Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γράφω κι εδώ που είναι πιο γενικό θέμα για τα κινέζικα καταστήματα. Εχει στείλει κανένας συσκευή πισω Κινα για επισκευή; θέλει κάνα τρίμηνο η όλη διαδικασία όπως καταλαβαίνω; Αλλά το mind deal μου απάντησε ότι επειδή δεν έχει ξανά τυχει με τη συσκευή κατι τέτοιο δε γνωρίζει κόστος επισκευής να το στείλω να το στείλουν στο εργοστασιο και θα με ενημερώσουν. Και η απορία μου αν μου πουν 100+ ευρω που δε με συμφέρει θα μου το επιστρέψουν πίσω ανεπισκευαστο η θα με βάλουν να πληρωσω πάλι κατι συν τα μεταφορικά επιστροφής; . Αν είναι έτσι να μη το στείλω καθόλου. Αν και τα ρώτησα αλλά δεν έχω πάρει απάντηση ακόμα αλλά ρωτώ μήπως έχει κάποιος εμπειρία. Για το χρονο διαβασα σε ξένο forum απο speemall βεβαια οτι ειπαν σε κάποιο για 4 μηνες επειδη θα παει κινα απο κει εργοστάσιο πισω μαγαζι και αποστολη παλι και θέλει τοσο πολύ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

android με 1 gb ram ποσο κοστιζει το φθηνοτερο και με καλη ποιοτητα κατασκευης αυτην την εποχη ?ευχαριστω

 

Lenovo A760

http://www.to2c.com/lenovo-a760-quad-core-msm8225q-android-4-1-os-android-phone-4-5-ips-screen-smartphone.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και ναι τελικά η παραγγελία έγινε σήμερα από εδώ http://www.hotinbuy.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-white-p-1567.html Ξέρω ,ξέρω τι θα μου πείτε τώρα άγνωστο site πολλή χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό κ.τ.λ. Πήρα το ρίσκο μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ε και σε περίπτωση που δεν πάνε είναι ευκαιρία να μάθω πως γίνετε η καταγγελία στο PayPal. Πάντως σε mail που τους έστειλα για να διευκρινίσω ότι θέλω να μου το στείλουν με Singapore post με χαμηλή τιμή και σαν δώρο μου απάντησαν σε λιγότερο από 3 λεπτά :)

Να και η απάντηση

Dear Sir,

 

Thanks for your order on us!

We will arrange to send your package by Singapore post as soon as we can,and send it as the gift with low price!

 

Regards!

Hotinbuy.com

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τελικά η παραγγελία έγινε σήμερα από εδώ http://www.hotinbuy.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-white-p-1567.html Ξέρω ,ξέρω τι θα μου πείτε τώρα άγνωστο site πολλή χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό κ.τ.λ. Πήρα το ρίσκο μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ε και σε περίπτωση που δεν πάνε είναι ευκαιρία να μάθω πως γίνετε η καταγγελία στο PayPal. Πάντως σε mail που τους έστειλα για να διευκρινίσω ότι θέλω να μου το στείλουν με Singapore post με χαμηλή τιμή και σαν δώρο μου απάντησαν σε λιγότερο από 3 λεπτά :)

Να και η απάντηση

Dear Sir,

 

Thanks for your order on us!

We will arrange to send your package by Singapore post as soon as we can,and send it as the gift with low price!

 

Regards!

Hotinbuy.com

 

Kαλα ε,ευχαριστω,

Ηθελα να το παραγγειλω για ενα φιλο απο αλλο σαιτ,περιμενα απαντηση σε κατι που τους ρωτησα μερες,τιποτα,μιλησα με το τσατ εδω και απαντησαν αμεσα,το παραγγειλα και μου εστειλαν αριθμο παραγγελιας και οτι αλλο τους ζητησα στο μεηλ οτι θα το κανουν,ασε που εκανε 96 δολαρια στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Kαλα ε,ευχαριστω,

Ηθελα να το παραγγειλω για ενα φιλο απο αλλο σαιτ,περιμενα απαντηση σε κατι που τους ρωτησα μερες,τιποτα,μιλησα με το τσατ εδω και απαντησαν αμεσα,το παραγγειλα και μου εστειλαν αριθμο παραγγελιας και οτι αλλο τους ζητησα στο μεηλ οτι θα το κανουν,ασε που εκανε 96 δολαρια στο αλλο.

