Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κυκλοφορήσει μόνο σε μερικές χώρες. Προσφορα-ζήτηση είναι και αυτό. Αν θέλεις... :rolleyes:

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να μην πήρες το συγκεκριμένο γιατί είναι κλώνος.

 

Παραδειγμα εφερα

 

Και αυτό είναι της AT&T οπότε εδώ θα θέλει ξεκλείδωμα για να δεχθεί την οποιαδήποτε sim.

 

Ξεκλειδωμα γινεται ευκολα.....πλεον

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Αν θες την άποψή μου, μην μπλέξεις με κλειδωμένη συσκευή.

1ον διότι δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα και

2ον δε θα μπορεις να προχωρήσεις αμέσως σε αναβάθμιση σιότι συνήθως αναβαθμίζεται και το baseband και πρέπει να περιμένεις τα tools της dev-team για να το ξεκλειδώσεις.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αν θες την άποψή μου, μην μπλέξεις με κλειδωμένη συσκευή.

1ον διότι δεν ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα και

2ον δε θα μπορεις να προχωρήσεις αμέσως σε αναβάθμιση σιότι συνήθως αναβαθμίζεται και το baseband και πρέπει να περιμένεις τα tools της dev-team για να το ξεκλειδώσεις.

 

Συγνώμη που θα το ετσι λιγο λαικα.......

 

Ε, και τι εγινε;

 

Τι κι αν περιμενεις 1 - 2 εβδομάδες (το πολυ) για αναβάθμιση;

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα το ετσι λιγο λαικα.......

 

Ε, και τι εγινε;

 

Τι κι αν περιμενεις 1 - 2 εβδομάδες (το πολυ) για αναβάθμιση;

 

Έγινε ότι δεν έχεις απολύτως καμία σιγουριά ότι θα υπάρξει σε κάποια μελλοντική αναβάθμιση το "ξεκλείδωμα". Οπότε το 1-2 εβδομάδες είναι πιθανό αλλά όχι βέβαιο!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το unlock μπορεί να προκαλέσει και άλλα προβλήματα. Συν το ότι το unlock δεν δουλέυει 100%.

 

Σημαντικό πρόβλημα, για παράδειγμα, με το ultasn0w είναι η έλλειψη push notifications εάν το activation δεν γίνει με official κάρτα. Δηλαδή, οι μισές των περιπτώσεων :p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω σχετικά με το Iphone 3G S, το τελευταίο μοντέλο δηλαδή. Θα πάει ένας φίλος Αγγλία και ίσως πάει και Αμερική. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

1) Από Αγγλία μπορώ να το αγοράσω από κατάστημα χωρίς συμβόλαιο? (ή από το ίδιο apple store UK)

2) Το ίδιο με το 1 ερώτημα αλλά για Αμερική, ε?

3) Σκέφτομαι να το ψάξω μέσω τέτοιων site αλλά δεν ξέρω http://www.uk.best-price.com/ Ποια η γνώμη σας???

4) Θα είναι ξεκλείδωτο? (Ελλάδα θέλω να το βάλω σε COSMOTE)

5) Αν δεν είναι ξεκλείδωτο, μπορώ εύκολα να το ξεκλειδώσω για να εκμεταλλευτώ όλες τις λειτουργίες του?

6) Με εγγύηση τι παίζει?

7) Κάπου διάβασα ότι πλέον έχει by default Ελληνικά, ισχύει? (μιλάω και για της 2 περιπτώσεις, αγορά από Αγγλία ή Αμερική)

 

 

ελπίζω να είναι το σωστό section!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από Αγγλία και Αμερική δεν την προτείνω. Κατ'αρχάς δε νομίζω ότι το δίνουν χωρίς συμβόλαιο...

