Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχουν Q το τελευταίο που σκέφτονται είναι το 5G.

Με 500ΜΒ από καουντντάουν τι να το κάνεις το 5?

Εγώ ακόμα 3 δουλεύω χωρίς πρόβλημα.

Μακάρι να μην το καταργήσει ποτέ το 3 και να αφήσει αυτές τις τιμές που έχει και τις εισερχόμενες με μηδενικό υπόλοιπο.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν πράγματι δε καταλαβαίνεις ότι είσαι εμπρηστικός με αυτά τα αποφθέγματα ή τελικά το κάνεις επίτηδες...

 

Ο φίλος έχει q και αναρωτιέται, επειδή δε σε νοιάζει εσένα δε σημαίνει ότι εκπροσωπείς όλη την q.

 

Τέλος πάντων, η άποψή μου είναι ότι το 5g είναι πολύ πιο εύκολο να έρθει στην q σε roaming απ'ότι το volte, που δεν έχω ακούσει να δουλεύει πουθενά πάνω από roaming.

 

Από την άλλη μπορεί να μη το κάνει καθόλου ή να το αργήσει πολύ για να "τιμωρήσει" τους φτωχούς της q και να τους αναγκάσει να πάνε συμβόλαιο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου την γνώμη μου λέω όπως κι εσύ.

Πιστεύω ότι η Q είναι μία εταιρεία χαμηλού κόστους και οι συνδρομητές της μένουν για οικονομική λύση και όχι γιατί έχει τις μεγαλύτερες ταχύτητες από τους άλλους.

Δεν βλέπω τον λόγο να ανεβάσει τις τιμές για 5G, αφού από κάπου πρέπει να βγάλει τα λεφτά για την επένδυση.

Αν κάποιος θέλει δυνατές παροχές πηγαίνει στη WIND.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι εμπρηστική η άποψή μου.

Link to comment
Share on other sites

"Όσοι έχουν Q το τελευταίο που σκέφτονται είναι το 5G."

 

Ο φίλος παραπάνω είναι στην Q και σκέφτεται το 5G. Και σίγουρα δεν είναι ο μόνος. Μπορούσες να διατυπώσεις ακριβώς την ίδια σκέψη ως "πιστεύω ότι στην q οι περισσότεροι..." και δε θα φαινόσουν απόλυτος ούτε μειωτικός.

 

Στο θέμα τώρα, η q δεν είναι άλλη εταιρία, είναι η wind. Αν η wind κάνει την επένδυση για το 5g (πέρα από τα 15 σημεία που έχει σήμερα δοκιμαστικά) η επένδυση έγινε. Το να χρησιμοποιήσει και η q την υπάρχουσα υποδομή θεωρητικά δεν είναι πολύ περισσότερο από ενεργοποίηση της υπηρεσίας πάνω από το roaming, κάτι που θα αναγκαστεί να μάθει πως γίνεται για τα ξένα δίκτυα έτσι και αλλιώς.

 

Το θέμα είναι ότι η q δεν είναι προτεραιότητα για την wind και τρέχει στον αυτόματο οπότε το πότε θα γίνει αυτό είναι άγνωστο.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Επίσης η νοοτροπία του "πρεπει να χρεώσει παραπανω τα πακετα" για την ανάπτυξη του δικτύου, πρεπει να σταματήσει. Από τα ήδη κέρδη της να επενδύσει για να βρίσκεται στον ανταγωνισμό. Δηλαδή σε άλλα κράτη της Ευρώπης που έχουν πολυ καλυτερες ταχυτητες οι συνδρομητές παιρνουν δάνεια για να αγοράζουν πακετα;

Το να δέχεσαι την ιδέα ότι ΕΣΥ πρεπει να χρεωθεις τις επενδύσεις μιας εταιρίας το θεωρώ λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Θυματε καποιος να μου πεις πως υπολογιζουμε στην 6€-10€-12€ ποσα χρηματα μενουν για να κανουμε ανανεωση?

