Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ελα ρε τεραστιε!!!

λοιπον, για το dest 7, αυτες ειναι οι οδηγιες, το εβαλα σιμερα κ παει σφαιρα!!!

 

1.copy "main" file to pda and install it from your pda

2.copy "destcore.dll" file to your pda in DestinatorApps\Destinator folder & replace the original

3.copy the "forlinks" file to your pda and install it from there

4.copy the "skin" folder to DestinatorApps\Destinator\skin folder

5.copy the "greek" file to DestinatorApps\Destinator\language folder

6.copy the "voice" folder to DestinatorApps\Destinator\Voice folder

7.copy the "GreeceU" folder to DestinatorApps\Destinator

 

τα εχεισ ολα τα αρχειακια??

 

εγώ βασικά έτρεξα το destinator απο την καρτα και μετά δημιουργησα μια συντόμευση του Destinator.exe στον φάκελο windows\startmenu\programs.

απο κει κ περα το χαος!:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μια ερωτηση λιγο και θελω την επιεικεια σας γιατι ειναι το πρωτο WM κινητο οποτε ειμαι λιγο ασχετος στον τομεα αυτο.

Εχει μολις 2 μερες που το πηρα, χθες εγκατεστησα και το Ndrive που εδιναν δωρο κατεβασα και τους χαρτες και το δοκιμασα ολα μια χαρα.

Στην πλογηση συνδεεται με GPRS μεσω vodafone και χρεωνομαι ή απο τους χαρτες που κατεβασα κανει την πλοηγηση και δεν χρεωνομαι τιποτα?

Γενικα αν υπαρχουν παγιδες για τις εξτρα χρεωσεις μπορει καποιος να με ενημερωσει?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@eightball:

Για να είσαι σίγουρος ότι δεν μπαίνει ανεπιθύμητα στο GPRS μπορείς απλά να το απενεργοποιήσεις με το No Data. Είναι η πρώτη εφαρμογή που πρέπει να εγκαταστήσει ο κάθε νέος κάτοχος τέτοιας συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση το κατεβασα το εκανα εγκατασταση και οταν παω να ανοιξω το προγραμμα μου βγαζει "Παρουσιαστηκε ενα μη αναμενο στην εφαρμογη NoData.exe

Διορθωση μπηκα στο comm manager και ορισα το δικτυο greece και vodafone μετα ανοιξε κανονικα και τα εβαλα και τα δυο sto disabled και vodafone internet και mms.

Ειμαι ενταξει απο δω και περα??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Διορθωση μπηκα στο comm manager και ορισα το δικτυο greece και vodafone μετα ανοιξε κανονικα και τα εβαλα και τα δυο sto disabled και vodafone internet και mms.

Ειμαι ενταξει απο δω και περα??

 

Τα MMS μπορείς να τα έχεις ενεργοποιημένα εάν θες να στέλνεις και να λαμβάνεις. Είσαι καλυμμένος απλά και εάν έχεις απενεργοποιήσει το Internet μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενταξει απο δω και περα??

 

Ναι, πιστευω δεν θα εχεις προβλημα απο δω και περα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έστω και σε μικρές πιθανότητες η περίπτωση να μην είναι σε θέση η συσκευή σου να δεχθεί τη διαδικασία της επαναφοράς του stock-spl.

 

Χμμμ...και οσον αφορα τις επιδοσεις ?

Υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ HSPL και USPL ? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όχι... όλο αυτό δεν έχει να κάνει καθόλου με τις επιδόσεις της εκάστοτε ROM, αποτελεί αυτόνομο ξεχωριστό κομμάτι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...και οσον αφορα τις επιδοσεις ?

Υπαρχει καποια διαφορα μεταξυ HSPL και USPL ? :rolleyes:

 

Δεν νομιζω οτι παιζουν ρολο στις επιδοσεις. Αφορουν απλως τον τροπο με τον οποιο θα κανεις εγκατασταση μια αλλη ROM / Radio. :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ με τίποτα να flashαρω το νέο radio 1.12.25.16 !! Κάνω ό,τι περιγράφεται στα post #13 και #16 του thread

http://www.navimania.gr/showthread.p...t=radio&page=3

αλλά το μόνο που μου βγάζει είναι ένα "No Image File" σε άσπρο background και μετά τίποτα!

 

- Έχω δοκιμάσει με όλα Uspl, από Vista δεν περνάω καν σε Uspl, από XP μπαίνω κανονικά στο Uspl.

- Είμαι σε USB (με το "Allow Usb Connections" disabled),

- Έχω το BLACIMG.nbh στο Storage Card

- Δοκίμασα και το CystomRUU αλλά όταν φτάνει στην 3η σελίδα όπου πρέπει να εμφανίζει τα versions και είναι όλα κενά.

 

Τι κάνω λάθος;

 

Xίλια ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει καποιο ολοκληρωμενο tutorial για το πως κανουμε backup την stock ROM (και flashable) ?

 

Γιατί να μπεις σε αυτή τη διαδικασία από τη στιγμή που υπάρχει ήδη έτοιμη;

 

Δεν μπορώ με τίποτα να flashαρω το νέο radio 1.12.25.16 !!

 

Σιγουρέψου ότι ακολουθείς ακριβώς όλα τα βήματα που περιγράφονται εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και μενα μου εβγαλε την πιστη μεχρι να το περασω....γιατι προφανως κατι δεν εκανα ακριβως σωστα! ακολουθησε πιστα τις οδηγιες και θα τα καταφερεις

 

Θα βάλεις το αρχειάκι στην κάρτα σου αφου το εχεις μετονομασει πρωτα σε BLACIMG.NBH.

