Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αργουν να απαντησουν....αλλα απαντανε
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα φως!!!!

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RQ214443110SG - 27-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα φως!!!!

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RQ214443110SG - 27-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

Τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδα φως!!!!

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RQ214443110SG - 27-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

στο singpost το ειδες?

Link to comment
Share on other sites

Number Origin Destination Events Status Operate

 

RQ21***2729SG

View Official Data

 

Singapore

Normal Tracking

 

Unknown(Modify)

Unable To Track 27-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Transporting

 

DetailsCopy

 

Και σε μένα ,

Αλληλούια :):):)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Number Origin Destination Events Status Operate

 

RQ21***2729SG

View Official Data

 

Singapore

Normal Tracking

 

Unknown(Modify)

Unable To Track 27-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Transporting

 

DetailsCopy

 

Και σε μένα ,

Αλληλούια :):):)

 

Eμενα τιποτα ακομα

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 24 του μηνα μου εστειλε τρακινγκ το to2c για το g4 που παρηγγειλα ακομα δεν βγαζει τιποτα στο 17track.net

τι συμβαινει? λεει not found η not regognize

Link to comment
Share on other sites

παιδια στις 24 του μηνα μου εστειλε τρακινγκ το to2c για το g4 που παρηγγειλα ακομα δεν βγαζει τιποτα στο 17track.net

τι συμβαινει? λεει not found η not regognize

 

καποιο προβλημα πρεπει να υπαρχει και τα δικα μας τωρα αρχιζουν και φαινονται στο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

22/9 παραγγειλα ρε παιδια και τιποτα ακομα:(

Που το βαζετε το tracking και σας το διχνει;

 

http://www.17track.net/index_en.shtml

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

22/9 παραγγειλα ρε παιδια και τιποτα ακομα:(

Που το βαζετε το tracking και σας το διχνει;

 

Ειδες αντιμετωπιση>εμεις που το παραγγειλαμε πρωτοι...τελευταιους θα μας δειξει,λογικα μεχρι αυριο θα εχει διορθωθει το θεμα,αλλα γιατι τα γραφουμε εδω και οχι στο νημα του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μολις εκασε μυτη στην sing. post.

27-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Aν και γνωριζω αρκετα καλλα Αγγλικα δυσκολευομαι να κατανοησω ομως τι ακριβος θελει να πει,αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν λαβει τις πληροφοριες για το αντικειμενο -πακετο αλλα (μεσα στην παρενθεση) λεει οτι δεν αναγνωριζουν αν οντος εχει γινει παραλαβη του αντικειμενου-πακετου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μολις εκασε μυτη στην sing. post.

27-09-2013 Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

Aν και γνωριζω αρκετα καλλα Αγγλικα δυσκολευομαι να κατανοησω ομως τι ακριβος θελει να πει,αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εχουν λαβει τις πληροφοριες για το αντικειμενο -πακετο αλλα (μεσα στην παρενθεση) λεει οτι δεν αναγνωριζουν αν οντος εχει γινει παραλαβη του αντικειμενου-πακετου!!!!

 

ετσι λεει παντα,μετα θα πει οτι εφυγε για εξωτερικο και στο τελος οτι εφτασε.

Link to comment
Share on other sites

Ειδες αντιμετωπιση>εμεις που το παραγγειλαμε πρωτοι...τελευταιους θα μας δειξει,λογικα μεχρι αυριο θα εχει διορθωθει το θεμα,αλλα γιατι τα γραφουμε εδω και οχι στο νημα του κινητου?

 

Ελα ντε!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, κρινοντας από τη δική μου εμπειρία από ebay και alixpress (για παραγγελίες και από ΗΠΑ και από Ασία), οι πληροφορίες του εντοπισμού του πακέτου δεν είναι αξιόπιστο μέσο αξιολόγησης...

