Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχετε να μου προτεινετε καμια

καλη θηκη που να εφαρμοζει επανω

στο τηλ.??

καποια που να εχετε δοκιμασει.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχετε να μου προτεινετε καμια

καλη θηκη που να εφαρμοζει επανω

στο τηλ.??

καποια που να εχετε δοκιμασει.:O

 

Για δες αυτη εχει καλα πραγματακια εδω μεσα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- Με το sktools μπορω να κανω backup μονο επαφες κ μηνυματα, κ αν ναι πως το κανω;;

 

PIM Backup

 

- Διαβαζοντας κ σε αλλο forum βρηκα τροπο πειραζοντας την registry να μην εμφανιζονται ταυτοχρονα οι επαφες απο sim κ τηλεφωνο.. Ομως μετα απο καθε επανεκκινηση το προβλημα επιστρεφει..Μονιμη λυση υπάρχει;;

 

ING HideSIM V 2.1.zip

 

- Και τελος, ξερετε καποιο free απλο προγραμμα για αποκρυψη των στοιχειων (ονομα,τηλ κτλ) καποιας επαφης καθως και τα μηνυματα που λαμβανω;;(παλι απο την ιδια επαφη).

 

Free όχι, καλό και αξιόπιστο όμως... MagiCall.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το PIM BACKUP, το "έτρεξα", δούλεψε κανονικά, πήρε backup και μέσα από τις επιλογές του δημιούργησα μία συντόμευσή του στα προγράμματα για μελλοντική χρήση. Ωστόσο, όταν την πατάω βγάζει μήνυμα λάθους, ότι το πρόγραμμα ΔΕΝ μπορεί να εκτελεστεί λόγω μη αξιόπιστου ή υπογεγραμμένου πιστοποιητικού ή λόγω έλλειψης components. Τι συμβαίνει? Στο παλιό μου PPC δούλευε άψογα!! Χρησιμοπιώ τη τελευταία έκδοση, τη 2.8 ...:(
jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα το PIM BACKUP, το "έτρεξα", δούλεψε κανονικά, πήρε backup και μέσα από τις επιλογές του δημιούργησα μία συντόμευσή του στα προγράμματα για μελλοντική χρήση. Ωστόσο, όταν την πατάω βγάζει μήνυμα λάθους, ότι το πρόγραμμα ΔΕΝ μπορεί να εκτελεστεί λόγω μη αξιόπιστου ή υπογεγραμμένου πιστοποιητικού ή λόγω έλλειψης components. Τι συμβαίνει? Στο παλιό μου PPC δούλευε άψογα!! Χρησιμοπιώ τη τελευταία έκδοση, τη 2.8 ...:(

 

μονος σου ειπες το γιατι δεν δουλευει... ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

zaharaki τη λεει η v8?πως βλεπεις να δουλευει η rom με το νεο manilla ?απο χθες testαρω και τη νεα του david χωρις προβληματα μεχρι τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

εχω το spb pocket plus και θελω να βγαλω το εικονιδιο του bluetooth στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν μπορω να βρω το exe βοηθατε :what:

 

α θα το ξαναρωτησω ενω βαζω στο τερμα την ενταση στο backlite αυτο μετα απο soft reset επανερχετε στην μεση-δεν κρατα την ρυθμιση- εχω ψαξει αν καποιο progr. μου κανει καμια μ:Xκια αλλα δεν βρηκα τιποτα. μηπως μπορει να το ρωτησει καποιος στο xda γιατι αν χρησιμοποιησω τα αγγλικα μου θα με κανουν ban

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονος σου ειπες το γιατι δεν δουλευει... ;)

 

Δηλαδή; Σταμάτησε το μυαλό μου!! Για 6.1 ασυμβατότητα δεν υπάρχει, αφού το προτείνατε παραπάνω, η έκδοση του προγράμματος είναι η τελευταία, η έκδοση της rom η μαμίσια, πραγματικά δεν καταλαβαίνω!! Σημειωτέον, η παλιά συσκευή ήταν η atom life και είχε επίσης 6.1. Αν χρειαζόταν πιστοποιητικό, γιατί δούλεψε κανονικά; Μήπως η συντόμευση αναφέρεται στο δημιουργηθέντα φάκελο και όχι στο exe; Το μόνο που μπορώ να υποθέσω από τα γράμματα που μαύρισες είναι αυτό!! Αν όντως κάτι τέτοιο ισχύει, με τι να δημιουργήσω μία; Μήπως με sktools; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με!! :(

