Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά μακάρι να είμαι στο σωστό θέμα... λοιπόν έχω ένα iPhone 3GS...το οποίο είναι με jailbrake... Έκανα μια βλακεία κ έβαλα στη θύρα τις SIM μια microSIM για να δω αν θα την διαβάσει, όλα εντάξει την διάβασε αλλά πλέον δεν μπορώ να την βγάλω...ο μηχανισμός δουλεύει σωστά αλλά κολάει πριν βγει ολόκληρη.

Με λίγα λόγια δεν εχώ κινητό νομιζω οτι πρεπει να το στηλω στο service για να μου βγαλουν τη σιμ...απλα θελω να μαθω αν θα μου το βγαλουν εκτος εγγύησης...

 

Ούτως η άλλως θα το έστελνα για service γιατί έχει ένα πρόβλημα με το σήμα του.

Link to comment
Share on other sites

Κατά το παρελθόν, αρκετοί Φινλανδοί χρήστες iPhone είχαν εκφράσει την απογοήτευση τους για την αδυναμία της συσκευής να λειτουργεί σε συνθήκες θερμοκρασίας κάτω του μηδενός και σύμφωνα με δημοσίευμα του πρακτορείου ειδήσεων YLE.fi, έχουν το δικαίωμα να πάρουν τα χρήματα τους πίσω, έστω και αν αυτός ο περιορισμός αναφέρεται στα "ψιλά γράμματα".

 

Η διευκρίνιση προέρχεται από τον Οργανισμό Καταναλωτών της Φινλανδίας, απαντώντας σε πολυάριθμες ερωτήσεις ενδιαφερόμενων Φινλανδών οι οποίοι είναι δυσαρεστημένοι με τις συσκευές τους οι οποίες δεν "υπόσχονται" να λειτουργήσουν ξανά μέχρι και την άνοιξη, στην καλύτερη των περιπτώσεων.

 

Στην Φινλανδία, όπως και στο Ηνωμένο Βασίλειο, όλα τα προϊόντα που πωλούνται πρέπει να έχουν προδιαγραφές ώστε να λειτουργούν κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες. Τα ψιλά γράμματα δεν μπορούν να αναιρούν αυτά τα στοιχειώδη δικαιώματα, και είναι εύλογο για τους Φινλανδούς να έχουν την δυνατότητα να κάνουν κλήσεις ακόμα και σε εξωτερικό χώρο, κάτι που σημαίνει πως είναι πιθανό να αποζημιωθούν από αυτή τη δυσλειτουργία της συσκευής. Επίσης, η ρυθμιστική αρχή ετοιμάζει ένα κατάλογο ερωτήσεων και παραπόνων που θα αποσταλούν στην Apple με κύριο θέμα την εκπαίδευση του προσωπικού της και την αδυναμία του iPhone να λειτουργεί σωστά σε θερμοκρασίες ψύχους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιμενα εγινε σημερα...πηγε να παραδωσει ο αδερφος μου το μήλο μου....κ ο τεχνικος εκει με την πρωτη ματια που το ειδε...οτι βγαινει εκτος εγγυησης κ θελει 230 ευρω για να το κανουν.. κ εχω τρελαθει μια microsim εχει μεσα κ δεν μπορει απλα να βγει...ο μηχανισμος δουλευει κανονικα αν βαλει το καρφακι μεσα απλα καπου μπλοκαρει κ δεν μπορει να βγει τελειος... τωρα δεν ξερω τι να κανω... ουτε για πλακα σκεφτομαι να δωσω 230....το κινητο τον Μαρτιο πιανει χρονο....

 

καμια βοηθεια ρε παιδια απο παρομοιες εμπειριες σας.. Φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιμενα εγινε σημερα...πηγε να παραδωσει ο αδερφος μου το μήλο μου....κ ο τεχνικος εκει με την πρωτη ματια που το ειδε...οτι βγαινει εκτος εγγυησης κ θελει 230 ευρω για να το κανουν.. κ εχω τρελαθει μια microsim εχει μεσα κ δεν μπορει απλα να βγει...ο μηχανισμος δουλευει κανονικα αν βαλει το καρφακι μεσα απλα καπου μπλοκαρει κ δεν μπορει να βγει τελειος... τωρα δεν ξερω τι να κανω... ουτε για πλακα σκεφτομαι να δωσω 230....το κινητο τον Μαρτιο πιανει χρονο....

 

καμια βοηθεια ρε παιδια απο παρομοιες εμπειριες σας.. Φιλικα

 

Ειδες αητους τεχνικους που εχει η Vodafone και η Cosmote για τα μηλοφωνα ???Αμμεση διαγνωση !!!

