Jump to content

Αγορά iPhone από το Eξωτερικό


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 799
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τα πιο φθηνά iPhone απο Μαγαζί θα τα βρείτε στην Τσεχία 555€ στην o2 και 565€ στην Vodafone τα 16ρια!

και 475€ την o2, 480€ στην vodafone και 570€ στην T-Mobile τα 8ρια!

Ξεκλείδωτα!!!!

 

Η Τίμες είναι ανάλογα με την συνάλαγη ΕΥΡΩ > Kc

 

Εγω την Κυριακή θα πάρω 5 iPhone 3G 8GB αλλα κλειδωμένα o2 Αγγλίας και ξεκλέιδωτα με Software yellowsnow.

Αποτι διάβασα δεν έχει κανένα πρόβλημα αυτο η μέθοδος Unlock.

Το μόνο αρνητικό είναι οτι δεν μπορείς να κάνεις Update την Firmware...μόνο αν βγάλει αυτη η Software νέα Version για την καινούργια Firmware!!!

H παίρνεις μια TurboSim...

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

μισο να παρω το παρκαρισμενο μου concorde να παω τσεχια να αγορασω iphone.

pontie 15? εισαι κολημενος με το να χανεις λεφτα? η μας δουλευεις ολους ψιλο γαζι?

τελικα αποφασισε απο ποια χωρα και σε τι ποσοτητα θα αγορασεις τα iphone σου.

Link to comment
Share on other sites

μισο να παρω το παρκαρισμενο μου concorde να παω τσεχια να αγορασω iphone.

pontie 15? εισαι κολημενος με το να χανεις λεφτα? η μας δουλευεις ολους ψιλο γαζι?

τελικα αποφασισε απο ποια χωρα και σε τι ποσοτητα θα αγορασεις τα iphone σου.

 

Λέφτα μια φόρα έχασα... 160€

Αυτα τα iPhone που λέω είναι απο Βέλγιο... 40 Λεπτά απο μένα...

μπορώ να πάω να τα πάρω και να πληρώσω εκεί!!!

Δεν βλέπω να χάνω λεφτα ετσι...αν μου αρέσουν τα πέρνω...αν όχι...έκανα μια βόλτα στο Βέλγιο!

 

Για την Τσεχία το ειπα για έναν Φίλο που ρώτησε! Οχι για μένα..εμένα μου πέφτει μακριά η Τσεχία κ ας ειναι γειτονικό Κράτος Γερμανίας!! :)

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

μισο να παρω το παρκαρισμενο μου concorde να παω τσεχια να αγορασω iphone.

 

Concorde!! Αυτά τα έχουν απαγορέψει εσύ πετάς ακόμα με τέτοια?? είναι επικίνδυνα!!

:P

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

http://www.yotel.com/

για οσους ταξιδεψουν για να αγορασουν το iphone απο την αγγλια να ενα καλο ξενοδοχειο στο αεροδρομιο οπου μπορουν να ξεκουραστουν και να φρεσκαριστουν οικονομικα.

παει με την ωρα. (σαν κατι παλια δικα μας hotel σε απομακρα μερη, με την ωρα). :whistle::rocket:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να ρισκάρει κανείς τόσο για λίγα ευρώ...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Για προσέχετε λίγο με τις παραγγελίες από περίεργα site. Το "περίφημο" http://www.italianaimportazione.net/ όχι απλώς έκλεισε, αλλά πλέον στη θέση του υπάρχει ανακοίνωση που λέει ότι αποτελεί αντικείμενο εισαγγελικής έρευνας του τμήματος δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος του ιταλικού ΣΔΟΕ. Έχει και ένα email για να δώσουν πληροφορίες όσοι μπορούν να βοηθήσουν με την έρευνα... Δείτε κι εδώ έναν από τους πολλούς που την πάτησαν. Ιταλική μαφία uber alles :cool:

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλά απο ιταλούς δεν περιμένεις και τπτ άλλο....εγώ πάντος μια φορά την πάτησα απο ebay και πλήρωσα τον κλώνο για original!ίδιο ήταν το άτιμο:Ρ εκτός απο το λογισμικό!!!!! καλύτερα 100-200 ευρώ απο ελλάδα και να ξέρω τι παίρνω:Χ
Proud Owner: Playstation 1,2,3 ,nes,snes,megadrive,psp Slim&lite,xbox360 ,I-mate ultimate 9502 !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote πάντως θα το φέρει άμεσα στα 499 για το 8GB και 569 για το 16GB. Περιμένετε νέα μέχρι τέλος εβδομάδας.
What's left to say?
Link to comment
Share on other sites

γιατι η vodafone το ειχε ακριβοτερα? η μηπως η cosmote θα κανει καλυτερες τιμες?

αφου στο ιδιο καζανι βραζουν ολοι τους.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote πάντως θα το φέρει άμεσα στα 499 για το 8GB και 569 για το 16GB. Περιμένετε νέα μέχρι τέλος εβδομάδας.

