Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα iPhone 3G που τα χει παίξει (δεν φορτώνει καν το λειτουργικό) και είναι σίγουρα εκτός εγγύησης. Αν το πάω στην VF υπάρχει περίπτωση να μου το αντικαταστήσουν με κάποιο άλλο ανακατασκευασμένο συν λεφτά από την πλευρά μου;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι προγραμματιστης και μηχανικός Η/Υ και αν μου έλεγαν να σκίσω το πτυχίο μου ότι είναι θέμα software θα το έκανα ευχαρίστως. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται μια στις τόσες να μην ακούγεται τπτ κ με ένα άνοιξε-κλεισε του speaker να φτιάχνει; Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι κάπου βραχυκυκλωνει το communication chip αλλά αν ήταν έτσι θα το έκανε συνέχεια! Του έκανα χθες restore μέσω DFU και το σεταρα ως νέο iPhone. Μέχρι στιγμής δεν το έχει ξανακάνει, ειδωμεν. Πάντως ότι νεότερο έχω θα ενημερώσω.

 

καλησπερα.....εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το 5....κανω κληση και ενω κανει συνδεση δεν ακουω τιποτα.....επειδη δεν πολυκαταλαβαινω αυτα που αναφερονται ως πιθανες λυσεις ,το μονο που εχω κανει ειναι να περιμενω απο την cosmote να με ενημερωσει(οπως λενε και αυτοι εχει γινει αναφορα σε αρκετα iphone 5 για το ιδιο προβλημα)θα μου δωσουν λυση ομως ?

Link to comment
Share on other sites

Έχω να ρωτήσω μια απορία σχετικά με ένα iPhone 5 ενός φίλου, υποστηρίζει ότι όταν μια φορά του είχε κλείσει από μπαταρία και κάποια στιγμή τπ σύνδεσε με το φορτιστή όταν γύρισε σπίτι τον πήρε ο ύπνος και όταν ξύπνησε είχε ανοίξει το τηλεφωνο..Και λέει ότι αυτό συμβαίνει πάντα σε όλα τα iPhone..άλλα και σε ένα.prada που ειχε παλαιοτερα.. Εμένα μου φάνηκε τελείως κουλό γιατί ποτέ δεν.είχα κινητό που να ανοίγει.Μόνο του χωρίς να.πατησω κουμπι..Και μουβειπε ρωτά άλλους που έχουν iPhone να δεις..(να προσθέσω ότι μ είπε ότι δεν.έχει.κωδικό το έχει.βγάλει το pin) και έρχομαι να σας ρωτήσω, γινεταε όντως αυτό να περνει πρωτοβουλία το κινητο νααανοίγει μόνο του μόλις γεμίσει η επιτρεπόμενη μπαταρία;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το iPhone 4S..θα ήθελα να ρωτήσω αν οταν το κινητο ειναι κλειστό ή εχει πέσει απο μπαταρία μετα που το ανοιγετε σας εμφανίζει τις αναπάντητες κλησεις;γιατι εμένα εμφανίζει μονο τα μηνυματα..αποθηκεύονται κάπου αλλου η απλα δεν τις εμφανίζει ποτε;;ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια βοήθεια! πως μπορείς να μπλοκάρεις τις κλήσεις (και σμσ αν γινεται) απο ένα συγκεκριμένο νούμερο, σε iphone 4? Τι πρεπει να κάνεις? Καμμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά μια βοήθεια! πως μπορείς να μπλοκάρεις τις κλήσεις (και σμσ αν γινεται) απο ένα συγκεκριμένο νούμερο, σε iphone 4? Τι πρεπει να κάνεις? Καμμία ιδέα?

 

Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι (όπως και οι προηγούμενοι) γράφεις σε λάθος μέρος. Έχουμε ξεχωριστό θέμα για τη συσκευή σου που μπορείς να απευθυνθείς και να πάρεις απαντήσεις από τους κατόχους. Εδώ υπάρχει ξεχωριστό θέμα για κάθε συσκευή.