 

Δεν θελω να σε απαγοητευσω αλλα επειδη κι εγω τα ακουμπησα για της κορης μου δεν βλεπω να εχεις πολλες επιλογες.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το περιμενα εγινε σημερα...πηγε να παραδωσει ο αδερφος μου το μήλο μου....κ ο τεχνικος εκει με την πρωτη ματια που το ειδε...οτι βγαινει εκτος εγγυησης κ θελει 230 ευρω για να το κανουν.. κ εχω τρελαθει μια microsim εχει μεσα κ δεν μπορει απλα να βγει...ο μηχανισμος δουλευει κανονικα αν βαλει το καρφακι μεσα απλα καπου μπλοκαρει κ δεν μπορει να βγει τελειος... τωρα δεν ξερω τι να κανω... ουτε για πλακα σκεφτομαι να δωσω 230....το κινητο τον Μαρτιο πιανει χρονο....

 

καμια βοηθεια ρε παιδια απο παρομοιες εμπειριες σας.. Φιλικα

 

αν και ειμαι απο θεσσαλονικη ξερω οτι το καταστημα 9volto στην αθηνα εχει καποιο σερβις οποτε μπορει να στο ανοιξουν για να σου βγαλουν την καρτα.

προσπαθησε το.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Καλησπέρα παιδια. Αρχικά να ξεκαθαρίσω οτι δεν θέλω να κάνω δυσφήμιση στο εν λόγο κατάστημα γιατί πολλές φορές έχω υπάρξει πελάτης του αλλά την τελευταία φορά που έδωσα το iPhone για αλλαγή πίσω καλύματος και πλήρωσα την 100ρα με πείραξε οτι στην τιμή αυτή δεν σεβάστηκαν κάτι πολύ απλά πράγματα. Όταν παρέδωσα το iphone στην βάση του έλειπαν οι 2 βίδες και η πίσω όψη του είχε ραγίσει. Όταν λοιπόν ζήτησα να γίνει η αλλαγή και η οποία έγινε πολύ σύντομα, όταν πήγα να παραλάβω το κινητό μου διαπίστωσα οτι το νέο κάλυμα ήταν για iphone 32GB ενώ το δικό μου ήταν 8 GB, οι βίδες που κρατούσαν την οθόνη δεν μου τις αντικατέστησαν, καθώς επίσης και τα πλέγματα του μικροφώνου και του ηχείου. Όταν ζήτησα να γίνουν αυτές οι αλλαγές και περίμενα φυσικά κανα μισάωρο, το πίσω κάλυμα παρέμεινε στα 32GB. Πλήρωσα μεν 100 ευρώ αλλά απο ποιότητα υπηρεσίας δεν τα άξιζαν. Κρίμα για ένα τέτοιο κατάστημα που ενώ έχει καλό όνομα στον χώρο των κινητών να χάνει πόντους απο την ελλιπή ποιότητα υπηρεσίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα και ζητώ την γνώμη σας για το εξής πρόβλημα. Το 4αρι μου Έχει παρουσιάσει κάτι σημαδακια κάτω απο το γυαλί. Σας παραθέτω λινκς με φωτογραφίες άλλων με το ίδιο πρόβλημα. Το πήγα για σέρβις στην βονταφον, μετα απο λίγες μέρες επέστρεψε με την "γνωμάτευση" του τεχνικού πως δεν εντοπίστηκε πρόβλημα. Όταν το πήγα στο κατάστημα τους εξηγησα πως η apple αναγνωρίζει το πρόβλημα και αντικαθιστά τις συσκευές. Οι δικοί μας δεν βλέπουν πρόβλημα. Και μου γεννήθηκε η εξής απορία. Έχει το δικαίωμα η βονταφον να αρνηθεί την επισκευή, Όταν η κατασκευάστρια εταιρία αναγνωρίζει το πρόβλημα; Σκέφτομαι να στείλω mail στην apple παραθέτοντας τους το πρόβλημα μου με το Σέρβις της βονταφον και τα λινκς που δείχνουν ξεκάθαρα πως το πρόβλημα υπάρχει και καλύπτεται απο την εγγύηση και να το κοινοποιησω στην βονταφον. Τι λέτε;

 

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1028979

http://discussions.apple.com/message.jspa?messageID=11963937

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Τελικά πήγα το 3GS μου (εντός εγγύησης, αγορασμένο ελεύθερο από Ηλεκτρονική Αθηνών) που έχανε το δίκτυο και ταυτόχρονα το wi-fι στο Γερμανό στο Mall στις 17/3 για sevice. Kαι χθες 26/3 (9 μέρες αργότερα) με ειδοποίησαν να παραλάβω ένα καινούριο 3GS :yahoo: (προφανώς γιατί το δικό μου δεν επιδιορθωνόταν).

