Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείς να τα πάρεις πριν την πρωτοχρονιά;

ΞΕΧΝΑ ΤΟ.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

 

Για την επομενη θα εννοει........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για μενα το ποιο αξιοπιστο είναι το bangood εζω παραγγειλει παρα παρα πολλα πραγματα απο drone των 10 ευρω μεχρι κινητο των 400 ευρω ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα,Τελευταια παραγγελια μου redmi note 4x απο 26 ιουνιου παρελαβα 25 σεπτεμβριου ΝΑΙ καλα διαβασατε και ολα αυτα λογω τωμ ελτα,τ μαγαζι μ εκανε refund βεβαια και οταν παρελαβα τους εστειλα κ μ λενε κρατα τα τα χρηματα δεν πειράζει!!!Τωρα περιμενω παλι απο bangood παραγγελια και επισης παρειγγειλα απο loghtinthebox τι ξερετε γ αυτό τ καταστημα?Μπηκα απο περιέργεια στο TrustPilot και τρομαξα παιδια με τα σχολια τ να πω...Καλες Γιορτες να εχετε!!!
Poco x3
Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο κόβονται τα φωνήεντα; καινούργιες λέξεις;

Έτσι στέλνουν μηνύματα οι πιτσιρικάδες ... :lol:

(Και απαγορεύεται αυτή η γραφή εδώ στο φορουμ ... )

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι στέλνουν μηνύματα οι πιτσιρικάδες ... :lol:

(Και απαγορεύεται αυτή η γραφή εδώ στο φορουμ ... )

 

Κοινώς τα έχουμε κάνει όλα γ τ πτσ...

Link to comment
Share on other sites

Κοινώς τα έχουμε κάνει όλα γ τ πτσ...

http://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/SMILIES/aaxa.gif

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε αυτό:

https://gearbestgreece.com/promotions/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-gearbest-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CE%BF/

Εν ολίγοις, το Gearbest (ή τουλάχιστον κάποιος που συντηρεί την ελληνική σελίδα) διατείνεται ότι καθώς πλέον το EU Priority δε φαίνεται να είναι διαθέσιμο, το GB θα αναλάβει, λέει, να αποζημιώσει τους πελάτες για τα τυχόν έξοδα τελωνείου, αρκεί να έχουν επιλέξει κάποια από τις μεθόδους αποστολής με tracking.

Η προσφορά ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα (που δεν προσδιορίζεται!), ενώ δεν είναι και σαφές τι έχουν υπ' όψη τους λέγοντας αυτό. Παραγγελίες που θα γίνουν εντός του διαστήματος αυτού (ισχύος της προσφοράς), ή παραγγελίες που θα παραληφθούν εντός αυτού; (οκ, λογικά θα πρέπει να είναι το πρώτο, αλλά πού να ξέρει κανείς...)

Το αγγλικό κείμενο της ανακοίνωσης δε φαίνεται επίσης να υπάρχει οπουδήποτε στη σελίδα του Gearbest (.com) και ούτε μπόρεσα να βρω οποιαδήποτε άλλη αναφορά εκεί.

 

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω...;

 

Δοκίμασε μήπως κανείς (την τύχη του) με αυτό...;

 

Φαίνεται δελεαστικό, αλλά δε νομίζω να αξίζει το ρίσκο - και η όλη ανακοίνωση δε μου γεμίζει το μάτι...

Link to comment
Share on other sites

Έπεσα πάνω σε αυτό:

https://gearbestgreece.com/promotions/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC-gearbest-%CE%B4%CF%8E%CF%81%CE%BF-%CF%84%CE%BF-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CE%BF/

Εν ολίγοις, το Gearbest (ή τουλάχιστον κάποιος που συντηρεί την ελληνική σελίδα) διατείνεται ότι καθώς πλέον το EU Priority δε φαίνεται να είναι διαθέσιμο, το GB θα αναλάβει, λέει, να αποζημιώσει τους πελάτες για τα τυχόν έξοδα τελωνείου, αρκεί να έχουν επιλέξει κάποια από τις μεθόδους αποστολής με tracking.