Πακέτο από Αμέρικα έδειχνε μέχρι εκεί που έφυγε από το κέντρο διαλογής για πολλές μέρες ακόμη αφού έφτασε

Πακέτο από Κίνα παρομοίως έδειχνε μόνο ημερομηνία αποστολής και πως βρίσκεται στο δρόμο

 

Μόνο ένα αντικείμενο με Hongkong post που ήρθε την ίδια ημέρα είδα πως ενημερώθηκε σχετικά και η κατάσταση...με αυτή τη ταχυδρομική μάλιστα έχω λάβει δύο φορές πακέτο σε λιγότερο από 10 μέρες (9-10, μία φορά μαζί με δύο σαββατοκύριακα).

Από singapore post δεν έχω εμπειρία, αλλά όπου τη βλέπω ως επιλογή εμφανίζεται λίγο πιο ακριβή από HongKong Post, οπότε μπορεί να είναι τουλάχιστον εξίσου γρήγορη.

Εγώ ελπίζω μόνο να μην υπερβεί η αναμονή τις 3 βδομάδες

 

Άντε με το καλό να δούμε και τί θα παραλάβετε

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, κρινοντας από τη δική μου εμπειρία από ebay και alixpress (για παραγγελίες και από ΗΠΑ και από Ασία), οι πληροφορίες του εντοπισμού του πακέτου δεν είναι αξιόπιστο μέσο αξιολόγησης...

Πακέτο από Αμέρικα έδειχνε μέχρι εκεί που έφυγε από το κέντρο διαλογής για πολλές μέρες ακόμη αφού έφτασε

Πακέτο από Κίνα παρομοίως έδειχνε μόνο ημερομηνία αποστολής και πως βρίσκεται στο δρόμο

 

Μόνο ένα αντικείμενο με Hongkong post που ήρθε την ίδια ημέρα είδα πως ενημερώθηκε σχετικά και η κατάσταση...με αυτή τη ταχυδρομική μάλιστα έχω λάβει δύο φορές πακέτο σε λιγότερο από 10 μέρες (9-10, μία φορά μαζί με δύο σαββατοκύριακα).

Από singapore post δεν έχω εμπειρία, αλλά όπου τη βλέπω ως επιλογή εμφανίζεται λίγο πιο ακριβή από HongKong Post, οπότε μπορεί να είναι τουλάχιστον εξίσου γρήγορη.

Εγώ ελπίζω μόνο να μην υπερβεί η αναμονή τις 3 βδομάδες

 

Άντε με το καλό να δούμε και τί θα παραλάβετε

Ενταξει φιλε το ξερω οτι δεν ειναι και πολυ ενημερωμενες η οι πληροφορίες του εντοπισμού του πακέτου αλλα το θεμα και ο νταλκας μας ηταν να δουμε εστω και οτι πηγε πακετο στο ταχυδρομιο(sing.post) απ'την στιγμη που πηγε σημαινει οτι κατι θα μας ερθει τωρα το τι θα εχει μεσα το πακετο ειναι αλλο θεμα!

Η αγωνια συνεχιζετε αλλα τουλαχιστον τωρα προς το παρον υπαρχει μια σχετικη ανακουφιση του πρωτου σταδιου,τωρα αναμενουμε να δουμε τι θα εχει μεσα το πακετο,το τηλεφωνο που παραγγειλαμε,το τηλεφωνο που παραγγειλαμε b grade,κανενα αλλο τις πλακας,τιποτα πετρες μεσα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το hotinbuy ειναι ενταξη προς το παρον γιατι θελω να παρω ενα ταμπλετ απο εκει με τις τιμες που εχει
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...μπορειτε να μου λυσετε μια απορια γιατι κατι μου βρωμαει?? εκανα μια παραγγελια απο etotalk μου δωσανε και tracking number με ems και ολα καλα... σημερα μπηκα να δω που βρισκεται το πακετο και γραφει delivered αλλα που? απο κει που ξεκινησε!! εστειλα mail στο μαγαζι κ μου λενε οτι

The shipping company just informed us that your parcel checked by customs ,so it returned to us .

Sorry for your inconvenience .

We recommend you change to Register Airmail .

What do you think?

Look forward to your advice ,thanks.

