Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο εάν μπορείς να αποδείξεις με απόδειξη από τον πωλητή και από την DHgate ότι κάνει τόσο, γιατί συνήθως "εκτιμούν" αυτοί το πόσο κάνει. Το ζήτημα είναι να μην το ανοίξουν, πράγμα πολύ δύσκολο ....

 

Θα εχω αποδειξη απο το dhgate και απο το skrill.....Και να το ανοιξουν παλι μπορω να αποδειξω την αξια του....Θα εχω προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον όχι, εφ'όσον το θέλεις πάρ'το και ο Θεός βοηθός .... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Θα εχω αποδειξη απο το dhgate και απο το skrill.....Και να το ανοιξουν παλι μπορω να αποδειξω την αξια του....Θα εχω προβλημα;

Οποτε φιλε μου περιμενουμε νεα σου απο την αγοτα σου αυτη.

Καλη τυχη ευχομαι,και καλες αγορες!!!:)

Και επαναλαμβανω το ποσο ειναι υπερβολικα μικρο,οποτε και εντελως κακη να σου βγει η αγορα,δεν θα χασεις και πολλα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αποφασισα να παρω αφτω το κινητο μετα απο πολλη ψαξιμω και εινε στα λεφτα που μπορω να διαθεσω αφτη τη στιγμη το σαητ αφτω το ισπανικο εινε αξιοπιστω εχει παρει καποιος απο εκει κατι.....εφχαριστω.........

 

http://www.antelife.com/leagoo-lead-1-mtk6582-quad-core-5-5-inch-ips-ogs-hd-screen-android-4-4-13mp-camera-3g-smartphone-white.html

 

και μια γνωμη για την επιλογη μου θαταν ευπροσδεκτη..............:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα αποφασισα να παρω αφτω το κινητο μετα απο πολλη ψαξιμω και εινε στα λεφτα που μπορω να διαθεσω αφτη τη στιγμη το σαητ αφτω το ισπανικο εινε αξιοπιστω εχει παρει καποιος απο εκει κατι.....εφχαριστω.........

 

http://www.antelife.com/leagoo-lead-1-mtk6582-quad-core-5-5-inch-ips-ogs-hd-screen-android-4-4-13mp-camera-3g-smartphone-white.html

και μια γνωμη για την επιλογη μου θαταν ευπροσδεκτη..............:)

Καλό είναι, αλλά καλύτερα να το πάρεις από εδώ:

http://www.geekbuying.com/item/Lead-1-5-5Inch-5-0mm-Ultrathin-IPS-HD-Screen-MTK6582-Quad-core-1-3GHz-Cell-Phone-1GB-8GB-13-0MP-Android4-4-2-3G-GPS---Black-329316.htm

επίσης, στείλε τους πρώτα μήνυμα, ρώτησέ τους εάν έχει Ελληνικά και πές τους να κατεβάσουν την τιμή (κουπόνι), γιατί το βρήκες εδώ πιό φθηνό:

http://www.dealsmachine.com/best_183502.html

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι, αλλά καλύτερα να το πάρεις από εδώ:

http://www.geekbuying.com/item/Lead-1-5-5Inch-5-0mm-Ultrathin-IPS-HD-Screen-MTK6582-Quad-core-1-3GHz-Cell-Phone-1GB-8GB-13-0MP-Android4-4-2-3G-GPS---Black-329316.htm

επίσης, στείλε τους πρώτα μήνυμα, ρώτησέ τους εάν έχει Ελληνικά και πές τους να κατεβάσουν την τιμή (κουπόνι), γιατί το βρήκες εδώ πιό φθηνό:

http://www.dealsmachine.com/best_183502.html

 

 

οκ νασε καλα ευφχαριστω πολλη για τη βοηθεια.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

σκεφτηκα να το παρω και απο εδω να σου πω την αληθεια ..ελληνικα οπως κοιταω τα χαρακτηριστικα δινη σε ολα αλλα ποτε δε ξερεις.... αντε μετα να πεζω με custom rom θα φριξω

 

http://www.dealsmachine.com/best_183502.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι αλλο που ειδα τωρα αφτω να το συμπληρωσω λεει Παρακαλώ συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα ώστε να μπορείτε να αγοράσετε αντικείμενα σε χαμηλότερη τιμή μονάδας η δε χρειαζεται.......

