Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iphone_from_abroad.png?_subject_uid=10630252&w=AAA6umzF_2AHPjfgij80I_7dtH4GJnfms5U2qjIuVQVOHw

 

Στo θέμα αυτό μπορείτε να συζητήσετε για θέματα που αφορούν κυρίως την αγορά συσκευής iPhone από το εξωτερικό.

 

Μπορείτε να ανταλλάξετε πληροφορίες για online πωλητές και καταστήματα σε ότι αφορά στην αξιοπιστία προστατεύοντας με αυτόν τον τρόπο τους υπόλοιπους χρήστες, όπως επίσης να συζητήσετε για ενδεχόμενη φορολογία σε περίπτωση αποστολής της συσκευής από το εξωτερικό.

 

Η συγκεκριμένη ενότητα θα φιλοξενεί και συζητήσεις που αφορούν σε πώληση της συσκευής στην Ελλάδα, η οποία ωστόσο δεν σχετίζεται με την επίσημη αντιπρόσωπο, Vodafone, Cosmote κτλ.

 

Τέλος, μπορείτε να ενημερώνετε μέσω αυτού του θέματος χρήστες εκείνους οι οποίοι επιθυμούν να αγοράσουν τη συσκευή τους μέσω κάποιου εξουσιοδοτημένου αντιπροσώπου της Apple στο εξωτερικό.

 

 

 

 

--Σημαντική ανακοίνωση--

Μέσω της ιστοσελίδας "Will my mobile phone work", μπορείτε άμεσα και εύκολα να δείτε αν η συσκευή που θέλετε να αγοράσετε έχει τη δυνατότητα να λειτουργήσει με τα ελληνικά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας.

 

Παράδειγμα iPhone 5S GSM A1533 σε Cosmote GR:

compatibility.PNG?_subject_uid=10630252&w=AACGgeqPDUK4iMx0ctyeUOSHM0-P-9vqJuDLFGXsu5PYTw

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς κάποιο αξιόπιστο πωλητή από Ευρώπη να μου προτείνει;

Είναι εφικτό να το βρω σε τιμή μέχρι 350 € από Ευρώπη ;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αλλα εμένα μου είναι πολύ δύσκολο να εμπιστευτώ απο εξωτερικό..ειδικά όταν πρόκειται να πάρω iphone..οταν θα πάρω το 3g μόνο απο ελλάδα θα το πάρω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερετε μηπως ποσο κοστιζει η αγορα του iphοne 3g απο ΗΠΑ και αν υπαρχει δυνατοτητα να το παρεις χωρις να φορτω8εις το συμβολαιο των 2 χρονων???:confused:
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε μηπως ποσο κοστιζει η αγορα του iphοne 3g απο ΗΠΑ και αν υπαρχει δυνατοτητα να το παρεις χωρις να φορτω8εις το συμβολαιο των 2 χρονων???:confused:

 

Κοιτα στο ebay η πιο καλη τιμη που θα πετύχεις ειναι τα 450$ και φυσικά δε φορτώνεσε κανενα συμβολαιο

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα στο ebay η πιο καλη τιμη που θα πετύχεις ειναι τα 450$ και φυσικά δε φορτώνεσε κανενα συμβολαιο

 

Βασικα για αγορα απο καταστημα ενωω μιας και 8α παει ενας φιλος μου προς τα εκει...

Αλλα νομιζω στο Apple Store κανεις συμβολαιο επιτοπου (με τιμη 199$)... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για αγορα απο καταστημα ενωω μιας και 8α παει ενας φιλος μου προς τα εκει...

