Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,αν αγοράσω ένα iphone(6 ή 6s) από Αγγλία, μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά στην Ελλάδα ή υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο για να λειτουργεί μόνο στην Αγγλία? επίσης υπάρχει επιλογή να είναι στα ελληνικά το menu? η εγγύηση θα ισχύει και στην Ελλάδα σε τυxον πρόβλημα?

Η αγορά θα γίνει κανονικά από κατάστημα της Αγγλίας δεν θα το παραγγείλω από ebay ή κάτι τέτοιο(αν και λογικά δεν παίζει ρόλο ;p)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,αν αγοράσω ένα iphone(6 ή 6s) από Αγγλία, μπορώ να το χρησιμοποιήσω κανονικά στην Ελλάδα ή υπάρχει περίπτωση να είναι κλειδωμένο για να λειτουργεί μόνο στην Αγγλία? επίσης υπάρχει επιλογή να είναι στα ελληνικά το menu? η εγγύηση θα ισχύει και στην Ελλάδα σε τυxον πρόβλημα?

Η αγορά θα γίνει κανονικά από κατάστημα της Αγγλίας δεν θα το παραγγείλω από ebay ή κάτι τέτοιο(αν και λογικά δεν παίζει ρόλο ;p)

 

 

Αν το παρεις απευθειας απο το Apple store, τοτε ειναι factory unlocked, αν το παρεις απο καποιον παροχο κινητης τηλεφωνιας τοτε θα ειναι locked στο network του παροχου.....

 

Απο οσο θυμαμαι μονο η Three Uk και η Giffgaff τα εχουν unlocked.

 

Eγγυηση δεν βρισκω τον λογο να μην εχεις κανονικα.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους...

Προσανατολιζομαι να πω στον ξαδερφο μου που μενει Καναδα να μου βρει μεταχειρισμενο 6αρι.

Ηθελα να ρωτησω αν θα υπαρχει προβλημα με το δικτυο εδω,ειτε στο σημα ειτε σε 3g/4g,δεν ξερω σε τι συχνοτητες λειτουργουν εκει και τι εδω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους...

Προσανατολιζομαι να πω στον ξαδερφο μου που μενει Καναδα να μου βρει μεταχειρισμενο 6αρι.

Ηθελα να ρωτησω αν θα υπαρχει προβλημα με το δικτυο εδω,ειτε στο σημα ειτε σε 3g/4g,δεν ξερω σε τι συχνοτητες λειτουργουν εκει και τι εδω...

 

Καληςπέρα Και χρόνια πολλά. Δεν υπάρχει πρόβλημα με τις μπάντες στην Ελλάδα πλέον δουλεύουν κανονικά :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας , θα ηθελα να ρωτησω εαν τα iphone απο το Pandawill ειναι γνησια και οχι απομιμησεις .

 

Φαίνονται γνήσια (μη σε πάρω και στο λαιμό μου) αλλα να εχεις υπόψη οτι ειναι refurbished (ανακατασκευασμένα).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας.Με έχουν ζαλίσει άτομα του τύπου "έχω iphone και το χρησιμοποιώ μόνο σε instagram και Facebook" ότι έχουν τον "γνωστό στην Αμερική" που τους βρίσκει ας πούμε το 6s Plus με 350e.Είναι δυνατόν αυτό?

 

Για used μιλάω φυσικά

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι πολυ πιθανο , οχι ακατορθωτο...στην αμερικη τα iphone δεν πωλουνται 1000€... το 6s plus εχει γυρω στα 700€! ΑΝ το παρεις και με συνδεση το παιρνουν σχεδον τσαμπα...οποτε Used παιζει να το βρισκεις 350€!! (για 16αρι παντα).

 

Μηπως αυτος ο γνωστος ΔΕΝ ειναι απο αμερικη και πουλαει τιποτα κλεψιμεικα και θελει να τα ξεφορτωθει?? χαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Έφερε ένας θείος μου στον πατέρα μου από Αμερική ένα 6αρι και του το χάρισε. Στις πληροφορίες γράφει AT&T. βάλαμε μέσα κάρτα ελληνική και ενώ ζητάει pin μετά δε βρίσκει δίκτυο.

 

Υπάρχει κάποια λύση να λειτουργήσει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα παιδιά. Έφερε ένας θείος μου στον πατέρα μου από Αμερική ένα 6αρι και του το χάρισε. Στις πληροφορίες γράφει AT&T. βάλαμε μέσα κάρτα ελληνική και ενώ ζητάει pin μετά δε βρίσκει δίκτυο.

 

Υπάρχει κάποια λύση να λειτουργήσει;

 

https://www.att.com/deviceunlock/#/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπερα παιδια

 

Ενδιαφερομαι για την αγορα του 6s και το βρισκω σε καλη τιμη (495) απο το http://skyfon.gr το οποιο εχει εδρα τη Βουλγαρια. Ποια ειναι η γνωμη σας; Εχει καποιο εμπειρια απο αυτο το καταστημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Χρονια πολλα με υγεια για ολους!!

Αγορα iPhone απο Αμερικη, καλυπτεται απο την Ευρωπαικη εγγυηση και την Ελληνικη αντιπροσωπεια;;; Γνωριζει κανεις;

Μιλαω για carrier unlock συσκευη, συγκεκριμενα για 6s Plus.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια για ολους!!

Αγορα iPhone απο Αμερικη, καλυπτεται απο την Ευρωπαικη εγγυηση και την Ελληνικη αντιπροσωπεια;;; Γνωριζει κανεις;

Μιλαω για carrier unlock συσκευη, συγκεκριμενα για 6s Plus.

 

Ευχαριστω

 

Νομιζω πως οχι...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα με υγεια για ολους!!

Αγορα iPhone απο Αμερικη, καλυπτεται απο την Ευρωπαικη εγγυηση και την Ελληνικη αντιπροσωπεια;;; Γνωριζει κανεις;

Μιλαω για carrier unlock συσκευη, συγκεκριμενα για 6s Plus.

 

Ευχαριστω

 

Η εγγύηση της Apple είναι παγκόσμια και έχει διάρκεια 1 έτος, εκτός από εκεί που ο νόμος τους υποχρεώνει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
αξίζει αγορά iPhone από το εξωτερικό? αλλά και ποια site είναι αξιόπιστα?

 

Υπάρχει κίνδυνος να είναι cloud locked δεν ξεκλειδώνουν ούτε και ο Κουκ να είναι θείος σου. Πολύ προσοχη. Στη θέση σου θα πήγαινα skroutz. Μάζεψε λίγα ακόμα και πάρε το σε ένα δίμηνο μην πάρεις κάτι και πετάξεις 400 ευρώ έτσι είναι κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

ποιο θα έχουν 400ευρω?

και δεν ξεκλειδώνει με τίποτα?

 

ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ στο δηλώνω και στο υπογράφω. Μια αδρή τιμή σου είπα. Καλύτερα καινούργιο να δεις κατ εμε από skroutz

Link to comment
Share on other sites

και αυτα που πουλανε οι αλλοδαποι δεν ειναι κλειδωμενα ή ειναι κλωνοι?

 

Κλεμμένα.Μακρυα και ότι σου είπαν τα παιδιά πριν

Link to comment
Share on other sites

Έλα, λίγα ποστ ακόμα και θα φτάσεις τα 150 που χρειάζεσαι.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι κι εγώ αυτό υποψιάζομαι γι αυτό το συνεχίζω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...