 

Και μια δεύτερη και "φαρμακερή" ερώτηση, που δε βρήκε απάντηση, ούτε μέσα από το xda:

εδώ και ένα μήνα, ξαφνικά, χάθηκε πλήρως η ευαισθησία του FM ραδιοφώνου με αποτέλεσμα να βρίσκει δύο ή κανέναν (!) σταθμούς, ενώ είχε άψογη απόδοση πριν (λήψη του συνόλου Θεσσαλονίκης και μερικούς από γειτονικούς νομούς)!! Μιλάμε για την ίδια περιοχή πάντα!! Ωστόσο, η λήψη του ως τηλεφώνου, GPS & WIFI παρέμεινε η ίδια!! Υπάρχει κανένα registry tweak, πάω για hard reset ή να το στείλω στο σέρβις; Ευχαριστώ!!

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω το spb pocket plus και θελω να βγαλω το εικονιδιο του bluetooth στην επιφανεια εργασιας αλλα δεν μπορω να βρω το exe βοηθατε :what:

 

Δεν είναι ένα απλό exe. Δες και αυτό πάντως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή;

 

Δηλαδή όποτε θέλεις να το τρέχεις θα πηγαίνεις εκεί που το έχεις και θα το τρέχεις αφού μέσω της συντόμευσης δεν δουλεύει. Δεν έχει να κάνει με την έκδοση του λογισμικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι δεν δουλεύεις το TouchFLO 3D??? Αυτό δεν έχει σχέση.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή; Σταμάτησε το μυαλό μου!! Για 6.1 ασυμβατότητα δεν υπάρχει, αφού το προτείνατε παραπάνω, η έκδοση του προγράμματος είναι η τελευταία, η έκδοση της rom η μαμίσια, πραγματικά δεν καταλαβαίνω!! Σημειωτέον, η παλιά συσκευή ήταν η atom life και είχε επίσης 6.1. Αν χρειαζόταν πιστοποιητικό, γιατί δούλεψε κανονικά; Μήπως η συντόμευση αναφέρεται στο δημιουργηθέντα φάκελο και όχι στο exe; Το μόνο που μπορώ να υποθέσω από τα γράμματα που μαύρισες είναι αυτό!! Αν όντως κάτι τέτοιο ισχύει, με τι να δημιουργήσω μία; Μήπως με sktools; Σας παρακαλώ, διαφωτίστε με!! :(

 

Και μια δεύτερη και "φαρμακερή" ερώτηση, που δε βρήκε απάντηση, ούτε μέσα από το xda:

εδώ και ένα μήνα, ξαφνικά, χάθηκε πλήρως η ευαισθησία του FM ραδιοφώνου με αποτέλεσμα να βρίσκει δύο ή κανέναν (!) σταθμούς, ενώ είχε άψογη απόδοση πριν (λήψη του συνόλου Θεσσαλονίκης και μερικούς από γειτονικούς νομούς)!! Μιλάμε για την ίδια περιοχή πάντα!! Ωστόσο, η λήψη του ως τηλεφώνου, GPS & WIFI παρέμεινε η ίδια!! Υπάρχει κανένα registry tweak, πάω για hard reset ή να το στείλω στο σέρβις; Ευχαριστώ!!

 

Δηλαδή όποτε θέλεις να το τρέχεις θα πηγαίνεις εκεί που το έχεις και θα το τρέχεις αφού μέσω της συντόμευσης δεν δουλεύει. Δεν έχει να κάνει με την έκδοση του λογισμικού.

 

αυτο ακριβως που σου λεει ο Γιαννης:)

 

αν το θες να φαινεται στα προγραμματα σου,απλα κανε copy/past το προγραμμα το ιδιο και οχι την συντομευση του προγραμματος;)

 

οσο για την ευαισθησια του ραδιοφωνου,μηπως εχεις αλλαξει ραδιο?η ρομ?

 

η αλλο καλωδιο ακουστικων??;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδες λιγη help και απο δω γιατι τωρα κανω τα πρωτα βημματα μου στον χωρο τον windows mobile.κατεβασα τον phm registry editor στο pc με καταληξη msi.συνεδεσα το pc με το κινητο και εκανα εγκατασταση(μεσω του υπολογιστη).

