Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως έχεις εγκαταστήσει καμιά περίεργη εφαρμογή που τρέχει στο background και "τρώει" μπαταρία ή έχει αλλάξει κάτι στη χρήση που του κάνεις; Η απότομη διαφορά στην αυτονομία που αναφέρεις δεν είναι φυσιολογική και δεν επέρχεται από τη μία μέρα στην άλλη.

ναι....να την διαγραψω ?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου το πρότεινα για να διαπιστώσεις αν ειναι αυτή η αιτία.

 

την διεγραψα...τωρα υπαρχει καποια περιπτωση να με καλυπτει η εγγυηση ?

Edited by markospav
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη συσκευή λιγότερο απο χρόνο, σε καλύπτει η εγγύηση ούτως ή άλλως.

3 μήνες το εχω αρα θα το καλυπτει...Και κατι ακομα υπαρχει καποια εφαρμογη που να λεει την ωρα χρησης του ipad γιατι στις ρυθμισεις μου βγαζει παυλες !

Edited by markospav
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έστειλα εντός εγγύησης (λήγει 28.12) το πεντάρι μου λόγω προβληματικού on off κουμπιού. Μου είπαν στα public το πιθανότερο να μου γίνει αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο το οποίο θα έχει άλλους 3 μήνες εγγύηση. Το αναφέρω για όσους είχαν την απορία. Και τώρα μια δική μου απορία: έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων και μου είπαν στο κατάστημα πως πρέπει να απενεργοποιήσω το find my iphone μέσω icloud.com. γιατί αν δε γίνει αυτό ο προμηθευτής θα το επιστρέψει πίσω. Συνδέομαι λοιπόν και δεν υπάρχει διαθέσιμη συσκευή. Υποθέτω πως είμαι εντάξει και ότι ο υπάλληλος μπερδεύτηκε, σωστά;;;
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια έστειλα εντός εγγύησης (λήγει 28.12) το πεντάρι μου λόγω προβληματικού on off κουμπιού. Μου είπαν στα public το πιθανότερο να μου γίνει αντικατάσταση με ανακατασκευασμένο το οποίο θα έχει άλλους 3 μήνες εγγύηση. Το αναφέρω για όσους είχαν την απορία. Και τώρα μια δική μου απορία: έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων και μου είπαν στο κατάστημα πως πρέπει να απενεργοποιήσω το find my iphone μέσω icloud.com. γιατί αν δε γίνει αυτό ο προμηθευτής θα το επιστρέψει πίσω. Συνδέομαι λοιπόν και δεν υπάρχει διαθέσιμη συσκευή. Υποθέτω πως είμαι εντάξει και ότι ο υπάλληλος μπερδεύτηκε, σωστά;;;

 

Δεν εχουμε καμια απορια.

Αυτο που σου λενε ειναι παρανομο. Κανονικα η συσκευη που θα λαβεις θα εχει εγγυηση για 1 ολοκληρο χρονο.

 

Η απενεργοποιηση του find my iphone γινετςι μεσα απο το μενου του αιφον και αμεσως σου ερχεται μειλ οτι απενεργοποιηθηκε η ρυθμιση.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουμε καμια απορια.

Αυτο που σου λενε ειναι παρανομο. Κανονικα η συσκευη που θα λαβεις θα εχει εγγυηση για 1 ολοκληρο χρονο.

 

Η απενεργοποιηση του find my iphone γινετςι μεσα απο το μενου του αιφον και αμεσως σου ερχεται μειλ οτι απενεργοποιηθηκε η ρυθμιση.

 

Όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου ήρθε το εν λόγω μέιλ. Αυτό είπα στον υπάλληλο και άδικα με μπέρδεψε.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μου ήρθε το εν λόγω μέιλ. Αυτό είπα στον υπάλληλο και άδικα με μπέρδεψε.