 

http://www.geekbuying.com/item/Lead-1-5-5Inch-5-0mm-Ultrathin-IPS-HD-Screen-MTK6582-Quad-core-1-3GHz-Cell-Phone-1GB-8GB-13-0MP-Android4-4-2-3G-GPS---Black-329316.html

 

 

 

http://prntscr.com/4o2gxt

Edited by rossi2
Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσέ το, δεν χάνεις τίποτα, και στο "μήνυμα" να γράψεις ότι το βρήκες αλλού πιό φθηνό, γράφοντας και πού.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Συμπλήρωσέ το, δεν χάνεις τίποτα, και στο "μήνυμα" να γράψεις ότι το βρήκες αλλού πιό φθηνό, γράφοντας και πού.

 

οκ ευχαριστω και σορρυ αν ζαλησα....απλα οτι δε το κατεχω ρωταο ..παντα..!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το coolicool πουλησε xiaomi power bank fake ενώ το πλασσαρει για original και μάλιστα πριν την αγορά, σε email υποστήριζε ότι πουλάνε μόνο γνήσια προιόντα. Οποιος κινήθηκε για το συγκεκριμένο θέμα μέσω paypal , δικαιώθηκε.

Ποσο να εμπιστευτείς ένα κατάστημα που πουλάει fake για original;

Εδώ άλλο μεγάλο-αξιόπιστο κινέζικο πουλούσε μαϊμού Lenovo...

Μάλλον τους εξαπατούν ακόμη κι αυτούς οι συμπατριώτες τους.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Γιατρε μονο εσυ το προτεινεις το coolicool.Δεν εχω δει αλλον...Ολοι οι αλλοι vickmall λεμε με διαφορα.Η κορυφαια εξυπηρετηση.

 

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο κάποιοι να κάνουν για τους δικούς τους λόγους στοχευμένη διαφήμιση και προώθηση συγκεκριμένων καταστημάτων;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μαγαζί http://www.b2cbuying.com τι λέει; έχει αγοράσει κανείς; 'Εχει θεματική ενότητα κι εδώ...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις σκεφτεί το ενδεχόμενο κάποιοι να κάνουν για τους δικούς τους λόγους στοχευμένη διαφήμιση και προώθηση συγκεκριμένων καταστημάτων;

Επειδή η απάντηση σου στόχευε εμένα και δεν μου αρεσε αυτό, να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.....

1) Δεν είμαι του χώρου, ούτε ασχολούμαι με Brand management όπως εσύ πχ

2) Έχω κάνει 1 αγορά από merimobiles, που δεν σκοπεύω να ξανακάνω και σίγουρα δεν θα προτείνω το μαγαζί σε κανένα άλλο και κάμποσες από Coolicool. Μάλιστα περιμένω νέα παραγγελία από Coolicool, όπως έχω πει στο θέμα για το Mi3. Επίσης για πολύ καιρό το συγκεκριμένο μαγαζί έβγαινε το πιο φθηνό στο Mi3 16GB (εγώ έψαχνα την 64άρα έκδοση και δεν την είχαν τότε), στην λίστα με όλα τα μαγαζιά που αναρτούσα συχνά στο θέμα για το Mi3 και έχω σαν excel στην υπογραφή μου. Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει κάτι αρνητικό για το συγκεκριμένο μαγαζί, εμένα μου έχουν φερθεί πολύ εντάξει και σε δικό μου λάθος που η παραγγελία μου πήγε αλλού και μου το ξαναέστειλαν χωρίος επιπλέον χρέωση, γιατί να μην το προτείνω!? Εξάλου ακόμα και το vickmall που πρότειναν 2-3 πιο πριν είναι από προσωπικές τους εμπειρίες, όπως όλων μας. Σίγουρα υπάρχουν άλλοι 2-3 με αρνητικές εντυπώσεις, γιατί ήρθε ελλατωματικό, άργησε, κτλ. Αυτό θα συμβεί σε όλους. Θα συνεχίσω λοιπόν να προτείνω ότι μου φέρεται εντάξει και βλέπω ότι δεν με κοροϊδεύει καθώς και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή η απάντηση σου στόχευε εμένα και δεν μου αρεσε αυτό, να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα.....

