Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντε και αυτες :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα με κάνεις να παω να αγοράσω κάνα PPC αύριο κιόλας! :p :p :lol: Μην βάζεις άλλες εικόνες! Στο τέλος θα το δοκιμάσω στον emulator αλλά άλλη η αίσθηση του κινητού και της οθόνη αφής!!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Θα με κάνεις να παω να αγοράσω κάνα PPC αύριο κιόλας! :p :p :lol: Μην βάζεις άλλες εικόνες! Στο τέλος θα το δοκιμάσω στον emulator αλλά άλλη η αίσθηση του κινητού και της οθόνη αφής!!

 

Αντε θα σου κανω το χατηρι. Οχι αλλες εικονες. :cool:

Και πανω που το εστησα :blink:, θα φλασαρω σε λιγο την miri 8.0 Premium. Αντε παλι απο την αρχη :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε θα σου κανω το χατηρι. Οχι αλλες εικονες. :cool:

Και πανω που το εστησα :blink:, θα φλασαρω σε λιγο την miri 8.0 Premium. Αντε παλι απο την αρχη :p

 

Ναι πες μας οτι δε σου αρεσει κιολας...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι πες μας οτι δε σου αρεσει κιολας...:lol::lol:

 

Απαπαπαπαπαπαπαπαπα :lol:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Απαπαπαπαπαπαπαπαπα :lol:

 

Σε πιστευω. Εχω μια βδομαδα να φλασαρω και κατι με γαργαλαει.Για 6.1 εχω καταληξει αν και σκεφτομαι και του πανου την 2.4. Δεν ξερω ποια να διαλεξω για 6.5 Onkolog η Miri??

Link to comment
Share on other sites

ktsak εχεις δοκιμασει την6.5ρα του onko,γιατι προτιμας του miri?

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

O onkolog κατά τη γνώμη μου βγάζει καλύτερες ROM αλλά είναι και αρκετά δύστροπος χαρακτήρας.

 

Μια ερώτηση για όποιον δοκιμάσει την καινούργια του miri... έχει τον στάνταρ dialer της MS ή αυτόν της HTC;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

O onkolog κατά τη γνώμη μου βγάζει καλύτερες ROM αλλά είναι και αρκετά δύστροπος χαρακτήρας.

 

Μια ερώτηση για όποιον δοκιμάσει την καινούργια του miri... έχει τον στάνταρ dialer της MS ή αυτόν της HTC;

 

Ειναι λιγο αποτομος. Αν του κολλησει κατι στο μυαλο δεν δεχετε κουβεντα και δεν απανταει και με τον καλυτερο τροπο..Παρακολουθησα την κουβεντα σας

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακολουθησα την κουβεντα σας

 

Αυτό δεν είναι τίποτα... άλλα να δεις! :rolleyes:

 

Αλλά δεν είναι κακός, έχουμε μιλήσει και τον έχω ψυχολογήσει, απλά είναι αυτό που λες και εσύ... να μην του κολλήσει κάτι στο μυαλό! :p

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ktsak εχεις δοκιμασει την6.5ρα του onko,γιατι προτιμας του miri?

 

Οχι, Onkolog δοκιμασα μονο 6.1. Ηταν πολυ καλη και σταθερη (η Lite), αλλα μου τη δινουν 2 πραγματα :

Ενα που πρεπει να ψαξω να βρω ολες τις εφαρμογες που κανομικα ειναι standard στις Roms (μια και ο Onkolog τοσο στη Lite οσο και στη Super Lite) τα εχει αφαιρεσει και να τις εγκθιστω εκ των υστερων και κυριως

Δευτερον το στυλακι του Onkolog, ο οποιος οτι και να του πεις, αν δηλ βρεις καποιο "bug" η κατι δεν λειτουργει σωστα, η κατι δεν παιζει καθολου, η θελεις να μαθεις πριν εγκαταστησεια κατι καποιες πληροφοριες σε συναρτηση με τις Rom του, η μονιμη απαντηση του ειναι "σε εμενα παιζει - τρεχει κανονικα, δεν ξερω γιατι δεν παιζει σε σενα, η ROM μου ειναι ενταξει".