 

Μα, για να κανεις επαναφορα ρυθμισεων, πρεπει πρωτα να απενεργοποιησεις το find my iphone. Οποτε, ολα καλα :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

σε ipad 2 υπάρχει το εξής πρόβλημα, λόγω υγρασίας ο ήχος δεν ακούγεται παρά μόνο μέσω των ακουστικών, μπορείτε να προτείνετε κάποιο σοβαρό service στην Αθήνα χωρίς να γδέρνει μιας και από ότι φαίνεται πάει για αντικατάσταση ηχείου ? ( εκτός εγγυησης )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε ipad 2 υπάρχει το εξής πρόβλημα, λόγω υγρασίας ο ήχος δεν ακούγεται παρά μόνο μέσω των ακουστικών, μπορείτε να προτείνετε κάποιο σοβαρό service στην Αθήνα χωρίς να γδέρνει μιας και από ότι φαίνεται πάει για αντικατάσταση ηχείου ? ( εκτός εγγυησης )

Μη γελάσεις, αλλά δοκίμασε να ρουφήξεις αέρα με αρκετή δύναμη, από την υποδοχή των ακουστικών.

Μου είχε συμβεί το ίδιο στο iPhone (όταν κ έπεσε νερό στο τραπέζι που το είχα). Έτσι ο ήχος επανήρθε.

Εκτός κ αν όντως έχει χαλάσει τελείως το ηχείο.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μη γελάσεις, αλλά δοκίμασε να ρουφήξεις αέρα με αρκετή δύναμη, από την υποδοχή των ακουστικών.

Μου είχε συμβεί το ίδιο στο iPhone (όταν κ έπεσε νερό στο τραπέζι που το είχα). Έτσι ο ήχος επανήρθε.

Εκτός κ αν όντως έχει χαλάσει τελείως το ηχείο.

 

γιατί να γελάσω ? Με τι να το ρουφήξω όμως ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

γιατί να γελάσω ? Με τι να το ρουφήξω όμως ?

 

Είχα δοκιμάσει κ με πιστολάκι (λόγω ζεστού αέρα), αλλά δεν έκανε τπτ.

Με το στόμα δοκίμασε.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα δοκιμάσει κ με πιστολάκι (λόγω ζεστού αέρα), αλλά δεν έκανε τπτ.

Με το στόμα δοκίμασε.

καλαμάκι ???????

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

Εγώ απλά είχα ρουφήξει από πολύ κοντινή απόσταση στην υποδοχή του mini jack απευθείας με το στόμα.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα κι εγω να κανω μερικες ερωτησεις ειμαι χρηστης του iphone 5 απο τον μαιο αγορασμενο απο birdphone που θα παω για σερβις;;;infoquest??? δευτερον περα της γρατζουνιες εχω προβλημα στο κουμπι on off του κινητου κολλαει πολλες φορες κλεινει μονο του κανει επανακινησεις δεν μπορω να το καταλαβω καθολου,γινετε αλλαγη καινουργειο μεταχιριςμενο;;;;σας ευχαριστω εκ τον προτερων
FSMS
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα κι εγω να κανω μερικες ερωτησεις ειμαι χρηστης του iphone 5 απο τον μαιο αγορασμενο απο birdphone που θα παω για σερβις;;;infoquest??? δευτερον περα της γρατζουνιες εχω προβλημα στο κουμπι on off του κινητου κολλαει πολλες φορες κλεινει μονο του κανει επανακινησεις δεν μπορω να το καταλαβω καθολου,γινετε αλλαγη καινουργειο μεταχιριςμενο;;;;σας ευχαριστω εκ τον προτερων

 

