Jump to content

[Symbian^1 (ex S60 5th Ed.)] Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα για εφαρμογές


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

να ρωτήσω κάτι...ξέρει κανείς αν το symbian s60 v5 υποστηρίζει qt;

αξίζει τον κόπο;

απ'ό,τι διαβάζω στο symbian ^3, maemo5-6, meego, η ΝΟΚΙΑ θα έχει περιβάλλον qt 4.6...τα παλιότερα λειτουργικά θα το υποστηρίζουν; Δηλαδή θα μπορώ να περάσω το qt σε ένα nokia n97 για παράδειγμα (και γιατί όχι, να έχω πρόσβαση στις καινούριες εφαρμογές που θα βγαίνουν για το symbian ^3 φερ'ειπείν);

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι μόνο θέμα λειτουργικού αλλά και hardware κινητού. Το N900 έχει καλύτερο επεξεργαστή από 5800 που βλέπω ότι έχεις αλλά και απο το Ν97.

 

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς αν ο Opera Mini Web browser είναι καλύτερος από τον default browser του Ν97 mini; Αξίζει τον κόπο; Υπάρχει κάποιος καλύτερος και από τους 2;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Γνωρίζει κανείς αν ο Opera Mini Web browser είναι καλύτερος από τον default browser του Ν97 mini; Αξίζει τον κόπο; Υπάρχει κάποιος καλύτερος και από τους 2;

Και γιατί να βάλεις Opera Mini?

Βάλε τον Opera Mobile κατευθείαν.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να βάλεις Opera Mini?

Βάλε τον Opera Mobile κατευθείαν.

 

ειναι οκ, επειδη βλεπω οτι ειναι beta εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι αν και μας εχουν πριξει λιγο οι εταιριες με τα beta.

Πιστευω οτι ο Skyfire μολις βγει σε official θα ειναι ο καλυτερος (o πιο ευχρηστος και απο Opera και απο τον μαμα που εχουμε.

Προς το παρρον Opera mobile.

Edited by stendor
Διόρθωση των Greeklish
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε αν γινετε να δω της ταινιες που εχω στο pc που ειναι σε *.avi μορφη αλλα και να βλεπω και υποτιτλους...Γινετε? αν ναι με ποιο προγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε αν γινετε να δω της ταινιες που εχω στο pc που ειναι σε *.avi μορφη αλλα και να βλεπω και υποτιτλους...Γινετε? αν ναι με ποιο προγραμμα?

Διάβασε το παρακάτω θέμα [ΟΔΗΓΟΣ] Μετατροπή ταινιών για συσκευές Symbian S60 5th Edition. Στα 2 πρώτα ποστ υπάρχουν οδηγοί που εξηγούν πως θα μετατρέψεις ταινία για να την δεις στο κινητό σου. Για ότι απορία έχεις το ρωτάς εκεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καταφέρει με κανά προγραμματάκι να κάνετε βιντεοκλήση μέσω wlan??έβαλα skype αλλά δεν είδα να έχει βιντεοκλήση..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εφαρμογή FreeSigner. Ποιά είναι η διαφορά μεταξύ του SelSign και του Sign? Ακόμη η εφαρμογές που έχουν υπογραφή όταν λύξει το πιστοποιητικό μπορούν να ξανα υπογραφούν ή θα πρέπει να έχω το unsigned αρχείο για να τις κάνω sign?
Link to comment
Share on other sites

εχω ξαναυπογραψει με νεο εφαρμογη με ληγμενο πιστοποιητικο και δουλεψε.αλλα αυτες οι εφαρμογες συνηθως εκτος απο sign εχουν και επιλογη remove sign οποτε περνας το καινουριο πιστοποιητικο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερώσω ότι το TRUPHONE άσχετα με το τι λέει το site, ΔΕΝ υποστηρίζει την κλασική υπηρεσία TRU STANDARD που μπορούσες μέσω WIFI να καλέσεις με χαμηλές χρεώσεις οποιοδήποτε κινητό/σταθερό θες.

Το διαπίστωσα τώρα που ήρθα για λίγο στην ΑΓΓΛΙΑ και όταν πήγα να τηλεφωνήσω δεν έβγαζε το TRUPHONE όπως έπρεπε.

Τους έστειλα εmail και μου είπαν τα παραπάνω..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πως θα μπορεσω να αλλαξω προεπιλεγμενο προγραμμα μεσω του Y browser?

 

Γενικό association δε μπορεί να γίνει, καθώς η Nokia έχει ορίσει τα δικά της προγράμματα ως προεπιλεγμένα και δεν υπάρχει προς το παρόν κάποιος τρόπος να αλλάξουν.

Αλλά για να συσχετιστούν αρχεία με συγκεκριμένες εφαρμογές όταν χρησιμοποιούμε τον Y-Browser, γίνεται ως εξής:

Ανοίγουμε τον Y-Browser, πατάμε Επιλογές>Ρυθμίσεις>Συσχετίσεις Αρχείων>Της εφαρμογής. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορία. Στον opera το ιστορικό και τα διάφορα αρχεία που καταλαμβάνουν χώρο αποθηκεύονται στο C όπως και στον εξ ορισμού;
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο προγραμμα για την χρησιμοποίηση του proximity sensor.

το βάζεις στη θήκη ή την τσέπη και κλειδώνει, και μολις το βγάλεις ξεκλειδώνει.

 

 

http://www.speedyshare.com/files/21192788/PhonePhreak.Software.PocketSensor.v1.0.S60v5.SymbianOS9.4.Retail-F.rar

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

φιλε angelo κατεβασα το προγραμματακι και απλα τα σπαει....να ρωτησω κατι?

εχω το νοκια 5800 και θα ηθελα να του βαλω το n-gage οπως ειχα και στο νοκια N81 μου...γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο θα έβρισκες το [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5 και στο S60 5th Edition Platform FAQ υπάρχει ακριβώς αυτή η ερώτηση Που βρίσκω εφαρμογές, θέματα και διάφορα utilities;

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο προγραμμα για την χρησιμοποίηση του proximity sensor.

το βάζεις στη θήκη ή την τσέπη και κλειδώνει, και μολις το βγάλεις ξεκλειδώνει.

 

 

http://www.speedyshare.com/files/21192788/PhonePhreak.Software.PocketSensor.v1.0.S60v5.SymbianOS9.4.Retail-F.rar

το κατεβασα.παω να το εγκαταστησω..και μου βγαζει μηνυμα αδυνατη η εγκατασταση της εφαρμογης γιατι δεν ειναι αξιοπιστη.

και δεν κανει τιποτα αλλο.:confused:

 

κανω κατι λαθος εγω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το εκανες sign?

δηλαδη?? :blink: συγγνωμη αλλα πρωτη φορα με κινητα symbian.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...