 

Επίσης θα είναι κλειδωμένο σε κάποιον carrier. Ναι μεν ξεκλειδώνει εύκολα αλλά δε δουλεύει πάντα 100% (όχι Push notifications κτλ.). Αφού είναι κλειδωμένο και τότε "θεωρητικά" δε μπορείς να το έχεις στην Ελλάδα, η εγγύηση θα ισχύει μόνο στη χώρα που έγινε η αγορά.

 

Ελληνικά έχει πλέον :)

 

Για μένα περίμενε να το πάρεις από Ελλάδα που είναι και ξεκλείδωτο και έχεις και σίγορα εγγύηση... (+ δεν θα πρέπει να περιμένεις να βγει με κάθε νέα αναβάθμιση του λειτουργικού, το κατάλληλο utility που θα το ξεκλειδώνει)

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια σε όλα αυτά που αναφέρει ο Lionh34rt και συμφωνώ απόλυτα θέλω να προσθέσω και το μεγάλο δέλεαρ του να βρεις την συσκευή στο εξωτερικό από κάποιο appstore και να την αγοράσεις χωρίς να δεσμευθείς με συμβόλαιο ή τουλάχιστον όπως ίσχυε στο iphone3g να μπορέσεις να εξ-αγοράσεις με ένα ποσό το συμβόλαιο. Σε αυτήν την περίπτωση νομίζω ότι συμφέρει μία τέτοια αγορά. Βέβαια ακόμα δεν υπάρχει κάποια αναφορά για την πιθανότητα εξαγοράς του συμβολαίου οπότε νομίζω ότι η μόνη λύση είναι η σχετική ερώτηση στο εκάστοτε appstore.

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από Αγγλία και Αμερική δεν την προτείνω. Κατ'αρχάς δε νομίζω ότι το δίνουν χωρίς συμβόλαιο...

 

Επίσης θα είναι κλειδωμένο σε κάποιον carrier. Ναι μεν ξεκλειδώνει εύκολα αλλά δε δουλεύει πάντα 100% (όχι Push notifications κτλ.). Αφού είναι κλειδωμένο και τότε "θεωρητικά" δε μπορείς να το έχεις στην Ελλάδα, η εγγύηση θα ισχύει μόνο στη χώρα που έγινε η αγορά.

 

Γιατι λετε οτι στην Ελλαδα δεν εχει εγγυηση; Δλδ αν το κανετε restore και το πατε στην Apple εδω δεν θα το καλυψει η εγγυηση; Λάθος. Το καλυπτει. Οσο εχετε την αποδειξη αγορας, απο το ζιμπαμπουε να το εχετε αγορασει το καλυπτει.

 

Αν ερθει καποιος Αμερικανος διακοπες στην Ελλαδα και χαλασει το κινητο θα του πει η Apple να το παει στην Αμερικη να το φτιαξει;

Αν γινει κατι τετοιο και κανει καταγγελια ο Αμερικανος στην μαμα εταιρια θα γινει Ο χαμος

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην κολλας,οπου το βρεις φθηνοτερο παρτο!!(παντου θα το βρεις φθηνοτερο απο το ελλαντα)!!

 

οσο για την εγγυηση...στην τελικη στειλτο εκει απο οπου θα το αγορασεις...δεν πιστευω να ζηλευεις τοσο πολυ την φοβερη κ τρομερη υποστηριξη της βοντα!!!(εγω το πηρα απο νιου τζερσι κ δεν ειχα κανενα προβλημα με την εγγυηση...οταν την χρειαστηκα).

 

οσο για το ξεκλειδωμα που αναφερθηκε...δεν θα σταματησει ποτε...οσα νεα λογισμικα κ αν βγουν 1)γιατι οι δημιουργοι τους τα κονομανε πλεον απο τις (εκτος απλ) εφαρμογες τους!! και 2) γιατι οπως εχει πει κ ο περικλης το ξεκλ/ενεργ ειναι θεμα χαρντγουεαρ κ δεν επηρρεαζεται απο οποιοδποτε λογισμικο (3.0-4.0-5.0).

