Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρεώνει σε φίλο καθημερινά mobile internet χωρίς να έχει apn στο κινητό του και παράλληλα έχει κλείσει την υπηρεσία data με αίτηση στην wind. Κάποιο θέμα με το λογισμικό διαχείρισης έχουν.

 

κανενα θεμα δεν εχουν ουτε bug ειναι.Ειναι μια μεγαλη κομπινα που τους αποφερει εκατονταδες χιλιαδες ευρω.

 

Εδω χρεωναν dumbphone δεκαετιας μιας θειας μου 1 ευρω την ημερα καθε μερα μεχρι που τους πηρα τηλεφωνο και τα κανα ολα οπα.Φυσικα ζηταμε να βρισουμε την υπευθυνη βαρδιας και οχι την τηλεφωνητρια που διαβαζει απλα τα κειμενα που εχει μπροστα της.Η ακομα καλυτερα καποιον πιο πανω απο την υπευθυνη βαρδιας

Link to comment
Share on other sites

Μου αφαίρεσαν και μένα 3 ευρώ από το λογαριασμό μου χθες και μου είπαν οτι είναι αυτόματη προσφορά.Δηλαδή μου κλέβουν αναγκαστικά λεφτά από το λογαριασμό μου.Ως εδώ τα δυσάρεστα.Το ευχάριστο στην όλη υπόθεση είναι ότι έχω ήδη μιλήσει με το δικηγόρο μου επειδή το έχουν κάνει αρκετές φορές και παλαιότερα.Έτσι λοιπόν έχω κρατήσει όλα τα αποδεικτικά στοιχεία της υπεξαίρεσης και αύριο τα καταθέτω στο δικηγόρο για υποβολή αγωγής αποζημίωσης για υπεξαίρεση καθώς και για ψυχική οδύνη.Το πιο ευχάριστο όμως είναι ότι ο δικηγόρος μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι και 10.000 ευρώ καθώς υπάρχει ανάλογη περίπτωση από άλλον πελάτη του που του έβγαλαν από το δικαστήριο αυτό το ποσο.Φυσικά θα κάνω καταγγελία και στην ΕΕΤΤ και στο συνήγορο του πολίτη.Σιγά μην τους πω και ευχαριστώ όπως κάνει ο φίλος παραπάνω.(Το ότι θα στο επιστρέψουν το ποσο δεν ακυρωνει την πράξη της κλοπής όπως μου είπε ο δικηγόρος!!!!!)Παιδια τρέξτε τους όσο μπορείτε!!!!!

 

Για μένα, είναι λίγο υπερβολικά αυτά που σου λέει ο δικηγόρος. Θα σου στοιχίσει πάρα πολύ για να κάνεις αυτό που σου λέει(πράγμα που τον συμφέρει τον ίδιο) ενώ και να υπάρχει περίπτωση που πήρε κάποιος τέτοια αποζημίωση, δεν ξέρεις αν επρόκειτο για κάτι άλλο και δεν στο λέει έτσι για να σε πείσει να προχωρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, είναι λίγο υπερβολικά αυτά που σου λέει ο δικηγόρος. Θα σου στοιχίσει πάρα πολύ για να κάνεις αυτό που σου λέει(πράγμα που τον συμφέρει τον ίδιο) ενώ και να υπάρχει περίπτωση που πήρε κάποιος τέτοια αποζημίωση, δεν ξέρεις αν επρόκειτο για κάτι άλλο και δεν στο λέει έτσι για να σε πείσει να προχωρήσεις.