 

Ο υπάλληλος εκεί μου είπε ότι η συσκευή είναι καινούρια με το ίδιο ΙΜΕΙ αλλά με διαφορετικό S/N κι ότι θα έχω άλλον έναν χρόνο εγγύηση. Τελικά όταν γύρισα σπίτι διαπίστωσα ότι και το ΙΜΕΙ ήταν διαφορετικό. :dizzy:

 

Τέλος πάντων δεν έδωσα και πολύ σημασία βάζω τη SIM μου (WIND), δίνω το PIΝ μου και το συνδέω στο iTunes για να το ενεργοποιήσω, αλλά τίποτα!

Moυ βγάζει The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported. Πως είναι δυνατόν; Με την ίδια SIM είχα ενεργοποιήσει το iPhone για πρώτη φορά και το χρησιμοποιούσα κανονικά τόσους μήνες;

Μου έρχεται φλασιά...και λέω θα βάλω μια SIM Cosmote για να το ενεργοποιήσω και μετά θα βάλω τη δικιά μου. Παίρνω τηλ στο Γερμανό και ο υπάλληλος μου λέει να κάνω ακριβώς το ίδιο. Βάζω λοιπόν τη Cosmote στο iPhone ενεργοποιείται αλλά μόλις ξαναβάζω τη WIND πάλι τα ίδια !!! :angry:

Καμιά ιδέα; :help:

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της Cosmote (περίεργο και σπάνιο αλλά δυστυχώς αυτό "σου συνέβει" ).

Κάνεις jailbreak και περνάς από το Cydia το ultrasn0w εφόσον έχεις baseband που "υποστηρίζεται" ...

 

Ή, το πάς πίσω και τους λες πως το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της Cosmote ενώ δε θα έπρεπε και απαιτείς άλλη ξεκλείδωτη συσκευή.

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της Cosmote (περίεργο και σπάνιο αλλά δυστυχώς αυτό "σου συνέβει" ).

Κάνεις jailbreak και περνάς από το Cydia το ultrasn0w εφόσον έχεις baseband που "υποστηρίζεται" ...

 

Ή, το πάς πίσω και τους λες πως το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της Cosmote ενώ δε θα έπρεπε και απαιτείς άλλη ξεκλείδωτη συσκευή.

 

Σ ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν πρέπει να παίζει κλείδωμα στο δίκτυο της Cosmote γιατί δοκίμασα και SIM της Vodafone και ενεργοποιήθηκε!

Mήπως με κάποιο από τα τελευταία firmware update το iPhone σταμάτησε να δέχεται τις συγκεκριμένες SIM της Wind ? (Πληροφοριακά η SIM μου γράφει πάνω WIND 64k)

Nα δοκίμαζα κανένα downgrade; Γιατί όταν είχα πάρει το iPhone και το είχα ενεργοποιήσει με αυτή τη SIM, έιχε το iOS3. (Βέβαια με το που βγήκε το 4 το έβαλα χωρίς κανένα πρόβλημα.)

Δεν ξέρω τι να κάνω...

Και πολύ φοβάμαι πως και να το ξαναπάω στο Γερμανό δεν θα μου βρουν κάποια λύση...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα με μια άλλη SIM της Wind.

Αφού το τηλέφωνο δέχεται SIM Vodafone, σημαίνει πως δε είναι κλειδωμένο άρα πρέπει να δέχεται κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ SIM !

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε πρώτα με μια άλλη SIM της Wind.

Αφού το τηλέφωνο δέχεται SIM Vodafone, σημαίνει πως δε είναι κλειδωμένο άρα πρέπει να δέχεται κανονικότατα και χωρίς κανένα πρόβλημα ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ SIM !

Δοκίμασα κι άλλες 2 WIND αλλά τίποτα. Mια παλιούτσικη που γράφει ΤΙΜ 128k πάνω και μία πιο καινούρια που λέει WIND 32k.

Σαν να μην δέχεται καθόλου WIND.

Έχω σκάσει από το κακό μου!

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το να κάνεις downgrade δεν αλλάζει κάτι, γιατί αν είναι θέμα software

είναι θέμα baseband και το baseband δεν αλλάζει αν κάνεις

downgrade.