 

ολα αυτα τα υποστηριζω διοτι θεωρω εξωφρενικες τις τιμες κ τα πακετα που μας προσφερουν για μια συσκευη (οσο πολυ κ αν την αγαπαμε).

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην κολλας,οπου το βρεις φθηνοτερο παρτο!!(παντου θα το βρεις φθηνοτερο απο το ελλαντα)!!

 

οσο για την εγγυηση...στην τελικη στειλτο εκει απο οπου θα το αγορασεις...δεν πιστευω να ζηλευεις τοσο πολυ την φοβερη κ τρομερη υποστηριξη της βοντα!!!(εγω το πηρα απο νιου τζερσι κ δεν ειχα κανενα προβλημα με την εγγυηση...οταν την χρειαστηκα).

 

οσο για το ξεκλειδωμα που αναφερθηκε...δεν θα σταματησει ποτε...οσα νεα λογισμικα κ αν βγουν 1)γιατι οι δημιουργοι τους τα κονομανε πλεον απο τις (εκτος απλ) εφαρμογες τους!! και 2) γιατι οπως εχει πει κ ο περικλης το ξεκλ/ενεργ ειναι θεμα χαρντγουεαρ κ δεν επηρρεαζεται απο οποιοδποτε λογισμικο (3.0-4.0-5.0).

 

ολα αυτα τα υποστηριζω διοτι θεωρω εξωφρενικες τις τιμες κ τα πακετα που μας προσφερουν για μια συσκευη (οσο πολυ κ αν την αγαπαμε).

 

+1000:):):):)

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Γιατι λετε οτι στην Ελλαδα δεν εχει εγγυηση; Δλδ αν το κανετε restore και το πατε στην Apple εδω δεν θα το καλυψει η εγγυηση; Λάθος. Το καλυπτει. Οσο εχετε την αποδειξη αγορας, απο το ζιμπαμπουε να το εχετε αγορασει το καλυπτει.

 

Αν ερθει καποιος Αμερικανος διακοπες στην Ελλαδα και χαλασει το κινητο θα του πει η Apple να το παει στην Αμερικη να το φτιαξει;

Αν γινει κατι τετοιο και κανει καταγγελια ο Αμερικανος στην μαμα εταιρια θα γινει Ο χαμος

Δεν ειπάρχει Apple Hellas.... :D

 

H Voda αναλαμβάνει την επισκευή σε δικές της συσκευές...

 

edit: Και για να μην παρεξηγούμαι, έτσι όπως τα λέτε θα έπρεπε να είναι απλά στο Ελλαδιστάν δεν ξέρουν από νόμους Ευρωπαϊκής Ένωσης. Και ναι, αν το αγοράσεις από Αμερική, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να σου παρέχουν εγγύηση. Ο νόμος ισχύει μόνο για αγορές εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Αν υπήρχε Apple Ελλάς, σίγουρα θα σου έδιναν εγγύηση, χωρίς όμως να ήταν και υποχρεωμένοι νομικά.

Link to comment
Share on other sites

οσο για το ξεκλειδωμα που αναφερθηκε...δεν θα σταματησει ποτε...οσα νεα λογισμικα κ αν βγουν 1)γιατι οι δημιουργοι τους τα κονομανε πλεον απο τις (εκτος απλ) εφαρμογες τους!! και 2) γιατι οπως εχει πει κ ο περικλης το ξεκλ/ενεργ ειναι θεμα χαρντγουεαρ κ δεν επηρρεαζεται απο οποιοδποτε λογισμικο (3.0-4.0-5.0).

 

To 2 δεν ισχύει στο 3GS βασικά γιατί έχει αλλάξει ο τρόπος που επικοινωνεί το iTunes με το iPhone (το γνωστό θέμα με το sign και τα iBEC/iBSS) οπότε, yeah, μπορεί να βγάλει μια super dupper έκδοση και να κλείσει όλα τα holes. Ναι μεν, θα έχεις jailbreak αλλά όχι για κάθε έκδοση γιατί συνήθως οι νέες παρτίδες iPhone κυκλοφορούν με το latest software οπότε αυτοί που το πήραν με την 3.0 θα μπορούν πάντα να κάνουν jailbreak αλλά αυτοί που θα το πάρουν με την πατσαρισμένη έκδοση θα ατυχήσουν.