1) Δεν είμαι του χώρου, ούτε ασχολούμαι με Brand management όπως εσύ πχ

2) Έχω κάνει 1 αγορά από merimobiles, που δεν σκοπεύω να ξανακάνω και σίγουρα δεν θα προτείνω το μαγαζί σε κανένα άλλο και κάμποσες από Coolicool. Μάλιστα περιμένω νέα παραγγελία από Coolicool, όπως έχω πει στο θέμα για το Mi3. Επίσης για πολύ καιρό το συγκεκριμένο μαγαζί έβγαινε το πιο φθηνό στο Mi3 16GB (εγώ έψαχνα την 64άρα έκδοση και δεν την είχαν τότε), στην λίστα με όλα τα μαγαζιά που αναρτούσα συχνά στο θέμα για το Mi3 και έχω σαν excel στην υπογραφή μου. Μέχρι στιγμής δεν έχω διαβάσει κάτι αρνητικό για το συγκεκριμένο μαγαζί, εμένα μου έχουν φερθεί πολύ εντάξει και σε δικό μου λάθος που η παραγγελία μου πήγε αλλού και μου το ξαναέστειλαν χωρίος επιπλέον χρέωση, γιατί να μην το προτείνω!? Εξάλου ακόμα και το vickmall που πρότειναν 2-3 πιο πριν είναι από προσωπικές τους εμπειρίες, όπως όλων μας. Σίγουρα υπάρχουν άλλοι 2-3 με αρνητικές εντυπώσεις, γιατί ήρθε ελλατωματικό, άργησε, κτλ. Αυτό θα συμβεί σε όλους. Θα συνεχίσω λοιπόν να προτείνω ότι μου φέρεται εντάξει και βλέπω ότι δεν με κοροϊδεύει καθώς και τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ ;)

 

Η απάντησή μου στόχευε να δώσει some food for thought στον φίλο που ρώτησε.

Αν εσύ ένιωσες την ανάγκη να εξηγήσεις κάποια πράγματα, θα είχες τους λόγους σου. ;-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή μου στόχευε να δώσει some food for thought στον φίλο που ρώτησε.

Αν εσύ ένιωσες την ανάγκη να εξηγήσεις κάποια πράγματα, θα είχες τους λόγους σου. ;-)

 

Η απαντησή μου ήταν για σένα, γιατί θεωρώ οτι με κατηγόρησες άδικα. Εφόσον κανεις quote μήνυμα που αφορά δικιά πρόταση στο φορουμ, έπρεπε ν' απαντήσω. Αλλιώς εννοειται δεν εχω να δώσω καμία εξήγηση σε κανένα. Για να μην δημιουργείς λαθος εντυπωσεις για το προφίλ μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Παιδια χτες παρελαβα κλωνο του note 3

Mtk6589 quad core 1g ram..