 

Παιδιά το site έχει απίστευτες τιμές . Αν πάνε όλα καλά έχω σταμπάρει και αλλά πραγματάκια από εκεί σε τιμές που δεν παίζονται :dance:

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotinbuy.com/vsun-i1s-smartphone-47-inch-super-amoled-screen-android-42-mtk6589-3g-gps-130mp-camera-p-1543.html μου αρεσει πολυ!!

 

Model

vsun i1S

 

CPU

 

Quad Core

 

CPU: MTK6589 ARM Cortex-A9 1.2GHz Quad core

 

GPU: PowerVR SGX531 Ultra

 

OS

 

Android V 4.2

 

Mulit-Language:English Russian…..

 

Memory

 

1.0G CPU

 

1GB RAM

 

4GB ROM

 

support Micro sd card to 32GB max.

 

Size

 

134 x 68 x 7.8mm

 

Weight

 

135g

 

Screen

 

4.7" Super AMOLED 1280*780 , Capacitive Touch Screen

 

Network

 

Dual Sim, supports W+G, G+G

 

2G:GSM/GPRS/EDGE: 900/1800MHz(Dual Band)

 

3G:WCDMA/HSPA/HSPA+: 2100MHz

 

SAR: 0.44 W/kg

 

Color

 

Black and White

 

GPS

 

Built In GPS & A.GPS

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g /n support Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

 

Camera

 

single Cameras

 

Back 13 mega pixel / Auto Focus

 

Sensor

 

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

 

Radio

 

FM

 

Video

 

Wireless HDMI output

 

Audio

 

MP3 , AAC , WAV , etc. / 3.5 mm Audio Jack

 

Special function

 

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off

 

Package Includes

 

- Li-ion Batteries 2200mAh x 1

 

- Earphone / 3.5 mm Audio Jack

 

- USB Cable

 

- Charger

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotinbuy.com/vsun-i1s-smartphone-47-inch-super-amoled-screen-android-42-mtk6589-3g-gps-130mp-camera-p-1543.html μου αρεσει πολυ!!

 

Model

vsun i1S

 

CPU

 

Quad Core

 

CPU: MTK6589 ARM Cortex-A9 1.2GHz Quad core

 

GPU: PowerVR SGX531 Ultra

 

OS

 

Android V 4.2

 

Mulit-Language:English Russian…..

 

Memory

 

1.0G CPU

 

1GB RAM

 

4GB ROM

 

support Micro sd card to 32GB max.

 

Size

 

134 x 68 x 7.8mm

 

Weight

 

135g

 

Screen

 

4.7" Super AMOLED 1280*780 , Capacitive Touch Screen

 

Network

 

Dual Sim, supports W+G, G+G

 

2G:GSM/GPRS/EDGE: 900/1800MHz(Dual Band)

 

3G:WCDMA/HSPA/HSPA+: 2100MHz

 

SAR: 0.44 W/kg

 

Color

 

Black and White

 

GPS

 

Built In GPS & A.GPS

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g /n support Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

 

Camera

 

single Cameras

 

Back 13 mega pixel / Auto Focus

 

Sensor

 

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

 

Radio

 

FM

 

Video

 

Wireless HDMI output

 

Audio

 

MP3 , AAC , WAV , etc. / 3.5 mm Audio Jack

 

Special function

 

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off

 

Package Includes

 

- Li-ion Batteries 2200mAh x 1

 

- Earphone / 3.5 mm Audio Jack

 

- USB Cable

 

