Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω ενα iphone 4 το οποίο μετα την αναβαθμιση σε ios 5 εχει παρουσιασει προβλημα με το home button. Μπορει για μερες να λειτουργει κανονικα, ξαφνικα να μην ανταποκρινεται καθολου -ακομα και σε πανω απο δεκα προσπαθειες- και μετα απο λιγο ξανα ολα κανονικα. Δεν ειμαι 100% σιγουρος οτι ειναι απο το software οποτε ελεγα να το παω να το δουν με την εγγυηση αφου το εχω 5 μηνες.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν το εχω αγορασει απο παροχο αλλα απο μια εισαγωγικη εταιρεια μεσω γνωστου (αεβε με αποδειξη κλπ). Η συσκευασια παρολα αυτα ειχε πανω στικερακι "εισαγωγη vodafone".

 

Εχετε ιδεα που πρεπει να απευθυνθω για την εγγυηση;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε σε καποια vodafone αν σου κανουν κολπα πηγαινε στο istorm νομιζω στο Κολονακι ειναι εκει καποιο μελος απο οτι θυμαμαι βρηκε ακρη για καποιο Αγγκλικο iphone που του ειχε παρουσιασει προβλημα.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο istorm και ο υπαλληλος με ενημερωσε οτι πρεπει να το παω στον παροχο απο οπου το πηρα. Του ειπα οτι το πηρα απο αλλη εταιρεια και μου ειπε οτι ακομα και ετσι μονο οι παροχοι κανουν εισαγωγη οποτε πρεπει να βρω ποιος παροχος εκανε την εισαγωγη και να το παω σε αυτους (vodafone στην περιπτωση μου).

Επισης ρωτησα απο περιεργεια τι γινεται αν το εχεις παρει απο εξωτερικο και μου ειπε οτι το πας στην infoquest (η σε αυτους οι οποιοι το προωθουνε στην infoquest).

Δεν προλαβα να παω vodafone γιατι κλεισανε, για οσους εχουν παρομοια προβληματα θα σας ενημερωσω

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα πληροφορίες για το service του θέματος. δεν ειναι σε εγγύηση και εχω πρόβλημα στο βύσμα υποδοχής των ακουστικών. Για τον λόγο αυτό δεν έχω ηχο απο τα ηχεία του αλλά μόνο απο bluetooth.

 

υπάρχει λύση ??:(:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Διεκδικω την εγγυηση ενος iphone 3gs ειναι αγορασμενο τον Φεβρουαριο του 2010. Το εστειλα στον Γερμανο και οι ανθρωποι ειναι να πανε να μαζεψουν χορτα... Το εστειλα στην Vodafone και μου λεν παπαρες (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B1%CF%80%CE%AC%CF%81%CE%B1) για μονοετη εγγυηση... ΔΕΝ θελω να μου αναφερετε περι νομου τον γνωριζω και θα διεκδικησω τα νομιμα. Απλα αμα σας εχει συμβει κατι παρομοιο πειτε μου και για ποσο σας τα πριζαν, τα αυτια παντα. Μιλαμε οι ανθρωποι ειναι απαραδεκτοι μου ειπαν πως μιλω με την εξηπηρετηση και δεν ειναι νομικοι οταν τους ανελυσα τα, του νομου 3043 για 2ετη εγγυηση ολων των κινητων πραγματων. Μαλιστα οταν ζητησα να μιλησω σε καποιον προϊσταμενο μου ειπαν οτι αποκλειεται.

 

ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ στην Vodafone, τον Γερμανο, και την Αpple που ιχνος σεβασμου δεν εχουν σε αυτους που τους συντηρουν!!!

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΑΚΙ ΣΤΟΥΣ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΓΕΜΙΖΕΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΑΛΛΑ ΣΕ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΤΑΧΥΤΑΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα απο istorm και ο υπαλληλος με ενημερωσε οτι πρεπει να το παω στον παροχο απο οπου το πηρα. Του ειπα οτι το πηρα απο αλλη εταιρεια και μου ειπε οτι ακομα και ετσι μονο οι παροχοι κανουν εισαγωγη οποτε πρεπει να βρω ποιος παροχος εκανε την εισαγωγη και να το παω σε αυτους (vodafone στην περιπτωση μου).