 

Eίναι οι ίδιες τιμές που το δίνει και η Vodafone. Εξάλλου οι τιμές ως σκέτη συσκευή καθορίζονται από την Apple (π.χ και στην Ιταλία ίδιες είναι και σε Vodafone και σε TIM). Όχι ότι τα συμβόλαια της Cosmote θα είναι πολύ καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Cosmote: Eντός της εβδομάδας ξεκινά η διάθεση του iPhone

 

http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=12319&subid=2&tag=9509&pubid=6263120

 

Στη Βουλγαρια,κι ενδεχομενως στην Ελλαδα(?)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

 

Μπορω να εμπιστευτω αυτο το site και τη συγκεκριμενη δημοπρασια γιατι εχει μια υπερβολικα καλη τιμη. Ευελπιστω σε καποια προσωπικη εμπειρια με αγορα απο το δυγκεκριμενο site

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να το εμπιστευτείς. Ο πωλητής είναι στην πραγματικότητα ο Άι Βασίλης και εννοείται πως γι' αυτόν έχει παρέμβει ο Steve Jobs προσωπικά και έχει πει να του δίνουν τα iPhone μισοτιμής.

 

Και για να σοβαρευτούμε, site αγγελιών είναι, δεν παίζει ρόλο αν έχει αγοράσει κανείς απο το site, αλλά αν έχει αγοράσει από τον συγκεκριμένο πωλητή. Από τη στιγμή όμως που το ίδιο το site δεν μας δίνει κανένα στοιχείο για τον πωλητή, εκτός από το ότι είναι από το Essex (αν είναι), θα έλεγα ότι για να αγοράσει κανείς iPhone από εκεί θα πρέπει να είναι ή τρελός ή να μην τον νοιάζει να χάσει τα λεφτά του.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά εδώ και 2 χρονιά αγοράζω μόνο απο το ebay (ότι μπορείς να φανταστείς). Εχω πάψει να ψωνίζω απο το Ελλαδιστάν γιατί για κάποιον λόγο (που δεν μπορώ να φανταστώ) οι καταστηματάρχες νομίζουν ότι δεν θα υπάρχουν αύριο και κάνουν αρπαχτές. (γιατι αυτό κάνουν)

Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί υπάρχουν διαφορές στις τιμές εδώ με το εξωτερικό.

 

ANYWAY, δεν μου δημιουργήθηκε κανένα πρόβλημα εκτός απο 1 φορά με ένα ipod Classic 60 gig.

Έκανα αναφορά στο ebay και στο Paypal και πήρα τα λεφτά μου πίσω.

 

Προς πληροφόρηση μόλις πριν 2 εβδομάδες αγόρασα ένα ελαφρώς μεταχειρισμένο αλλά σε άριστη κατάσταση Iphone 3G 16G από το ebay.

Μαζί με τα έξοδα αποστολής μου βγήκε 310 ευρώ. Ακόμα δεν το παρέλαβα άλλα μου έδωσε tracking # απο το courier και παρακολουθώ που βρίσκεται. ΕΡΧΕΤΑΙ........

 

 

Δεν υπάρχει φόβος αρκει να ψάξεις καλα το ebay και τον πωλητή τι ποσοστα θετικότητας εχει.

Εχω διαπιστώσει οτι το Αυστραλέζικο ebay εχει καλές τιμές....κοιτάξτε και εκεί.

 

ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΛΑ.

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έρχεται, τώρα αν θα είναι iPhone και αν θα δουλεύει, είναι άλλο θέμα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά, αλλά έτσι από περιέργεια, όταν με το καλό παραλάβεις, κάνε ένα κόπο και πες μας αν όντως όλα πήγαν καλά μέχρι τέλους.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαπιστώσει οτι το Αυστραλέζικο ebay εχει καλές τιμές....κοιτάξτε και εκεί.

 

ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΛΑ.

 

Δεν έχεις θέμα όμως με το τελωνείο; Μπορείς να βασίζεσαι πάντα στο ότι ο πωλητής θα κάνει αυτό που πρέπει για να γλυτώσεις τελωνείο;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έρχεται, τώρα αν θα είναι iPhone και αν θα δουλεύει, είναι άλλο θέμα. Εύχομαι όλα να πάνε καλά, αλλά έτσι από περιέργεια, όταν με το καλό παραλάβεις, κάνε ένα κόπο και πες μας αν όντως όλα πήγαν καλά μέχρι τέλους.

 

Αν δεν είναι αυτό που παράγγειλα κάνω αναφορά και τα παίρνω πίσω..ετσι απλα

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είναι αυτό που παράγγειλα κάνω αναφορά και τα παίρνω πίσω..ετσι απλα

Και πως προστατεύεται ο πωλητής αν εσύ (γενικά μιλάω) κάνεις αναφορά ενώ σου έχει στείλει το σωστό προϊόν.

Μήπως δεν είναι τόσο απλά όσο τα παρουσιάζεις;

Link to comment
Share on other sites

Είσαι υποχρεωμένος να στείλεις πίσω αυτό που σου έστειλε αλλιώς τα λεφτά σου δεν τα παίρνεις.

 

Και γιατί να κάνεις αναφορά εάν έχεις το σωστό προϊόν;

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Είσαι υποχρεωμένος να στείλεις πίσω αυτό που σου έστειλε αλλιώς τα λεφτά σου δεν τα παίρνεις.

 

Και γιατί να κάνεις αναφορά εάν έχεις το σωστό προϊόν;

Και πως ξέρει η paypal ότι έστειλα εγώ πίσω το προϊόν;

Για απάτη.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...