Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα bonus από ανανεώσεις η ελάχιστη χρέωση είναι 3 λεπτά και μετά πάει ανά δευτερόλεπτο.

Στα αγορασμένα πακέτα, η χρέωση είναι ανά λεπτό.

Στις κλήσεις εκτός πακέτων (ακριβές) η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σ ευχαριστω φιλε,ετσι είπαν και τα αλλα παιδια αλλα υπάρχουν κάποιες διαφορετικές απόψεις γιατι σε μερικα παιδια πάει στα αγορασμένα ανά δευτερόλεπτο μετά το 1ο'!Αλλα και με ανά λεπτό,πάλι δεν συμφέρει??

Λιγο off-topic:βλέπω τα σποτάκια της Q από παλιά και έχουν φάση...;)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία σ ευχαριστω φιλε,ετσι είπαν και τα αλλα παιδια αλλα υπάρχουν κάποιες διαφορετικές απόψεις γιατι σε μερικα παιδια πάει στα αγορασμένα ανά δευτερόλεπτο μετά το 1ο'!Αλλα και με ανά λεπτό,πάλι δεν συμφέρει??

Λιγο off-topic:βλέπω τα σποτάκια της Q από παλιά και έχουν φάση...;)

 

To γιατι συμβαινει το παραπανω σε ελαχιστους δεν το ξερουμε. Το κανονικο ειναι βημα χρεωσης το λεπτο στα αγορασμενα πακετα χρονου ομιλιας.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!Κατι ακόμα ελπίζοντας να μην ενοχλώ...βρήκα κατι συμβόλαια Q!Διαβασα κάποια πράγματα,οτι δεν έχει ελάχιστη χρέωση κλπ!Προφανώς αυτό συμφέρει αν μιλάς προς όλους,αλλα γενικά συμφέρει(Βεβαι α αν δεν σ αρέσει δεν το ενεργοποιείς)?Και αν έχεις αυτό,μπορείς να ενεργοποιείς και τα διάφορα πακέτα της Q με 1€ κλπ?Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!Κατι ακόμα ελπίζοντας να μην ενοχλώ...βρήκα κατι συμβόλαια Q!Διαβασα κάποια πράγματα,οτι δεν έχει ελάχιστη χρέωση κλπ!Προφανώς αυτό συμφέρει αν μιλάς προς όλους,αλλα γενικά συμφέρει(Βεβαι α αν δεν σ αρέσει δεν το ενεργοποιείς)?Και αν έχεις αυτό,μπορείς να ενεργοποιείς και τα διάφορα πακέτα της Q με 1€ κλπ?Συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις και ευχαριστώ για τις απαντήσεις! :)

δες εκει που λεει 'Επιλογες'', μονο εκεινα τα πακετα μπορεις να αγορασεις http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/price-plans/sumvolaio-q/ti-einai-to-sumvolaio-q/

 

προσωπικη γνωμη, γιατι να δινεις 30ε για 300', ενω μπορεις να τα εχεις με το f2g τσαμπα; Εκτός αυτου, γιατί να εχεις +1 ακομη λογαριασμό καθε μηνα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!Σορρυ αλλα από τη στιγμή που έφυγα από το What's up,όλα φθηνά μου φαίνονται! :P
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά!Σορρυ αλλα από τη στιγμή που έφυγα από το What's up,όλα φθηνά μου φαίνονται! :P

 

Χαχαχα :lol: Επειδή είδα και τα προηγούμενα posts σου, τι κόμπλεξ είναι αυτό που έχουν οι what'supηδες;; Ειλικρινά, τόσο "σπάγγοι"; Πριν από τις προσφορές που είχαν, δεν έκαναν κλήσεις σε άλλες εταιρείες; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα :lol: Επειδή είδα και τα προηγούμενα posts σου, τι κόμπλεξ είναι αυτό που έχουν οι what'supηδες;; Ειλικρινά, τόσο "σπάγγοι"; Πριν από τις προσφορές που είχαν, δεν έκαναν κλήσεις σε άλλες εταιρείες; :confused:

 

Χαχα δικιο εχεις...απλα προσωπικα οταν ξεκινησα να εχω κινητο ηταν με τις προσφορες!Δεν θυμαμαι τον εαυτο μου πιο πριν με κινητο(ειμαι και 19 ακομα :p )

Link to comment
Share on other sites

To 0.facebook υποστηρίζετε ?

 

Το 0.Facebook εχει θεμα...εκανε ενα παιδι ερωτηση στη σελιδα της Wind στο Facebook για το 0.Facebook,και αυτος που χειριζεται την σελιδα ειπε οτι το 0.Facebook εχει χρεωση πλεον...εκανα ερωτηση στο ιδιο ποστ,λεγοντας να μας πει ξεκαθαρα αν η Wind το εκοψε η θα κοπει γενικα και απαντηση δεν πηρα!Μονο καποιος απο κατω μου απαντησε οτι ισχυει η χρεωση μονο στη Wind!Δεν ξερω αν ισχυει τελικα,αλλα καλα θα κανει να κρατησει εστω κ αυτο το ''δωρεαν'' Facebook(εστω κ αν πρεπει να εχεις ενεργοποιημενο πακετο)!

Αυτο απαντησαν στο παιδι και απο κατω απο σχολια παιδιων φαινεται οτι ισχυει...σας παραθετω το σχολιο απο τη σελιδα στο Facebook...

''Θα θέλαμε να σ' ενημερώσουμε πως το «δωρεάν» 0.facebook έχει καταργηθεί. Πλέον η υπηρεσία χρεώνει όπως όλα τα sites.

Ό,τι άλλο χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου.''

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

To 0.fb χρεώνεται και στη Wind και στη Vodafone.