Εγώ το δικό μου (έχω το 4) το έχω δοκιμάσει και με micro sim της Wind

και "παίζει" κανονικά (είμαι στην 4.2.1), άρα δε "παίζει" αυτό που λες για τις

"καινούργιες" εκδόσεις του iOS.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Απλά προσπαθώ να εξηγήσω κάπως αυτό που συμβαίνει.

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Αύριο θα τους το πάω πάλι πίσω. Αν και χλωμό το βλέπω να μου δίνουν λύση...

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση αντικατάστασης οθόνης σε Iphone4 (digitizer) σου δίνουν αλλη συσκευή. Αυτή είναι ανακατασκευασμένη ή καινούρια αχρησιμοποίητη;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Απλά προσπαθώ να εξηγήσω κάπως αυτό που συμβαίνει.

Δεν υπάρχει άλλη λύση. Αύριο θα τους το πάω πάλι πίσω. Αν και χλωμό το βλέπω να μου δίνουν λύση...

Εμένα όλα αυτά (η συσκευή δουλεύει κανονικά με micro sim Cosmote & Vodafone) μου δείχνουν ότι κάτι περίεργο συμβαίνει ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ sim (όχι γενικά με τις sim της Wind).

Από περιέργεια, αν υποστηρίζεται το baseband σου, γιατί πριν το ξαναπάς πίσω δε δοκιμάζεις το ultrasn0w ; Δεν έχεις να χάσεις τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όλα αυτά (η συσκευή δουλεύει κανονικά με micro sim Cosmote & Vodafone) μου δείχνουν ότι κάτι περίεργο συμβαίνει ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ sim (όχι γενικά με τις sim της Wind).

Από περιέργεια, αν υποστηρίζεται το baseband σου, γιατί πριν το ξαναπάς πίσω δε δοκιμάζεις το ultrasn0w ; Δεν έχεις να χάσεις τίποτα ...

Φίλε σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Δόκιμασα κι άλλες 2 SIM WIND (όπως λέω πιο πάνω) και δεν της πήρε...

Δεν έχω ιδέα για το jailbreak και κωλώνω να το κάνω μήπως και κάνω καμιά πατατιά...

Aν το baseband που με ρωτάς είναι το firmware modem, τότε αυτό είναι 05.16.02

Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου.

Δόκιμασα κι άλλες 2 SIM WIND (όπως λέω πιο πάνω) και δεν της πήρε...

Μήπως να ξαναδοκιμάσεις με κάποια πιο καινούργια της Wind ;

 

Aν το baseband που με ρωτάς είναι το firmware modem, τότε αυτό είναι 05.16.02

Ναι αυτό είναι το baseband, αλλά δυστυχώς δεν υποστηρίζεται από το ultrasn0w.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ξαναδοκιμάσεις με κάποια πιο καινούργια της Wind ;

Πήγα το πρωί από ένα κατάστημα WIND, το δοκίμασαν με 3 διαφορετικές καινούριες SIM και το συνέδεσαν στο iTunes χωρίς αποτέλεσμα. Oι υπάλληλοι στο κατάστημα είχαν κι αυτοί iPhone (που τα λειτουργούν χωρίς πρόβλημα στο δίκτυο της WIND) και μου είπαν ότι αυτό το μήνυμα, το iTunes το βγάζει συνήθως όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. Απ την άλλη, το κινητό δέχεται SIM και της Cosmote και της Vodafone. Οπότε είναι δυνατόν να είναι κλειδωμένο μόνο στην WIND...; Δε ξέρω...

 

Mη έχοντας άλλη επιλογή, το μεσημέρι το πήγα πάλι στο Γερμανό, όπου θα το στείλουν ξανά στο service. Στον υπάλληλο εκεί του φάνηκε κουφό αυτό που συμβαίνει και δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες για το αν θα λυθεί το θέμα...

 

Τέλος πάντων. Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα.

Ευχαριστώ.

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Καμία συσκευή δεν είναι κλειδωμένη με τρόπο ώστε να "αποκλείει" τη χρήση ενός μόνο παρόχου (δικτύου).

Όταν μια συσκευή είναι κλειδωμένη, είναι κλειδωμένη για να χρησιμοποιείται μόνο στο δίκτυο στο οποίο είναι κλειδωμένη.

Τέτοιο είδος κλείδωμα που περιγράφεις δεν υπάρχει ...

Link to comment
Share on other sites

Σωστά! Άρα κάτι πολύ περίεργο «παίζει» με τη συσκευή που μου έδωσαν για να μην δέχεται καθόλου κάρτες τις WIND.

Όπως και να'χει σ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.

Ελπίζω να μου λύσουν το πρόβλημα.

Θα ενημερώσω σε κάθε περίπτωση.