 

Εχεις δικιο να αμφισβητείς τα λεγόμενα μου αλλά μου είπε οτι θα μου δείξει και το χαρτί της απόφασης του δικαστηρίου με το επιδικαζόμενο ποσό οταν αυτό κοινοποιηθει..Απλώς μου είπε οτι η απόφαση δεν ειναι τελεσιδικη καθώς υπάρχει δικαίωμα ενστασης.Η τακτική τους αυτή ειναι περα για περα ΠΑΡΑΝΟΜΗ και αποτελεί αντικείμενο ΠΟΙΝΙΚΗΣ ΔΙΩΞΗΣ.Αν μη τι αλλο πιστευω να συμφωνεις σε αυτο.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου. Απλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου με περιπτώσεις δικηγόρων που τάζουν διαφορά στους πελάτες τους προκειμένου να τους παίρνουν χρήματα, που εκ των πραγμάτων είναι πολύ δύσκολο να γίνουν(και σε πολύ σοβαρότερα θέματα από αυτό), για αυτό απλά είπα πως κατά τη γνώμη μου θα πρέπει κανείς να είναι λίγο πιο επιφυλακτικός σε τέτοιες προτάσεις.

 

 

Όσο για το θέμα της υπεξαίρεσης/κλοπής θα συμφωνούσα φυσικά αν είχαν εξαφανιστεί απλά κάποια χρήματα χωρίς δικαιολογία. Από τη στιγμή που μιλάμε για κάτι ανταποδοτικό, έστω και χωρίς να σε ρωτήσουν, δεν στέκει ο όρος κλοπή(και θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο πώς τον χρησιμοποιούμε). Το αν είναι σωστό ή όχι είναι άλλο θέμα, αλλά είναι υπερβολικό και πέρα για πέρα ασύμφορο να τους κυνηγήσει κάποιος νομικά όταν υπάρχουν αλλά όργανα και διαδικασίες για αυτόν το σκοπό (εεττ).

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως η ΕΕΤΤ ειναι ανυπαρκτη. Ο ρολος της περιοριζεται στο να κάνει τον ταχυδρομο αναμεσα σε καταγγελοντα και καταγγελομενο.

 

Ο μισθος βεβαια πεφτει. Και ειναι πολυ καλος.

 

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου ο καθενας εχει τη γνωμη του και την τακτικη του(θα ηθελα να προτεινεις ομως και εσυ καποιο τροπο αντιδρασης )Οσον αφορα για τα εξοδα που λες μπορει καποιος να κινηθει και ομαδικα μεσω δικηγόρου και ετσι να μειθουν τα δικαστικα εξοδα.Την δυναμη την εχουμε εμεις οι καταναλωτες γιατι ειμαστε πλειοψηφια.

 

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχως η ΕΕΤΤ ειναι ανυπαρκτη. Ο ρολος της περιοριζεται στο να κάνει τον ταχυδρομο αναμεσα σε καταγγελοντα και καταγγελομενο.

 

Ο μισθος βεβαια πεφτει. Και ειναι πολυ καλος.

 

Sent from my GT-I9070 using Tapatalk

 

Δεν ειναι παντα ετσι....δε λεω βεβαια οτι ολα λειτουργουν ρολοι αλλα τουλαχιστον κατι κινειται....δες λιγο το παρακατω ενδεικτικα

http://www.eett.gr/opencms...news_0035.html

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

δες λιγο το παρακατω ενδεικτικα

http://www.eett.gr/opencms...news_0035.html

 

Not Found

 

The requested URL /opencms...news_0035.html was not found on this server.

 

Apache/2.2.15 (Oracle) Server at http://www.eett.gr Port 80

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Not Found

 

The requested URL /opencms...news_0035.html was not found on this server.

 

Apache/2.2.15 (Oracle) Server at http://www.eett.gr Port 80

 

http://www.eett.gr/opencms/opencms/admin/News_new/news_0035.html

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει φιλε μου ο καθενας εχει τη γνωμη του και την τακτικη του(θα ηθελα να προτεινεις ομως και εσυ καποιο τροπο αντιδρασης )Οσον αφορα για τα εξοδα που λες μπορει καποιος να κινηθει και ομαδικα μεσω δικηγόρου και ετσι να μειθουν τα δικαστικα εξοδα.Την ΔΥΝΑΜΗ την εχουμε εμεις οι καταναλωτες γιατι ειμαστε ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ.