Επισης ρωτησα απο περιεργεια τι γινεται αν το εχεις παρει απο εξωτερικο και μου ειπε οτι το πας στην infoquest (η σε αυτους οι οποιοι το προωθουνε στην infoquest).

Δεν προλαβα να παω vodafone γιατι κλεισανε, για οσους εχουν παρομοια προβληματα θα σας ενημερωσω

 

Γεια χαρα, απο οτι ξερω για vodafone αναλαβανει η arvato .Η infoquest αναλαβανει προιοντα apple που ειναι αγορασμενα απο εξω απο καταστηματα apple store και οχι απο παροχους..Παρε σε αυτο το τηλ και ρωτησε τους 2119991940. Εγω τους εστειλα το 4s που εχω ενα θεματακι το ειχα αγορασει απο Αγγλια απο καταστημα apple store.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γτ το κανουν αυτο?

κανονικα δεν θα επρεπε να τα περνουν ολοι και να τα στελνουν σε ενα τεχνικο τμημα που να ειναι αρμοδιο για ολα τα apple προινοντα? τι ιστοριες ειναι αυτες τωρα δν μπορω να καταλαβω

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

φίλε ccinderela μιας κ εγώ έχω καεί έτσι,πάντα από πλαίσιο

αγοράζω που τους το αφήνω κ αυτοί το στέλνουν

όπου πρέπει.

στο προτείνω στην επόμενη αγορά σου,διότι δεν είναι

μόνο η τιμλη αγοράς,αλλά κ μετά πόσο θα σε τρέξει αυτή!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, απο οτι ξερω για vodafone αναλαβανει η arvato .Η infoquest αναλαβανει προιοντα apple που ειναι αγορασμενα απο εξω απο καταστηματα apple store και οχι απο παροχους..Παρε σε αυτο το τηλ και ρωτησε τους 2119991940. Εγω τους εστειλα το 4s που εχω ενα θεματακι το ειχα αγορασει απο Αγγλια απο καταστημα apple store.

 

Ευχαριστω για την πληροφορια, για την ωρα το κινητο το εχει η vodafone και οπως φαινεται δεν υπαρχει προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

φίλε ccinderela μιας κ εγώ έχω καεί έτσι,πάντα από πλαίσιο

αγοράζω που τους το αφήνω κ αυτοί το στέλνουν

όπου πρέπει.

στο προτείνω στην επόμενη αγορά σου,διότι δεν είναι

μόνο η τιμλη αγοράς,αλλά κ μετά πόσο θα σε τρέξει αυτή!

 

plaisio μου πεφτει πολυ μακρυα για να παρω απο εκει οποτε....

εννοω ακομα και απο την Αγγλια να το εχεις φερει αφου ειναι apple δεν θα επρεπε να εχεις υποστηριξη παντου?

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Katamaya σώσε με!Που στους Αμπελόκηπους.Αν μπορείς στείλε μου ενα pm με τα στοιχεία (διεύθυνση,τηλέφωνο).Με ενδιαφέρει επισκευή iphone

 

Ευχαριστώ

www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παίδες έχω ένα πρόβλημα με το 4s μου. Μου το παρουσίασε από τις πρώτες μέρες που το πήρα, νόμιζα ότι είναι θέμα bug στο software αλλά και με την 5.1 κάνει τα ίδια. Πρόκειται για το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Πολλές φορές οι άνθρωποι που τους μιλάω δε με ακούνε και μόνο αν μιλήσω πιο δυνατά και πολύ κοντά στο mic αρχίζει και νιώθει. Διάβασα και σε ξένα site ότι και άλλοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το κινητό είναι αγορασμένο από κατάστημα Γερμανού. Το ανοίγουν και το φτιάχνουν ή το αντικαθιστούν; :worry:

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω ένα πρόβλημα με το 4s μου. Μου το παρουσίασε από τις πρώτες μέρες που το πήρα, νόμιζα ότι είναι θέμα bug στο software αλλά και με την 5.1 κάνει τα ίδια. Πρόκειται για το μικρόφωνο του τηλεφώνου. Πολλές φορές οι άνθρωποι που τους μιλάω δε με ακούνε και μόνο αν μιλήσω πιο δυνατά και πολύ κοντά στο mic αρχίζει και νιώθει. Διάβασα και σε ξένα site ότι και άλλοι αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα. Το κινητό είναι αγορασμένο από κατάστημα Γερμανού. Το ανοίγουν και το φτιάχνουν ή το αντικαθιστούν; :worry:

 

Δοκίμασε πρώτα και ένα reset από itunes πριν το πας!