Η προσφορά ισχύει για περιορισμένο χρονικό διάστημα (που δεν προσδιορίζεται!), ενώ δεν είναι και σαφές τι έχουν υπ' όψη τους λέγοντας αυτό. Παραγγελίες που θα γίνουν εντός του διαστήματος αυτού (ισχύος της προσφοράς), ή παραγγελίες που θα παραληφθούν εντός αυτού; (οκ, λογικά θα πρέπει να είναι το πρώτο, αλλά πού να ξέρει κανείς...)

Το αγγλικό κείμενο της ανακοίνωσης δε φαίνεται επίσης να υπάρχει οπουδήποτε στη σελίδα του Gearbest (.com) και ούτε μπόρεσα να βρω οποιαδήποτε άλλη αναφορά εκεί.

 

Ξέρει κανείς κάτι παραπάνω...;

 

Δοκίμασε μήπως κανείς (την τύχη του) με αυτό...;

 

Φαίνεται δελεαστικό, αλλά δε νομίζω να αξίζει το ρίσκο - και η όλη ανακοίνωση δε μου γεμίζει το μάτι...

 

Ναι έχει ακουστεί κάτι τέτοιο και όλο αυτό γίνεται λόγο του ότι αφαίρεσαν την επιλογή eu express και οι πωλήσεις έπεσαν κατακόρυφα. Βέβαια επιστροφή σου κάνουν μόνο αν έχεις παραγγείλει με Belgium registered επιλογή και αναφέρουν ότι ισχύει από προχθές οπότε και κάποιος να έχει παραγγείλει προχθές και Θεός να ήταν δεν θα είχε παραλάβει μέσα σε δύο μέρες για να μας πει αν ισχύει η όχι. Οπότε πρέπει να περιμένουμε πάνω από μήνα για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Πάντως με λόγια του τύπου πλήρωσε και θα σου τα δώσουμε μετά, γενικά δεν τα εμπιστεύομαι (προσωπικά) και πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχουν έστω κάποιοι να το επιβεβαιώνουν αυτό. Το ίδιο γίνεται και στο lightinthebox βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ακουστεί κάτι τέτοιο και όλο αυτό γίνεται λόγο του ότι αφαίρεσαν την επιλογή eu express και οι πωλήσεις έπεσαν κατακόρυφα. Βέβαια επιστροφή σου κάνουν μόνο αν έχεις παραγγείλει με Belgium registered επιλογή και αναφέρουν ότι ισχύει από προχθές οπότε και κάποιος να έχει παραγγείλει προχθές και Θεός να ήταν δεν θα είχε παραλάβει μέσα σε δύο μέρες για να μας πει αν ισχύει η όχι. Οπότε πρέπει να περιμένουμε πάνω από μήνα για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα. Πάντως με λόγια του τύπου πλήρωσε και θα σου τα δώσουμε μετά, γενικά δεν τα εμπιστεύομαι (προσωπικά) και πόσο μάλλον όταν δεν υπάρχουν έστω κάποιοι να το επιβεβαιώνουν αυτό. Το ίδιο γίνεται και στο lightinthebox βέβαια.

Μου φαίνεται ότι κάποιος ανέφερε ότι το lightinthebox του επέστρεψε τα χρήματα τα οποία πλήρωσε στο τελωνείο ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται ότι κάποιος ανέφερε ότι το lightinthebox του επέστρεψε τα χρήματα τα οποία πλήρωσε στο τελωνείο ..

 

Αυτα δεν πρεπει να απαραγονται, αν δεν εισαι σιγουρος (και με πηγη) μην το λες καν.

Καποιοι προσπερνανε το "Μου φαινεται" και το αναπαραγουν αυτουσιο ως γεγονος...

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν πρεπει να απαραγονται, αν δεν εισαι σιγουρος (και με πηγη) μην το λες καν.

