Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα παιδιά,

 

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:ενώ μπορώ να συνδεθώ με οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο χωρίς κανένα πρόβλημα,με το ασύρματο δίκτυο της δουλείας μου ενώ συνδέεται η συσκευή δεν μπορώ να μπώ στο ίντερνετ,μπορεί να βοηθήσει κάποιος τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Στην ρομ του Dutty και προφανώς στις νεες των Diamond & Pro 2 δουλευει το auto rotation αψογα και μάλιστα στο TF3D.

 

Γιαυτό περιμένουμε το νέο manila που υποστηρίζει (επιτέλους) και landscape! :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
ευχαριστω Χαρη!και κατι αλλο!παιδια οποιος εχει το keyboard του iphone που να γραφει και ελληνικα ας μου χτυπησει!!!εγραψα με iphone text και ειναι super!ψαχνω αλλα δεν μπορω να το βρω με τιποτα!
δοκιμασε το resco keyboard 5.11 θα το βρεις στο γνωστο μαγαζι;) εχει μεσα στα skin και το συγκεκριμενο

 

καλησπερα παιδια!!!πεταει το hdακι μου λεμε!!!μια απορια μονο.το χω ψαξει απλα δεν βγαζω ακρη.οταν μου ρχεται μηνυμα ανοιγει φατσα καρτα ολο και φαινεται ποιος ειναι και τι μου γραφει.πως γινεται απλα να εχω μονο την ηχητικη ειδοποιηση και το φακελακι πανω στην οθονη???οχι τιποτα αλλο αλλα οταν ειμαι με παρεα οταν χτυπα μηνυμα ολοι κοιτανε το τηλεφωνακι μου,γελανε και σχολιαζουν κιολας !:P
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=452505 πολυ χρησιμο προγραμματακι για να κανεις ρυθμισεις,εχει και αυτο που θελεις
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
- υπάρχει περίπτωση να έχω ασυμβατότητα με κάποια προγράμματα;

 

Όχι.

 

- επίσης πώς ακριβώς επεμβαίνω στην registry ώστε να πειράξω αυτό με το landscape;

 

http://www.phm.lu/Products/PocketPC/RegEdit/

 

- τη microSD πρέπει να την φορμάρω κι αν ναι,πώς;

 

Εάν σου δουλεύει κανονικά δε βρίσκω λόγο.

 

- τέλος το συνέδεσα με το κομπιούτερ κ πέρασα κάποια ringtones αλλά προφανώς δεν πήγαν στην storage card. Πώς μπορώ να δω που πήγαν και πως διαλέγω γενικά που αποθηκεύεται το κάθετι;;

 

Το κάθετι από μόνο του αποθηκεύεται κάπου στην κύρια μνήμη (χύμα ή στο My Documents) εκτός και αν του ορίσεις εσύ διαφορετικά. Βάλε έναν καλό file explorer στη συσκευή σου όπως τον Resco Explorer και βάλε τα αρχεία σου όπου θες.

 

καλησπερα παιδια!!!πεταει το hdακι μου λεμε!!!μια απορια μονο.το χω ψαξει απλα δεν βγαζω ακρη.οταν μου ρχεται μηνυμα ανοιγει φατσα καρτα ολο και φαινεται ποιος ειναι και τι μου γραφει.πως γινεται απλα να εχω μονο την ηχητικη ειδοποιηση και το φακελακι πανω στην οθονη???οχι τιποτα αλλο αλλα οταν ειμαι με παρεα οταν χτυπα μηνυμα ολοι κοιτανε το τηλεφωνακι μου,γελανε και σχολιαζουν κιολας !:P

 

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Ήχοι & Ειδοποιήσεις -> Ειδοποιήσεις (καρτέλα)

 

Στο Ενεργ. επιλέγεις "Μηνύματα: Νέο SMS" και ξετίκαρε το "Εμφάνιση μηνύματος"

 

Το μειονέκτημα με αυτό που σου πρότεινε ο φίλος xaris_m είναι ότι πολλές φορές δεν καταλαβαίνεις καν ότι έχεις πάρει sms, επειδή δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη. Το παραπάνω κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδία σος!έκανα τη βλακεία κ έκανα συγχρονισμό τις επαφές του μσν και τις πέρασε στις επαφές του κινητού!πως μπορώ να τις αφαιρέσω χώρις όμως να διαγραφούν απο το μσν?είδα οτι υπήρχε ενα παρομοιο προβλημα με τι διαφορα οτι διεγραψε τισ επαφές αλλα εγώ δεν θέλω να τις χάσω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Πρώτη φορά γράφω στο foroum οπότε δεν γνωρίζω την διαδικασία.Ελπίζω να το κάνω σωστά.Σκοπεύω να πάρω και εγώ το HTC HD τις επόμενες ημέρες και έχω διαβάσει αρκετά και πολύ χρήσιμα θέματα,τα οποία με έχουν βοηθήσει και θα με βοηθήσουν.Να είστε καλά ρε παιδιά.Έχω κάποιες απορίες(προς το παρόν πολύ βασικές ως προς την επιλογή και αργότερα σίγουρα λειτουργικές) και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μία γνώμη.