Αλλα νομιζω στο Apple Store κανεις συμβολαιο επιτοπου (με τιμη 199$)... :confused:

 

Δε ξερω για Ελλάδα αλλα στην Ιταλια το καπου τοσο κοστίζει με συμβολαιο

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα και αγορασα για φιλο μου ιφον με 316ευρω απο ιταλια σφραγισμενο στο κουτι του και ξεκλειδωτο

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

το καταστημα που το αγορασα ειναι αυτο εδω, δυστηχως δε νομίζω να στέλνει στην ελλαδα http://www.italianaimportazione.net βεβαια περιμενα 1 μηνα και κατι μερες για να το παραλάβω αλλα δε με ενοιαζε μιας και δεν ειναι δικο μου

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

το καταστημα που το αγορασα ειναι αυτο εδω, δυστηχως δε νομίζω να στέλνει στην ελλαδα http://www.italianaimportazione.net βεβαια περιμενα 1 μηνα και κατι μερες για να το παραλάβω αλλα δε με ενοιαζε μιας και δεν ειναι δικο μου

 

Εσυ πως το πειρες? ειναι αξιπιστο το site??:happy:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ πως το πειρες? ειναι αξιπιστο το site??:happy:

 

Ειμαι κατοικος ιταλιας οποτε το πειρα απο οτι εχω καταλάβει δεν εχουνε ετοιμα προϊοντα για αποστολη οποτε απο τη στιγμη που θα δωσεις παραγγελια τοτε κανουνε αυτοι με τη σειρα τους παραγγελια απο καπου στο εξωτερικο για αυτο η αναμονη μου εφτασε να τον 1+ μηνα προφανως λαδώνουν στο τελωνιο και τα εισαγουνε τζαμπα

http://www.take2.gr/blackjack.jpg

Magas einai autos pou milaei me tis pra3eis !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά!

Το iPhone 3G κάτω από 500€ δεν θα το βρείτε σε καταστήματα στο Εξωτερικό (16GB).

Υπάρχουν βέβαια έμπορες που μπορείς να τα βρεις για 400€ με 450€ ΑΛΛΑ

θα πρέπει να κάνετε μεγάλη παραγγελία, περίπου 50 με 100 κομμάτια,ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ

 

Τώρα αυτό το Shop που λέει ο φίλος Take2 μου φαίνεται λίγο ύποπτo.

Να πουλάν το 16ρι για 399€ σε μη-καταστηματάρχες?

 

 

 

Έκανα μια Λίστα που μπορείτε να δείτε σε ποιες χώρες στην Ευρώπη πουλάν το iPhone

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κατοικος ιταλιας οποτε το πειρα απο οτι εχω καταλάβει δεν εχουνε ετοιμα προϊοντα για αποστολη οποτε απο τη στιγμη που θα δωσεις παραγγελια τοτε κανουνε αυτοι με τη σειρα τους παραγγελια απο καπου στο εξωτερικο για αυτο η αναμονη μου εφτασε να τον 1+ μηνα προφανως λαδώνουν στο τελωνιο και τα εισαγουνε τζαμπα

 

8α μου το παρεις κ εμενα και τα 20Ε δικα σου:D?!?!?!!!!!

Αγορα δεν γινεται να κανεις διαδικτυακα??? Κατι ειδα οτι ελεγε για e-bay αλλα δεν πολυκαταλαβα (δεν τα παω καλα με τα ιταλικα)...

Link to comment
Share on other sites

8α μου το παρεις κ εμενα και τα 20Ε δικα σου:D?!?!?!!!!!

Αγορα δεν γινεται να κανεις διαδικτυακα??? Κατι ειδα οτι ελεγε για e-bay αλλα δεν πολυκαταλαβα (δεν τα παω καλα με τα ιταλικα)...

Πως δεν μπορείς...αλλά αποτι κατάλαβα δεν έχουν αποθήκη. Και αυτοί από αλλού τα αγοράζουν και τα πουλάν σε σένα μολις κάνεις την παραγγελία.

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Πως δεν μπορείς...αλλά αποτι κατάλαβα δεν έχουν αποθήκη. Και αυτοί από αλλού τα αγοράζουν και τα πουλάν σε σένα μολις κάνεις την παραγγελία.