 

Φίλε πήγαινε το στο κατάστημα Γερμανού που το αγόρασες... Βγάλε αρκετές φωτογραφίες της συσκευής σου, αρκετοί έχουν αναφέρει γρατσουνιές, υγρασία κτλ να έχεις αποδεικτικά στοιχεία.

Προσπάθησε να βρεις κάποιον υπάλληλο αν μπορεί να ασχοληθεί ο ίδιος με τη συσκευή σου είτε το στείλουν στα κεντρικά, για να μπορείς να έχεις ενημέρωση...

Μακάρι να φτιαχτεί και να είναι κάποιο απλό bug. Στην αρχή ζητάς να σταλεί για service μετά αν δεν φτιαχτεί ζητάς αντικατάσταση.

Ανέφερε πως έχεις διαβάσει πως το πρόβλημα έχει παρουσιαστεί και σε άλλες συσκευές στο εξωτερικό.

 

Για ο,τι νεότερο μας ενημερώνεις!

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πρέπει να γίνει αντικατάσταση και όχι να το ανοίγει ο κάθε Κίτσος, Μήτσος κοκ. Αυτή δεν είναι η πολιτική της Apple; Γι' αυτό το λόγο δεν δίνει μόνο ένα χρόνο εγγύηση;;

Θα δω τι θα κάνω, αλλά όπως και να 'χει είναι ξενέρα.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δε γνωρίζω σε ποιο τόπικ να απευθυνθώ ακριβώς..Το θέμα μου μου είναι αρκετά περίεργο..Κάπου στον Οκτώβρη αγόρασα το iphone 4s απ το Γερμανό και πριν λίγο καιρό φαίνεται πως παρουσίασε αποφόρτιση μπαταρίας..Λόγω του κόστους συσκευής το πρόσεχα σαν τα μάτια μου..κυριολεκτικά..Υπέθεσα λοιπόν ότι δεν ήταν κάτι σοβαρό αφού είχα και εγγύηση και το πήρα στο εν λόγω μαγαζί.Αυτοί με τη σειρά τους το έστειλαν στην Αθήνα για τεχνική υποστήριξη και σήμερα έλαβα ενα μήνυμα όπου η συσκευή μου βγήκε εκτός εγγύησης και η βλάβη αναφερόταν στα 600 ευρώ!!!!!Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό και αφού πήρα τηλέφωνο στο υποκατάστημα, μου προσδιόρισε τη βλάβη..... Έλειπαν κάποιες βίδες απο μέσα και εξαρτήματα οπότε η εγγύηση έληξε!!!!Με τη σειρά μου τους εξήγησα ότι δεν το πείραξα ποτέ κι δεν είμαι τόσο χαζή εφόσον έχω εγγύηση να το πειράξει κάποιος 'μάστορας΄της γειτονιάς μου!!!Η μήπως αφαίρεσαν εξαρτήματα εξωγήινοι και δεν το είδα?? Παρεμπιπτόντως το κινητό λειτουργούσε μια χαρά και απλά τελείωνε πιο γρήγορα η μπαταρία..Πως γίνεται να είχε ζημιά 600 ευρω???Αφού με παρέπεμψε το υποκατάστημα στην εξυπηρέτηση καταναλωτή της cosmote μου είπαν ότι δε γίνεται κάτι αφού πειράχτηκε από μέσα λαμβάνοντας ταυτόχρονα την ειρωνική ερώτηση είστε σίγουρη κυρία μου ότι δεν την πειράξατε???

Αντε απόδειξε οτι δεν εισαι ελέφαντας...Επιμένω ότι δεν πειράχτηκε και ότι ειδικά εκείνη την περίοδο που παρουσίασε πρόβλημα έλειπα για δουλειες και το πρόσεχα συνέχεια...Ποιος φταίει λοιπόν?και ποιος μου εγγυάται ότι στην τεχνική υπηρεσία τους δε θέλουν να τα τσεπωσουν???ήταν απ την αρχή ελαττωματικό μήπως και μου το έβγαλαν άχρηστο τελείως???Τι να κάνω τώρα?? ιδέες??