Το κινητο ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα δυστυχως θελω να το δωσω γιατι παρηγγειλα το λευκο και μου εστειλαν το μαυρο και θελω να το ξαναπαρω σε λευκο..μαζι εχει και θηκη δωρο

Οποιος θελει φωτο και πληροφοριες μου λεει...το δινω καινουριο στο κουτι του οσο το πηρα 140 ευρω

Link to comment
Share on other sites

http://www.dhgate.com/product/2014-new-prefect-1-1-4-7-039-039-gsm-wcdma/204723781.html#s3-8-1c|425721974 παιδια ειδα αυτο το κινητο και επειδη με ενδιαφερει σαν συσκευη θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω να το εμπιστευτω....εχω κανει αγορες απο το dhgate στο παρελθον αλλα δεν ξερω τι παιζει με αυτο.

 

11 πωλησεις και με ονομα serioussupplier τον εμπιστευεσαι?Απατεωνας ειναι.Μην διανοηθεις να αγορασεις.Δεν θα σου ρθει τιποτα.Μακρυα απο dhgate(οι πιο πολλοι ειναι απατεωνες).Προτιμησε το πολυ καλυτερο aliexpress

 

Καλα ρε παιδια.Τοσα εμπειρα μελη απαντησατε,και γραφατε για την dhl και τι θα πληρωσει αμα ερθει?Μονο ενας εγραψε για τις 7 πωλησεις.Αμα δεν εχετε ορεξη να βοηθησετε ενα νεο μελος μην γραφετε τιποτα.

Δεν κατηγορω κανεναν,αλλα οταν η απατη κανει μπαμ και ειδικα για μελη με εμπειρια στην Κινεζικη αγορα,δεν νομιζω να περιμενετε να ερθει κλωνος με 32GB rom και DHL στα 20$.

Edited by arisg90
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Φιλε, οσοι και να γραψουν να μην το παρει, αμα τον τρωει ο κ..ος του, θα το παρει.

Και εγω ειμαι σε αυτους που συνιστουν να μην το παρει, τωρα γιατι δεν το εγραψα ή γιατι δεν εγραψαν αλλοι πολλα επιχειρηματα, ειναι γιατι εχει καταντησει μονοτονο να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια, καθε τρεις και λιγο, καποιος βρισκει μια οφθαλμοφανη απατη και ρωταει εδω για συμβουλη, οποτε μπαινω στο myphone βρισκω τετοια συζητηση, βαριεμαι πλεον να συμμετεχω, ειδικα στις περιπτωσεις που βγαζουν ματι, απλα γελαω με την αφελεια των καταναλωτων και προσπερναω. Καμια φορα φανταζομαι τον χαρουμενο κινεζο να γελαει και αυτος και γελαω περισσοτερο. Τουλαχιστον κανει εναν κιτρινο συναθρωπο του ευτυχισμενο, καπου εκει μακρυα, κατι ειναι και αυτο :-) Επειτα, αμα δεν "παθει" δεν θα μαθει, στην προκειμενη ειναι μικρο το κοστος και αφου κρινει οτι εχει τον χρονο να ασχοληθει με τα διαδικαστικα της επιστροφης των χρηματων, ας ασχοληθει.

 

Σημ.

Ευχαριστω οσους μου απαντησαν σε προηγουμενο ερωτημα για το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω μαζι σου.Και γω πολλες φορες προσπερναω τετοιες συζητησεις,αν και την εχω πατησει στο παρελθον αλλα οχι απο τοσο καραμπινατες απατες.Και οποτε γραφω δεν το παιζω σωτηρας.Απλα σημερα πχ μ εκανε κλικ οτι στις 10 απαντησεις οι 9 ηταν για το ποσο θα πληρωσει με DHL οταν ερθει (που ολοι ξερουν οτι δεν θα ρθει) και ειπα να γραψω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω δωρο στη γυναικα μου αυτο http://www.geekbuying.com/item/Leagoo-Lead-3-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-4-5-Inch-Android-4-4-2-OS-Smartphone-512MB-RAM-4GB-ROM-5-0MP-3G-GPS-Red-330413.html

Το γνωριζει κανεις το τηλ να μας πει τη γνωμη του?