 

Αντιθετως, για τις 6.6 του miri, εγω εκαθιστω παντα τις Premium, που ειναι σαν να λεμε full, ειναι πλεον σταθερες, με ελαχιστα εως καθολου bugs, γρηγορες, οικονομικες σε μνημη και μπατραρια και κυριως κυριως ο Miri ειναι πολου σεμνος, οτι και να του πει καποιος θα του απαντησει ευγενικα οτι "θα το κοιταξω γιατι συμβαινει αυτο, θα το ψαξω και θα σου απαντησω", Και ξερετε ποια ειναι η πλακα, το κοιταει οντως και απανταει. Ενα "ελαττωμα" εχει ο miri, βγαζει σε καθε build και μια καινουρια version ROM, με αποτελεσμα να σε κουραζει, σχεδον καθε μερα ROM :D

 

Παντως για μενα οι Rom του ειναι οι καλυτερες για τα WM 6.5, συμφβωνα βεβαια με αυτα που ξερουμε μεχρι τωρα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

είναι και αρκετά δύστροπος χαρακτήρας.
αυτο ξαναπεστο ειναι λιγο στη τσιτα, αλλα στο κατω κατω δε θα τον υιοθετήσουμε κιολας :D

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα... άλλα να δεις! :rolleyes:

 

Αλλά δεν είναι κακός, έχουμε μιλήσει και τον έχω ψυχολογήσει, απλά είναι αυτό που λες και εσύ... να μην του κολλήσει κάτι στο μυαλό! :p

 

Καθενας με τα ελαττωματα του. Κανεις ομως καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να σας προλάβω πρίν εγκαταστήσετε το SPB Shell 3.0 κρατήστε ένα back up γιατί το touch flo δεν λειτουργεί όταν θελήσετε να το επαναφέρετε.Την πάτησα και τώρα είμαι πάλι για hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να σας προλάβω πρίν εγκαταστήσετε το SPB Shell 3.0 κρατήστε ένα back up γιατί το touch flo δεν λειτουργεί όταν θελήσετε να το επαναφέρετε.Την πάτησα και τώρα είμαι πάλι για hard reset.

 

Μολις το αντιληφθηκα και εγω.. Δεν σου ειπανε να εχεις ενα καλο backup????

Υπομονη....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να σας προλάβω πρίν εγκαταστήσετε το SPB Shell 3.0 κρατήστε ένα back up γιατί το touch flo δεν λειτουργεί όταν θελήσετε να το επαναφέρετε.Την πάτησα και τώρα είμαι πάλι για hard reset.

 

Υπαρχει λυση, χωρις Hard Reset, δεστε εδω ;)

Και μια φωτο, για να δειτε οτι δεν ειναι και τοσο ασχημο οπως πιθανον να σας φανει αρχικα :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα... άλλα να δεις! :rolleyes:

 

Αλλά δεν είναι κακός, έχουμε μιλήσει και τον έχω ψυχολογήσει, απλά είναι αυτό που λες και εσύ... να μην του κολλήσει κάτι στο μυαλό! :p

Παρoλo πoυ μoυ δινει τις ρoμ τoυ για τεστ δεν εχω μιλησει μαζι τoυ περα απo τα τυπικα.

Δεν ξερω απo πoυ ειναι αλλα σιγoυρα ειναι απo πλoυσια oικoγενεια για να βρισκεται για σπoυδες

εκει.

Αυτo πιθανως να εξηγει τoν τρoπo συμπεριφoρας τoυ τoν oπoιo δεν εγκρινω. Ισως μερικες φoρες

με αυτα πoυ γραφoυν καπoιoι να δικαιoλoγειται. Ομως θα επρεπε να μπoρει να διακρινει τo πoιoν

αυτoυ πoυ θετει την ερωτηση η την κριση. Και με τoυς δυo ειναι αυτo πoυ λεμε:μπρoς γκρεμoς και πισω ρεμα:D

Με τo spb αν και δεν τo δoκιμασα ακoμα δεν μπoρω να πω oτι τρελαθηκα. Τo titanium απo την στιγμη πoυ δεχεται

μαγειρεμα και μπoρω να εχω καιρo καo oπερα συν τoυ να βλεπω

τoσες πληρoφoριες στην αρχικη oθoνη μαλλoν μ αρεσει περισσoτερo.

Τo μανιλα τo ξεχασα πια κι ας ξερω τα μισα τoυ αρχεια με τo oνoμα τoυς πoυ λεει o λoγoς.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

και εμενα παντως δε με τρελανε το spb,δεν ξερω το περιμενα αλλιως,σα να παιζω με το παλιο μου P3300 νιωθω.προτιμω titanium..

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε όλους.

 

Η super lite του Onkolog ειναι γρηγορη και στα benchmark που της εκανα αλλά και στην πράξη.

Μετά από δεκάδες ρομ που έχουμε φορέσει όσοι το έχουμε από τον Νοέμβρη, νομίζω ότι η ταχύτητα του εξαντλείται στο 331.

Προσωπικά πέρα από την μείωση της διαθέσιμης μνήμης και μια ανεπαίσθητη καθυστέριση κάποιων κλασμάτων του δευτερολέπτων στο άνοιγμα κάποιων αρχείων, δεν βλέπω καμια διαφορά μεταξυ lite και σουπερ lite.