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καινούρια στο φόρουμ και δε γνωρίζω σε ποιο τόπικ να απευθυνθώ ακριβώς..Το θέμα μου μου είναι αρκετά περίεργο..Κάπου στον Οκτώβρη αγόρασα το iphone 4s απ το Γερμανό και πριν λίγο καιρό φαίνεται πως παρουσίασε αποφόρτιση μπαταρίας..Λόγω του κόστους συσκευής το πρόσεχα σαν τα μάτια μου..κυριολεκτικά..Υπέθεσα λοιπόν ότι δεν ήταν κάτι σοβαρό αφού είχα και εγγύηση και το πήρα στο εν λόγω μαγαζί.Αυτοί με τη σειρά τους το έστειλαν στην Αθήνα για τεχνική υποστήριξη και σήμερα έλαβα ενα μήνυμα όπου η συσκευή μου βγήκε εκτός εγγύησης και η βλάβη αναφερόταν στα 600 ευρώ!!!!!Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό και αφού πήρα τηλέφωνο στο υποκατάστημα, μου προσδιόρισε τη βλάβη..... Έλειπαν κάποιες βίδες απο μέσα και εξαρτήματα οπότε η εγγύηση έληξε!!!!Με τη σειρά μου τους εξήγησα ότι δεν το πείραξα ποτέ κι δεν είμαι τόσο χαζή εφόσον έχω εγγύηση να το πειράξει κάποιος 'μάστορας΄της γειτονιάς μου!!!Η μήπως αφαίρεσαν εξαρτήματα εξωγήινοι και δεν το είδα?? Παρεμπιπτόντως το κινητό λειτουργούσε μια χαρά και απλά τελείωνε πιο γρήγορα η μπαταρία..Πως γίνεται να είχε ζημιά 600 ευρω???Αφού με παρέπεμψε το υποκατάστημα στην εξυπηρέτηση καταναλωτή της cosmote μου είπαν ότι δε γίνεται κάτι αφού πειράχτηκε από μέσα λαμβάνοντας ταυτόχρονα την ειρωνική ερώτηση είστε σίγουρη κυρία μου ότι δεν την πειράξατε???

Αντε απόδειξε οτι δεν εισαι ελέφαντας...Επιμένω ότι δεν πειράχτηκε και ότι ειδικά εκείνη την περίοδο που παρουσίασε πρόβλημα έλειπα για δουλειες και το πρόσεχα συνέχεια...Ποιος φταίει λοιπόν?και ποιος μου εγγυάται ότι στην τεχνική υπηρεσία τους δε θέλουν να τα τσεπωσουν???ήταν απ την αρχή ελαττωματικό μήπως και μου το έβγαλαν άχρηστο τελείως???Τι να κάνω τώρα?? ιδέες??

 

Κοπελιά καλημέρα, δυστυχώς σε δουλεύουν κανονικά:

1. Όπως λες είναι απίθανο να λείπουν από μέσα βίδες και εξαρτήματα καθώς αυτά χρειάζονται και ειδικά κατσαβίδια για να τα πειράξεις. Πραγματικά απορώ με το τι ******** σου αραδιάσανε.

2. Και εκτός εγγύησης να είναι η συσκευή σου προσφέρουν άλλη, με κόστος γύρω στα 187Ευρώ αν δεν κάνω λάθος, που είναι refurbished, δλδ μεταχειρισμένη σε λειτουργική κατάσταση σαν καινούρια.

 

Θα σου έλεγα να κάνεις καταγγελία στο ΙΝΚΑ για να τους τρίξεις τα δόντια. Σε κάθε περίπτωση ζήτα την συσκευή πίσω ανεπισκέυαστη φυσικά και θα σου πρότεινα να την πας με την δήλωση του service της Cosmote σε κάποιο κατάστημα της αντιπροσωπίας της Apple, iSquare.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά καλημέρα, δυστυχώς σε δουλεύουν κανονικά:

1. Όπως λες είναι απίθανο να λείπουν από μέσα βίδες και εξαρτήματα καθώς αυτά χρειάζονται και ειδικά κατσαβίδια για να τα πειράξεις. Πραγματικά απορώ με το τι ******** σου αραδιάσανε.

2. Και εκτός εγγύησης να είναι η συσκευή σου προσφέρουν άλλη, με κόστος γύρω στα 187Ευρώ αν δεν κάνω λάθος, που είναι refurbished, δλδ μεταχειρισμένη σε λειτουργική κατάσταση σαν καινούρια.