Καποιοι προσπερνανε το "Μου φαινεται" και το αναπαραγουν αυτουσιο ως γεγονος...

 

Εδώ το γραφει φιλε http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=455098&page=35

Το θεμα είναι ότι το παιδι πληρωσε 94 ευρω για ένα τηλ. + τα μεταφορικα και στο τελωνειο τον χρεωσαν 72 ευρω,και όπως λεει του τα εβαλε τα χρηματα του τελωνειου στο paypal το lightinthebox !

Δηλ. 22 ευρω του εμειναν του lightinthebox για το κινητο και τα μεταφορικα, με λιγα λογια μπηκε μεσα και αναρωτιέμαι εγω ποσο καιρο λετε εσεις θα εξακολουθει το lightinthebox η το gearbest η οποιο άλλο κινεζικαταστημα να πληρωνει τελωνεια αφου όλα περνανε πλεον απο'κει?

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι ο evansarmor αναφερόταν σε αυτό.

 

Η περίπτωση αυτή φαίνεται να έπαιξε, αλλά υποψιάζομαι ότι αν το Lightinthebox αντιληφθεί πόσα έχει να πληρώνει αν ο κόσμος... γλυκαθεί και αρχίσει να παραγγέλνει από εκεί, πληρώνοντας απλώς ένα μικροποσό για την "ασφάλεια αποστολής", μάλλον θα αρχίσει να κάνει νερά...

 

Το Gearbest τουλάχιστον θα έχει μάλλον καλύτερη εικόνα του τι παίζει, αλλά καταλαβαίνω ότι κάνει τη σχετική ενέργεια (αν δεχθούμε την ακρίβεια των όσων διάβασα και μετέφερα παραπάνω) για όλους τους πελάτες του (στην Ευρώπη...?). Δεν ξέρω πόσο 'άγρια' είναι τα πράγματα με τα τελωνεία στις άλλες χώρες... (τουλάχιστον το χαράτσι των €15 τελών εκτελωνισμού από κρατική ταχυδρομική υπηρεσία πιστεύω ότι δε θα το έχουν).

 

Και πάλι αν ο κόσμος επωφεληθεί (που δεν το βλέπω - κανείς μας δε βλέπω να είναι αρκετά... ριψοκίνδυνος για να το τολμήσει) και κάνει σωρηδόν παραγγελίες που δασμολογηθούν (γιατί μην ξεχνάμε ότι έχοντας το φόβο του τελωνείου, αυτές που κάνει τώρα είναι ίσως περισσότερο μικροαντικείμενα. Αν... ξεθαρρέψουν, το πράγμα μπορεί να αλλάξει), φοβάμαι ότι και να υπάρχει τώρα κάποια τέτοια προωθητική ενέργεια, σε λίγο το GB μπορεί να κάνει τον... Κινέζο!

 

Edit:

Μαζί με τον valsam τα γράφαμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Τελειωνει (αν δεν τελειωσε ηδη) το πανηγυρι παιδια!

Απλα οι Κινέζοι για να μην χασουν πελατεια σκαρφιστικαν "κολπα" για να εξακολουθουμε εμεις να αγοράζουμε φθηνα με κατι τριγωνικες αποστολες και δηθεν eu αποθηκες!

Βλεπω το gear δεν εχει πια ΕU αποθηκη και σταματησε τα priority,εμενα κατι μου μυριζει εδω!

Φιλος που αγορασε ηλεκτρικο πατινι από tomtop και εγραφε 3-10 μερες delivery και ότι αν περασει τελωνειο θα το πληρωσουν αυτοι απλα όταν σταματησε στο τελωνειο στην Πολωνια (στα μυνηματα που τους εστελνε αφου εβλεπε ότι ηταν κολλημενο για βδομάδες στο τελωνειο στην Πολωνια του απαντουσαν "we are trying to reach an agreement with Polish duties")απλα το ξαναστειλαν πισω στην Κινα και αυτοι με την σειρα τους το εστειλαν ξαναπισω μεσο αλλης Ευρωπαικης χωρας,γιατι δηλ. δεν πληρωσαν το τελωνειο και επρεπε ο φιλος να περιμενει 2μιση μηνες ?