 

Στην ερώτησή σου τώρα, αυτό που ζητάς είναι μια δυνατότητα που θα παρέχεται επίσημα στην επερχόμενη έκδοση του λειτουργικού (ios 7). Αυτός είναι και ο εύκολος τρόπος μιας και υπάρχει και δύσκολος που γίνεται με χρήση σχετικής εφαρμογής σε jailbroken συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Δεν ξέρω που να κάνω post το πρόβλημα μου, και θεώρησα πως εδώ είναι το πιο κατάλληλο μέρος..

Έχω ένα Ipod Touch 1st Gen και πλέον το Home Button μας άφησε χρόνους. Σαν να μην φτάνει αυτό, τώρα δεν παίρνει ρεύμα. Μάλλον τα έπαιξε και η υποδοχή στο κάτω μέρος..

Γνωρίζετε κάποιο έμπιστο και οικονομικό κατάστημα να το πάω? Μην μας κοπανήσουν όμως.. :D

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρετε από που μπορώ να αγοράσω μπρος πίσω καπάκι (Housing) για iphone 4 ?? Δυστυχώς μου έπεσε από ψηλά και ράγισαν και τα 2... Αλλά ευτυχώς η οθόνη λειτουργεί κανονικά! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα ψαχνω να βρω καινουργια η μεταχιρισμενη οθονη για iphone 4 αν εχετε κατι στειλε μου ενα μηνυμα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καταρχήν να σε ενημερώσω ότι οποιουδήποτε είδους αγγελίες (προσφοράς ή ζήτησης) απαγορεύεται στο forum με εξαίρεση το buy&sell. Για το πρόβλημα σου τώρα... η καλύτερη (οικονομικότερη) λύση είναι το ebay.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!ειχα παει το iphone σε ενα γνωστο μου να μου αλλαξει προσοψη και προσφατα που το πηγα σε ενα μαγαζι να μου φτιαξουν ενα προβλημα που μου ειχε βγαλει,μου ειπαν οτι βρηκαν μεσα το wifi ξεκολλημενο και τοποθετημενο παλι με κολλα,η αληθεια ειναι οτι καιρο τωρα κολλαγε αρκετα οταν εμπαινα μεσω wifi.μηπως γνωριζετε ποσο κοστιζει να το φτιαξω?και εαν δεν αξιζει να το φτιαξω ποια ειναι μια καλη τιμη για να το πουλησω με αυτο το προβλημα που εχει?το 4s εχω!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
iphone με πρόβλημα στο wifi; Μάλλον η τιμή που θα πιάσει είναι αυτή των προβληματικών συσκευών για ανταλλακτικά με ότι αυτό συνεπάγεται. Τώρα για το αν αξίζει η επισκευή, αυτό θα το κρίνεις ανάλογα με το τι απαντήσεις θα πάρεις από τον τεχνικό για το κόστος επισκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο δεν εχει κανενα προβλημα,απλα ορισμενες φορες αργει να φορτωσει μεσω wifi.δεν εχω σκοπο να το παω σε μαγαζι,με προειδοποιηση παντα για το προβλημα σε καποιο γνωστο.απλα μηπως γνωριζετε καποια ενδεικτικη τιμη?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ενος φιλου το iphone 4s ξαφνικα σταματισε να πατιετε το power buton και δεν μπορει να κανει τιποτα

οση δυναμη και να βαζει δεν πατιετε το κουμπι και ειναι νεκρο το τηλ.

καμια ιδεα κανενας γιατι ο πιο κοντινος τεχνικος ειναι 105 μιλια :) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Απο την εμπειρία μου,

Ελάχιστη χρέωση Germanos για έλεγχο σε iphone 4S 9 ευρώ ενώ το 9Volto χρέωσε 21,50 ευρώ(!!!!) και μάλιστα χωρίς να ενημερώσει καν!