 

Γι'αυτό η devTeam δεν το βγαλε το jailbreak γιατί δεν ήθελε η Apple με ένα απλό reverse engineering να βρει που έκανε το λάθος της και να το διορθώσει γιατί αυτό θα σήμαινε ότι η έκδοση 3.1 που θα βγει τώρα για πρώτη φορά σε πολλές χώρες (με αναβαθμισμένη baseband=no true downgrading) θα ήταν πιθανό να μην μπορεί να γίνει jailbreak.

 

Ο geohot βέβαια έχει άλλη άποψιν και καλά κάνει ο άνθρωπος. Λογικά, exploits θα υπάρχουν πάντα αλλά ερωτώ...το ρισκάρεις για 100-200 ευρώ παραπάνω+εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, exploits θα υπάρχουν πάντα

 

Δεν ειμαι ακομα σιγουρος εαν τα κενα ασφαλειας που υπαρχουν τοσα χρονια στα εκαστοτε λογισμικα,υπαρχουν λογω αδυναμιας της απλ να τα διορθωσει...

 

και ναι αξιζει να το ρισκαρεις φιλε μου ντεντ αντζελ γιατι αυτη η κολονια κραταει χρονια!!!

ειναι πολλα τα 100αρια-200αρια ευρω που μας παιρνουν εξτρα εδω στην ελλαδα ολα αυτα τα χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει κάποια συγκεκριμένη και αξιόπιστη πηγή που να πουλάει 3GS 100-200 Ευρώ φθηνότερα από τα 600 που κατά τα φαινόμενα θα κοστίζει στην Ελλάδα, ή μιλάμε (κατά πάσα πιθανότητα) θεωρητικά;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπάρχει Apple Hellas.... :D

 

H Voda αναλαμβάνει την επισκευή σε δικές της συσκευές...

 

edit: Και για να μην παρεξηγούμαι, έτσι όπως τα λέτε θα έπρεπε να είναι απλά στο Ελλαδιστάν δεν ξέρουν από νόμους Ευρωπαϊκής Ένωσης. Και ναι, αν το αγοράσεις από Αμερική, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να σου παρέχουν εγγύηση. Ο νόμος ισχύει μόνο για αγορές εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Αν υπήρχε Apple Ελλάς, σίγουρα θα σου έδιναν εγγύηση, χωρίς όμως να ήταν και υποχρεωμένοι νομικά.

 

Oταν πήρα ενα ipod video απο ebay, μου χτυπησε ο σκληρος.

Εκτυπωσα την αποδειξη απο το ebay και πηγα στην Rainbow (Θεσσαλονικη) συμπλήρωσα κατι φορμες (2) στο internet που μου ζήτησε η Apple και το εστειλα με ταχυδρομειο στην Αθήνα. σε 3 εβδομαδες μου το στειλαν πισω με καινουργιο σκληρο και νεο serial.

 

Να μην τυχει σε κανεναν ευχομαι αλλα ελπιζω πως το ιδιο να ισχυει και για το iPhone.

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

και ναι αξιζει να το ρισκαρεις φιλε μου ντεντ αντζελ γιατι αυτη η κολονια κραταει χρονια!!!

ειναι πολλα τα 100αρια-200αρια ευρω που μας παιρνουν εξτρα εδω στην ελλαδα ολα αυτα τα χρονια...

