Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μεχρι τις 29 ειναι 6μερες δεν θα εχουμε ακομα τρακινγκ ως τοτε? αν εχουν φυγει ως τοτε τα κινητα θα επηρεαστουν παλι απο την αργια του βουδα? :P
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προτείνω, όταν επιστρέψουν να τους ζητήσουμε να μας δώσουν το πλούσιο εορτολογιό τους (ειμαι σίγουρος οτι τόχουν σε εφαρμογή)

να ξέρουμε πότε παραγγέλνουμε (με λιγότερη αναμονή και αγωνία...)

 

Για το επόμενο εξάμηνο

 

  • 19-21/9/2013 - Mid-Autumn Day
  • 1-7/10/2013 - National Day
  • 1-3/01/2014 - New Year's Day
  • 30/1-5/2/2014 - Spring Festival

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μεχρι τις 29 ειναι 6μερες δεν θα εχουμε ακομα τρακινγκ ως τοτε? αν εχουν φυγει ως τοτε τα κινητα θα επηρεαστουν παλι απο την αργια του βουδα? :P

 

Ναι Γιωργο για να μην τους αδικήσω γράφουν δίπλα οτι θα τα στείλουν ΠΡΙΝ τη γιορτη...τουλάχιστο νάναι καθοδόν...κι αναμονή,γλυκιά είναι...

 

asot...thanks Απλά και γρήγορα...

Edited by coolbe
Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

Και τι ρε παιδιά; Παραλύει η χώρα; Είναι πολλές οι μέρες για να κλείνουν τα πάντα

 

το ριχνουν στο ...... γιαυτο εγιναν τοσα δις λαος

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Εγώ παρήγγειλα από το 2c.com τη Τρίτη 17-9-2013 και μου έστειλαν το tracking number χτες Κυριακάτικα. Βέβαια ακόμα δεν φαίνεται στο σάιτ της singpost αλλά απ΄ ότι μου είπαν κάποιοι φίλοι αργεί να φανεί δυο τρεις μέρες, οπότε λίγο υπομονή.
Link to comment
Share on other sites

Μία απλή αναζήτηση whois για το hotinbuy.com δείχνει τουλάχιστον τηλέφωνα / όνομα και διεύθυνση όπως επίσης και locked status του domain για αποφυγή μεταφοράς - αντιγραφής του για phising. Ίσως πρόκειται για νέο entry ενός αξιόπιστου πωλητή στα πρώτα του βήματα. Θα δείξει :) http://www.whoismind.com/whois/hotinbuy.com.html

Φαίνεται να έχει αγοράσει το όνομα της ιστοσελίδας από http://www.cina.com/ που αν δεν κάνω λάθος έχει κάνει registration το domain του geekbuying

Επίσης η εταιρεία που υποτίθεται βρίσκεται πίσω του https://manage.centralnic.com/support/registrar_info/H2915156

Edited by atmistis
Link to comment
Share on other sites

Υποκλινομαι στο τεραστιο Pandawill.com και την τιτανια Singapore Post!Αγορα 13/09, tracking πηρα στις 17/09,αεροπλανο μπηκε στις 19/09,Ελλαδα εφτασε στις 23/09!!!!!Αν ειναι και το κινητο που παρηγγειλα μεσα στο κουτι ακομα καλυτερα (καθοτι η αγορα εγινε απο happy hour :lol: )!!!!!
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

περασε και αυτη η μερα το to2c στις παραγγελιες που γινανε την πεμπτη καμια απαντηση :P τους εχω στειλει και δυο email..για να δουμε..αγχωνομαι γιατι ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο σχιζοματες :P

 

Επισης μια ερωτησουλα..paypal με την καρτα μου ειχε φτιαξει ενας φιλος οποτε ο χρησιμοπιουμε μαζι η παραγγελια εχει γινει στο δικο του ονομα (απο χανια και εγω και αυτος εδω μενουμε ) αν και στα στοιχεια αν και εχει το δκο του ονομα εχουμε βαλει την δικη μου διευθυνση. Τ κινητο οοοοοοταν ερθει με τα χιλια καλα θα ερθει στο σπιτι μου απο τον κυριο ταχυδρομο η θα το παρω εγω απο το ελτα? και μηπως χρειαζεται να το παρει ο φιλος μας με την ταυτοτητα του πως παει το ζητημα αυτο ξερει κανεις? :)

Link to comment
Share on other sites

περασε και αυτη η μερα το to2c στις παραγγελιες που γινανε την πεμπτη καμια απαντηση :P τους εχω στειλει και δυο email..για να δουμε..αγχωνομαι γιατι ειναι η πρωτη φορα που παραγγελνω απο σχιζοματες :P

 