Link to comment
Share on other sites

11 πωλησεις και με ονομα serioussupplier τον εμπιστευεσαι?Απατεωνας ειναι.Μην διανοηθεις να αγορασεις.Δεν θα σου ρθει τιποτα.Μακρυα απο dhgate(οι πιο πολλοι ειναι απατεωνες).Προτιμησε το πολυ καλυτερο aliexpress

 

Καλα ρε παιδια.Τοσα εμπειρα μελη απαντησατε,και γραφατε για την dhl και τι θα πληρωσει αμα ερθει?Μονο ενας εγραψε για τις 7 πωλησεις.Αμα δεν εχετε ορεξη να βοηθησετε ενα νεο μελος μην γραφετε τιποτα.

Δεν κατηγορω κανεναν,αλλα οταν η απατη κανει μπαμ και ειδικα για μελη με εμπειρια στην Κινεζικη αγορα,δεν νομιζω να περιμενετε να ερθει κλωνος με 32GB rom και DHL στα 20$.

Συμφωνω με τους προλαλησαντες.

Οριστε αυτο που εγραψα.

Πρωτον, σοβαρα θα παρεις κλονο του iphone;

Δευτερον, ο πωλητης μπορει να εχει 100% feedback αλλα σε 6 μονο παρε-δωσε.

Τριτον, ουτε τα χαρακτιριστικα του κινητου δεν ειναι πληρη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω δωρο στη γυναικα μου αυτο http://www.geekbuying.com/item/Leagoo-Lead-3-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-4-5-Inch-Android-4-4-2-OS-Smartphone-512MB-RAM-4GB-ROM-5-0MP-3G-GPS-Red-330413.html

Το γνωριζει κανεις το τηλ να μας πει τη γνωμη του?

 

Με 512ραμ Εγώ δεν θα το έπαιρνα παντός.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω δωρο στη γυναικα μου αυτο http://www.geekbuying.com/item/Leagoo-Lead-3-MTK6582-Quad-Core-1-3GHz-4-5-Inch-Android-4-4-2-OS-Smartphone-512MB-RAM-4GB-ROM-5-0MP-3G-GPS-Red-330413.html

Το γνωριζει κανεις το τηλ να μας πει τη γνωμη του?

 

Και 512mb μνήμη και 1600mah μπαταρία;

Θα το λατρέψει στην αρχή για την εμφάνισή του και όταν θα διαπιστώσει τις ικανότητες του άστα...

Εκτός εάν το θέλει μόνο για κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Παιδια χτες παρελαβα κλωνο του note 3

Mtk6589 quad core 1g ram..

Το κινητο ειναι παρα πολυ ωραιο αλλα δυστυχως θελω να το δωσω γιατι παρηγγειλα το λευκο και μου εστειλαν το μαυρο και θελω να το ξαναπαρω σε λευκο..μαζι εχει και θηκη δωρο

Οποιος θελει φωτο και πληροφοριες μου λεει...το δινω καινουριο στο κουτι του οσο το πηρα 140 ευρω

Υπαρχει σχετικο τοπικ αγγελιων φιλε μου........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πειτε μου ανα αξιοπιστω κινεζικο σαητ να παρω αφτω το κινητω το οποιο να μη πληρωνουμε τελωνειο κατι ειχα δει το βαζανε σαν δωρο η με χαμηλη τιμη και δε πληρωνανε τελωνειο ευχαριστ αφτω θελω να παρω το βρηκα στο merymobiles σρα 85 ευρο

 

DOOGEE DG800 Valencia Android 4.4 KitKat

 

αλλα δε ξερω αν θα πληρωσω τελωνειο δε ξερω και καλλα αγγλικα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει σχετικο τοπικ αγγελιων φιλε μου........:)

Μηπως ειναι ευκολο να παραθεσεις το link? Δεν το βρισκω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...