 

Δεν νομίζω να τα παίρνουν μόνο σε μας πάντως. Και στην Ιταλία τα ίδια. Στο Βέλγιο λίγο πιο φθηνά. Η Αυστραλία ξέφυγε λίγο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει σχέση η ισοτιμία γιατί έχουν δολάρια

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τα παίρνουν μόνο σε μας πάντως. Και στην Ιταλία τα ίδια. Στο Βέλγιο λίγο πιο φθηνά. Η Αυστραλία ξέφυγε λίγο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο έχει σχέση η ισοτιμία γιατί έχουν δολάρια

 

XE.com Quick Cross Rates

............ USD .......... EUR ....... GBP ............JPY .......... CAD ......... AUD .......S CHF .......... RUB ..........CNY ........ZAR ..........MXN

Inverse: 1.00000 1.38752 1.60536 0.01079 0.85759 0.78002 0.91720 0.03137 0.14634 0.12190 0.07400

1 EUR = 1.38752 1.00000 0.86430 128.627 1.61792 1.77882 1.51277 44.2354 9.48132 11.3823 18.7503

Inverse: 0.72071 1.00000 1.15700 0.00777 0.61808 0.56217 0.66104 0.02261 0.10547 0.08786 0.05333

1 GBP = 1.60536 1.15700 1.00000 148.822 1.87193 2.05809 1.75027 51.1804 10.9699 13.1693 21.6941

Inverse: 0.62291 0.86430 1.00000 0.00672 0.53421 0.48589 0.57134 0.01954 0.09116 0.07593 0.04610

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά το IPHONE 3GS - 32GB - FACTORY UNLOCKED - BRAND NEW 32 GB από ebay Ιταλία σε τιμή 880 Euro από εδώ : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110409309635&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

Δίνει APPLE 1 YEAR WARRANTY που το θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη εγγύηση από της vodafon που όταν πρέπει να αλλάξει συσκευή λέει ότι έχει υγρασία η συσκευή.

Βέβαια θα μπορούσα να το πάρω από το Αυστραλία με 807,55 μαζί με τα μεταφορικά http://cgi.ebay.ie/New-3GS-Apple-iPhone-32GB-Factory-Unlocked-Seal-Black_W0QQitemZ350221777963QQcmdZViewItemQQptZAU_Mobile_Phones?hash=item518ad83c2b&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1301|293%3A1|294%3A50 αλλά είναι προτιμότερη ι Ιταλία για service.

Μέσα στην εβδομάδα θα το έχω. Εδώ θα έρθει 31 Ιουλίου(φέξε μας και γλίστρησα)

θα σας πω εντυπώσεις όταν το έχω.

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τελικά το IPHONE 3GS - 32GB - FACTORY UNLOCKED - BRAND NEW 32 GB από ebay Ιταλία σε τιμή 880 Euro από εδώ : http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110409309635&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:US:1123

Δίνει APPLE 1 YEAR WARRANTY που το θεωρώ πολύ πιο αξιόπιστη εγγύηση από της vodafon που όταν πρέπει να αλλάξει συσκευή λέει ότι έχει υγρασία η συσκευή.

Βέβαια θα μπορούσα να το πάρω από το Αυστραλία με 807,55 μαζί με τα μεταφορικά http://cgi.ebay.ie/New-3GS-Apple-iPhone-32GB-Factory-Unlocked-Seal-Black_W0QQitemZ350221777963QQcmdZViewItemQQptZAU_Mobile_Phones?hash=item518ad83c2b&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1301|293%3A1|294%3A50 αλλά είναι προτιμότερη ι Ιταλία για service.

Μέσα στην εβδομάδα θα το έχω. Εδώ θα έρθει 31 Ιουλίου(φέξε μας και γλίστρησα)

θα σας πω εντυπώσεις όταν το έχω.

:D:D:D

 

Θεωρώ τεράστιο νούμερο τα 880 euro για ένα smartphone!!! Με 1090 euro αγόρασα πριν 10 μέρες Sony Vaio!:P

Λες ότι θα το έχεις this week, δηλαδή το πολύ 10 μέρες νωρίτερα από την επίσημη παρουσίαση της Vodafone και Cosmote. Έλεος δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...