Κανε ενα τηλεφωνο εδω

http://www.infoquest.gr/contact

Θα σε ρωτησουν καποιες πληροφοριες για τη συσκευη σου και θα σου πουν αν αναλαμβανουν αυτοι το σερβις. Σε 2-3 ημερες θα εχεις αλλη συσκευη στα χερια σου, ανακατασκευασμενη, καινουρια ουσιαστικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μωλις μιλησα με infoquest το τηλεφωνακι ειναι δικο τους εχω ακομα 5 μήνες εγγυηση και μου το αντι καταστούν με as new ανακατασκευασμένο!!!δεν χρειαζονται λεφτα λογο οτι με καλύπτει η εγγυηση!!!!!σκεφτομαι να παω αυριο και βλεπουμε θα δουμε ευχομαι να πανε ολα καλα εχω ακουσει παρα πολλα και δεν ξερω.ζητησα ανταλλακτικά να πληρωσω να μου άλλαζα δυο τρεια πραγματα το κουμπί το blazer στο δικο μου τηλεφωνο κι οχι να παρω καποιο ανακατασκευασμένο που πρεπει να το ψάξω πολυ καλα να μην εχει το παραμικρό γιατι μετα δεν πιστευω να γινετε αυτη η δουλεια να μου αλλάζουν συνεχεια τηλεφωνα
FSMS
Link to comment
Share on other sites

μωλις μιλησα με infoquest το τηλεφωνακι ειναι δικο τους εχω ακομα 5 μήνες εγγυηση και μου το αντι καταστούν με as new ανακατασκευασμένο!!!δεν χρειαζονται λεφτα λογο οτι με καλύπτει η εγγυηση!!!!!σκεφτομαι να παω αυριο και βλεπουμε θα δουμε ευχομαι να πανε ολα καλα εχω ακουσει παρα πολλα και δεν ξερω.ζητησα ανταλλακτικά να πληρωσω να μου άλλαζα δυο τρεια πραγματα το κουμπί το blazer στο δικο μου τηλεφωνο κι οχι να παρω καποιο ανακατασκευασμένο που πρεπει να το ψάξω πολυ καλα να μην εχει το παραμικρό γιατι μετα δεν πιστευω να γινετε αυτη η δουλεια να μου αλλάζουν συνεχεια τηλεφωνα

Εκμεταλλεύσου την εμπειρία μου: 1ον για αυτές τις δουλειές, καλύτερα να πηγαίνεις Δευτέρα, για να γλιτώνεις το ΣΚ που είναι νεκρός χρόνος. Αν πας Δευτέρα, λογικά Πέμπτη θα έχεις τελειώσει.

2ον Ζήτησε επίμονα να μην σου το στείλουν με κούριερ, αλλά να το παραλάβεις ο ίδιος από αυτούς. Πές τους ότι το έχουν ξανακάνει. (σε εμένα το έκαναν).

3ον Οταν θα πας να παραλάβεις τη συσκευή, έλεγξε την εξωτερικά για γρατζουνιές και διάφορα άλλα. Αν είναι οκ, τότε να ξέρεις ότι τα ανακατασκευασμένα είναι πιο απίθανο να χαλάσουν ακόμα και από τα καινούρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για το τρίτο ηθελα να ρωτησω σιγουρα ειναι καλο να το κανω γιατι πχ το κινητακι μου το αγόρασα του κουτιού και το προσεχω σαν τα ματια μου ειμαι πολυ μπιπ με τα πραγματα μου τα προσεχω σαν τρελός!!!αξιζει μια τετοια κινηςη;;;μηπως μπορω να τους πω το άσπρο μιας και χαράζει πιο λιγο,εγω εχω το μαυρο;;;δευτερον θα ζητησω να παω να το παρω εγω μιας και ειμαι διπλα και τρίτων δεν πιστευω να υπάρξει καποιο προβλημα με ολο αυτο να τσεκαρο απο πανω μεχρι κατω μην μου βγαλει προβλημα!!!με την εγγυηση τι γινετε περνω ξανα εναν χρονο η συνεχιζω απο κει που ημουν;;;και επειδη το χρειάζομαι για δουλεια δεν γινετε αμεσως περνει τρεις μερες;; Edited by gismo1978
FSMS
Link to comment
Share on other sites