Δεν υπάρχουν πλέον αργές ρομ. Ακόμα και η official. Φαίνεται λίγο αργή σε σχέση με τις τωρινές μόνο και μόνο λογο οτι χρησιμοπποιει το παλιο μανιλα.

 

Σχετικά με τα προγράμματα που λείπουν θα ήθελα να πω κάτι.

Εκτός από τα Office που είναι βασικό πρόγραμμα ολα τα άλλα είναι προγράμματα που σπάνια χρησιμοποιούνται και από ελάχιστους.

Επειτα υπάρχουν cab για να τα βάλεις όποιος τα θέλει.

Δεν βάζει Opera γιατι κυκλοφορουν αρκετά builds. Ο καθένας θέλει κάποιο διαφορετικό. Εγώ για παράδειγμα προτιμώ και θεωρώ σαν καλύτερο το 15945.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μετα απο ΠΟΛΥ καψιμο με rom , είπα να δοκιμασω και την επισημη μαμα ρομ την νεα

Μεχρι τωρα πατως ΔΕΝ φαινεται ασχημη , χωρις μάλιστα κανένα tweak

Θα τη δοκιμασω 3-4 μερες και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλα σε όλους.

 

Η super lite του Onkolog ειναι γρηγορη και στα benchmark που της εκανα αλλά και στην πράξη.

Μετά από δεκάδες ρομ που έχουμε φορέσει όσοι το έχουμε από τον Νοέμβρη, νομίζω ότι η ταχύτητα του εξαντλείται στο 331.

Προσωπικά πέρα από την μείωση της διαθέσιμης μνήμης και μια ανεπαίσθητη καθυστέριση κάποιων κλασμάτων του δευτερολέπτων στο άνοιγμα κάποιων αρχείων, δεν βλέπω καμια διαφορά μεταξυ lite και σουπερ lite.

Δεν υπάρχουν πλέον αργές ρομ. Ακόμα και η official. Φαίνεται λίγο αργή σε σχέση με τις τωρινές μόνο και μόνο λογο οτι χρησιμοπποιει το παλιο μανιλα.

 

Σχετικά με τα προγράμματα που λείπουν θα ήθελα να πω κάτι.

Εκτός από τα Office που είναι βασικό πρόγραμμα ολα τα άλλα είναι προγράμματα που σπάνια χρησιμοποιούνται και από ελάχιστους.

Επειτα υπάρχουν cab για να τα βάλεις όποιος τα θέλει.

Δεν βάζει Opera γιατι κυκλοφορουν αρκετά builds. Ο καθένας θέλει κάποιο διαφορετικό. Εγώ για παράδειγμα προτιμώ και θεωρώ σαν καλύτερο το 15945.

 

Πάντως... για θέμα ταχύτητας με την νέα μαμίσια ρομ παίρνω σταθερα 331... σε αντίθεση με το 326 - 324 της προηγούμενης

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως... για θέμα ταχύτητας με την νέα μαμίσια ρομ παίρνω σταθερα 331... σε αντίθεση με το 326 - 324 της προηγούμενης

 

Εγώ με την 7.2 του μίρι είμαι πάντα στα 329-330..Αλλά και με οσες έχω βάλει του μίρι,οι τιμές κυμαίνονται σ'αυτά τα επίπεδα πάντα..

Μόλις γυρίσω απο διακοπές θα δοκιμάσω την ν8 που έχει βγάλει ή όποια θα έχει εκείνη τη στιγμή..

Φιλική συμβουλή προς όλους : Δοκιμάστε το titanium..Αν ποτέ ξαναγυρισετε στο μανίλα ή σε οτιδήποτε άλλο,να μου τρυπήσετε τη μύτη!!!Δεν έχετε ιδέα πόσο πρακτικό είναι..Τα έχεις όλα στην κύρια οθόνη και δε χρειάζεσαι τίποτε άλλο..

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω εχω σταματησει να δινω μεγαλη βαση στο benchmarks,πριν μια εβδομαδα ελεγα σε ενα φιλο με μαμα hd για τα καλα των cooked και του εβαλα το sktools να το δει,αποτελεσμα onko lite 324 μαμα 1.19 με τα κλασικα tweaks 331.η αισθηση μονο μετραει για μενα και τελικα δεν αποτυπωνεται στα bench.

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση, χωρις Hard Reset, δεστε εδω ;)

Και μια φωτο, για να δειτε οτι δεν ειναι και τοσο ασχημο οπως πιθανον να σας φανει αρχικα :rolleyes:

 

Δηλαδή δεν υπάρχει τρόπος να μπεί το spb mobile shell στη second today και να υπάρχει ταυτόχρονα και το touch flo 3d?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...