Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...εχουν αργια απο την Κυριακη 4-5 μερες βιασου

Στο παρακάτω link μπορείτε να βλέπετε τις αργίες στην Κίνα. (έχει για αρκετές χώρες βέβαια)

Εδώ για Κίνα (2013): http://portalseven.com/calendar/Holidays_China.jsp#page=holiday-list

 

Μήπως εννοείς την εθνική εορτή που έχουν από 1 εως και 7 Οκτώβρη ή αυτό που λες από Κυριακή είναι κάτι ας πούμε πιο «τοπικό»;

Edited by corduroy27
Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο παρακάτω link μπορείτε να βλέπετε τις αργίες στην Κίνα. (έχει για κάθε χώρα βέβαια)

http://portalseven.com/calendar/Holidays_China.jsp#page=holiday-list

 

Μήπως εννοείς την εθνική εορτή που έχουν από 1 εως και 7 Οκτώβρη ή αυτό που λες από Κυριακή είναι κάτι ας πούμε πιο «τοπικό»;

We'll be on National Day Holiday from Oct. 1st to Oct. 7th 2013.

Link to comment
Share on other sites

We'll be on National Day Holiday from Oct. 1st to Oct. 7th 2013.

Αυτό έγραψα κι εγώ.

Απλά ο tsopanos πιο πάνω λέει κάτι για Κυριακή (4-5 μέρες).

Ίσως εννοούσε αυτό που λέμε και ήξερε στο περίπου...

ολα τα ειχαμε αυτο μας ελειπε...

αυτο ειναι που λενε αν εχεις τυχη διαβαινε...:mad:

Άσε κι εγώ έχω μπλέξει με την επιστροφή μιας ταμπλέτας...

Από της 19/9 γράφει το σύστημα ότι έχει παραδοθεί αλλά ακόμα δεν έχουν επικοινωνήσει μαζί μου!

Είχανε και άλλη αργία 19-21/9 και δεν ξέρω αν έχουν μεγάλο φόρτο εργασίας.

Αλλά ειδικά τώρα με αυτό...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Χτες φιλοι εκανα παραγγελια δυο κινητα απο το minideal.Ενα ZTE V987 και ενα Huawei Y300.Σημερα μιλουσα μαζι τους το πρωι στα Livechat και μου ειπαν οτι θα τα στειλουν σημερα κιολας.

Τελικα το απογευμα στο email μου μου ηρθε ειδοποιηση απο το paypal οτι τα πακετα μου ειναι shipped και μου εδωσαν και τα Tracking numbers.

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Αυτοι οι Κινεζοι απο Αργιες κοντευουνε να ξεπερασουνε και εμας!!!!!:p

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το hotinbuy ειναι ενταξη προς το παρον γιατι θελω να παρω ενα ταμπλετ απο εκει με τις τιμες που εχει

Tι ενταξει ρε φιλε,ακομη ενα tracking number πηραμε τιποτα αλλο,κατσε να δουμε τι θας ερθει,αμα θες να σε φαει το αγχος παραγγειλε και'συ να γινουμε περισσοτεροι,τι να σου πω εμενα μου βρωμαει απο παντου,τιμες λιανικης κατω του κοστος ακομη και απο αυτες που παιρνουν οι χονδρεμποροι ουτε reviews στα προιοντα ουτε facebook ουτε τιποτα οσο και να ψαξεις στο νετ!

Παντος αν ερθουν τα τηλ. kai einai O.K θα χεστει στο ταληρο ο hotinbuy και θα φυγουν τρεχοντας οι υπολοιποι κινεζοι που εχουν στησει μαγαζακια στο myphone!

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγω... πηρα το amoi n828 απο minideal στις 16/9 και επεσα στην 2ημερη αργια.

Μετα αφου εφυγε απο minideal και πηρα tracking στις 24/9, φαινετε ακομα να μην εχει φυγει απο κινα και θα φαω στην μαπα και την επομενη εβδομαδιαια αργια.

 

Θα ξεπερασω τον μηνα αναμονης 100%

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω και εγω... πηρα το amoi n828 απο minideal στις 16/9 και επεσα στην 2ημερη αργια.

Μετα αφου εφυγε απο minideal και πηρα tracking στις 24/9, φαινετε ακομα να μην εχει φυγει απο κινα και θα φαω στην μαπα και την επομενη εβδομαδιαια αργια.

 

Θα ξεπερασω τον μηνα αναμονης 100%

 

Τελικα γλίτωσα την 5ημερη αργια..... Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Την μεθεπόμενη εβδομάδα με βλέπω να το έχω, οπότε λιγότερο απο μήνα τελικά

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μέσω paypal στις 16/09 το THL W200 από minideal. Έπεσα πάνω στην αργία που είχανε, tracking number μου ήρθε στις 23/09 (μία εβδομάδα μετά…)

Στο signpost γράφει: 25-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Τι σημαίνει αυτό?

Στο en.4px γράφει τα παρακάτω:

2013-09-25 11:16:21 SINGAPORE

2013-09-25 11:14:24 HONGKONG

2013-09-25 11:12:05 HONGKONG

2013-09-25 11:09:52 HONGKONG

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-23 18:21:56

 

Σήμερα 28/09 δεν θα έπρεπε να λέει dispatched to overseas? Μία άλλη παραγγελία από minideal σε 12 μέρες ήταν στα χέρια μου… Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ πολύ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το δέμα δεν αναχώρησε από Σιγκαπούρη - δεν θα ανησυχούσα, συμβαίνει...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μέσω paypal στις 16/09 το THL W200 από minideal. Έπεσα πάνω στην αργία που είχανε, tracking number μου ήρθε στις 23/09 (μία εβδομάδα μετά…)

Στο signpost γράφει: 25-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article). Τι σημαίνει αυτό?