Ψαχνω να δω πιο ειναι το πιο οικονομικο σεναριο ανανεωσης μιας κ με την αγορα πακετου π.χ 3€ κερδιζεις μηνα , την τελευταια φορα που εκανα 6€ ανανεωση ειχα κ κατι υπολοιπα συνολο 7€+κατι ψιλα εβγαλα 3 μηνες με δυο πακετα των3€ , τωρα ψαχνω να κανω κατι αντιστοιχω , ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η νοοτροπία του "πρεπει να χρεώσει παραπανω τα πακετα" για την ανάπτυξη του δικτύου, πρεπει να σταματήσει..

 

Οι εταιρείες χρεώνουν συνεχώς περισσότερα. Ξεκίνησα από 5€ τον χρόνο και έχουν φτάσει ελάχιστο ποσό διμήνου.

Αν αυτό δεν είναι αύξηση τι είναι?

Κόστος 5€ 1000'/30ημέρες και τώρα 12 1500' για λιγότερες μέρες. Αύξηση λέγεται αυτό. Όχι νοοτροπία.:lol:

 

"Όσοι έχουν Q το τελευταίο που σκέφτονται είναι το 5G."

 

Ο φίλος παραπάνω είναι στην Q και σκέφτεται το 5G. Και σίγουρα δεν είναι ο μόνος. .

 

Το θέμα είναι ότι η q δεν είναι προτεραιότητα για την wind και τρέχει στον αυτόματο οπότε το πότε θα γίνει αυτό είναι άγνωστο.

 

H Q έχει δικό της δίκτυο (γι αυτό έχει δική της σιμ και περιαγωγή) και δικό της τμήμα μάρκετινγκ. Δεν είναι στον αυτόματο.

Έχει συγκεκριμένη πολιτική αποκόμισης κερδών.

Τώρα αν κάποιοι συνδρομητές κάνουν μία ερώτηση είναι εξαιρέσεις στον κανόνα και αυτές οι εξαιρέσεις τον επιβεβαιώνουν.

Αν η Q κόψει τις προσφορές που έχει παύει να έχει πλεονέκτημα.

Ήδη σε όλα τα σχόλια εδώ στο νήμα όλοι ρωτάνε και ασχολούνται με οικονομικά πακέτα κλπ και μόνο ένας ρώτησε για 5G.

Μαθηματικά είναι αυτά.

Ακόμα προσπαθώ να καταλάβω που είναι εμπρηστικό αυτό που υποστηρίζω.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

 

Θυματε καποιος να μου πεις πως υπολογιζουμε στην 6€-10€-12€ ποσα χρηματα μενουν για να κανουμε ανανεωση?

 

Ψαχνω να δω πιο ειναι το πιο οικονομικο σεναριο ανανεωσης μιας κ με την αγορα πακετου π.χ 3€ κερδιζεις μηνα , την τελευταια φορα που εκανα 6€ ανανεωση ειχα κ κατι υπολοιπα συνολο 7€+κατι ψιλα εβγαλα 3 μηνες με δυο πακετα των3€ , τωρα ψαχνω να κανω κατι αντιστοιχω , ευχαριστω

Υπόψιν ότι αν ενδιαφέρεσαι μόνο για διατήρηση του αριθμού δέχεται εισερχόμενες και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο από την τελευταία ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι αν ενδιαφέρεσαι μόνο για διατήρηση του αριθμού δέχεται εισερχόμενες και ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο από την τελευταία ανανέωση.

 

Την ξεκινησα σαν δευτερο νουμερο γιατι αυτη κ η κοσμοτε ειχαν καλο 4g στην δουλεια μου κ ηταν η πιο οικονομικη τωρα πλεον εχει γινει η κυρια καρτα μιας κ με την χρηση voip την βγαζω πολυ πιο οικονομικα κ θελω λιγο 4g να υπαρχει για οταν ειμαι στον δρομο

Απο τον ιανουαριο του '20 εχω βαλει δυο 10€ η δευτερη τελος ιουλιου κ εχω ακομη 2+ κατι ψιλα € μεσα mobilevoip , δασκαλε

Link to comment
Share on other sites

Την ξεκινησα σαν δευτερο νουμερο γιατι αυτη κ η κοσμοτε ειχαν καλο 4g στην δουλεια μου κ ηταν η πιο οικονομικη τωρα πλεον εχει γινει η κυρια καρτα μιας κ με την χρηση voip την βγαζω πολυ πιο οικονομικα κ θελω λιγο 4g να υπαρχει για οταν ειμαι στον δρομο

 

Απο τον ιανουαριο του '20 εχω βαλει δυο 10€ η δευτερη τελος ιουλιου κ εχω ακομη 2+ κατι ψιλα € μεσα mobilevoip , δασκαλε

 

Αν βάλεις και ένα κονέ θα την βγάζεις με 6€ το τρίμηνο/τετράμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις και ένα κονέ θα την βγάζεις με 6€ το τρίμηνο/τετράμηνο.