 

Θα σου έλεγα να κάνεις καταγγελία στο ΙΝΚΑ για να τους τρίξεις τα δόντια. Σε κάθε περίπτωση ζήτα την συσκευή πίσω ανεπισκέυαστη φυσικά και θα σου πρότεινα να την πας με την δήλωση του service της Cosmote σε κάποιο κατάστημα της αντιπροσωπίας της Apple, iSquare.

 

 

Μα αν έλειπαν βίδες και εξαρτήματα θα λειτουργούσε κανονικά και απλά θα αποφορτιζόταν μόνο η μπαταρία??είναι η πρώτη φορά που πήρα iphone αλλά σκέφτομαι με την απλή λογική..και δε νομίζω η μία βίδα να κάνει τόσο ακριβά...υπάρχει περίπτωση η apple να έβγαλε στην αγορα κινητό που έλειπαν βίδες από μέσα????Το κινητό μου αυτή τη στιγμή είναι στο service της cosmote στην Αθήνα φαντάζομαι..εγώ δυστυχώς είμαι Ρόδο..Φοβάμαι μήπως το γυρίσουν και άχρηστο τελείως!!!εννοείται ότι αρνήθηκα τα 600 ευρώ και ζήτησα την επισκευή..!θα πάρω στο ΙΝΚΑ αν και δεν ξέρω αν θα βγάλω κάτι...Είδα στο site Ι-square τα καταστήματα..εκεί που λέει service ε?είναι κάποιο έμπιστο απ αυτά ξέρεις η θα μου λένε βλακείες??

αυτο με το εκτός κόστος συσκευής που λες γύρω στο 187 ευρώ το λέει κάπου?γιατί θέλω να τους το πω όταν πάω

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο μου είχε γίνει εμένα με ένα κινητό της lg. Ευτυχώς ήταν πολύ φτηνό το κινητό και ήταν δώρο και το παράτησα. Πάντως άκρη δεν βγάζεις. Είναι γενικά απατεώνες.
Link to comment
Share on other sites

Μα αν έλειπαν βίδες και εξαρτήματα θα λειτουργούσε κανονικά και απλά θα αποφορτιζόταν μόνο η μπαταρία??είναι η πρώτη φορά που πήρα iphone αλλά σκέφτομαι με την απλή λογική..και δε νομίζω η μία βίδα να κάνει τόσο ακριβά...υπάρχει περίπτωση η apple να έβγαλε στην αγορα κινητό που έλειπαν βίδες από μέσα????Το κινητό μου αυτή τη στιγμή είναι στο service της cosmote στην Αθήνα φαντάζομαι..εγώ δυστυχώς είμαι Ρόδο..Φοβάμαι μήπως το γυρίσουν και άχρηστο τελείως!!!εννοείται ότι αρνήθηκα τα 600 ευρώ και ζήτησα την επισκευή..!θα πάρω στο ΙΝΚΑ αν και δεν ξέρω αν θα βγάλω κάτι...Είδα στο site Ι-square τα καταστήματα..εκεί που λέει service ε?είναι κάποιο έμπιστο απ αυτά ξέρεις η θα μου λένε βλακείες??

αυτο με το εκτός κόστος συσκευής που λες γύρω στο 187 ευρώ το λέει κάπου?γιατί θέλω να τους το πω όταν πάω

 

Μίλα καλύτερα πρώτα με τα τηλέφωνα που έχει η iSquare για να δεις τι θα σου πουν. Είναι η επίσημη αντιπροσωπεία και εισαγωγέας της Apple δεν θα έχεις πρόβλημα.

Δεν το αναφέρει πουθενά αυτό για τα 187 Ευρώ αλλά αν δεις παλιότερα post στο forum θα δεις και άλλες περιπτώσεις.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Αγόρασα μία καινούργια συσκευή iPhone από το πολυκατάστημά Πλαίσιο στις 31/7/2012 και μόλις την ανοιξα διαπίστωσα οτι το WiFi ηταν χαλασμενο (υποθετω χαλαρη βιδα κεραίας) Οποτε αποφασισα να το παω στο Πλαισιο.