1.Είμαι λίγο διστακτικός με την ποιότητα κατασκευής και με αυτά που συνέβησαν σε κάποιους με ξεφλούδισμα και τρίξιμο στα καπάκια ή εκδορές στην οθόνη,πράγμα που το θεωρώ πολύ σημαντικό σε σχέση με το κόστος της συσκευής.Υπάρχει μήπως βελτίωση και τελικά ήταν πρόβλημα της παρτίδας?Το ίδιο πρόβλημα έχετε και οι νέοι χρήστες?

2.Τί πρέπει να προσέξω κατά την αγορά της συσκευής?

3.Υπάρχει κάτι βασικό που πρέπι να κάνω μόλις αγοράσω την συσκευή πριν προχωρίσω να το εξερευνώ και να το διαμορφώνω?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Πρώτη φορά γράφω στο foroum οπότε δεν γνωρίζω την διαδικασία.Ελπίζω να το κάνω σωστά.Σκοπεύω να πάρω και εγώ το HTC HD τις επόμενες ημέρες και έχω διαβάσει αρκετά και πολύ χρήσιμα θέματα,τα οποία με έχουν βοηθήσει και θα με βοηθήσουν.Να είστε καλά ρε παιδιά.Έχω κάποιες απορίες(προς το παρόν πολύ βασικές ως προς την επιλογή και αργότερα σίγουρα λειτουργικές) και θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με μία γνώμη.

1.Είμαι λίγο διστακτικός με την ποιότητα κατασκευής και με αυτά που συνέβησαν σε κάποιους με ξεφλούδισμα και τρίξιμο στα καπάκια ή εκδορές στην οθόνη,πράγμα που το θεωρώ πολύ σημαντικό σε σχέση με το κόστος της συσκευής.Υπάρχει μήπως βελτίωση και τελικά ήταν πρόβλημα της παρτίδας?Το ίδιο πρόβλημα έχετε και οι νέοι χρήστες?

2.Τί πρέπει να προσέξω κατά την αγορά της συσκευής?

3.Υπάρχει κάτι βασικό που πρέπι να κάνω μόλις αγοράσω την συσκευή πριν προχωρίσω να το εξερευνώ και να το διαμορφώνω?

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

 

1. Εγω το εχω πριν απο τα χριστουγεννα και ειναι σαν καινουριο,ουτε ξεφλουδισμα ουτε τιποτα.Βασικο ειναι να μην το κακομεταζειριζεσαι και να το εχεις παντα στη θηκουλα που σου δινουν με την αγορα του.

2.Δε μου ερχεται κατι αυτη τη στιγμη...

3.Με το που το αγοραζεις αμεσως βαζεις τη ζελατινα προφυλαξης οθονης για να αποφυγεις αυτα που λες στο Νο1 :) . Αν δενεισαι εξοικειωμενος με HTC πρωτα εξερευνησε το μια δυο βδομαδες και μετα βαλε προγραμματακια κτλ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
1.Είμαι λίγο διστακτικός με την ποιότητα κατασκευής και με αυτά που συνέβησαν σε κάποιους με ξεφλούδισμα και τρίξιμο στα καπάκια ή εκδορές στην οθόνη

 

Και με το δίκιο σου. Όταν παραλάβεις τη συσκευή να κάνεις εξονυχιστικό έλεγχο της εξωτερικής της κατάστασης. Είναι το μόνο που μπορείς να κάνεις.

 

2.Τί πρέπει να προσέξω κατά την αγορά της συσκευής?

 

Όπως είπαμε να είναι εντελώς ασημάδευτη η κάσα της, να μην έχει καμένα pixel η οθόνη, και να μη βλέπεις κολλημένα pixel όταν ενεργοποιείς την κάμερα (σε μαύρο φόντο φαίνονται εάν υπάρχουν).

 

3.Υπάρχει κάτι βασικό που πρέπι να κάνω μόλις αγοράσω την συσκευή πριν προχωρίσω να το εξερευνώ και να το διαμορφώνω?

 

Συμφωνώ με τον προηγούμενο φίλο: από την πρώτη στιγμή... screen protector.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ "goumas 21"!Αν σκέφτεστε κάτι άλλο που μπορεί να με βοηθήσει θα το 'θελα.Ή σήμερα ή αύριο θα το αγοράσω.Κάτι ακόμα:πρέπει να προσέξω να είναι της ACE η συσκευή,έτσι δεν είναι?

