, αν και εχω ακουσει κατι μικροθεματακια που λυνονται. Αν σου γυαλισε απλα παρτο, αλλα πιστευω στα ιδια λεφτα παιρνεις το jiayu g2f το οποιο υπερτερει τεχνολογικα στα σημεια απο οτι το doogee

 

Από ότι είδα το jiayu έχει ρομ 4gb κ προτιμώ μεγαλύτερη! Ρωτάω για την pay pal γιατί ο άντρας μου είναι σε άλλη πόλη τώρα κ δε θα μπορώ να κάνω την παραγγελία στο όνομά του, θα μπορώ να κάνω την παραγγελία στο όνομά μου κ τα στοιχεία στην pay pal να είναι στο όνομά του; τι μικροθεματακια έχεις ακούσει;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2παραγγελιες μεσα στο Αύγουστο και οι 2 με Singapore. Και όμως και οι 2 έφυγαν με ολλανδικο ταχυδρομείο postnl, και ψάχνω τροπο να πάρω πίσω τα 16$ μεταφορικά που έδωσα. Η μια ηρθε σήμερα η άλλη πήγε στο περου και κανένας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη. Ηρθε σε 10 εργάσιμες όπως και σε ένα φίλο μου που επέλεξε δωρεάν, έτσι και αλλιώς με την ίδια υπηρεσία έφυγε. Tracking έχει κανονικα.

Ποιό κατάστημα σου έκανε την απάτη με τα μεταφορικά;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

τι λέτε για αυτό θέλω ένα αξιόπιστοι .Όχι σαν την πατάτα Bluboo x1 που πήρα πριν δέκα μέρες

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

τι λέτε για αυτό θέλω ένα αξιόπιστοι .Όχι σαν την πατάτα Bluboo x1 που πήρα πριν δέκα μέρες

Οκ βρε συ...........$89.99 θα δωσεις.........:)

Εαν θες κατι πιο αξοιοπιστο παρε σε lenovo-huawei-zte-asus-coolpad.......αλλα θα πας παραπανω στο οικονομικο,οτι πληρωσεςι θα παρεις,απλα τα πραματα.

Καλα αυτο το Bluboo x1 πια........που το ξεθαψες και το αγορασες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

τι λέτε για αυτό θέλω ένα αξιόπιστοι .Όχι σαν την πατάτα Bluboo x1 που πήρα πριν δέκα μέρες

Διάβασε εδώ για το t6s.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5601634#

Γνώμη μου πάντως, μάζεψε κάνα 50άρι ακόμη και πάρε ένα πιο δοκιμασμένο κινητό από Κίνα, ή της ίδιας μάρκας ή άλλης. Όπως σου είπε και ο φίλος, ακόμη και στην Κίνα ότι πληρώνεις παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ για το t6s.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5601634#

Γνώμη μου πάντως, μάζεψε κάνα 50άρι ακόμη και πάρε ένα πιο δοκιμασμένο κινητό από Κίνα, ή της ίδιας μάρκας ή άλλης. Όπως σου είπε και ο φίλος, ειδικά στην Κίνα ότι πληρώνεις παίρνεις.

 

FTFY. Όσο να ναι με τον καπιταλισμό ότι διαφημίζεται πληρώνεις, αντιθέτως στην Κίνα πληρώνεις για ακριβά υλικά, για έλεγχο ποιότητας και υποστήριξη...

Link to comment
Share on other sites

Μεσω την παυπαλ του αντρα σου μπορει να στειλει οπου θελει. Τωρα για το τηλεφωνο εχει συγκεκριμενο νημα, αν και εχω ακουσει κατι μικροθεματακια που λυνονται. Αν σου γυαλισε απλα παρτο, αλλα πιστευω στα ιδια λεφτα παιρνεις το jiayu g2f το οποιο υπερτερει τεχνολογικα στα σημεια απο οτι το doogee

 

Από ότι είδα το jiayu έχει ρομ 4gb κ προτιμώ μεγαλύτερη! Ρωτάω για την pay pal γιατί ο άντρας μου είναι σε άλλη πόλη τώρα κ δε θα μπορώ να κάνω την παραγγελία στο όνομά του, θα μπορώ να κάνω την παραγγελία στο όνομά μου κ τα στοιχεία στην pay pal να είναι στο όνομά του; τι μικροθεματακια έχεις ακούσει;

 

Αυτος που εχει την παυπαλ μπορει να την στειλει οπου θελει σε οποια διευθυνση και ονομα θελει. Λιγο πριν τελιωσει η παραγγελεια το βγαζει σχετικο παραθυρο το οποιο λεει πως και που θα το στειλει.