- Charger

 

πολυ φθηνοτερο απο το pandawill

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τελικά η παραγγελία έγινε σήμερα από εδώ http://www.hotinbuy.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-white-p-1567.html Ξέρω ,ξέρω τι θα μου πείτε τώρα άγνωστο site πολλή χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό κ.τ.λ. Πήρα το ρίσκο μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ε και σε περίπτωση που δεν πάνε είναι ευκαιρία να μάθω πως γίνετε η καταγγελία στο PayPal. Πάντως σε mail που τους έστειλα για να διευκρινίσω ότι θέλω να μου το στείλουν με Singapore post με χαμηλή τιμή και σαν δώρο μου απάντησαν σε λιγότερο από 3 λεπτά :)

Να και η απάντηση

Dear Sir,

 

Thanks for your order on us!

We will arrange to send your package by Singapore post as soon as we can,and send it as the gift with low price!

 

Regards!

Hotinbuy.com

 

Φωτιές άναψες!! Το παράγγειλα και εγώ 54€ άντε να δούμε τι θα μας έρθει;;

Link to comment
Share on other sites

Φωτιές άναψες!! Το παράγγειλα και εγώ 54€ άντε να δούμε τι θα μας έρθει;;

Αυτές και λιγο πιο φτηνές είναι οι τιμές στην Κίνα. Επομένως από από απόψεως τιμής δεν έχει πρόβλημα. Μόνο μήπως δεν είναι ακριβώς αυτές οι προδιαγραφές που λένε.

Αυτό το 500 επαφές δεν μου αρέσει.....θυμίζει παλιά τηλέφωνα.

πάντως θα ήθελα να δω τη γνώμη σου. Τέτοια τιμή είναι καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές και λιγο πιο φτηνές είναι οι τιμές στην Κίνα. Επομένως από από απόψεως τιμής δεν έχει πρόβλημα. Μόνο μήπως δεν είναι ακριβώς αυτές οι προδιαγραφές που λένε.

Αυτό το 500 επαφές δεν μου αρέσει.....θυμίζει παλιά τηλέφωνα.

πάντως θα ήθελα να δω τη γνώμη σου. Τέτοια τιμή είναι καλή.

 

το εχει και το pandawill με 96 δολλαρια ακριβως το ιδιο,τους ρωτησα για τα σπεκς λενε ειναι οπως τα γραφει,το ιδιο ειπαν και εδω,οταν το παραλαβουμε θα ξερουμε 50 ευρω ουτε καφε δεν πινεις

Link to comment
Share on other sites

Κι αν μας κάτσειιιιιι!!!!!:dance:

 

το εχει και το pandawill με 96 δολλαρια ακριβως το ιδιο,τους ρωτησα για τα σπεκς λενε ειναι οπως τα γραφει,το ιδιο ειπαν και εδω,οταν το παραλαβουμε θα ξερουμε 50 ευρω ουτε καφε δεν πινεις

 

Πάντα υπάρχουν οι πρώτοι δοκιμαστές. Χρειάζονται υποστήριξη για να τα δουν κι άλλοι που τραβάνε τις τιμές στο όριο.

Στην αναμονή. Αν φύγει και γρήγορα ισως να παραγγείλω κι εγώ πριν έλθει. Να κλαίμε παρέα:lol:

Link to comment
Share on other sites

http://www.hotinbuy.com/vsun-i1s-smartphone-47-inch-super-amoled-screen-android-42-mtk6589-3g-gps-130mp-camera-p-1543.html μου αρεσει πολυ!!

 

Model

vsun i1S

 

CPU

 

Quad Core

 

CPU: MTK6589 ARM Cortex-A9 1.2GHz Quad core

 

GPU: PowerVR SGX531 Ultra

 

OS

 

Android V 4.2

 

Mulit-Language:English Russian…..

 

Memory

 

1.0G CPU

 

1GB RAM

 

4GB ROM

 

support Micro sd card to 32GB max.

