Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέστε μου ενα καλό πρόγραμμα μετρητή κλήσεων και ένα άλλο για ξυπνητήρι?

 

Για ξυπνητηρι συμφωνω για το G-alarm. Μετρητη κλησεων δοκιμασε το KD PowerMeters. Πρεπει να το παραμετροποιησεις λιγο αλλα ειναι ευκολο. Βαζεις αν θες το προγραμμα κινητης που εχεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για ξυπνητηρι συμφωνω για το G-alarm. Μετρητη κλησεων δοκιμασε το KD PowerMeters. Πρεπει να το παραμετροποιησεις λιγο αλλα ειναι ευκολο. Βαζεις αν θες το προγραμμα κινητης που εχεις[/QUO

 

Ευχαριστώ.Θα τα δοκιμάσω τώρα κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως εξαφανιζουμε το G prs εικονιδιο απο την μπαρα??? η ακομα καλυτερα να κλεισουμε την συνδεση GPRS ???
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως εξαφανιζουμε το G prs εικονιδιο απο την μπαρα??? η ακομα καλυτερα να κλεισουμε την συνδεση GPRS ???

 

Modaco NoData :p

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερει κανεις πως εξαφανιζουμε το G prs εικονιδιο απο την μπαρα??? η ακομα καλυτερα να κλεισουμε την συνδεση GPRS ???

 

To G από την πάνω μπάρα δεν φεύγει και είναι εκεί για να σε ενημερώνει ότι ο Provider σου σου παρέχει GPRS ή ότι άλλο είναι διαθέσιμο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι συνδεδεμένος.

 

Για να το απενεργοποιείς συμφωνώ και εγώ απόλυτα με το NoData.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τις μαγειρεμένες ρομ με το νέο μανίλα πού βρισκόμαστε?

Υπάρχει κάποια σταθερή χωρίς σοβαρά bugs?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορω να στείλω sms 160 χαρακτήρων χρησιμοποιώντας το τ9? όποτε το ενεργοποιώ μπορώ να στείλω μονο 70 χαρακτήρων..
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

To G από την πάνω μπάρα δεν φεύγει και είναι εκεί για να σε ενημερώνει ότι ο Provider σου σου παρέχει GPRS ή ότι άλλο είναι διαθέσιμο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είσαι συνδεδεμένος.

 

Για να το απενεργοποιείς συμφωνώ και εγώ απόλυτα με το NoData.

 

το ξερω οτι δεν εισαι συνδεδεμενος, αλλα και παλι σου τρωει μπαταρια, καπου ειχα δει εφαρμογη που στο κλεινει εντελως,εαν εχει να προτεινει καποιος

 

υπαρχει κανενα colorized εικονιδιο για αυτο το G οποια εχω δοκιμαζει , δεν μου αλαζει το ασπρομαυρο εικονιδιο G

Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν μπορω να στείλω sms 160 χαρακτήρων χρησιμοποιώντας το τ9? όποτε το ενεργοποιώ μπορώ να στείλω μονο 70 χαρακτήρων..

 

Εαν χρησιμοποιεις κεφαλαια τοτε μπορεις αλλα δε ξερω εαν με Τ9 στελνει κεφαλαια, για δοκιμασε το.

 

 

Ξερει κανεις πως απενεργοποιω την λειτουργια αναγνωρισης της σιμ?

Επειδη εχω 2ιν1 wind καθε φορα που αλλαζω νουμερο μου βγαζει εαν θελω να κανω ιμπορτ της επαφες της σιμ στο τηλεφωνο και ειναι λιγο σπαστικο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κώστα για παρακολούθησε το γιατί κατι μου λέει για hardware πρόβλημα.

Για να βεβαιωθείς βάλε μια κάρτα άλλης εταιρείας cosmote ας πούμε και τσεκαρισε το.

Δες αν στο κάνει σε συγκεκριμένες περιοχές η οπουδήποτε. Αν στο κάνει μόνο στο σπίτι, είναι πρόβλημα της κεραίας της Vodafone.

Αν το κάνει παντού ετοιμάσε το για ταξίδι στην Αγια Παρασκευή για τσεκάρισμα.

 

μου το κανει σε συγκεκριμενες περιοχες και οχι εντος εσωτερικου χωρου αλλα ας πουμε στην υπαιθρο,με αλλαγη sim σε wind ,ας πουμε οτι ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα αλλα υπαρχει παλι δυσκολια στην επικοινωνια,υπεθεσα οτι με αλλαγη του radio θα ειχε καλυτερεψει η κατασταση,μηπως εφτασε η στιγμη να αλλαξω παροχο?

και κατι ασχετο για αντικατασταση sim, δηλ.1 γραμμαριο πλαστικο και μισο γραμμαριο χαλκου ζηταν 17,5 ευρω + ταυτοτητα για να σε φακελωσουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου πει αναλυτικα πως ρυθμιζουμε το second today η το Touchflow detacher γιατι ή εγω δεν παω καλα ή το HD :lol:.