 

φορητότητα είναι η μοναδική λύση

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ τα λεγόμενά σου. Απλά έχουν δει πολλά τα μάτια μου με περιπτώσεις δικηγόρων που τάζουν διαφορά στους πελάτες τους προκειμένου να τους παίρνουν χρήματα, που εκ των πραγμάτων είναι πολύ δύσκολο να γίνουν(και σε πολύ σοβαρότερα θέματα από αυτό), για αυτό απλά είπα πως κατά τη γνώμη μου θα πρέπει κανείς να είναι λίγο πιο επιφυλακτικός σε τέτοιες προτάσεις.

 

 

Όσο για το θέμα της υπεξαίρεσης/κλοπής θα συμφωνούσα φυσικά αν είχαν εξαφανιστεί απλά κάποια χρήματα χωρίς δικαιολογία. Από τη στιγμή που μιλάμε για κάτι ανταποδοτικό, έστω και χωρίς να σε ρωτήσουν, δεν στέκει ο όρος κλοπή(και θα πρέπει να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο πώς τον χρησιμοποιούμε). Το αν είναι σωστό ή όχι είναι άλλο θέμα, αλλά είναι υπερβολικό και πέρα για πέρα ασύμφορο να τους κυνηγήσει κάποιος νομικά όταν υπάρχουν αλλά όργανα και διαδικασίες για αυτόν το σκοπό (εεττ).

 

Αν πηγαινες στην τραπεζα και εβλεπες απο το λογαριασμο σου να λειπουν λεφτα ή αν εμπαιναν στο σπιτι σου και επαιρναν χρηματα και σου αφηναν για δωρο ενα κουτι γλυκα, πιστευεις οτι θα ηταν υπερβολικο να τους κυνηγησεις νομικα;;;;;

ΟΚ ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φορητότητα είναι η μοναδική λύση

 

Αν εχεις καταλαβει δεν μιλαω για καποια συγκεκριμενη εταιρια αλλα και για τις τρεις συνολικα.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η δημόσια κριτική για ενέργειες μελών της Ο.Δ.
Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω οτι το λινκ παραπεμπει σε αποφαση του 2012.

Επισης να σου θυμισω οτι συμφωνα με οσα αποκαλυφθηκαν τελευταια, τετοιου ειδους προστιμα δεν πληρωθηκαν ποτε, ειτε γιατι κατεπεσαν στα δικαστηρια, ειτε γιατι "ξεχαστηκαν". Ναι, δυστυχως η χωρα ειναι ξεφραγο αμπελι.

Οσο για τις διαφορες ανεξαρτητες αρχες, ο μισθος ειναι πολυ καλος για να κακοκαρδισουν καποιους, οπως φαινεται.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, είναι λίγο υπερβολικά αυτά που σου λέει ο δικηγόρος. Θα σου στοιχίσει πάρα πολύ για να κάνεις αυτό που σου λέει(πράγμα που τον συμφέρει τον ίδιο) ενώ και να υπάρχει περίπτωση που πήρε κάποιος τέτοια αποζημίωση, δεν ξέρεις αν επρόκειτο για κάτι άλλο και δεν στο λέει έτσι για να σε πείσει να προχωρήσεις.

Αυτή ακριβώς είναι η λογική στην οποία βασίζονται οι εταιρείες και κάνουν ότι θέλουν..... αν όμως το δούμε λογικά, θα έπρεπε κάθε ένας που έχει πρόβλημα να κινήσει γη και ουρανό για να δικαιωθεί.....

στο κάτω κάτω το δίκιο είναι με το μέρος αυτού που τον κλέβουν.