Ειχα ακουσει για το wifi ασθενες και στην κοσμοτε ειχε καποια παρασιτα.

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση, στην Κίνα 7 και 8 Σεπτεμβρίου είναι γιορτή και τα μαγαζιά θα είναι κλειστά.

 

Ε ναι,τις μισες μερες του χρονου γιορτες και πανηγυρια εχουν εκει!!!!!:lol:

Οι καλυτεροι ειναι............

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτος που εχει την παυπαλ μπορει να την στειλει οπου θελει σε οποια διευθυνση και ονομα θελει. Λιγο πριν τελιωσει η παραγγελεια το βγαζει σχετικο παραθυρο το οποιο λεει πως και που θα το στειλει.

Ειχα ακουσει για το wifi ασθενες και στην κοσμοτε ειχε καποια παρασιτα.

 

Ναι ε? Κ τα 2 με ενδιαφέρουν οπότε να μην το ρισκαρω καλύτερα! Ευχαριστώ! Πάλι ψάξιμο! :-(

Link to comment
Share on other sites

Απορία.....αγοράζω ένα τηλ από το minideal στην Κίνα, παθαίνει βλάβη, μπορώ να το στείλω στην αποθήκη τους στην Ευρώπη και αυτοί μετά στην Κίνα; Μήπως έτσι μειωθεί ο χρόνος αναμονής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Απορία.....αγοράζω ένα τηλ από το minideal στην Κίνα, παθαίνει βλάβη, μπορώ να το στείλω στην αποθήκη τους στην Ευρώπη και αυτοί μετά στην Κίνα; Μήπως έτσι μειωθεί ο χρόνος αναμονής

Αυτο ηθελα να ρωτησω αλλα το εκλεισαν το μαγαζι νωρις σημερα τα παλικαρια εκει.......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χλομο να επιστρεφεις στην ευρωπη κατι που αγορασες απο την κινεζικη αποθηκη ,εχω σοβαρες αμφιβολιες ακομα και αυτο που αγοραζεις απο ευρωπαικη αποθηκη κατα ποσο θα μπορεις να το επιστρεφεις στην ευρωπη.

 

Υπαρχει και το θεμα του paypal μην το ξεχνατε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ηθελα να ρωτησω αλλα το εκλεισαν το μαγαζι νωρις σημερα τα παλικαρια εκει.......:)

 

Αφού είπαμε έχουν αργία. Θα το τσουκσουνε μέχρι τη Δευτέρα. Από Τρίτη τα κεφάλια μέσα :)

:)
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/thl-t6s-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-4-1g-ram-8g-rom-5-0-inch-ips-3g-black.html

τι λέτε για αυτό θέλω ένα αξιόπιστοι .Όχι σαν την πατάτα Bluboo x1 που πήρα πριν δέκα μέρες

 

το καταστημα το εγκρινω το τηλεφωνο δεν το γνωριζω

εγω πηρα απο αυτο το καταστημα το Jiayu G2F και ειμαι κατευχαριστημένος αλλα ειναι μικροτερο σε ίντσες και γι'αυτό αλλωστε το διάλεξα ;)

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω λίγο για κάτι. έκανα παραγγελία 2 κινητών απο το κατάστημα http://www.vickmall.com/ πλήρωσα με paypall, μου ήρθε μήνυμα κανονικά οτι χρεώθηκα, επίσης στο μαιλ μου ήρθε επιβεβαίωση μαζί με αριθμό παραγγελίας και ότι θα μου στείλουν tracking number κτλ, αλλά στο site που κοιτάω στον λογαριασμό μου γράφει You have placed no orders. (στο my orders) επίσης βλέπω ακόμα στο καλάθι μου τα 2 κινητά. ακόμα κάτι που με παραξενεύει είναι ότι στο μαιλ μου γράφει το εξής : Ενδέχεται η αποστολή του μηνύματος αυτού να μην έγινε από: selina.vickmall@gmail.com Μάθετε περισσότερα Αναφορά ηλεκτρονικού "ψαρέματος" (phishing) πολύ πιθανόν να είναι αυτόματο μαιλ που προέρχεται απο το site, αλλά όλα αυτά με κάνουν να νιώθω λίγο παράξενα. Στο paypal που κοιτάω γράφει στην πληρωμή Pending και ότι η πληρωμή έχει τεθεί σε αναμονή (Hold) και ότι αυτό μπορεί να πάρει μέχρι 4 μέρες. αυτό είναι λόγο Σ/Κ; είχατε κανένα πρόβλημα με το εν λόγο site; πρέπει να ανησυχώ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...