 

2 Αυγούστου 2012 την επέστρεψα στο πολυκατάστημα Πλαίσιο και αυτοί με την σειρά τους την έστειλαν την ίδια ημέρα για επισκευή. Σήμερα δεύτερα 27 Αυγούστου 2012 έχουν περάσει 26 ήμερες από τότε που πήραν την συσκευή μου και ακόμα το μονό που μου λένε από το κατάστημά Πλαίσιό είναι ότι η συσκευή είναι ακόμα υπό ελέγχο. Και ερωτώ αν γνωρίζει κανεις να μου πει

 

α) νομικά για ποσό χρονικό διάστημα μπορούν να μου δίνουν αυτή την απάντηση χωρίς να μου δίνουν μία αντικατάσταση η μια πίστωση των χρημάτων μου? Μπορούν να το κρατήσουν για όσο χρόνο θέλουν? Δεν υπάρχει κάποιο οριο?

β) Επίσης την επομένη μετά που τους πηγα το κινητό, δεν δέχτηκαν να το πάρουν πίσω παρόλο που λέει στην απόδειξη ότι γίνονται δεκτές επιστροφές εντός 10 ημερών επειδή ισχυρίστηκαν ότι είχαν ανοίξει τη συσκευασία. Ισχύει αυτο?

γ) Θέλω επίσης να αναφέρω ότι δεν υπήρχαν στην συσκευασία οδηγίες χρήσης ούτε στα ελληνικά ούτε στα αγγλικά γερμανικά η γαλλικά πάρα μονό σε σκανδιναβικές γλώσσες.

δ) Τσέκαρα το ΙΜΕΙ της συσκευης πριν το αφησω για "service" sto ΠΛΑΙΣΙΟ με την APPLE HEllas και μου είπαν οτι το ΙΜΕΙ του τηλεφώνου που αγόρασα απο το ΠΛΑΙΣΙΟ ανηκει σε ΟΛΛΑΝΔΙΚΟ ΠΑΡΟΧΟ.....?????????? και όχι σε Vodafone Hellas, Cosmote ή οποιοδήποτε άλλο Ελληνικό πάροχο.....

δ) Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω το ποιο σημαντικό. Έχω δικαίωμα σαν καταναλωτής εφόσον το προϊόν το αγόρασα καινούργιο και δεν περάσαν 60 ημέρες (για την ακρίβεια δεν πέρασε ούτε μια) να μη δεχτώ να πάρω το ανακατασκευασμένο και να απαιτήσω ένα καινούργιο ακριβώς σαν αυτό που αγόρασα?

 

Ξέρει κανεις τις απαντήσεις ή σε ποιόν πρέπει να απευθυνθώ?

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά έπρεπε να στο αντικαστήσουν και όχι να το στείλουν για επισκευή.

Χάλασε και το Πλάισιο.Παλιά έφερναν Ελληνικά κινητά.

Τώρα το γύρισαν στην πονηριά και αυτοί,όπως κάνουν εδώ και χρόνια Γερμανός και WIND. :mad:

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

1) Tα προιόντα της Apple (που φέρνει το πλαίσιο) τα στέλνουν για service στην isquare (η οποία δεν κάνει πάνω από 1 εβδομάδα max) ΕΚΤΟΣ από τα iPhone τα οποία στέλνει για service στην vodafone/cosmote! Πάρε τους τηλέφωνο να μάθεις σε ποιο service το εχουν στείλει και χώσε μπινελίκια εκεί... άφοβα (βέβαια κατά πάσα πιθανότητα να είχε κλείσει το service για μερικές ημέρες αλλά και πάλι είναι too much) :)

 

2) Το πλαίσιο δεν έχει DOA οπότε πολύ σωστά αφού το άνοιξες δεν μπορούν να το δεχτούν πίσω. Το eshop.gr για παράδειγμα έχει DOA περί τις 7 ημέρες νομίζω... μπορεί και 10 δεν είμαι σίγουρος. Οπότε να απαιτήσεις καινούριο στο πλαισιο δεν μπορεις. Αν όντως είναι προβληματικό θα σου δώσουν νέο κομμάτι.

 

3) Μην τρελαίνεσαι. Δεν έχεις κανένα πρόβλημα με την εγγύηση σου. Παραεισαγωγής θεωρείται εκτός ευρωπαικής ένωσης. Το πλαίσιο νομικά μπορεί να εισάγει κομμάτια από οποιαδήποτε ευρωπαική χώρα. Πλήρες user manual δεν έχει κανένα iphone πέρα από ένα ολιγοσέλιδο manual με βασικά features.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...