 

Εχεις δικιο να αμφισβητείς τα λεγόμενα μου αλλά μου είπε οτι θα μου δείξει και το χαρτί της απόφασης του δικαστηρίου με το επιδικαζόμενο ποσό οταν αυτό κοινοποιηθει..Απλώς μου είπε οτι η απόφαση δεν ειναι τελεσιδικη καθώς υπάρχει δικαίωμα ενστασης.Η τακτική τους αυτή ειναι περα για περα ΠΑΡΑΝΟΜΗ και αποτελεί αντικείμενο ΠΟΙΝΙΚΗΣ ΔΙΩΞΗΣ.Αν μη τι αλλο πιστευω να συμφωνεις σε αυτο.......

θα μπορούσες να βρεις 5-10 ακόμα άτομα (ίσως και πολλά παραπάνω) και να κάνετε ομαδική αγωγή, σίγουρα θα κοστίσει λιγότερο.

από την άλλη αν ο δικηγόρος είναι "βαρβάτος" και σίγουρος, θα μπορούσε να αναλάβει τα έξοδα και να πληρωθεί με ποσοστό από την αποζημίωση.

Link to comment
Share on other sites

Μου αφαίρεσαν και μένα 3 ευρώ από το λογαριασμό μου χθες και μου είπαν οτι είναι αυτόματη προσφορά.Δηλαδή μου κλέβουν αναγκαστικά λεφτά από το λογαριασμό μου.Ως εδώ τα δυσάρεστα.Το ευχάριστο στην όλη υπόθεση είναι ότι έχω ήδη μιλήσει με το δικηγόρο μου επειδή το έχουν κάνει αρκετές φορές και παλαιότερα.Έτσι λοιπόν έχω κρατήσει όλα τα αποδεικτικά στοιχεία της υπεξαίρεσης και αύριο τα καταθέτω στο δικηγόρο για υποβολή αγωγής αποζημίωσης για υπεξαίρεση καθώς και για ψυχική οδύνη.Το πιο ευχάριστο όμως είναι ότι ο δικηγόρος μου είπε ότι μπορώ να πάρω μέχρι και 10.000 ευρώ καθώς υπάρχει ανάλογη περίπτωση από άλλον πελάτη του που του έβγαλαν από το δικαστήριο αυτό το ποσο.Φυσικά θα κάνω καταγγελία και στην ΕΕΤΤ και στο συνήγορο του πολίτη.Σιγά μην τους πω και ευχαριστώ όπως κάνει ο φίλος παραπάνω.(Το ότι θα στο επιστρέψουν το ποσο δεν ακυρωνει την πράξη της κλοπής όπως μου είπε ο δικηγόρος!!!!!)Παιδια τρέξτε τους όσο μπορείτε!!!!!

 

Εγω θα σου πω μπραβο σου και θα περιμενουμε νεοτερα απο την ιστορια, οποτε τελειωσει γιατι θα παρει χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή ακριβώς είναι η λογική στην οποία βασίζονται οι εταιρείες και κάνουν ότι θέλουν..... αν όμως το δούμε λογικά, θα έπρεπε κάθε ένας που έχει πρόβλημα να κινήσει γη και ουρανό για να δικαιωθεί.....

στο κάτω κάτω το δίκιο είναι με το μέρος αυτού που τον κλέβουν.

 

 

θα μπορούσες να βρεις 5-10 ακόμα άτομα (ίσως και πολλά παραπάνω) και να κάνετε ομαδική αγωγή, σίγουρα θα κοστίσει λιγότερο.

από την άλλη αν ο δικηγόρος είναι "βαρβάτος" και σίγουρος, θα μπορούσε να αναλάβει τα έξοδα και να πληρωθεί με ποσοστό από την αποζημίωση.