για το τρίτο ηθελα να ρωτησω σιγουρα ειναι καλο να το κανω γιατι πχ το κινητακι μου το αγόρασα του κουτιού και το προσεχω σαν τα ματια μου ειμαι πολυ μπιπ με τα πραγματα μου τα προσεχω σαν τρελός!!!αξιζει μια τετοια κινηςη;;;μηπως μπορω να τους πω το άσπρο μιας και χαράζει πιο λιγο,εγω εχω το μαυρο;;;δευτερον θα ζητησω να παω να το παρω εγω μιας και ειμαι διπλα και τρίτων δεν πιστευω να υπάρξει καποιο προβλημα με ολο αυτο να τσεκαρο απο πανω μεχρι κατω μην μου βγαλει προβλημα!!!με την εγγυηση τι γινετε περνω ξανα εναν χρονο η συνεχιζω απο κει που ημουν;;;και επειδη το χρειάζομαι για δουλεια δεν γινετε αμεσως περνει τρεις μερες;;

 

Χρώμα δεν μπορείς να αλλάξεις σε καμία περίπτωση.

Και εγώ έτσι μανιακός ειμαι με τα πράγματά μου.

Η πρώτη συσκευή που μου έδωσαν είχε γρατζουνιά. Δεν τη δέχτηκα.

Μου έκαναν λίγο μανούρα, αλλά όταν δουν ότι είσαι σταθερός στη θέση σου, αναγκαστικά κάνουν πίσω.

Τους λέω, 2ης διαλογής συσκευή, εγώ δεν παραλαμβάνω.

 

Μην ανησυχείς, θα πάρεις τη συσκευή που πρέπει να πάρεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με την εγγυηση τι γινετε περνω ξανα εναν χρονο η συνεχιζω απο κει που ημουν;;;

 

Συνεχίζει απο εκεί που σταμάτησε η αρχική συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ολοι μου λενε φιλαράκια που ρωτησα μην το κανω για μια γρατζουνιτσα σιγα το πραγμα καλητερα να κρατησω την δικη μου που ξερω τι της εχω κανει παρα να παρω μια που δεν ξερω και δεν ξερω τι προβλημα ειχε θα το σκεφτω μεχρι δευτερα που εχω σκοπο να παω και θα δουμε με έκαναν να μπερδευτεί πολυ!!!!σας ευχαριστω πολυ ολους για της άμεσες απαντησεις
FSMS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,

 

Η Κοπελα μου εχει iPhone 5 και εσπασε η οθονη μετα απο βουτια καλη που εκανε!!! :lol::lol::lol:

 

Πηγε σε ενα μαγαζι καπου Κηφισια Νεα Ερυθραια καπου εκει πανω τελοσπαντων και της πηρανε 129 ευρω και την πηραν σε μια ωρα να παει να το παρει και οτι ηταν ετοιμο...!!!

Της δειξανε μου ειπε τις οθονες οτι ειναι γνησιες κτλ...Και της ειπανε οτι εχει εγγυηση 5 χρονια καλης λειτουργιας...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης ειναι καλη τιμη αυτη που της ειπανε...???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,

 

Η Κοπελα μου εχει iPhone 5 και εσπασε η οθονη μετα απο βουτια καλη που εκανε!!! :lol::lol::lol:

 

Πηγε σε ενα μαγαζι καπου Κηφισια Νεα Ερυθραια καπου εκει πανω τελοσπαντων και της πηρανε 129 ευρω και την πηραν σε μια ωρα να παει να το παρει και οτι ηταν ετοιμο...!!!

Της δειξανε μου ειπε τις οθονες οτι ειναι γνησιες κτλ...Και της ειπανε οτι εχει εγγυηση 5 χρονια καλης λειτουργιας...

 

Η ερωτηση μου ειναι η εξης ειναι καλη τιμη αυτη που της ειπανε...???

Καλή μου φαίνεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...