Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

H δεύτερη ερώτηση αφορά στο sip change.

Ενω με την προηγούμενη version του λογισμικού λειτουργούσε κανονικά και κρατούσε την επιλογή του πληκτρολόγιου (εχω το greek keyboard) τώρα μετά απο κάθε soft reset την΄χάνει και επανέρχεται στο default.

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα κάνει load η συσκευή πλήρως, σε μαμίσια rom το είχαμε στα 50" αν θυμάμαι καλά, δοκίμασε στα ίδια δευτερόλεπτα ή περισσότερο. Γενικά πειραματίσου με τον χρόνο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει να κάνει με το πόσο γρήγορα κάνει load η συσκευή πλήρως, σε μαμίσια rom το είχαμε στα 50" αν θυμάμαι καλά, δοκίμασε στα ίδια δευτερόλεπτα ή περισσότερο. Γενικά πειραματίσου με τον χρόνο.

 

πως ρυθμιζουμε τα δευτερολεπτα?

Link to comment
Share on other sites

πως ρυθμιζουμε τα δευτερολεπτα?

 

Στο sip change βάζουμε εκεί που δίνει την επιλογή Initial Delay (seconds) τα δευτερόλεπτα που θέλουμε.

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο και αν εψαξα λυση δεν βρηκα!

Εγκατεστησα το Flashlite 3.1 αλλα δε δουλευει ουτε καν στο You tube!!

Opera 9.5 build 16277 ειναι ο οπερα μου!

Καμια ιδεα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

Απο βδομαδα (Τριτη - Τεταρτη), θα ειμαι και εγω ενας ευτυχης :happy: κατοχος HD...

Eχω ριξει ηδη πααααραα πολυ διαβασμα μεχρι να διαλεξω τελικα συσκευη, και τωρα ασχολουμαι αποκλειστικα με την επιλογη μου...

Επειδη ομως ο χρονος μου ειναι υπερβολικα πιεσμενος για browsing απο το σπιιτι (απο βδομαδα ομως δε θα ειναι;)) θα ηθελα να με βοηθησετε σε καποια βασικα πραγματακια για το hands on...

Αρχικα απο Ελλαδα...ποια θηκη και ποιο screen protector, μιας και εχω ακουσει οτι το εργοστασιακο δεν ειναι οτι καλυτερο...?

 

Επισης να επιλεξω να μην βαλω Manilla? Καταναλωνει πολυ μνημη?Ενδιαφερομαι για οσο το δυνατον πιο smooth και γρηγορο browsing...

 

Thx in advance, και θα τα λεμε συχνα πλεον

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους,

Απο βδομαδα (Τριτη - Τεταρτη), θα ειμαι και εγω ενας ευτυχης :happy: κατοχος HD...

Eχω ριξει ηδη πααααραα πολυ διαβασμα μεχρι να διαλεξω τελικα συσκευη, και τωρα ασχολουμαι αποκλειστικα με την επιλογη μου...

Επειδη ομως ο χρονος μου ειναι υπερβολικα πιεσμενος για browsing απο το σπιιτι (απο βδομαδα ομως δε θα ειναι;)) θα ηθελα να με βοηθησετε σε καποια βασικα πραγματακια για το hands on...

Αρχικα απο Ελλαδα...ποια θηκη και ποιο screen protector, μιας και εχω ακουσει οτι το εργοστασιακο δεν ειναι οτι καλυτερο...?

 

Επισης να επιλεξω να μην βαλω Manilla? Καταναλωνει πολυ μνημη?Ενδιαφερομαι για οσο το δυνατον πιο smooth και γρηγορο browsing...

 

Thx in advance, και θα τα λεμε συχνα πλεον

 

 

Αρκετος κοσμος εχει ψωνισει απο εδω συμπεριλαμβανομενου και εμενα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και σε ποιοτητα και σε τιμες. Ασε που τα φερνουν και γρηγορα.

 

Τωρα για το κομματι Manilla εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τη Rom που φοραω δεν καταναλωνει πολυ μνημη ειναι σε χαμηλα επιπεδα περιπου στο 40% και επισης μου αρεσει αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ :):)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επισης να επιλεξω να μην βαλω Manilla? Καταναλωνει πολυ μνημη?Ενδιαφερομαι για οσο το δυνατον πιο smooth και γρηγορο browsing...

 

Αυτό θα το δεις στην πράξη. Το manila θα είναι ήδη εγκατεστημένο στην official ROM που θα φοράει η συσκευή σου με την οποία σου συνιστώ να μείνεις αρκετό καιρό πριν αποφασίσεις να την αλλάξεις.