Καλό βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Τελικά πήγα το 3GS μου (εντός εγγύησης, αγορασμένο ελεύθερο από Ηλεκτρονική Αθηνών) που έχανε το δίκτυο και ταυτόχρονα το wi-fι στο Γερμανό στο Mall στις 17/3 για sevice. Kαι χθες 26/3 (9 μέρες αργότερα) με ειδοποίησαν να παραλάβω ένα καινούριο 3GS :yahoo: (προφανώς γιατί το δικό μου δεν επιδιορθωνόταν).

 

Ο υπάλληλος εκεί μου είπε ότι η συσκευή είναι καινούρια με το ίδιο ΙΜΕΙ αλλά με διαφορετικό S/N κι ότι θα έχω άλλον έναν χρόνο εγγύηση. Τελικά όταν γύρισα σπίτι διαπίστωσα ότι και το ΙΜΕΙ ήταν διαφορετικό. :dizzy:

 

Τέλος πάντων δεν έδωσα και πολύ σημασία βάζω τη SIM μου (WIND), δίνω το PIΝ μου και το συνδέω στο iTunes για να το ενεργοποιήσω, αλλά τίποτα!

Moυ βγάζει The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported. Πως είναι δυνατόν; Με την ίδια SIM είχα ενεργοποιήσει το iPhone για πρώτη φορά και το χρησιμοποιούσα κανονικά τόσους μήνες;

Μου έρχεται φλασιά...και λέω θα βάλω μια SIM Cosmote για να το ενεργοποιήσω και μετά θα βάλω τη δικιά μου. Παίρνω τηλ στο Γερμανό και ο υπάλληλος μου λέει να κάνω ακριβώς το ίδιο. Βάζω λοιπόν τη Cosmote στο iPhone ενεργοποιείται αλλά μόλις ξαναβάζω τη WIND πάλι τα ίδια !!! :angry:

Καμιά ιδέα; :help:

 

Πήγα το πρωί από ένα κατάστημα WIND, το δοκίμασαν με 3 διαφορετικές καινούριες SIM και το συνέδεσαν στο iTunes χωρίς αποτέλεσμα. Oι υπάλληλοι στο κατάστημα είχαν κι αυτοί iPhone (που τα λειτουργούν χωρίς πρόβλημα στο δίκτυο της WIND) και μου είπαν ότι αυτό το μήνυμα, το iTunes το βγάζει συνήθως όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη. Απ την άλλη, το κινητό δέχεται SIM και της Cosmote και της Vodafone. Οπότε είναι δυνατόν να είναι κλειδωμένο μόνο στην WIND...; Δε ξέρω...

 

Mη έχοντας άλλη επιλογή, το μεσημέρι το πήγα πάλι στο Γερμανό, όπου θα το στείλουν ξανά στο service. Στον υπάλληλο εκεί του φάνηκε κουφό αυτό που συμβαίνει και δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες για το αν θα λυθεί το θέμα...

 

Τέλος πάντων. Θα ενημερώσω όταν έχω νεότερα.

Ευχαριστώ.

 

Tελικά με ειδοποίησαν χθες να περάσω από το κατάστημα του Γερμανού να παραλάβω το iPhone μου.

Πάω και ο υπάλληλος εκεί μου λέει ότι του το έστειλαν πίσω από το service και του γράφουν σαν απάντηση, ότι κατά τον έλεγχο δεν διαπιστώθηκε βλάβη!

Κι ενώ ήμουν έτοιμος να του τα χώσω και να ξεσπάσω πάνω του, μου λέει πολλές φορές δίνουν αυτήν την απάντηση αλλά διορθώνουν στην πραγματικότητα τις συσκευές.

Οπότε βάζουμε τη SIM μου και ως εκ θαύματος το κινητό ενεργοποιήθηκε κανονικά χωρίς καν να ζητήσει να συνδεθεί με το iTunes.

Tι μπορεί να του έκαναν, δεν ξέρω...

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Καλησπἐρα αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το iphone4 το κετρικο πληκτρο κολλαει δηλαδη το παταω και δεν κανει τιποτα αλλα μετα απο 1με 2 φορεσ δουλευει κανονικα δεν το κανει παντα ομως. ειμαι για service η κανω ενα format τα παντα????

ευχαριστω!!!;)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι j/b το τηλέφωνό σου, είναι software θέμα, με ένα restore θα στρώσει. Τα δικά μου το κάνουν και τα δύο, αλλά φταίει μια εφαρμογή του cydia. Πάντως ότι κι αν είναι, πάντα δοκιμάζουμέ ένα restore πρώτα και μετά service. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...