Επισης μια ερωτησουλα..paypal με την καρτα μου ειχε φτιαξει ενας φιλος οποτε ο χρησιμοπιουμε μαζι η παραγγελια εχει γινει στο δικο του ονομα (απο χανια και εγω και αυτος εδω μενουμε ) αν και στα στοιχεια αν και εχει το δκο του ονομα εχουμε βαλει την δικη μου διευθυνση. Τ κινητο οοοοοοταν ερθει με τα χιλια καλα θα ερθει στο σπιτι μου απο τον κυριο ταχυδρομο η θα το παρω εγω απο το ελτα? και μηπως χρειαζεται να το παρει ο φιλος μας με την ταυτοτητα του πως παει το ζητημα αυτο ξερει κανεις? :)

 

Μην αγχωνεσαι.Λογω αργιας ειναι πολλες οι παραγγελιες παγκοσμιως που εχουν να διεκπεραιωσουν.Το κινητο το στελνουν συστημενο.Πιθανων να το εχει μαζι του ο ταχυδρομος και μολις σε βρει να υπογραψεις και να το παρεις.Διαφορετικα θα σου αφησει χαρτακι να πας στα ΕΛΤΑ.Δεν παιζει να το πεταξει και να φυγει.Εφοσον εβαλες διευθυνση αποστολης (shipping adress) τη δικια σου και μονο το ονομα σου τοτε μονος με την ταυτοτητα το παραλαμβανεις.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μόλις παράγγειλα κι εγω απο αυτούς (http://www.hotinbuy.com), μεσω πευ παλ το Pipo Μ7pro.

Πραγματικά ηταν αμεσότατοι και οταν ζήτησα κατα το τσεκ αουτ εκπτωτικο κουπονι το πηρα αμέσως.

Άντε να δουμε τωρα τι θα παραλάβουμε.. :)

 

 

Χτές παράγγειλα, σήμερα πήρα τράκιν, άντε να δούμε....

 

Παρέλαβε μέχρι τώρα κάποιος απ'αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

μιλησα με το to2c και μου ειπαν οτι εγινε shiped η παραγγελια μουυ.. αλλα τους λεω για το τρακινγκ που θα το βρω και δεν μου ειπαν..
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε άλλο σημείο.....σίγουρα κάπου θα είναι αλλά δεν το βρήκα, αν διαλέξω singapore Post στα χέρια μου θα έρθει με ΕΛΤΑ?

σαν συστημένο?

 

στο hotinbuy δεν έχει την επιλογή με πια εταιρία θα έρθει....το γράψατε στα σχόλια?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί σε άλλο σημείο.....σίγουρα κάπου θα είναι αλλά δεν το βρήκα, αν διαλέξω singapore Post στα χέρια μου θα έρθει με ΕΛΤΑ?

σαν συστημένο?

 

στο hotinbuy δεν έχει την επιλογή με πια εταιρία θα έρθει....το γράψατε στα σχόλια?

 

Γράφει ότι τα στέλνει με. Signpost κάπου έτσι μου είπαν κι εμενα

Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα απο το hotibuy χτες βραδυ και μου ειπαν tracking αυριο η μεθαυριο..
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εγω παραγγειλα απο το hotibuy χτες βραδυ και μου ειπαν tracking αυριο η μεθαυριο..

 

Εσυ δεν θα παραλαβεις αλλα,αρκετα παρελαβες))

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα δεν πειραζει ετσι κι αλλιως αγκαρεια σε φιλους κανω δικο μ ειναι μονο το ena w200
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το τρακινγκ απο το to2c απο singapore post..

τωρα τι κανω για να βλεπω την προοδο του δεματος?:p

σορυ που πριζω κοσμο αλλα με το να παιρνω πρωτη φορα ειμαι ολιγον ασχετος:p

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το τρακινγκ απο το to2c απο singapore post..

τωρα τι κανω για να βλεπω την προοδο του δεματος?:p

σορυ που πριζω κοσμο αλλα με το να παιρνω πρωτη φορα ειμαι ολιγον ασχετος:p

 

Περιμενεις 2 με 3 μερες και μετα το κοιτας στο σαιτ της singpost

 

πιστευω το πιο αξιοπιστο ειναι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

απο την κυριακή έχω tracking number απο to2c και ακόμα not found μου λέει όπου και να κοιτάζω...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

απο την κυριακή έχω tracking number απο to2c και ακόμα not found μου λέει όπου και να κοιτάζω...

 

Τελευταια. καθυστερει η ενημερωση δεν ειναι οπως πριν, μέτα απο 3 μερες ισως το δεις

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το τρακινγκ απο το to2c απο singapore post..

τωρα τι κανω για να βλεπω την προοδο του δεματος?:p

σορυ που πριζω κοσμο αλλα με το να παιρνω πρωτη φορα ειμαι ολιγον ασχετος:p

 

Υπάρχει αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.grandag.trackchecker η εφαρμογή που βάζεις το tracking number και σε ειδοποιεί για κάθε μεταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.app.grandag.trackchecker η εφαρμογή που βάζεις το tracking number και σε ειδοποιεί για κάθε μεταβολή.

 

http://www.trackchecker.net/#download

και εδω για υπολογιστή...πολύ καλό. Δουλεύει και σε στικάκι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...