 

Size

 

134 x 68 x 7.8mm

 

Weight

 

135g

 

Screen

 

4.7" Super AMOLED 1280*780 , Capacitive Touch Screen

 

Network

 

Dual Sim, supports W+G, G+G

 

2G:GSM/GPRS/EDGE: 900/1800MHz(Dual Band)

 

3G:WCDMA/HSPA/HSPA+: 2100MHz

 

SAR: 0.44 W/kg

 

Color

 

Black and White

 

GPS

 

Built In GPS & A.GPS

 

Connection

 

Bluetooth with EDR & A2DP

 

Wi-Fi : IEEE 802.11 b/g /n support Wi-Fi hotspot

 

micro USB 2.0

 

Camera

 

single Cameras

 

Back 13 mega pixel / Auto Focus

 

Sensor

 

Gravity Sensor, Proximity Sensor, Light Sensor

 

Radio

 

FM

 

Video

 

Wireless HDMI output

 

Audio

 

MP3 , AAC , WAV , etc. / 3.5 mm Audio Jack

 

Special function

 

G-sensor, P-Sensor, L-Sensor, FM radio, Wifi, GPS, Multi-touch, Dual SIM, Schedule Power on/off

 

Package Includes

 

- Li-ion Batteries 2200mAh x 1

 

- Earphone / 3.5 mm Audio Jack

 

- USB Cable

 

- Charger

 

υπερβολικά δελεαστική τιμή.......:blink::blink::blink::blink:

Σταύρο πάρε θέση :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω το εξής. Τελευταία φορά που είχα παραγγείλει, το status παρακολουθώντας τη 4px είχε ως εξής. dispatched to overseas, arrived at overseas και τέλος. Τα υπόλοιπα τα είδα μετά στα ελτά. Τώρα, αντί για arrived overseas, έχει arrived local transit center. Οι γνώστες, λέτε αύριο που ειναι εργάσιμη να δω κ τελωνείο ή δε λέει κάτι ότι τα μηνύματα δεν είναι ίδια με την τελευταία φορα;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως με το παρομοιο F9192 (τουλαχιστον στα θεωρητικα specs) ειμαι απολυτα ικανοποιημενος! Βεβαια ειναι και πιο ακριβο δλδ κανα 30αρι. Αλλα απο ποιοτητα κατασκευης σκιζει και γενικα αψογο, για τα λεφτα του απλα δεν υπαρχει.

 

Αντε να δουμε κι αυτο που πηρατε τι λεει, μην ξεχασετε να ενημερωσετε. Νομιζω παντως πως ειναι καποιο απο τα Y9192- Κ9192 οπως το βλεπω.

 

http://www.aliexpress.com/item/Y9192-Mini-S4-MTK6572-Dual-Core-Android-4-2-3G-Smart-Phone-512MB-RAM-4GB-ROM/1339514659.html

http://www.aliexpress.com/item/1-1-PK-ORIGINAL-MINI-S4-free-shipping-HIGH-QUALITY-MTK652-K9190-DUALCORE-DUAL-SIM-mini/1311159462.html

 

Οι κινεζοι μας εχουνε τρελανει με τους κλωνους

Link to comment
Share on other sites

το εχει και το pandawill με 96 δολλαρια ακριβως το ιδιο,τους ρωτησα για τα σπεκς λενε ειναι οπως τα γραφει,το ιδιο ειπαν και εδω,οταν το παραλαβουμε θα ξερουμε 50 ευρω ουτε καφε δεν πινεις

 

Κοίτα ότι και να'ναι με 50 € δεν παίρνεις τίποτα. Και ένα απλό δικαρτο τηλέφωνο να είναι όλο και κάπου θα το κάνουμε δώρο. Εγώ πάντως μίλησα στο live chat και μου επιβεβαίωσαν τα χαρακτηριστικά και ότι το στέλνουν σε τρεις μέρες μετά την πληρωμή με Singapore αλλά με τους Κινέζους δεν έχεις εμπιστοσύνη. Ειδωμεν!!!