 

Εάν τώρα δεν θέλεις να τρέχει το manila, απλά το κλείνεις. Δε νομίζω να δεις τόσο αξιόλογη διαφορά σε αυτό που θέλεις να κάνεις.

 

Καλό Πάσχα σε όλα τα παιδιά και από μένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οσο και αν εψαξα λυση δεν βρηκα!

Εγκατεστησα το Flashlite 3.1 αλλα δε δουλευει ουτε καν στο You tube!!

Opera 9.5 build 16277 ειναι ο οπερα μου!

Καμια ιδεα??

 

Καλο Πασχα και απο εμενα, Υγεια και Χαρα σε ολους και ολες!!

 

Εχουμε καμια ιδεα για το παραπανω?

 

Επισης βρηκα το tutorial του Te-Salat in XDA για να εχω το ιδιο φοντο σε ολα τα ταμπς του μανιλα αλλα οι προσπαθειες μου ηταν ακαρπες! τρεχω την τελευταια Ελληνικη ρομ του πανοσα με καινουριο μανιλα αλλα οσο και αν επαιξα με τα png αρχεια δε καταφερα να εχω αποτελεσμα!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θα συνιστουσα screen protector k θηκη απο νεταιμς ειναι πολυ μα πολυ φτηνιαρικα δυσαναλογα σε αντιθεση με τους φορτιστες κ την μπαταρια που ειναι μεν φτηνιαρικα αλλα κανουν καλα την δουλεια τους..

παιδια καλως να περασουμε κ ολοι να ειμαστε παλι εδω πισω σωοι κ ασφαλεις...ας μην λειψει ουτε ενας ....

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

δεν θα συνιστουσα screen protector k θηκη απο νεταιμς ειναι πολυ μα πολυ φτηνιαρικα δυσαναλογα σε αντιθεση με τους φορτιστες κ την μπαταρια που ειναι μεν φτηνιαρικα αλλα κανουν καλα την δουλεια τους..

παιδια καλως να περασουμε κ ολοι να ειμαστε παλι εδω πισω σωοι κ ασφαλεις...ας μην λειψει ουτε ενας ....

 

Διαφωνω μεν, ειναι προσωπικη μου αποψη δε. Εγω εχω μεινει ικανοποιημενος τοσο απο τις θηκες (σε σχεση και με αυτα που πληρωσα), απολυτα δε απο τα screen protectors, τα οποια ηταν πολυ καλυτερα απο αυτο του Brando.

Παντα προσωπικη αποψη και παλι. :rolleyes:

Καλη Ανασταση και Καλο Πάσχα σε ολους :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω μεν, ειναι προσωπικη μου αποψη δε. Εγω εχω μεινει ικανοποιημενος τοσο απο τις θηκες (σε σχεση και με αυτα που πληρωσα), απολυτα δε απο τα screen protectors, τα οποια ηταν πολυ καλυτερα απο αυτο του Brando.

Παντα προσωπικη αποψη και παλι. :rolleyes:

Καλη Ανασταση και Καλο Πάσχα σε ολους :D

 

συμφωνω και εγω Κωστη,για θηκες/φορτιστη που εχω παρει απο εκει.

καλη ποιοτητα και φθηνες τιμες..

αυτο που μου την δινει ομως ειναι οτι δεν εχουν τπτ αυτοι...ολα οσα παρεις απο αυτους,απο χονκ κονγκ ερχονται...:wacko:

οποτε τιμες κλπ ειναι πανω κατω τα ιδια με ebay,με μεγαλη διαφορα ομως τον χρονο παραδοσης..μεσω netimes ερχονται πολυ πιο γρηγορα;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διαφωνω μεν, ειναι προσωπικη μου αποψη δε. Εγω εχω μεινει ικανοποιημενος τοσο απο τις θηκες (σε σχεση και με αυτα που πληρωσα), απολυτα δε απο τα screen protectors, τα οποια ηταν πολυ καλυτερα απο αυτο του Brando.

 

Παραδόξως αυτό είναι αλήθεια... τα screen protector της Brando για αυτή τη συσκευή δεν έχουν την ποιότητα του παρελθόντος!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

με μεγαλη διαφορα ομως τον χρονο παραδοσης..μεσω netimes ερχονται πολυ πιο γρηγορα;)

 

Όντως και μου έκανε μεγάλη εντύπωση, τώρα τελευταία παρήγγειλα protectors και έφυγαν στις 27/03 και λέω έχουμε καιρό... μετά από λίγες μέρες μου ήρθε ειδοποιητήριο και το δέμα είχε την σφραγίδα των ΕΛΤΑ 01/04...