 

Δεν νομίζω να διαφωνεί κανείς ότι έχει δίκιο ο καταναλωτής. Το θέμα είναι όμως με τα δεδομένα που υπάρχουν τι μπορεί να κάνει. Το να κάνει μεμονωμένα αγωγή ο κάθε ένας, νομίζω πως καταλαβαίνουμε όλοι πως δεν έχει νόημα. Για να προτείνει κάποιος κάτι τέτοιο πρέπει ή να μην γνωρίζει ή να είναι ο ίδιος δικηγόρος και να έχει συμφέρον. Βγαίνουμε off topic, αλλά γνωρίζω περιπτώσεις ανθρώπων που πραγματικά δεν γνωρίζανε συγκεκριμένα πράγματα και δικηγόροι τους παραμύθασαν πως μπορούν να έχουν μεγάλο όφελος αν κάνουν αγωγή, ενώ στην πραγματικότητα δεν ήταν εφικτό, και στο τέλος κατέληξαν να πληρώσουν από την τσέπη τους. Για αυτό επαναλαμβάνω, μπορείς να πεις ότι όντως σε έκλεψε; Αν έδωσε κάτι ή επέστρεψε τα χρήματα, πιστεύω πως θα είναι πάρα πολύ δύσκολο να τους πας στο δικαστήριο. Ακόμα και να μην σου είχε δώσει κάτι, είναι τόσα τα έξοδα και ο χρόνος που θα πάρει για να εκδικαστεί που ο περισσότερος κόσμος δεν μπορεί να το κάνει.

 

Και εδώ σκέφτομαι κάτι άλλο. Γιατί να μην γίνει ομαδική καταγγελία στην EETT, αντί για μεμονωμένα να κάνεις ο καθένας; Όπως έγινε το ψήφισμα που μαζεύουν υπογραφές για τις τιμές, αν μαζευτούν αντίστοιχα πολλά άτομα και πάνε στην ΕΕΤΤ, ίσως τους αναγκάσει να το δουν διαφορετικά. Ακόμα και λάθος του συστήματος να λένε πως είναι η χρέωση που βάζουν κατά καιρούς, μπορεί να αναγκαστούν να το "διορθώσουν".

Link to comment
Share on other sites

Μα είναι καρτέλ

Και εντελως τυχαια, ο μονος που δεν το καταλαβε ακομα, ειναι η ΕΕΤΤ.

Κλωτσιες που πανε χαμενες....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

500 ΛEΠTA & 50SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 4,44€! ΣTEIΛE: 12 ΣTO 12410 & ENEPΓOΠOIHΣE THN AΠOKΛEIΣTIKH ΠPOΦOPA EΩΣ 25/10

Εστειλα χθες μηνυμα και μου απαντησαν οτι δεν τη δικαιουμαι την συγκεκριμενη προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε η προσφορά (που όλοι περιμένουν): 1 γιγα για 8 μηνες με 8 ευρω εφαπαξ,μεχρι 31/10 στελνοντας 8GB στο 12000
Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε η προσφορά (που όλοι περιμένουν): 1 γιγα για 8 μηνες με 8 ευρω εφαπαξ,μεχρι 31/10 στελνοντας 8GB στο 12000

Επιβεβαιωνω!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσοχη λιγο εστειλα απο νουμερο που δεν ελαβε το μηνυμα,και εφαγε 10 αντι για 8

edit βλεπω αλλα 300' προς wind/q οποτε κατι επαιξε,μιλαω με τσατ να καταλαβω τι εγινε

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα μήνυμα και μου λέει ότι δεν. είναι για σένα.

Για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό αφού μου ήρθε μήνυμαα

Link to comment
Share on other sites

Ok τελικά τοπ δέχτηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok τελικά το δέχτηκε

Link to comment
Share on other sites

Αν είχα καλό σήμα (τουλάχιστον 3G καλο) στα Τρίκαλα θα έπαιρνα έναν αριθμό μόνο και μόνο για αυτή την προσφορά..Η μήπως να τον αγοράσω και μέσα σε 8 μήνες να δω την βελτίωση? ;) μπράβο Wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...