 

Δεν εχω προβλημα αρκει να βρω πως 8α το κανω, να φτασει καποια στιγμη... να δουλευει να κανει οσο λεει και να πληρωσω με αντικαταβολη (για να ειμαι σιγουρος):D

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα αρκει να βρω πως 8α το κανω, να φτασει καποια στιγμη... να δουλευει να κανει οσο λεει και να πληρωσω με αντικαταβολη (για να ειμαι σιγουρος):D

 

Χα!:lol: Φίλε, αυτό ξέχασε το! Δεν το κάνει κανένας - η πολύ λίγοι που δεν τους βρίσκεις εύκολα. Ξέρεις πόσοι έχασαν λεφτά με τα iPhone έτσι?

Εγώ το ψάχνω εδώ και κάτι μήνες.

Έχω βρει κάποιους που μπορείς να τους εμπιστευτείς αλλά η θα έχουν μεγάλες τιμές και θα πρέπει να παραγγείλεις πάνω από 50 κομμάτια η τα κινητά θα είναι Unlocked with Turbosim.

Γιαυτό πρόσεχε από που θα πάρεις!

1. Κάνε ένα whois την Διεύθυνση της Ιστοσελίδας τους να δεις σε ποιον ανήκει

2. Δες ποιους τρόπους πληρωμής δέχονται (Neteller,PayPal,Google Pay money Banker - κι εγώ δεν ξέρω πως λέγονται) δεν είναι και πολύ ασφαλές!

3. Κοίτα τα eMail τους να μην είναι σε gmx yahoo hotmail ++ εκτός αν δεν έχουν Ιστοσελίδα!

και και και και ;)

 

italianaimportazione.net

Προσπάθησα να τους πάρω Τηλέφωνο αλλα το έχουν κλειστό!

είναι κινητό δεν είναι σταθερό!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

γεια σας το εχει παραγγειλει κανεις απο το 9volto?ξερει κανεις σε ποσο καιρο στο φερνουν γιατι ειναι και αυτο το site με σειρα προτεραιτοτητας ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

italianaimportazione.net

Προσπάθησα να τους πάρω Τηλέφωνο αλλα το έχουν κλειστό!

είναι κινητό δεν είναι σταθερό!

 

Τα νούμερα επικοινωνίας που έχουν δεν είναι κινητά όπως αναφέρεις.

Το πρώτο είναι χωρίς χρέωση από Ιταλία(άρα δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτή μια κλήση σε αυτό από Ελλάδα) και το Άλλο είναι περιοχής Μιλάνου.

Φαίνετε σοβαρή έτεραι με Α.Φ.Μ. και παραρτήματα στην Ισπανία και Ελβετία.

Πληρωμές γίνονται με pay pal και poste pay (μάλλον σύστημα πληρωμής των ιταλικών ταχυδρομείων).

Το 0800… είναι ενεργό από δευτέρα μέχρι παρασκευή από τις 9 μέχρι τις 12 το μεσημέρι και από τις 13 μέχρι τις 18 το απόγευμα.

Οι ιταλοί έχουν σπαστό ωράριο και το μεσημέρι κλείνουν και πάνε για φαγητό……..

Το άλλο όμως κάνει συνεχή ωράριο και είναι από τις 8,30 μέχρι και τις 17,30 δευτέρα μέχρι Σάββατο αλλά μόνο για premium βοήθεια.

Αυτά για να βοηθήσω όσους θέλουν να μπουν στον κόπο να δούναι την ιστοσελίδα αλλά χωρίς να πω σε κάποιον αγόρασε από αυτούς.

Δεν λέει όμως πουθενά ότι στέλνει εξωτερικό.

 

Για μένα ο καλύτερος τρόπος αγοράς είναι από δω με τον επίσημο εισαγωγέα γιατί πάνω από άλλα παρέχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα νούμερα επικοινωνίας που έχουν δεν είναι κινητά όπως αναφέρεις.

Το πρώτο είναι χωρίς χρέωση από Ιταλία(άρα δεν ξέρω κατά ποσό είναι εφικτή μια κλήση σε αυτό από Ελλάδα) και το Άλλο είναι περιοχής Μιλάνου.