Δεν μπορω να λειτουργησω κανενα απο τα 2.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Δεν έχω πρόβλημα με αυτό αλλά το θέμα είναι ότι σπουδάζω στο εξωτερικό και έχω ξεχάσει την ορθογραφία μου και τα ελληνικά
απλα λεμε για ελληνικα γιατι ειναι πιο ευκολο να διαβασει καποιος το ποστ σου,συν οτι πολλοι τα προσπερνανε για αυτο τον λογο και ισως δεν σου απαντησουν,επισης καποιο ποστ που ειναι ελληνικο θα το βρει καποιος με την "αναζητηση"μην εχεις προβλημα με την ορθογραφια,δεν νομιζω να υπαρξει καποιος να σου κανει παρατηρηση για καποιο λαθος,δεν ειναι εδω σχολειο να σου βαλουμε ασχημο βαθμο:pαν και απο οτι βλεπω μια χαρα ειναι τα ελληνικα σου:)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος player που να υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους στις ταινίες, η κάποιο addon που να το κάνει σε κάποιο πχ core κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος player που να υποστηρίζει εξωτερικούς υπότιτλους στις ταινίες, η κάποιο addon που να το κάνει σε κάποιο πχ core κτλ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251 :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μερικα album στη καρτα μνημης...καθαρα στα ελληνικα ειναι ολα κ οι τιτλοι κ.τ.λ κ προσεξα οτι στο κινητο μου βγαζει κανονικα μονο οσα είναι με κεφαλαια κ τα υπολοιπα που είναι γραμμενα με μικρα γραμματα μου τα βγαζει αλαμπουρνεξικα...εχω αγγλικη ρομ!τι μπορω να κάνω για να μου τα βγαζει κανονικα?εκτός απο να τα κάνω ολα στα κεφαλαία γιατί ειναι μεγάλη ταλαιπωρία...
Link to comment
Share on other sites

 

Εγω με τα βιντεο απο την αλλη εχω αλλο προβλημα:

εχω λαγκ στον ηχο!! περιεργο και ομως. Κανω encode ενα avi σε mp4 με χαρακτησριστικα: Η264, 15fps, 368 χ 208 και MPEG4 AAC LC

και ΠΑΝΤΑ εχω λαγκ! καμια ιδεα η κανας οδηγος για σωστο encodin?

Χρησιμοποιω τον Magic Video Converter!

Το λαγκ υπαρχει και απο την προβολη μεσω του αλμπυμ αλλα και χρησιμοποιωντας core player!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για μετρητή κλήσεων είχα στο Ρ3600 το BatteryStatus.Δεν νομίζω να κάνει στο HD ε?
Link to comment
Share on other sites

Εγω με τα βιντεο απο την αλλη εχω αλλο προβλημα:

εχω λαγκ στον ηχο!! περιεργο και ομως. Κανω encode ενα avi σε mp4 με χαρακτησριστικα: Η264, 15fps, 368 χ 208 και MPEG4 AAC LC

και ΠΑΝΤΑ εχω λαγκ! καμια ιδεα η κανας οδηγος για σωστο encodin?

Χρησιμοποιω τον Magic Video Converter!

Το λαγκ υπαρχει και απο την προβολη μεσω του αλμπυμ αλλα και χρησιμοποιωντας core player!

 

htc touch video converter θα το βρεις στο xda.εγω χρησιμοποιω το allok 3gp psp mp4 video converter αργα πιο πολυ στην μετατροπη εχει πολλες και διαφορες επιλογες,αλλα εχεις και την επιλογη να μπορεις να ανεβασεις την ενταση του ηχου μιας και τις περισσοτερες φορες ο ηχος δεν εχει την σωστη ενταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, δεν άντεξα και πήρα και εγώ το Htc Touch Hd. Μέχρι στιγμής μου αρέσει πολύ και είναι πολύ καλό και σαν τηλέφωνο (σήμα, ποιότητα ήχου). Πήρα και ένα Plantronics Voyager 520 BT handset, το οποίο δουλεέυι άψογα με το κινητό!

Έχω όμως μια ερώτηση να κάνω σχετικά με το TouchFlo 3D: γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να το κάνω να εμφανίζει Contacts και ημερολόγιο από το PocketInformant και όχι το standard των WM6;

Χίλια ευχαριστώ, συνεχίστε την καλή δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

..........................γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να το κάνω να εμφανίζει Contacts και ημερολόγιο από το PocketInformant και όχι το standard των WM6;

 

Αν καταλαβα καλα, μπορεις να απενεργοποιησεις το TF3D και να επιλεξεις στο Today να εμφανιζεται το Pocket Infotrmant. :cool:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να το απενεργοποιήσω. Θέλω να το κάνω να χρησιμοποιεί τα Contacts-Calendar-Tasks του Pocket Informant!

 

Αρα δεν καταλαβα καλα. Αφου δεν θες να το απενεργοποιησεις, δεν ξερω να σε βοηθησω. Ας πουμε στο Thumbcal μπορουσες να το ορισεις σαν default και να ανοιγει αυτο αντι του μανισιου calendar. Ειδες μηπως και το Pocket Informant εχει κατι τετοιο ?:rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Πως μπορώ να απενεργοποιήσω τον default task manager μιας κ εχω βάλει το wktask??
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στις ρυθμίσεις του (πατώντας πάνω στο εργαλείο) πας στο tab Button και ξετικάρεις και τις δύο επιλογές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...