Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι..ξέχασα να πω οτι σ αυτην την περίπτωση μου λεει οτι η συσκευή μου δεν το υποστηρίζει... :wacko: :blink:

 

Το μήνυμα αυτό σου το βγάζει μπαίνοντας από τον browser του 5800;Έτσι το κατέβασα και το έκανα εγκατάσταση,δοκίμασα και τώρα και κατεβαίνει χωρίς πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

Προσπαθω να κατεβάσω το Skype για το 5800. Σ αυτην τη σελίδα λέει ότι υποστηρίζεται κανονικά.

 

Δεν μπορώ ομως να βρω λινκ για να το κατεβάσω, και δε θελω να δωσω τον αριθμο μου για να μου στείλουν sms.

 

Τι αλλο μπορω να κάνω;

 

Βρήκα μια εκδοση skype εδω για το 5800 ομως πρεπει να επιλέξω απο μια λιστα ένα Service Provider. Εγω θελω να συνδέομαι μεσω του WLAN μου για παράδειγμα...

 

Ευχαριστω για την οποια απάντηση.

Κατεβασε'το απο τπ ovi μεσα απο το κινητο σου δωρεαν ;)

αυτο εκανα εγω χθες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μήνυμα αυτό σου το βγάζει μπαίνοντας από τον browser του 5800;Έτσι το κατέβασα και το έκανα εγκατάσταση,δοκίμασα και τώρα και κατεβαίνει χωρίς πρόβλημα.

 

H αληθεια ειναι οτι το δοκιμασα μεσω του Mobile Opera και μονο

 

Κατεβασε'το απο τπ ovi μεσα απο το κινητο σου δωρεαν ;)

αυτο εκανα εγω χθες.

 

Σ' ευχαριστω πολυ.

 

Θα δοκιμασω και θα σας πω. :)

 

Εdit: κατέβηκε απ τον browser της Nokia, είστε φοβεροί!!! Ευχαριστωωωωωω!!

Edited by George_mob

HTC HD2 TyphooN CyanogenMod 7

iPhone4s iPhone 6 iPhone 6sPlus

Huawei P10

Samsung Galaxy S8+

Samsung Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-εγκατ. εφαρμογες.

βρισκεις την εφαρμογη που θελεις, πατας επιλογες και απεγκατασταση.

εναλακτικα, απο το PC Suite, εγκατασταση εφαρμογων, δεξια εχει ολες τις εφαρμογες που εχει το κινητο και το αφαιρεις απο εκει. :)

 

Unable to start operation. Installer already in use.

 

Αυτό μου λέει όταν πατάω να κάνω unistall :wacko:

 

και 'οταν παω από το pc suite: the selected application cannot be deleted

Edited by Demis_CY
Link to comment
Share on other sites

Είδα στην προηγούμενη σελίδα αλλά δε κατάλαβα καλά, υπάρχει τελικά κάποιο πρόγραμμα κλειδώματος-ξεκλειδώματος που να αναιρεί πλήρως το πλαινό κουμπί ?
Link to comment
Share on other sites

Είδα στην προηγούμενη σελίδα αλλά δε κατάλαβα καλά, υπάρχει τελικά κάποιο πρόγραμμα κλειδώματος-ξεκλειδώματος που να αναιρεί πλήρως το πλαινό κουμπί ?

Καλημέρα.

Δοκίμασε το MyKeylock, το οποίο πρότειναν σε προηγούμενα ποστ.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλιμερα παιδια ψαχνω ενα προγραμμα ποθ να κανει αποκλισμο στα sms η οταν ερχεται καποιο sms απο συγκεκριμενο αριθμο να μην χτυπαει υπαρχει??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι! :happy: :lol:

Δε χρειάζεται να έχεις hackαρισμένη συσκεύη (βέβαια, όπως για κάε εφαρμογή, πρέπει να την υπογράψεις για να εγκατασταθεί) και υπάρχει το PowerBoot που είναι δωρεάν (αλλά δε δίνει τη δυνατότητα να ξεκινήσει μια εφαρμογή στο παρασκήνιο) και το ExeMaster το οποίο είναι η πιο πλήρης εφαρμογή γι αυτή τη χρήση. Σου δίνει τη δυνατότητα να ξεκινήσει όποια εφαρμογή θέλεις κατά την εκκίνηση, ακόμα και minimised. ;)

 

 

 

Προτείνω το MyKeylock, που είναι επίσης δωρεάν και δεν παρουσιάζει κανένα πρόβλημα με το κουμπί της nokia, καθώς, αν το επιλέξεις, το απενεργοποιεί εντελώς ως μέσο κλειδώματος. Εγώ, για παράδειγμα, το έχω απενεργοποιήσει και το έχω κάνει assign στο LanguageSwitcher κι έτσι όταν κατεβάζω το διακοπτάκι, αλλάζει η γλώσσα γραφής.

Επίσης, οι ήχοι "συναγερμού" αλλάζουν εύκολα ή ακόμα και απενεργοποιούνται! ;)

Πως ακριβώς γίνετε assign στο LanguageSwitcher;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση του Python "δουλεύει" πιο καλά? Χρησιμοποίησα και την 1.9.7 και την 2.0 και καμιά δεν τρέχει όλες τις εφαρμογές που βασίζονται σε python. Επίσης μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή να τρέχει αρχεία swf σε πλήρης οθόνη χωρίς να φαίνονται τα κομπιά στο κάτω μέρος?
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς γίνετε assign στο LanguageSwitcher;

 

Από κάποια έκδοση της εφαρμογής και μετά, νομίζω από την 1.2, έχει μια επιλογή Select Key. Το πατάς, σέρνεις μια φορά το slider προς τα κάτω και πατάς OK!

 

Ποιά έκδοση του Python "δουλεύει" πιο καλά? Χρησιμοποίησα και την 1.9.7 και την 2.0 και καμιά δεν τρέχει όλες τις εφαρμογές που βασίζονται σε python. Επίσης μήπως υπάρχει καμιά εφαρμογή να τρέχει αρχεία swf σε πλήρης οθόνη χωρίς να φαίνονται τα κομπιά στο κάτω μέρος?

 

Εγώ έχω την 1.45 και το Script Shell 1.45 και το Power Module Pack 1.45.

Κυρίως γιατί τρέχει τη φοβερή εφαρμογή iPhonesque που μπορεί να κάνει τον browser του κινητού να "φαίνεται" σαν τον browser του iPhone, Blackberry, Firefox, Exlorer, κτλ.

 

Summary: Make the web sites believe that your Nokia browser is an iPhone, Firefox, Internet Explorer, Blackberry and more!

 

Requirements:

Symbian s60 Python For S60 v1.45

 

http://www.symbian-freeware.com/img2/mod.png

 

Γενικά είναι σταθερή έκδοση, δοκίμασέ τη. Εγκαθίσταται και στην κάρτα μνήμης, χωρίς πρόβλημα. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τα κατάφερα με την 1.40. Προσπαθούσα πριν με την 1.30 που δεν έχει select key και δεν έβρισκα άκρη.

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

"Από κάποια έκδοση της εφαρμογής και μετά, νομίζω από την 1.2, έχει μια επιλογή Select Key. Το πατάς, σέρνεις μια φορά το slider προς τα κάτω και πατάς OK!"

 

εχω την 1.3.2 και δεν εχει τετοια επιλογη...

 

ΜΟΛΙΣ βρηκα κατι που βοηθαει οποιον θελει να χρησιμοποιησει το lang switcher αν πατηστε help->επιλογες->θεματα εφαρμογης->scan codes θα βρειτε τον κωδικο τοθ πληκτρου που θελεται αν κανεται assign σαν default στην εφαρμογη(αλλαγη γλωσσας) ελπιζω να βοηθησα...