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις...

 

 

Αρκετος κοσμος εχει ψωνισει απο εδω συμπεριλαμβανομενου και εμενα. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος και σε ποιοτητα και σε τιμες. Ασε που τα φερνουν και γρηγορα.

 

Το κακο με τα online μαγαζια, ειναι οτι δεν μπορω να εχω αποψη τι ακριβως περνω- και ενταξει το screen protector, δεν εχει και κατι να δεις, αλλα η θηκη...αν δεν την δεις απο κοντα, δεν μπορεις να ξερεις τι παιζει και αν σε βολευει(και επειδη δεν κανω δουλεια γραφειου, με ενδιαφερει μπερισσοτερο η προστασια παρα το στυλ...Βεβαια οι τιμες ειναι τοσο προσιτες που οντως μπορεις να παρεις 2-3 και να τις αλλαζεις...

 

Τωρα για το κομματι Manilla εγω δεν εχω κανενα προβλημα με τη Rom που φοραω δεν καταναλωνει πολυ μνημη ειναι σε χαμηλα επιπεδα περιπου στο 40% και επισης μου αρεσει αρκετα

 

Απο οσο το εχω δει, και μενα το ιδιο...

 

........στην official ROM που θα φοράει η συσκευή σου με την οποία σου συνιστώ να μείνεις αρκετό καιρό πριν αποφασίσεις να την αλλάξεις.

 

Θα ακολουθησω την συμβουλη σου, αλλα γιατι?

 

Και μια απορια ακομα...ο 9.5 δεν εχει ενσωματομενο flash? Πρεπει να εγκαταστησω ξεχωριστα καποιον, και ποιον?

 

Συγχωρηστε την ασχετοσυνη, αλλα ειναι πρωτη φορα που (θα) εχω WM

Απλώς....Κωστας
Link to comment
Share on other sites

Θα ακολουθησω την συμβουλη σου, αλλα γιατι?

Γιατί πρώτα απ' όλα η official ROM είναι ήδη γρήγορη και χωρίς πολλά προβλήματα αλλά και γιατί καλύτερα είναι να μάθεις πρώτα καλά τα WM και την συσκευή σου και ύστερα αποφασίζεις για το αν τελικά πρέπει να αλλάξεις ROM, να χάσεις την εγγύηση (η οποία επανέρχεται) κτλ.

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρώτα απ' όλα η official ROM είναι ήδη γρήγορη και χωρίς πολλά προβλήματα αλλά και γιατί καλύτερα είναι να μάθεις πρώτα καλά τα WM και την συσκευή σου και ύστερα αποφασίζεις για το αν τελικά πρέπει να αλλάξεις ROM, να χάσεις την εγγύηση (η οποία επανέρχεται) κτλ.

 

Καλο θα ειναι πρωτου αλλαξεις Rom να διαβασεις λιγακι. Κανενας δεν ηξερε αλλα παρακολουθωντας λιγο τα forums εμαθε αρκετα.

Η μαμα Rom ειναι καλη δεν εχω δοκιμασει βεβαια την καινουργια που βγαλανε (και ουτε προκειται) αλλα απο οσο βλεπω δεν εχει και τιποτα φοβερα προβληματα. Κανε λιγο υπομονη λοιπον δες τι σου αρεσει και τι οχι και μετα μπαινεις στο τρυπακι να αρχισεις να φλασαρεις και πιστεψε με ειναι κολλημα.:lol::lol:

 

Αυτη πλέον ειναι η θηκη που εχω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχω δοκιμασει και αλλες απο εκει αλλα αυτη με καλυπτει απολυτα

 

 

Ξεχασα να πω Καλη Ανασταση σε εσας και στα αγαπημενα σας προσωπα. Περαστε οσο πιο ομορφα γινετε

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω και εγω Κωστη,για θηκες/φορτιστη που εχω παρει απο εκει.

καλη ποιοτητα και φθηνες τιμες..

αυτο που μου την δινει ομως ειναι οτι δεν εχουν τπτ αυτοι...ολα οσα παρεις απο αυτους,απο χονκ κονγκ ερχονται...:wacko:

οποτε τιμες κλπ ειναι πανω κατω τα ιδια με ebay,με μεγαλη διαφορα ομως τον χρονο παραδοσης..μεσω netimes ερχονται πολυ πιο γρηγορα;)

ΠΡΟΣ zaharakis

Aγαπητέ Δημήτρη θα ήθελα να παρακολουθήσω την καινούργια σου πορεία και αγώνα προς το Μήλο.