Σε μια δυο περιπτώσεις αντε να πληρωσουν τελωνειο (δηλ. αν τους εχεις δεσει χειροπόδαρα με μυνηματα και email που σου ελεγε ρητα το σαητ ότι αναλαμβανουν αυτοι την ευθηνη και τα καταθεσεις στο paypal ως μοχλο πιεσης!)αλλα με τιποτα σε ολους!

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχναμε να προσθεσουμε και την παραμετρο καθυστερηση, οταν και αφου μπει τελωνειο που μπορει να φτασει οπως ξερουμε και τους 2,5 μηνες.
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

εχει ακουστει τις τελευταιες ημερες τιποτα για τελωνειο απο bangood με priority direct;

Τρια δικά μου πέρασαν χωρίς ... ας όψονται οι Ολλανδοί οι οποίοι έκανα έναν μήνα νατ α στείλουν εδώ ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Αγόρασα το Νοέμβριο ένα κινητό απο το Lightinthebox.com με ασφάλεια τελωνείου και προχθές αφού πλήρωσα τα τελωνειακά έξοδα στα ΕΛΤΑ, έστειλα με φωτογραφία την απόδειξη και μου έκαναν partial refund στο Paypal όλο το ποσό των τελωνειακών εξόδων. qygITYq.png

Edited by geotsir

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Αγόρασα το Νοέμβριο ένα κινητό απο το Lightinthebox.com με ασφάλεια τελωνείου και προχθές αφού πλήρωσα τα τελωνειακά έξοδα στα ΕΛΤΑ, έστειλα με φωτογραφία την απόδειξη και μου έκαναν partial refund στο Paypal όλο το ποσό των τελωνειακών εξόδων. qygITYq.png

Χρόνια πολλά, καλά νέα, σημασία έχει για πόσο καιρό θα έχει αυτήν την τακτική, δεν ξέρω κατά πόσο θα τους συμφέρει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά,

 

Αγόρασα το Νοέμβριο ένα κινητό απο το Lightinthebox.com με ασφάλεια τελωνείου και προχθές αφού πλήρωσα τα τελωνειακά έξοδα στα ΕΛΤΑ, έστειλα με φωτογραφία την απόδειξη και μου έκαναν partial refund στο Paypal όλο το ποσό των τελωνειακών εξόδων. qygITYq.png

 

Τι εννοεις partial refund?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις partial refund?

 

Εννοώ οτι απο το συνολικό ποσό χρέωσης μου επέστρεψαν τη διαφορά (τελωνειακά έξοδα όπως βλέπεις και αναφέρω).

Αν μου επέστρεφαν τα 91,64 €, θα ήταν Full Refund.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ η απόδειξη της παραγγελίας....

 

b65ujDA.jpg

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Το έξτρα ενδιαφέρον στοιχείο εδώ είναι ότι το έκαναν ως (partial) refund -και μπράβο τους- και όχι σαν ανεξάρτητη πληρωμή. Έτσι δεν υπήρξε -λογικά- χρέωση από το paypal για τη μεταφορά χρημάτων αυτή!
Link to comment
Share on other sites

Το έξτρα ενδιαφέρον στοιχείο εδώ είναι ότι το έκαναν ως (partial) refund -και μπράβο τους- και όχι σαν ανεξάρτητη πληρωμή. Έτσι δεν υπήρξε -λογικά- χρέωση από το paypal για τη μεταφορά χρημάτων αυτή!

 

Σωστός ο παίκτης..... ;)

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ME TO ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ, ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ GEEKBUYING ΜΕΣΩ GERMANY STOCK.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ME TO ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ, ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ GEEKBUYING ΜΕΣΩ GERMANY STOCK.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Έχω ψωνίσει κινητό από την Ιταλική αποθήκη του και σε 2 εργάσιμες ήταν σπίτι μου με DHL.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...