Γράφει μάλιστα στο σαιτ του για τηλεφωνική προσφορά η οποία και έγινε αλλά δεν αναφέρθηκε πουθενά η ελάχιστη χρέωση!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!εχω το iphone 5 αγορασμενο απο αμερικη και τις προαλλες σταματησε να λειτουργει το μπροστινο μικροφωνο που χρησιμευει για τη ομιλια σε ανοικτη ακροαση ,τη siri , την εγγραφη βιντεο με την μπροστινη καμερα κτλ.επειδη εγγυηση δεν παιζει,ξερει κανεις πού εχει καλο σερβις και ποσο θα κοστισει περιπου?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Επικοινώνησε πρώτα με το επίσημο service θα πάρεις μια προσφορά... https://getsupport.apple.com/ProductSelector.action

 

Επίσης αν βάλεις στο google iphone service θα σου βγάλει πολλά καταστήματα που "ειδικεύονται" σε τέτοια θέματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για να μάθω αν αντιμετώπισε κανείς το ίδιο πρόβλημα.

 

IPhone-5

Vodafone

Update σε 6.1.4

 

Το έκανα χθες και από τότε είμαι μόνο με Ε...

 

Φυσικά το 3G το έχω ανοιχτό αλλά δεν πιάνει με τπτ!!!

 

Τι παίζει ρε παίδες?

 

ΥΓ Είμαι στο ίδιο μέρος που πριν κάνω το update είχα 3G...

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω στα χέρια μου ένα iphone 3G και πήγα να του κάνω επαναφορά από τη συσκευή και ενώ αργούσε χαρακτηριστικά τελικά έκλεισε από μπαταρία και τώρα έχει κολλήσει στο λογότυπο που το έβαλα να φορτίσει! Πώς το σώζουμε;;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω στα χέρια μου ένα iphone 3G και πήγα να του κάνω επαναφορά από τη συσκευή και ενώ αργούσε χαρακτηριστικά τελικά έκλεισε από μπαταρία και τώρα έχει κολλήσει στο λογότυπο που το έβαλα να φορτίσει! Πώς το σώζουμε;;

 

Κράτα πατημένο το power + home για 10 δευτερόλεπτα και λογικά θα κάνει reset. Αστο στην πρίζα για ώρα μέχρι να έχει φορτίσει σωστά και δες αν έχει ανοίξει, λογικά πρέπει να σου ανοίξει και να μην βλέπεις το λογότυπο μόνο. Δοκιμασε τα και πες μας

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κράτα πατημένο το power + home για 10 δευτερόλεπτα και λογικά θα κάνει reset. Αστο στην πρίζα για ώρα μέχρι να έχει φορτίσει σωστά και δες αν έχει ανοίξει, λογικά πρέπει να σου ανοίξει και να μην βλέπεις το λογότυπο μόνο. Δοκιμασε τα και πες μας

 

Βασικά του έκανα reset μέσω itunes και άνοιξε αλλά αντιμετωπίζω άλλο πρόβλημα τώρα.. Είναι κλειδωμένο οπότε μάλλον δεν είναι εδώ το κατάλληλο νήμα για συζήτηση..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωμικοτραγικα τα γεγονότα που μας περιγράψεις το λιγότερο. Δυστυχώς το θέμα σέρβις αλλά και γενικότερα η υποστήριξη έχει παει περίπατο στην Ελλάδα. Οχι μόνο για τις αντιπροσωπείες αλλά γενικότερα για την ασφάλεια του αγοραστή και τα δικαιώματα του καταναλωτή. Εύχομαι να βγάλεις άκρη και να μας πεις τα αποτελέσματα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα κάτι λάθος...το τηλέφωνο αγοράστηκε στις 27.08.2013. Να δω που θα με βγάλει αυτή η ιστορία...πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω τι γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και αυτό σχετικα με iphone και Πλαισιο

http://www.insomnia.gr/topic/490150-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CE%BB%CE%B1%CE%AF%CF%83%CE%B9%CE%BF-arvato-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-apple%E2%80%8F/

 

και διαβάστε το ποστ 265 προσεκτικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...