Edited by NEILOS
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή Quickoffice-Adobe reader, όμως όταν προσπάθησα να διαβάσω 2 αρχεία pdf μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

No licence - You do not have a licnce for this feature ?

Μου ζητάει Unlock. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κωδικός [όπως τα 4 μηδενικά για το bluetooth π.χ.] για να μπορέσω να διαβάσω τα συγκεκριμένα αρχεία;

:bow: 4 the tip!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την εφαρμογή Quickoffice-Adobe reader, όμως όταν προσπάθησα να διαβάσω 2 αρχεία pdf μου έβγαλε το εξής μήνυμα:

No licence - You do not have a licnce for this feature ?

Μου ζητάει Unlock. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κωδικός [όπως τα 4 μηδενικά για το bluetooth π.χ.] για να μπορέσω να διαβάσω τα συγκεκριμένα αρχεία;

:bow: 4 the tip!

 

την εφαρμογή που την βρήκες? κανονικά είναι εφαρμογή που την αγοράζεις. το κινητό σου το έχεις χακάρει ή είναι οπως το αγορασες?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή που την βρήκες? κανονικά είναι εφαρμογή που την αγοράζεις. το κινητό σου το έχεις χακάρει ή είναι οπως το αγορασες?

 

Δεν το έχω χακάρει. Την εφαρμογή τη βρήκα σε ένα multi-zip με applications για το 5800.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω χακάρει. Την εφαρμογή τη βρήκα σε ένα multi-zip με applications για το 5800.

 

μαλλον επιδή είναι εφαρμογή που πληρώνεις και είναι trial. στον γοουγλη μπορεί να την βρεις και δωρεάν:X

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Μου θυμίζει κάποιος πού βρίσκουμε το 2ο εικονίδιο του X-PLORE που τρέχουμε όταν σταματήσει να δουλεύει η χακαρισμένη έκδοση?

 

Το είχα ξανακάνει παλιά, αλλά δεν θυμάμαι σε ποιον φάκελο είναι..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απο οσο θυμαμαι ειναι στις εφαρμογες. Πρεπει να εγκαταστησεις και την εκδοση που εχει σπασει με αυτο τον τροπο!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν με κατάλαβες.

Καταρχήν εννοείται ότι έχω εγκατεστημένη αυτή την έκδοση.

Δεύτερον, το δεύτερο αρχείο που ψάχνω να τρέξω δεν είναι μέσα στο μενού αλλά σε κάποιο φάκελο που μόνο με άλλον explorer βρίσκεις.

Αυτόν τον φάκελο θέλω να βρω που κρατάει και τα 2 εκτελέσιμα αρχεία του XPLORE.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Εδω και καιρο ψαχνω την εφαρμογη coreplayer αλλα τιποτα... πουθενα.... τελικα υπαρχει το συγκεκριμενο προγραμμα? και αν οχι καποιο παρομοιο του?

Ευχαριστω :)

Απο 1/9/2009 απαγορεύονται τα greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει,αλλά ακόμα δεν δουλευεί τέλεια σε touch και το playback σε v5 από ότι διάβασα είναι λίγο ότι να ναι....(αν βρω λινκ θα το ποστάρω)
Link to comment
Share on other sites

Ίσως σου κάνει το Telexy Networks.

 

 

Δοκίμασε το SPB Weather.Υπάρχει και για Symbian συσκευές.Έχει λειτουργία για κεντρική οθόνη.Απλά τσέκαρε αν δουλεύει και για την συσκευή σου

Δε βρίσκω τρόπο να το βάλω στην αρχική οθόνη,δε βρίσκω καμία τέτοια επιλογή..Το 5800 έχω,γίνεται κάπως να το φτιάξω ή με άλλο προγραμματάκι?:rolleyes:

Edited by stendor
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω αν γινετε να παιξω τν εφαρμογη zynga poker του facebook στο νοκια 5800 μου....

 

Για το συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα και αλλα ποκερ παιχνιδια κυκλοφορουν..google is your friend:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...