 

Δυσκολο να βρω κονε , οποτε οπως καταλαβαινεις κοιταζω ποια ανανεωση βγαζει περισσοτερους μηνες

Link to comment
Share on other sites

200' προς ολους, 200' προς wind & 400mb με 4 ευρώ μέχρι Κυριακή.

Δεν ξέρω πόσες μέρες έχει, σήμερα είδα μετά απο επανεκκίνηση το q greece 2021 στην ένδειξη δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

έχει από προχθές και ξαφνικά βλέπω ότι κάνει ροαμινγκ η συσκευή μου το οποίο έφυγε μετά από λίγο

και επανέρχεται αν το βάλω σε αεροπλάνο

ξανά και ξανά φεύγει,ότι να ναι

φυσικά το R είναι κλειστό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα. Ρωτησα γιατι εχω παρατηρησει,οτι στα xiaomi δεν εμφανιζεται συνηθως το R. Κινουμενος ομως σε καποιες περιοχες,ξαφνικα εμφανιζεται το R και προειδοποιηση για περιαγωγη αν ανοιξω τα δεδομενα. Σε 4g/3g δεν γινεται,μονο σε 2g.Αυτο που συμπεραινω ειναι οτι τελικα ειναι θεμα ρυθμισης κεραιας,μπορει καποιες να ειναι παλιες,ή μη αναβαθμισμένες...στην περιπτωση σου θα μπορουσε να ειναι καποιο προβλημα της κεραιας που συνδεεσαι,και να συνδεεται στην πιο μακρινη.Που μπορει να κανει τετοια κολπα με το R. Αυτο με τη φραγη που λες,τι σχεση εχει?
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ανανεώσει και έχω φραγή αρα μόνο εισερχόμενες οπότε μόνο το 2g δουλεύει

αλλά το R το έβγαλε τώρα που έγινε η αλλαγή στο όνομα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανεκδιήγητη Wind. Ενεργοποίησα το σημερινό countdown offer, το οποίο τυγχάνει να λήγει την ίδια ημέρα με το Q Star πακέτο μου, που είχε ενεργοποιηθεί πριν από 4 ημέρες. Έκανα μία δοκιμαστική κλήση 2 δευτερολέπτων και διαπίστωσα ότι μου αφαιρεί από το Q Star και όχι από το Countdown, εν ολίγοις το Countdown πάει τσάμπα. Εφόσον τα δύο πακέτα λήγουν την ίδια ημέρα, δεν θα έπρεπε να καταναλώνεται με προτεραιότητα αυτό με το μικρότερο εύρος προορισμών? Με ποια λογική της τρέλλας, η εταιρεία παραβιάζει τη (λογική) σειρά προτεραιότητας κατανάλωσης των πακέτων, την οποία παλαιότερα διαφήμιζε?
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να ενεργοποιηθεί πακέτο 4 ημέρες πιο πριν και να λήγει την ίδια μέρα με το άλλο που ενεργοποιήθηκε 4 ημέρες αργότερα αφού έχουν διάρκεια 30 ημέρες και τα δύο?

Δοκίμασες να κάνεις κλήση σε wind/q να δεις από που αφαιρεί?

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως τα λες δεν μπορει να ληγουν την ιδια μερα,και σωστα σου αφαιρει απο αυτο που ενεργοποιηθηκε νωριτερα. Απο το countdown θα αφαιρει τις κλησεις προς wind/q.Μηπως εννοεις οτι κληση προς wind την αφαιρει απο το q star? αυτο ναι θα πρεπει να ειναι λαθος οποτε επικοινωνησε μαζι τους.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...