 

a)αυτο περναει αρχειο cab στο hd και κανω εγκατασταση στο κινητο μεσω του file explorer?γιατι δεν βρισκω το αρχειο...

 

β)περασα αυτο το αρχειο (msi) στο hd αλλα δεν εγκαθεισταται...

 

γ)εγκατασταθηκε το προγραμμα??γιατι στα προγραμματα δεν το βλεπω...

Link to comment
Share on other sites

linkin, λογικά πρέπει να συνδέσεις το κινητό σου με Active sync δηλαδή να κάνει συγχρονισμό με το PC. Μετά το μόνο που κάνεις είναι να τρέξεις το MSI να ακολουθήσεις της οδηγίες και θα το περάσει αυτόματα στο HD, έτσι μετά θα βλέπεις την εγκατάσταση να γίνεται από το HD χωρίς να πατήσεις τίποτα.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα συνδεω το κινητο μεσω usb και κανει αυτοματα συνδεση μεσω active sync.κανω την εγκατασταση του αρχειου msi αλλα στο κινητο δεν γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]13533[/ATTACH]

Πάρε. Κάνε το Extract στο PC και το .cab που θα σου βγάλει ρίξτο στη συσκευή και τρέξε το

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως που σου λεει ο Γιαννης:)

 

αν το θες να φαινεται στα προγραμματα σου,απλα κανε copy/past το προγραμμα το ιδιο και οχι την συντομευση του προγραμματος;)

 

οσο για την ευαισθησια του ραδιοφωνου,μηπως εχεις αλλαξει ραδιο?η ρομ?

 

η αλλο καλωδιο ακουστικων??;)

 

 

 

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Δεν άλλαξα ούτε ράδιο, ούτε ρομ, τα έχω αφήσει μαμίσια, της ACE HELLAS και δεν είχα ποτέ πρόβλημα! Δοκίμασα κσι με άλλα ακουστικά χωρίς επιτυχία. Τι μπορεί να φταίει; Το τηλέφωνο και η πλοήγηση, που δουλεύουν άψογα, λειτουργούν από το ίδιο τσιπάκι; Σε τέτοια περφπτωση μάλλλον δε γλυτώνω το σέρβις! Μήπως αρκεί το hard reset;

jparalias.blogspot.com Περί ανέμων και υδάτων (ενίοτε όμως ανεμοστροβίλων & πλημμυρών)... :p
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]13533[/ATTACH]

Πάρε. Κάνε το Extract στο PC και το .cab που θα σου βγάλει ρίξτο στη συσκευή και τρέξε το

 

εισαι ωραιος.thnx!!

 

το net framework 3,5 υπαρχει σε cab?(το κατεβασα παλι σε .msi αλλα τιποτα.. :( )

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι καινουργιος κ εγω στο forum .. Αφησα το Ε90 κ πλεον ειμαι κ εγω με hd.. μηπως υπαρχει καποιος οδηγος για cooked rom να βαλω ? μου φαινεται καπως αργο το εργοστασιακο της μαμας.. ενδιαφερομαι για κατι γρηγορο και να υποστηριζει ελληνικα χωρις να χασω εγγυηση αν αυτο ειναι δυνατο

 

ευχαριστω!

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος.thnx!!

 

το net framework 3,5 υπαρχει σε cab?(το κατεβασα παλι σε .msi αλλα τιποτα.. )

http://rapidshare.com/files/204901303/NET_CF_v3.5.zip

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία..δεν μου λέτε αυτό το ρημάδι την συσκευή μας πως την κάνουμε hard reset??...μια απόρια που μου γεννήθηκε χθες όταν είχα κάποιο προβληματάκι...ευτυχώς για καλή μου τύχη δεν ήξερα!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πεί εαν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το iTunes στo HD μου;

 

φίλε νομίζω πως ζητάμε πολλά...αλλά δεν ξέρω αν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

 

thnx και παλι...

 

ρε παιδία..δεν μου λέτε αυτό το ρημάδι την συσκευή μας πως την κάνουμε hard reset??...μια απόρια που μου γεννήθηκε χθες όταν είχα κάποιο προβληματάκι...ευτυχώς για καλή μου τύχη δεν ήξερα!!!

 

 

http://www.hardreset.eu/htc_touch_hd_hard_reset_soft_reset_en.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...