 

Thanks ρε "athanaso77".Θα τα προσέξω όλα αυτά!Να στε καλά παιδιά!Ας ελπίσω να είναι όλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Σ'ευχαριστώ πολύ "goumas 21"!Αν σκέφτεστε κάτι άλλο που μπορεί να με βοηθήσει θα το 'θελα.Ή σήμερα ή αύριο θα το αγοράσω.Κάτι ακόμα:πρέπει να προσέξω να είναι της ACE η συσκευή,έτσι δεν είναι?

 

Thanks ρε "athanaso77".Θα τα προσέξω όλα αυτά!Να στε καλά παιδιά!Ας ελπίσω να είναι όλα οκ

ακριβως,θα δεις αυτα που σου ειπαν τα παιδια συν να εχει το αυτοκολλητο ace στην συσκευασια,καλο ειναι αυτα να τα κανεις μπροστα στο μαγαζι ωστε αν κατι δεν παει καλα να μην παρεις την συσκευη;)παντως το ποσοστο που εχουν καποιο απο αυτα τα προβληματα ειναι μεγαλο.περιπου 40% με κυριο προβλημα το θεμα πιξελ αλλα ευτυχως και αργοτερα να σου βγει η ace σου αλλαζει οθονη(εστω και 1 να εχεις)πραγμα πολυ σημαντικο
Link to comment
Share on other sites

Έναρξη -> Ρυθμίσεις -> Ήχοι & Ειδοποιήσεις -> Ειδοποιήσεις (καρτέλα)

 

Στο Ενεργ. επιλέγεις "Μηνύματα: Νέο SMS" και ξετίκαρε το "Εμφάνιση μηνύματος"

 

Το μειονέκτημα με αυτό που σου πρότεινε ο φίλος xaris_m είναι ότι πολλές φορές δεν καταλαβαίνεις καν ότι έχεις πάρει sms, επειδή δεν φαίνεται τίποτα στην οθόνη. Το παραπάνω κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

 

σ' ευχαριστω πολυ!

"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

πφφφφ ξαναματαχελπ παιδια!απλα εκει που ολα ηταν καλα και ειχα βαλει και τα ringtones σε καθε λειτουργια (σμσ,εισερχομενη κληση,μμσ κτλ) τωρα δεν χτυπαει κανενα απο τα ringtones που εχω βαλει εγω και επανηλθε στις ρυθμισεις τις δικες του χωρις να του κανω κατι!πφφφφφ!!!
"Don't be sad because of people, they will all die"
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό περιμένουμε το νέο manila που υποστηρίζει (επιτέλους) και landscape! :rolleyes:

 

Γιάννη τελικά ενω δουλευει άψογα σε όλα τα tabs, στο album δεν σταθεροποιείται σε landscape. Ελπίζω οταν ελθουν στα χέρια μας οι γνησιες official να μην έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Εγώ θα γυρίσω στο manual που με έχει βολέψει καθώς δεν θέλω να μπλέξω με ρυθμίσεις στο gyrator.

Εχουμε τόσα να κάνουμε μετά από κάθε φλασάρισμα. Αν τρώμε και μιση ώρα να ξαναρυθμίσουμε το gyrator, να μου λείπει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λέω να αγοράσω το εργαλείο.Είμαι ανάμεσα στο HD και στο Diamond.Τι λέτε?Επειδή δεν προλαβαίνω να καθήσω να δω τις σελίδες λόγο φόρτου εργασίας κάποιος να με βοηθήσει με τα συν και τα πλην...Ειδικότερα αν έχει προβλήματα η συσκευή και ποιά είναι αυτά αλλά και ποιά είναι τα μεγάλα ατού της.Η vodafone το έχει και πόσο έχει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια λυση στο προβλημα που εχω; οταν εχω συνδεδεμενο ΒΤ ο ηχος μηνυματος ακουγεται μεσα στο ακουστικο μονο!ενω οι εισερχομενες κλησεις κανονικα απο το μεγαφωνο!:blink:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λέω να αγοράσω το εργαλείο.Είμαι ανάμεσα στο HD και στο Diamond.Τι λέτε?Επειδή δεν προλαβαίνω να καθήσω να δω τις σελίδες λόγο φόρτου εργασίας κάποιος να με βοηθήσει με τα συν και τα πλην...Ειδικότερα αν έχει προβλήματα η συσκευή και ποιά είναι αυτά αλλά και ποιά είναι τα μεγάλα ατού της.Η vodafone το έχει και πόσο έχει? Ευχαριστώ

 

Τι έγινε ρε παιδιά?Κανένας...?