 

εχει τυχει σε κανεναν αυτο??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...μπορειτε να μου λυσετε μια απορια γιατι κατι μου βρωμαει?? εκανα μια παραγγελια απο etotalk μου δωσανε και tracking number με ems και ολα καλα... σημερα μπηκα να δω που βρισκεται το πακετο και γραφει delivered αλλα που? απο κει που ξεκινησε!! εστειλα mail στο μαγαζι κ μου λενε οτι

The shipping company just informed us that your parcel checked by customs ,so it returned to us .

Sorry for your inconvenience .

We recommend you change to Register Airmail .

What do you think?

Look forward to your advice ,thanks.

 

εχει τυχει σε κανεναν αυτο??

Σου λενε οτι στο τελωνειο...δεν λεει ποιο τελωνειο ελεγξε το πακετο και τους το επεστρεψε,επισης λενε να σου το στειλουν με συστημενο δεμα οχι ems μαλλον και περιμενουν να τους γραψεις τι να κανουν,και γιατι etotalk? εχουμε τοσα καλα κατ/τα εδω

Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο κει γιατι ειναι το μονο μαγαζι απο κινα που εχω εμπειρια καθως ενας κολλητος εχει ψωνισει πολλες φορες. το θεμα ειναι γιατι το γυρισαν πισω το πακετο...απο οσο εχω διαβασει με ems εισαι καλυμενος...το registered air mail τουλαχιστον ειναι γρηγορο? οχι τιποτα αλλο αλλα θα φυγω εξωτερικο και δε ξερω αν το προλαβω
Link to comment
Share on other sites

το πηρα απο κει γιατι ειναι το μονο μαγαζι απο κινα που εχω εμπειρια καθως ενας κολλητος εχει ψωνισει πολλες φορες. το θεμα ειναι γιατι το γυρισαν πισω το πακετο...απο οσο εχω διαβασει με ems εισαι καλυμενος...το registered air mail τουλαχιστον ειναι γρηγορο? οχι τιποτα αλλο αλλα θα φυγω εξωτερικο και δε ξερω αν το προλαβω

 

10-12 μερες κανει,απλα στειλε τους μεηλ να στο στειλουν αμεσα,τωρα γιατι συνεβη αυτο...δεν γνωριζω,εχουν αργια απο την Κυριακη 4-5 μερες βιασου

Link to comment
Share on other sites

10-12 μερες κανει,απλα στειλε τους μεηλ να στο στειλουν αμεσα,τωρα γιατι συνεβη αυτο...δεν γνωριζω,εχουν αργια απο την Κυριακη 4-5 μερες βιασου

 

εχω φαει μεγαλη μουτζα δεν εξηγηται αλλιως....

ευχαριστω φιλαρακι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδες...μπορειτε να μου λυσετε μια απορια γιατι κατι μου βρωμαει?? εκανα μια παραγγελια απο etotalk μου δωσανε και tracking number με ems και ολα καλα... σημερα μπηκα να δω που βρισκεται το πακετο και γραφει delivered αλλα που? απο κει που ξεκινησε!! εστειλα mail στο μαγαζι κ μου λενε οτι

The shipping company just informed us that your parcel checked by customs ,so it returned to us .

Sorry for your inconvenience .

We recommend you change to Register Airmail .

What do you think?

Look forward to your advice ,thanks.

 

εχει τυχει σε κανεναν αυτο??

Ναι μου έχει τύχει εμένα με Deal extreme και επεστράφη απ το δικό τους τελωνείο και μου το ξαναέστειλαν. Παρ όλα τα μπινελίκια που αντάλλαξα με βεβαίωναν ότι αυτό συμβαίνει καμμιά φορά και συγνώμη κλπ και ηρθε μετά απο 50 μέρες όταν το είχα ξεγράψει. Κάτι παίζει με δειγματοληπτικούς ελέγχους στα μέρη τους.

Υπάρχει κι εκεί φοροδιαφυγη.....μην νομίζετε ότι είναι ελευθεροι εκεί να κάνουν ότι θέλουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...