Edited by SV9ANJ
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα ότι και να'ναι με 50 € δεν παίρνεις τίποτα. Και ένα απλό δικαρτο τηλέφωνο να είναι όλο και κάπου θα το κάνουμε δώρο. Εγώ πάντως μίλησα στο life chat και μου επιβεβαίωσαν τα χαρακτηριστικά και ότι το στέλνουν σε τρεις μέρες μετά την πληρωμή με Singapore αλλά με τους Κινέζους δεν έχεις εμπιστοσύνη. Ειδωμεν!!!

 

μα κι εγω γισ δωρο το θελω,ρωτησα στο λαιβ τσατ και με βεβαιωσε οτι τα χαρακτηριστικα του ειναι οπως στην περιγραφη,περιμενουμε και βλεπουμε,παντως οτι τους ζητησα το στελνουν.,ακομα και θηκη δωρο

Link to comment
Share on other sites

Και ναι τελικά η παραγγελία έγινε σήμερα από εδώ http://www.hotinbuy.com/mini-s4-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-12ghz-43-inch-3g-gps-white-p-1567.html Ξέρω ,ξέρω τι θα μου πείτε τώρα άγνωστο site πολλή χαμηλή τιμή για να είναι αληθινό κ.τ.λ. Πήρα το ρίσκο μου και ελπίζω να πάνε όλα καλά.Ε και σε περίπτωση που δεν πάνε είναι ευκαιρία να μάθω πως γίνετε η καταγγελία στο PayPal. Πάντως σε mail που τους έστειλα για να διευκρινίσω ότι θέλω να μου το στείλουν με Singapore post με χαμηλή τιμή και σαν δώρο μου απάντησαν σε λιγότερο από 3 λεπτά :)

Να και η απάντηση

Dear Sir,

 

Thanks for your order on us!

We will arrange to send your package by Singapore post as soon as we can,and send it as the gift with low price!

 

Regards!

Hotinbuy.com

 

Φωτιές άναψες!! Το παράγγειλα και εγώ 54€ άντε να δούμε τι θα μας έρθει;;

 

Mπηκα κι εγω στη σειρα :) :) :).Με το καλο να μας ερθουν.Θα τρελαθει ο Κινεζος με απανωτες παραγγελιες για το ιδιο τηλεφωνο. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάτι πρέπει να παίζει με το site αυτό...... τώρα είδα το cubot one ότι το έχει καμιά 30αρια δολάρια τουλάχιστον πιο κάτω από το αμέσως επόμενο μαγαζί :confused::confused:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάτι πρέπει να παίζει με το site αυτό...... τώρα είδα το cubot one ότι το έχει καμιά 30αρια δολάρια τουλάχιστον πιο κάτω από το αμέσως επόμενο μαγαζί :confused::confused:

 

εχει και αλλα σε χαμηλοτερη τιμη jiayu thl κλπ oχι ολα ομως σε πολλα ειναι ακριβο

 

ποσο ειναι τα μεταφορικα?

 

δωρεαν με singpost

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

εχει και αλλα σε χαμηλοτερη τιμη jiayu thl κλπ oχι ολα ομως σε πολλα ειναι ακριβο

Na αρχίζω να ψήνομαι για το CUBOT ONE από εδώ σε σχέση με το AMOI N828 ????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Na αρχίζω να ψήνομαι για το CUBOT ONE από εδώ σε σχέση με το AMOI N828 ????

 

κοιτα,εχει πεηπαλ,δεν θα χασουμε αν κανει καμια αναποδια,αν θες περιμενεις να παραλαβουμε και μετα αγοραζεις

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον εχει paypal, θα αγοραζα απο εκει χωρις δευτερη σκεψη.

 

Αν ειχα λεφτα ηδη θα χτυπαγα ενα ταμπλετακι που εχει σε καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...