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?Κανένας...?

 

Η συσκευή -HD- δεν έχει κανένα πρόβλημα,ακόμα και η δικιά της ROM δουλεύει απροβλημάτιστα.

Το μεγάλο ατού της είναι η οθόνη με την ανάλυση που έχει.

Τώρα το πόσο το έχει τώρα η vodafone μπορείς να τους ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?Κανένας...?

 

Δεν υπάρχει μέτρο συγκρίσεις με τις 2 συσκευές.

η μια είναι για μπρελοκ και η άλλη είναι εργαλείο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το bluetooth hands free, φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο, ακούγεται από το ακουστικό ο ήχος κλήσης αλλά όταν απαντάω μπορώ να μιλήσω μόνο χρησιμοποιώντας το μικρόφωνο και το ακουστικό της συσκευής σαν να μην είχα hands free.

In my dream I was drowning my sorrows

But my sorrows, they learned to swim

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λέω να αγοράσω το εργαλείο.Είμαι ανάμεσα στο HD και στο Diamond.Τι λέτε?Επειδή δεν προλαβαίνω να καθήσω να δω τις σελίδες λόγο φόρτου εργασίας κάποιος να με βοηθήσει με τα συν και τα πλην...Ειδικότερα αν έχει προβλήματα η συσκευή και ποιά είναι αυτά αλλά και ποιά είναι τα μεγάλα ατού της.Η vodafone το έχει και πόσο έχει? Ευχαριστώ

 

αυτό δεν είναι ερώτηση..ανέκδοτο είναι! το hd φυσίκα...! μόνο και μόνο για την φανταστική του οθόνη!

Link to comment
Share on other sites

πφφφφ ξαναματαχελπ παιδια!απλα εκει που ολα ηταν καλα και ειχα βαλει και τα ringtones σε καθε λειτουργια (σμσ,εισερχομενη κληση,μμσ κτλ) τωρα δεν χτυπαει κανενα απο τα ringtones που εχω βαλει εγω και επανηλθε στις ρυθμισεις τις δικες του χωρις να του κανω κατι!πφφφφφ!!!

 

ξεσυνδεσε το απο το καλωδιο του υπολογιστη που το εχεις συνδεμενο σε μορφη flash...

 

Γιάννη τελικά ενω δουλευει άψογα σε όλα τα tabs, στο album δεν σταθεροποιείται σε landscape. Ελπίζω οταν ελθουν στα χέρια μας οι γνησιες official να μην έχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Εγώ θα γυρίσω στο manual που με έχει βολέψει καθώς δεν θέλω να μπλέξω με ρυθμίσεις στο gyrator.

Εχουμε τόσα να κάνουμε μετά από κάθε φλασάρισμα. Αν τρώμε και μιση ώρα να ξαναρυθμίσουμε το gyrator, να μου λείπει.

 

στην νεα του λαυρεντη (V8.0 αυτην δουλευω τωρα...)δουλευει απλα τελεια και γρηγοροτατα..να μην πω σφαιρατα!!!:!:

 

και χωρις gyrator,screenchange κλπ αλλες εφαρμογες.....

 

αλλα ΑΥΤΟΜΑΤΑ !!!!!οπως και σε πολλες αλλες λειτουργιες του τηλεφωνου!!!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το bluetooth hands free, φαίνεται ότι είναι συνδεδεμένο, ακούγεται από το ακουστικό ο ήχος κλήσης αλλά όταν απαντάω μπορώ να μιλήσω μόνο χρησιμοποιώντας το μικρόφωνο και το ακουστικό της συσκευής σαν να μην είχα hands free.

 

Απαντησε την κληση σου απο το πληκτρο απαντησης του ΒΤ. Αν πατας απο το τηλεφωνο τοτε το ΒΤ ειναι σαν να μην λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Απαντησε την κληση σου απο το πληκτρο απαντησης του ΒΤ. Αν πατας απο το τηλεφωνο τοτε το ΒΤ ειναι σαν να μην λειτουργει.

 

 

η ας το βαλει στην αυτοματη απαντηση..;)

 

ετσι το δουλευω παντα εγω:)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται για navigator για το HD του -όπως ο γράφων-, η NavNGo ανακοίνωσε σήμερα αύξηση του ποσοστού κάλυψης των χαρτών της Ελλάδας απο 82% (μέχρι χθές που το κοίταξα) σε 95% για το iGO . Παραπέμπω το σχετικό link.

http://www.navngo.com/pages/global/eng/map_full_width_page

ΥΓ: sorry που το παραθέτω και εδω και όχι μόνο στο σχετικό forum. Απλά ετσι ίσως ενημερωθεί περισσότερος κόσμος που τον ενδιαφέρει το σχετικό θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...