Jump to content

Διαθεσιμότητα / Αγορά του iPhone στην Ελλάδα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μια που η συζήτηση παραμένει σε σχέση με τα προγράμματα χρήσης, έχω 1 ερώτηση::

έχοντας κάποιο πακέτο συμβολαίου, αν την κάρτα sim (vodafone εν προκειμένω) την βάλω σε μια "κοινή" συσκευή 3G όπου μπορώ να κάνω video-κλήση, αυτή θα χρεωθεί extra ή θα "εκπέσει" από το δωρεάν χρόνο ομιλίας που έχω από το πακέτο iPhone?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 977
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μια που η συζήτηση παραμένει σε σχέση με τα προγράμματα χρήσης, έχω 1 ερώτηση::

έχοντας κάποιο πακέτο συμβολαίου, αν την κάρτα sim (vodafone εν προκειμένω) την βάλω σε μια "κοινή" συσκευή 3G όπου μπορώ να κάνω video-κλήση, αυτή θα χρεωθεί extra ή θα "εκπέσει" από το δωρεάν χρόνο ομιλίας που έχω από το πακέτο iPhone?

 

Στη Vodafone τουλάχιστον, σε όλα τα προγράμματα (και στα iPhone) τα ενσωματωμένα λεπτά αφορούν και βιντεοκλήσεις, άρα δεν θα χρεωθείς επιπλέον. Για Cosmote δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Για vodafone με ενδιαφέρει προσωπικά... είδα 1 πιτσιρικά να κάνει video-κλήσεις (με κάρτα υποθέτω) και ζήλεψα...
Link to comment
Share on other sites

Μην ζηλεύεις.

Φαντάσου να πεις στην κοπέλα σου ότι πας για καφέ και να σε βρει σε δωμάτιο ξενοδοχείου? 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αποφασισα να αγορασω το iphone μιας και ηρθε και η επιδοτιση απο τη Cosmote.Το θεμα ειναι οτι στο καταστημα της Cosmote(Πεζοδρομος Περιστεριου) μου ειπαν πως με επιδοτηση δεν μπορουν να μου δωσουν τη συγκεκριμενη συσκευη και το ιδιο μου ειπαν και στο Πλαισιο.Οποτε μου δημιουργηθηκαν 2 αποριες.:D

1.Πως γινεται η Cosmote η οποιο διαφημιζει οτι δινει τη συσκευη της σε καποιο προγραμμα να μην δινει τη συσκευη με επιδοτιση?

Μηπως η υπαλληλος ελεγε μ@κ@κιες?:confused:

2.Σε ποιο καταστημα μπορω να το παρω με την επιδοτιση?

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Αποφασισα να αγορασω το iphone μιας και ηρθε και η επιδοτιση απο τη Cosmote.Το θεμα ειναι οτι στο καταστημα της Cosmote(Πεζοδρομος Περιστεριου) μου ειπαν πως με επιδοτηση δεν μπορουν να μου δωσουν τη συγκεκριμενη συσκευη και το ιδιο μου ειπαν και στο Πλαισιο.Οποτε μου δημιουργηθηκαν 2 αποριες.:D

1.Πως γινεται η Cosmote η οποιο διαφημιζει οτι δινει τη συσκευη της σε καποιο προγραμμα να μην δινει τη συσκευη με επιδοτιση?

Μηπως η υπαλληλος ελεγε μ@κ@κιες?:confused:

2.Σε ποιο καταστημα μπορω να το παρω με την επιδοτιση?

Φυσικά και μπορείς να πάρεις το iPhone με χρήση της επιδότησης. Πάρε στο τμήμα εξυπηρέτησης να στο επιβεβαιώσουν.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς να πάρεις το iPhone με χρήση της επιδότησης. Πάρε στο τμήμα εξυπηρέτησης να στο επιβεβαιώσουν.

Ναι πηγα σημερα το πρωι παλι στο καταστημα και τελικα οχι μονο μπορω να το παρω αλλα αν παρω το iphone ανεβαινει η επιδοτιση κατα 40ευρω!:p

Τελικα το πειρα ομως στο προγραμμα i35 και προς το παρον εχω πεσει με τα μουτρα στο ψαξιμο και δωκιμαζω τα παντα:D

iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
καλημέρα.

γίνετε να αγοραστή το iphone σκέτη συσκευή?και συγκεκριμένα από την cosmote?

 

Υποτίθεται πως ναι. 499 ευρώ το 8άρι και 569 το 16άρι. Απλώς υπάρχει πιθανότητα να βρουν όσες δικαιολογίες μπορούν για να σε πείσουν να κάνεις σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται πως ναι. 499 ευρώ το 8άρι και 569 το 16άρι. Απλώς υπάρχει πιθανότητα να βρουν όσες δικαιολογίες μπορούν για να σε πείσουν να κάνεις σύνδεση.

 

και εγώ άλλες τόσες για να μην κάνω σύνδεση! :)

είχα σύνδεση σε δυο κινητά και ούτε μια επιδότηση δεν πήρα... και έτσι το έκανα καρτοκινητό και ησύχασα.

στο πλαίσιο που ρώταγα για ένα άλλο κινητό μου είπαν κάτι για καρτοπρόγραμμα αλλα δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι...

ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
αν δε κάνω λάθος,το καρτοπρόγραμμα πρέπει να`ναι κάτι μεταξύ καρτοκινητής κα σύνδεσης..λές πχ πληρώνω 20 ευρώ το μήνα,και αν "περασω" αυτό το ποσό,δε χρεώνει τη σύνδεση,αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις "καρτα" όπως στην καρτοκινητή

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

αν δε κάνω λάθος,το καρτοπρόγραμμα πρέπει να`ναι κάτι μεταξύ καρτοκινητής κα σύνδεσης..λές πχ πληρώνω 20 ευρώ το μήνα,και αν "περασω" αυτό το ποσό,δε χρεώνει τη σύνδεση,αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις "καρτα" όπως στην καρτοκινητή

 

ακριβώς έτσι είναι , βάζεις μόνος σου πλαφόν και μετά τρέχεις στα περίπτερα!

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς έτσι είναι , βάζεις μόνος σου πλαφόν και μετά τρέχεις στα περίπτερα!

δεν είναι το κατώτατο που έχεις σαν "παγιο" 20 ευρώ;:worry:

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσε και άλλος ότι στο πρόγραμμα 300 lite της vodafone και αντίστοιχα στο i60 της cosmote, το iPhone 3G 8GB έχει διαφορά 50 και κάτι ευρώ, με την vodafone να είναι φθηνότερη?

 

πώς εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά??

Link to comment
Share on other sites

λογικά,η κάθε εταιρία καθορίζει το πόσο "επιδοτεί" τη συσκευή σε κάθε συμβόλαιο,οπότε ειναι λογικό να αλλάζει αυτό ανάλογα με τη πολιτική της εκάστοτε εταιρίας

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...
Σε μη κεντρικα καταστηματα Γερμανος,υπαρχει πολυ πραμα.Τις προαλλες ρωτησα,και ειχε μια στιβα με πανω απο 10 συσκευες :D
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

διαπίστωσε και άλλος ότι στο πρόγραμμα 300 lite της vodafone και αντίστοιχα στο i60 της cosmote, το iPhone 3G 8GB έχει διαφορά 50 και κάτι ευρώ, με την vodafone να είναι φθηνότερη?

 

πώς εξηγείται τόσο μεγάλη διαφορά??

 

Αν μιλάς για νέα σύνδεση και μέσω του My Account λογικό μιας και είναι προσφορά της Vodafone , να δίνει για νέα σύνδεση με -50€ και για επιδότηση -30€ :)

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλα χριστουγεννα σε ολους,μενω ιταλια και θελω να παρω το 3gs αφου θα κατεβω ελλαδα και κανει και 50 ευρω φθηνοτερα θα μπορεσω να το παρω χωρις συνδεση η θα μου κανουν ιστοριες?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλα χριστουγεννα σε ολους,μενω ιταλια και θελω να παρω το 3gs αφου θα κατεβω ελλαδα και κανει και 50 ευρω φθηνοτερα θα μπορεσω να το παρω χωρις συνδεση η θα μου κανουν ιστοριες?

 

Καλά Χριστούγεννα και σε εσένα!

 

Το τηλέφωνο δίνεται και χωρίς σύνδεση κανονικά, απλώς έχει παρατηρηθεί να λέγεται στα καταστήματα ότι δεν είναι διαθέσιμο ενώ αν ζητήσεις συμβόλαιο ως δια μαγείας εμφανίζεται από την αποθήκη.

 

Από ότι έχει μέχρι τώρα καταγραφεί σε αυτό το forum, στα Oteshop έχουν υπάρξει οι ευκολότερες αγορές του τηλεφώνου ως απλής συσκευής.

 

Το μόνο πραγματικό θέμα είναι στο στενό χρονικό περιθώριο (υποθέτω) του ταξιδιού σου στην Ελλάδα να υπάρχουν διαθέσιμες συσκευές και να μη χρειαστεί να κάνεις μαραθώνιο από κατάστημα σε κατάστημα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση απο οτι φενεται δεν τον γλυτωνω το μαραθωνιο αλλα φανταζομαι σε καποιο καταστημα τησ αθηνας θα το βρω,ελπιζω οτι μεσα στις γιορτες θα εχουν παραλαβει αρκετα, οταν το αγορασω θα ποσταρω την εμπειρια μου......
Link to comment
Share on other sites

Παντως στο γερμανο της περιοχης μου την τελευταια βδομαδα ειχε 7-8 μοντελα,αναμικτα.Χρειαστηκε να ζητησω να το κρατησουν βεβαια,αλλα γενικα πλεον το βρισκεις πολυ ευκολα
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υποτίθεται πως ναι. 499 ευρώ το 8άρι και 569 το 16άρι. Απλώς υπάρχει πιθανότητα να βρουν όσες δικαιολογίες μπορούν για να σε πείσουν να κάνεις σύνδεση.

 

Από http://www.e-cosmote.gr φαίνεται ετοιμοπαράδοτο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ ψάχνω το 16αρι σε vodafone και δεν το βρίσκω

 

Για επιδότηση ή νέο συμβόλαιο; :rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...