 

Θα κλείσεις την συκευη θα αφαιρέσεις την κάρτα και θα την ανοίξεις σε bootloader mode (ανοιγμα με πατημένο το κάτω volume button).

 

Μόλις ενεργοποιηθεί η συκευή και εμφανιστεί η οθόνη με τα 3 χρώματα, βάζεις την καρτα και όπως είσαι συνδεδεμένος με το pc σου, τρεχεις το uspl. ***

 

Αυτό θα εντοπίσει το αρχείο στην κάρτα σου και θα σου ζητήσει να πατήσεις το power button για να ξεκινησει η εγκατάσταση.

 

Μόλις τελειώσει επανεκίνηση με το stylus και είσαι έτοιμος.

 

***Μην ξεχάσεις, πριν τρέξεις το uspl θα πρέπει να ρυθμίσεις το active sync: Connections settings/ ΟΧΙ Alow usb conections.

οδηγιες απο Te_salad.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορω να αλλαξω το dafault μονοπατι αποθηκευσης οταν μου στελνουν πραγματακια απο μπλεδοντι???

 

http://www.freewarepocketpc.net/ppc-download-dr-yar-bluetooth-v1-6-1.html

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψήνομαι να βάλω rom με wm6.5

 

Εχει δοκιμασει κανεις και αν ναι εχει να μου πει κανα + και - ?

 

Ααα! Μετα το φλασαρισμα radio πρεπει να κανω hard reset?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ψήνομαι να βάλω rom με wm6.5

 

Εχει δοκιμασει κανεις και αν ναι εχει να μου πει κανα + και - ?

 

Ααα! Μετα το φλασαρισμα radio πρεπει να κανω hard reset?

 

Hard reset κανουμε απαραιτητα μετα απο φλασαρισμα ΡΟΜ!

Μετα απο φλασαρισμα ραδιο οχι δεν χρειαζεται!!!

 

 

Οσο για τις ρομ με 6,5 εγω θα σου ελεγα να περιμενεις οταν θα βγαλει επισημη ρομ η HTC για τα κινητα της! τοτε μονο αυτες που θα μαγειρευτουν απο κει και περα θα ειναι αξιολογα σταθερες και σχεδον bug free! δεν εχω δοκιμασει ( αν και μου μπηκε ο διαοολος ) τετοια ρομ, αλλα η γνωμη μου ειναι αυτη που σου ειπα πριν!!

 

Βεβαια μπορεις να δοκιμασεις και να μας πεις τισ εντυπωσεις σου!! Ολοι ψαχνουμε ενα Test Lab:D:D Αστειέυομαι ετσι..?

 

Μπορεις επισης να μπεις στο XDA και να διαβασεις τις εντυπωσεις τον χρηστων εκει που ειναι και κατατι πιο σχετικοι απο εμενα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

thanx ρε τζωνυ!!! εισαι σωτηρας!!!

μια ακομα ερωτησουλα:

το hd παιζει κ πλαγια σε ολες τισ λειτουργιες του??

ή μονο σε ταινιες???

thank uuuuuuuuu

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

thanx ρε τζωνυ!!! εισαι σωτηρας!!!

μια ακομα ερωτησουλα:

το hd παιζει κ πλαγια σε ολες τισ λειτουργιες του??

ή μονο σε ταινιες???

thank uuuuuuuuu

 

Όχι δεν παίζει.

 

Δες και εδώ Ρυθμίσεις του Gyrator....!!!. Μπορείς να περάσεις βέβαια και cooked ρομ με το νέο manilla.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

AΠΟ το νεο HTC Blacstone radio_1.13.25.24 μακριααααααα θα σας ρουφηξει την μπαταρια στο πιτσ φιτιλι:mad:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

AΠΟ το νεο HTC Blacstone radio_1.13.25.24 μακριααααααα θα σας ρουφηξει την μπαταρια στο πιτσ φιτιλι:mad:

δεν θα συμφωνησω καθολου μα καθολου μαζι σου

το χρησιμοποιω ηδη 36 ωρες και δεν εχω τετοιο προβλημα μπαταριας

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496665&page=9

δες και εδω φυσικα

παντα φιλικα

Link to comment
Share on other sites

Θα ζητησω για πρωτη φορα τη βοηθεια των εμπειρων μελων για ενα προβλημα που μου παρουσιαστηκε σημερα: κανοντας το connection setup απ τις ρυθμισεις, εκει που επιλεγεις τον παροχο σου, στην περιπτωση μου την Κοσμοτε και μετα το reset που κανει, εχασε το ηχειο. Κι οταν λεω εχασε το ηχειο, δεν ειναι hardware προβλημα αφου ουτε και με το bluetooth ακουστικο ακουγεται τιποτα και ουτε ανεβοκατεβαινουν οι μπαρες ηχου απ το ρυθμιστικο του bluetoothh. Ενω λοιπον παιρνω και με παιρνουν τηλεφωνο το μονο που κανει ειναι να δονειται κι απο ηχο γιοκ. Εχω ψαξει κανα 3 ωρες τα παντα απο ρυθμισεις αλλα τιποτα. Βοηθειστε χριστιανοι:O
Γίνε Άρης για να γουστάρεις
Link to comment
Share on other sites

να το διορθωσω τοτε ,σε μερικες συσκευες το καινουριο radio ΜΠΟΡΕΙ να ρουφηξει την μπαταρια στο πιτσ φιτιλι, με τα προηγουμενα radio δεν ειχα τετοια προβληματα,τι να πω :worry: χθες το βραδι το περασα και με 80% μπαταρια 3 κλησεις 2λεπτου και 2 soft reset επεσε στο 35%:shock: και με τα λιγα μου αγγλικα καπου πηρε το ματι μου οτι αυτο συμβαινει και σε αλλους http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=496665&page=12
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...