 

Φιλε οταν λες χρεωνει,εννοεις οτι χρεωνει οταν μπαινεις που σου τρωει 1 ευρω(αν δεν εχεις πακετο) η οτι η πλοηγηση μεσα στη σελιδα χρεωνεται κανονικα??

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι χρεώνεται κανονικά . Δηλαδή :

α) Αν έχεις ενεργοποιημένο πακέτο σου τρώει από αυτό

β) Αν δεν έχεις πληρώνεις 1 ευρώ την ημέρα , ή ανά 20 ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ότι χρεώνεται κανονικά . Δηλαδή :

α) Αν έχεις ενεργοποιημένο πακέτο σου τρώει από αυτό

β) Αν δεν έχεις πληρώνεις 1 ευρώ την ημέρα , ή ανά 20 ΜΒ

Γιατι,δεν τους συμφερει?Τι να πω...βλεπω και την Cosmote σε λιγο καιρο να κανει το ιδιο...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,δεν τους συμφερει?Τι να πω...βλεπω και την Cosmote σε λιγο καιρο να κανει το ιδιο...

 

γενικοτερα γινεται ενα μπαχαλο με το facebook zero και την χρεωση του . εγω που το χρησιμοποιω φροντιζω να μην εχω data αλλα και υπολοιπο κατω απο ενα 1 ευρω για να το χρησιμοποιήσω και μπαινω κανονικα .. τωρα δεν ξερω τι γινεται και πολλες φορες χρεωνει το 1 ευρω οταν εχεις καρτα... για αυτο και αποφευγω να μπαινω στο facebook zero οταν εχω καρτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γιατι,δεν τους συμφερει?Τι να πω...βλεπω και την Cosmote σε λιγο καιρο να κανει το ιδιο...
όταν είχε βγάλει η fb το 0.fb, ήταν για ένα χρόνο γι αρχή, μετά μόνο η cosmote το συνέχισε. Αλλά η κοσμοτέ σίγουρα έχει βάλει όριο στο bandwidth στο 0.fb, για να σέρνεται :p
Link to comment
Share on other sites

όταν είχε βγάλει η fb το 0.fb, ήταν για ένα χρόνο γι αρχή, μετά μόνο η cosmote το συνέχισε. Αλλά η κοσμοτέ σίγουρα έχει βάλει όριο στο bandwidth στο 0.fb, για να σέρνεται :p

 

John συμφωνω και πολυ καλα κανεις!! Καλα οτι εχουν βαλει ορια ειναι το μονο σιγουρο..εγω τα πηρα με το γεγονος οτι πχ στο Whats up γραφουν ελαχιστη χρεωση στα πακετα 3' και μετα ανα δευτερολεπτο!Ειδε κανεις σας ποτε να εχεις τοσα λεπτα και τοσα δευτερολεπτα..παντα εκανε στρογγυλοιποιηση και ετρωγε τα υπολοιπο!Τεσπα Off-topic σταματαω!!

Μια ερωτηση:Τι πιθανοτητες υπαρχουν να ξυπνησει ''αυριο'' η Q(Wind) και να πει καταργω το 300΄ με 1 ευρω η 300 sms?Μη ρωτατε,απλα ετσι μου ηρθε τωρα γιατι δεν ξερω γενικα αν κραταει προσφορες κλπ :X

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση:Τι πιθανοτητες υπαρχουν να ξυπνησει ''αυριο'' η Q(Wind) και να πει καταργω το 300΄ με 1 ευρω η 300 sms?Μη ρωτατε,απλα ετσι μου ηρθε τωρα γιατι δεν ξερω γενικα αν κραταει προσφορες κλπ :X
αν έχει τάση αυτοκτονίας, ας το κάνει:p αν και δεν ειναι προσφορά, ειναι πακέτο κανονικό. η προσφορά είναι τα 400 με 1€
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανει, παω στην καλυτερη προσφορα σε καρτοκινητο που θα βρω!

Ειπαμε να εχουμε επικοινωνια, αλλα μη μας βγαινει και ο κουκος αηδονι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ενταξει απλα μου ερχονται κατι τετοια και λεω οκ,εγω θα πεισω κοσμο και το χω παρει ζεστα το θεμα(θα τους κανω και την 1η ανανεωση)αλλα μην με βριζουν μετα...!:D
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι μια λυση...ενταξει ας μην αγχωθουμε,μια σκεψη εκανα!Τωρα προς το παρον εχω F2G εχω φτασει απο 1000' σε 500' και πρεπει να τα εχω μεχρι 19 απριλιου...ως τοτε δεν μπορω να ενεργοποιησω ξανα προς ολους!Δεν παλευεται... Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι μια λυση...ενταξει ας μην αγχωθουμε,μια σκεψη εκανα!Τωρα προς το παρον εχω F2G εχω φτασει απο 1000' σε 500' και πρεπει να τα εχω μεχρι 19 απριλιου...ως τοτε δεν μπορω να ενεργοποιησω ξανα προς ολους!Δεν παλευεται...

Μια λύση είναι να ενεργοποιήσεις και ένα πακέτο για σταθερά , ώστε να μην χρεώνει από τα προς όλους ( με την προϋπόθεση ότι καλείς σταθερά )

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση είναι να ενεργοποιήσεις και ένα πακέτο για σταθερά , ώστε να μην χρεώνει από τα προς όλους ( με την προϋπόθεση ότι καλείς σταθερά )

 

Βασιλη ναι το σκεφτηκα κ αυτο αν και δεν μιλαω πολυ με σταθερα,αλλα καποιες φορες παιρνω!Δεν τα ειχα υπολογισει καλα και να φανταστεις οτι δεν τυχαινει να βαζω καθε μηνα 20 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για υπέρ γαλαξιακές ταχύτητές σερφαρισματος!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...