Φαίνετε σοβαρή έτεραι με Α.Φ.Μ. και παραρτήματα στην Ισπανία και Ελβετία.

Πληρωμές γίνονται με pay pal και poste pay (μάλλον σύστημα πληρωμής των ιταλικών ταχυδρομείων).

Το 0800… είναι ενεργό από δευτέρα μέχρι παρασκευή από τις 9 μέχρι τις 12 το μεσημέρι και από τις 13 μέχρι τις 18 το απόγευμα.

Οι ιταλοί έχουν σπαστό ωράριο και το μεσημέρι κλείνουν και πάνε για φαγητό……..

Το άλλο όμως κάνει συνεχή ωράριο και είναι από τις 8,30 μέχρι και τις 17,30 δευτέρα μέχρι Σάββατο αλλά μόνο για premium βοήθεια.

Αυτά για να βοηθήσω όσους θέλουν να μπουν στον κόπο να δούναι την ιστοσελίδα αλλά χωρίς να πω σε κάποιον αγόρασε από αυτούς.

Δεν λέει όμως πουθενά ότι στέλνει εξωτερικό.

 

Για μένα ο καλύτερος τρόπος αγοράς είναι από δω με τον επίσημο εισαγωγέα γιατί πάνω από άλλα παρέχει εγγύηση.

 

Είπα οτι είναι ΚΙΝΗΤΟ!sry επειδή μου λεγε κάτι για την TIM οτι δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις αυτη την στιγμή!

Και στα email μου δεν απαντάνε.

 

Απο ποιον επίσημο εισαγωγέα λες?

 

Δεν στέλνουν εξωτερικό μόνο Ιταλία!

Per motivi legati alla natura del nostro business, non possiamo offrire consegne al di fuori dell'Italia.

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Είπα οτι είναι ΚΙΝΗΤΟ!sry επειδή μου λεγε κάτι για την TIM οτι δεν μπορεί να δεχτεί κλήσεις αυτη την στιγμή!

Και στα email μου δεν απαντάνε.

 

Απο ποιον επίσημο εισαγωγέα λες?

 

Δεν στέλνουν εξωτερικό μόνο Ιταλία!

Per motivi legati alla natura del nostro business, non possiamo offrire consegne al di fuori dell'Italia.

 

Μα φυσικα vodafone!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ωρε παιδια λεει 400 ευρω αυτο το σαιτ η μου φαινετε?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ενδιαφερομαι να το φερω απο αμερικη , αλλα μ το δινουν μονο με συνδεση σε δικτυο της Ατ&Τ , η τιμη π το βρικα ειναι μολις 200 $σχεδον 140 € κ ειναι πολυ καλη αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν το φερω θα εχω προβληματα.. κατι για ξεκλειδωματα ακουω για τα ελληνικα για το οτι δεν παιρνει sim κλπ ... τελικα ισχυει κατι απο αυτα ?? αξιζει να το φερω ή θα τραβιεμαι απο δω κ απο κει για να το φερω στα ελληνικα δεδομενα ??

 

ευχαριστω για το χρονο σας

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα ενδιαφερομαι να το φερω απο αμερικη , αλλα μ το δινουν μονο με συνδεση σε δικτυο της Ατ&Τ , η τιμη π το βρικα ειναι μολις 200 $σχεδον 140 € κ ειναι πολυ καλη αλλα ειμαι σιγουρος οτι αν το φερω θα εχω προβληματα.. κατι για ξεκλειδωματα ακουω για τα ελληνικα για το οτι δεν παιρνει sim κλπ ... τελικα ισχυει κατι απο αυτα ?? αξιζει να το φερω ή θα τραβιεμαι απο δω κ απο κει για να το φερω στα ελληνικα δεδομενα ??

 

ευχαριστω για το χρονο σας

Ξεκλειδωσε φιλε

σημερα βγαινει η εφαρμογη στο cydia

Proud White iPhone 3G Owner:shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...