Όντας ένας απ'αυτούς που έχουν βοηθηθεί κατά καιρούς από σένα θα ήταν πολύ καλό να βλέπαμε ανά εβδομάδα ας πούμε τις εντυπώσεις και ότι καινούργιο κατάφερες στο Iphone μέσα σε κάποιο προσωπικό Blog ή σε συγγεκριμένη σελίδα στο forum.

Link to comment
Share on other sites

βρε παλληκαρια εχω την ονκολογκ λαιτ δεν προσθεσα τιποτα αλλο εχτες εκτος απο το φλασαρισμα του ραδιο...δουλευω ολη μερα στο ιδιο μερος ,εχω συνδεδεμενο ολη μερα το κινητο στο ιντερνετμε βονταφον Η κ τις προηγουμενες μερες το κινητο το βραδυ ειχε τουλαχιστον μιση μπαταρια ενω με το νεο ραδιο στις 12 το μεσημερι ειχε 10% μιλαμεε για τεραστια διαφορα...

 

Στην δοκιμή που είχα κάνει στην lite πριν κυκλοφορήσει το είχα διαπιστώσει κι εγώ αυτό.

Δες τι έγραφα στο τελευταίο μου report στον Onkolog:

".........without HTC dialer start the memory with 26%

 

Pagepool at 12 its ok I think.

 

One thing I don't like. The battery management.

It is like at all Topaz roms.

I don't now if will be better at the super lite.

 

I fount all the solutions to work......"

 

Μου είχε χτυπήσει πολύ η κατανάλωση, ίσως γιατι την τεστάρισα μετά την δοκιμή της Panosha 2.3 που για μένα είχε την καλύτερη διαχείριση ενέργειας απο όλες τις τελευταίες ρομ που έχω δοκιμάσει.

 

Προχθες αργά την νύχτα κάποιος με ρώτησε για την νεα super lite Onkolog αν εχει βγει η πρόκειται να βγει.

Και χθες το πρωί απάντησα οτι θα κυκλοφορουσε το βράδυ.

Ο Ονκο όμως την είχε δώσει ήδη τα ξημερώματα και δεν το είχα δει. Ηταν προγραμματισμένη να την ανεβάσει χθες βραδυ. Το λέω προς διευκρίνιση.

Αυτές τις μέρες είμαι διακοπές στην Ελλάδα και τα βράδυα δεν κάθομαι στο pc όπως είναι φυσικο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει την εμφάνισή του καινούργιο WM6.5 build (21613). Άντε πάλι από την αρχή...

 

Για να δούμε θα φέρει κάτι καινούργιο? Αν όχι, μετά από μια γρηγορη δοκιμή ξανά πίσω σ' αυτην που έχω στημένη τέλεια.

 

Αυτές τις μέρες θέλω να παίξω λίγο με τα πανελς, να δοκιμάσω αν στην superlite του Onko παίζει η προσθήκη πανελ με τον OPERA.

 

@Vanzelvoul είπε

"

Επισης βρηκα το tutorial του Te-Salat in XDA για να εχω το ιδιο φοντο σε ολα τα ταμπς του μανιλα αλλα οι προσπαθειες μου ηταν ακαρπες! τρεχω την τελευταια Ελληνικη ρομ του πανοσα με καινουριο μανιλα αλλα οσο και αν επαιξα με τα png αρχεια δε καταφερα να εχω αποτελεσμα!!"

 

Θα σου έλεγα να δοκιμάσει την μεθοδο του mun ras. Δεν ξέρω αν έχει βγάλει κάποια καινούργια έκδοση. Εγώ δεν την χρησιμοποιώ γιατί κάποια wallpapers τα παραμόρφωνε. Γι αυτό λέω δεν ξέρω αν το έχει διορθώσει σε τελευταία έκδοση.

Καλή Ανάσταση σε όλους

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει την εμφάνισή του καινούργιο WM6.5 build (21613). Άντε πάλι από την αρχή...

 

Γιαννη διαβασε για το build αυτο τι γραφουν στο xda :

 

"That build is fake (it's an hexed 21202).

I have 21210 right now which is the latest from MS, but I don't feel any improvements from 21500 and this is why I have not released it.

A new build 215XX and I'm waiting for that."

(http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3634159&postcount=4203) :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...