Στο en.4px γράφει τα παρακάτω:

2013-09-25 11:16:21 SINGAPORE

2013-09-25 11:14:24 HONGKONG

2013-09-25 11:12:05 HONGKONG

2013-09-25 11:09:52 HONGKONG

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-24 02:08:51 Lan Guang,Shenzhen,China

2013-09-23 18:21:56

 

Σήμερα 28/09 δεν θα έπρεπε να λέει dispatched to overseas? Μία άλλη παραγγελία από minideal σε 12 μέρες ήταν στα χέρια μου… Μήπως έχω κάποιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ πολύ.

 

επεσες μεσα στις αργειες μαλον φιλε ,εκτος και αν το διωξουν σημερα και γινει dispatset to oversas GR.....:(

 

το δεμα ειναι στο αεροδρομιο της singapore......

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

νομιζω κ δευτερα θα δουλεψουν αν δεν απατωμαι

οι σχιστοματηδες φιλοι μας,απο τριτη αραζουνε,...:)

 

κανω λαθος?>:confused:

 

εμενα λεει στο τελος

2013-09-28 15:52:51

Shipment transit from origin

 

σταλθηκε το εργαλειο????

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ειναι η πρωτη φορα που γραφω. ειχα παραγγηλει απο το aliexpress ενα star n7189. τελικα παρελαβα ενα samsung n7102.μιλησα με το πωλητη και μου ειπε οτι ειναι καλυτερο. τελικα το καρτησα. απο χθες εχω ενα θεμα.δεν με ακουνε οταν μιλαω.αλλοτε καθολου αλλοτε μακρια. τι μπορει να φταιει? αν το γυρισω πισω θα μου δωσουν τα λεφτα μου η τα εχασα? συγγνωμη και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα δεν υπάρχει το κινητό που αναφέρεις. Ψάξε καλύτερα ποιό μοντέλο είναι.

 

Ή πες μας τι χαρακτηριστικά έχει.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Τελικα γλίτωσα την 5ημερη αργια..... Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Την μεθεπόμενη εβδομάδα με βλέπω να το έχω, οπότε λιγότερο απο μήνα τελικά

 

Εμένα γράφει

25-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

απο minideal και εγώ με singpost. Μα καλά πως έκανε σε κάποιους 9 με 10 μέρες. Εγώ βλέπω να πιάνω μήνα και στο τέλος θα ξεχασω οτι το πήρα.

Ας είναι καλά οι αργίες.

Edited by nmitr11
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γράφει

25-09-2013, Information Received (This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

απο minideal και εγώ με singpost. Μα καλά πως έκανε σε κάποιους 9 με 10 μέρες. Εγώ βλέπω να πιάνω μήνα και στο τέλος θα ξεχασω οτι το πήρα.

Ας είναι καλά οι αργίες.

 

Εγώ που παρήγγειλα το Thl W100 6 Αυγ. μου ρθε 13 Αυγ 7 μέρες !!!! από minideal με sp. Εμεινα δεν το πίστευα. Τι να πω... Α και επαρχία Κομοτηνή το σημαντικότερο....

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειναι samsung αυτό

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο μου λεει για το g4 που παρηγγειλα απο το το2c..εχει φυγει απ την ηπειρο των κιτρινοπων?
Link to comment
Share on other sites

νομιζω κ δευτερα θα δουλεψουν αν δεν απατωμαι

οι σχιστοματηδες φιλοι μας,απο τριτη αραζουνε,...:)

 

κανω λαθος?>:confused:

 

εμενα λεει στο τελος

2013-09-28 15:52:51

Shipment transit from origin

 

σταλθηκε το εργαλειο????

 

και μενα το ιδιο μου λεει για το g4 που παρηγγειλα απο το το2c..εχει φυγει απ την ηπειρο των κιτρινοπων?

Link to comment
Share on other sites

και μενα το ιδιο μου λεει για το g4 που παρηγγειλα απο το το2c..εχει φυγει απ την ηπειρο των κιτρινοπων?

 

ευχομαι πραγματι να δουλευουν κ δευτερα....:rolleyes:

αλλιως την φαγαμε..

αμα ειχε φυγει θα λεγε dispathed to overseas..

 

αραξε γιωργο,κι εδω 1 5ημερο,παρεα θα κλαιγομαστε

αμα δε δουλεψουνε δευτερα:p

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα....

Εχω ενα ερώτημα...(Λίγο ψαγμένο βέβαια) το οποίο το έκανα και στο νήμα της συσκευής...Αλλά λόγο συνηθισμένου επεξεργαστή λέω να ρωτήσω και εδώ...

Παρέλαβα το thl w8 με τον mtk6589 που περίμενα από minideal..

Μήπως έχει βρει κανείς στον mtk6589 πως μπορούμε να κάνουμε το home button να ξυπνάει την οθόνη?

Βρήκα μια λύση στο ίντερνετ στην οποία προτείνεται να αλλάξουμε ένα αρχείο μέσα στο/system (αφού γίνουμε root εννοείται...) και μου δουλεύει ....εν μέρη όμως.

Αν κρατάει κάτι ξύπνιο τον επεξεργαστή τότε δουλεύει...

Αν όμως ο επεξεργαστής πέσει σε deep sleep τότε σταματάει να δουλεύει....

Έχετε καμία ιδέα πάνω σε αυτό??

Δεν μπορεί...Έχουμε αρκετούς ψαγμένους εδώ μέσα και γι'αυτό ελπίζω....

Link to comment
Share on other sites

μα εχω γενεθλια την παρασκευη ενα δωρακι να μην μου κανουν τα χαμογελαστα σκιστοματικα? :cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...