Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω η ιδια συζητηση εγινε πριν καποιες μερες που εγραφε μια κοπελα οτι εχει ελαχιστη χρεωση το λεπτο και οχι βημα χρεωσης το λεπτο στα αγορασμενα πακετα. Δεν ξερω γιατι και σε εσας γινεται το ιδιο καθως σε μενα τα 300min προς wind τα τρωει ανα λεπτο οπως γραφει και στο site της Q.

 

"Η χρέωσή σου γίνεται ανά λεπτό"

 

δε διαφωνω, απλα θα επρεπε (οταν βλεπω τα υπολοιπα) να μου λεει αριθμους χωρις δεκαδικά. Αφου λοιπον μου λεει και δεκαδικά, τοτε (μετα το πρωτο λεπτο) αφαιρει δευτερολεπτα. Μπορει να ειναι και λαθος συστηματος (υπερ του καταναλωτη). Γι'αυτο λατρευω Q και Wind :D

Link to comment
Share on other sites

ειχα μια προσφορα με 5 ευρω ανανεωση να δωσουν δωρο 90 λεπτα προς ολους γμτ δε τη προλαβα..ηρθε κ σε αλλους?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ηρθε σε μενα, και μαλιστα ελεγε οτι τα 5€ θα μεινουν στην καρτα, αλλα εχω την εντυπωση πως τα "τραβηξε".

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

ηρθε σε μενα, και μαλιστα ελεγε οτι τα 5€ θα μεινουν στην καρτα, αλλα εχω την εντυπωση πως τα "τραβηξε".

συχνά μου ρχονται. Αποκλείεται να στα τράβηξε. αν όντως έγινε κατι τετοιο παρτους τηλέφωνο (2105100100) να τοι διορθώσουν

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω, απλα θα επρεπε (οταν βλεπω τα υπολοιπα) να μου λεει αριθμους χωρις δεκαδικά. Αφου λοιπον μου λεει και δεκαδικά, τοτε (μετα το πρωτο λεπτο) αφαιρει δευτερολεπτα. Μπορει να ειναι και λαθος συστηματος (υπερ του καταναλωτη). Γι'αυτο λατρευω Q και Wind :D

 

Σωστα και εγω τα ιδια θα σκεφτομουν αλλα οταν δεν συμβαινει σε ολους αυτο, δηλαδη να βλεπεις και δευτερολεπτα στον εναπομειναντα χρονο ομιλιας, και επιπλεον γραφει αλλα στο site της Q (δηλ. χρεωση ανα λεπτο), τοτε δεν μπορουμε να λεμε οτι εχει ελαχιστη χρεωση αντι για βημα χρεωσης το λεπτο. Απλα ενδεχομενως ειναι ενα λαθος του συστηματος υπερ σας.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σημερα ανανεωσα τον δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους με 6 ευρω(120 λεπτα)αλλα στο σαιτ που κοιταξα εχει μεινει στο πριν...Καμια ανανεωση δεν μου δειχνει,αλλα οταν καλεσα απο το κινητο εκει τα λεει σωστα!Να ρωτησω κ κατι αλλο παιδια:εγω ξεκινησα με την Q στις 7/12.Μεχρι κ σημερα εχω κανει 3 ανανεωσεις για δωρεαν προς ολους(60 λεπτα).Αυτες οι ανανεωσεις πιανονται μεχρι τις 7/1/2013;Μετα μπορω παλι μεχρι τον επομενο μηνα εως κ 4;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι σημερα ανανεωσα τον δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους με 6 ευρω(120 λεπτα)αλλα στο σαιτ που κοιταξα εχει μεινει στο πριν...Καμια ανανεωση δεν μου δειχνει,αλλα οταν καλεσα απο το κινητο εκει τα λεει σωστα!Να ρωτησω κ κατι αλλο παιδια:εγω ξεκινησα με την Q στις 7/12.Μεχρι κ σημερα εχω κανει 3 ανανεωσεις για δωρεαν προς ολους(60 λεπτα).Αυτες οι ανανεωσεις πιανονται μεχρι τις 7/1/2013;Μετα μπορω παλι μεχρι τον επομενο μηνα εως κ 4;
άλλαξε γλώσσα πανω δεξια στο σάιτ σε αγγλικά κι ανανεώνεται, όταν κολλαει:p

αυτο με τις ανανεώσεις, μπορεις να το εξηγήσεις? δεν κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε γλώσσα πανω δεξια στο σάιτ σε αγγλικά κι ανανεώνεται, όταν κολλαει:p

αυτο με τις ανανεώσεις, μπορεις να το εξηγήσεις? δεν κατάλαβα

Κοιτα φιλε;Ξεκινησα με εγγραφη στην Q στις 7/12/2012.Απο τοτε μεχρι σημερα εκανα 3 ανανεωσεις για το προγραμμα 60΄.Δηλαδη εδωσα συνολικα 9 ευρω.Ξερω οτι δικαιουμαι αλλη μια μεχρι της 7/1/2013.Μετα ξανα μπορω να ανανεωσω αλλες 4 φορες παλι για τον επομενο μηνα;Γιατι μου λεει σημερα οτι ισχυει μεχρι 23/1/2013 που εκανα μαζεμενες τις 2 τελευταιες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα φιλε;Ξεκινησα με εγγραφη στην Q στις 7/12/2012.Απο τοτε μεχρι σημερα εκανα 3 ανανεωσεις για το προγραμμα 60΄.Δηλαδη εδωσα συνολικα 9 ευρω.Ξερω οτι δικαιουμαι αλλη μια μεχρι της 7/1/2013.Μετα ξανα μπορω να ανανεωσω αλλες 4 φορες παλι για τον επομενο μηνα;Γιατι μου λεει σημερα οτι ισχυει μεχρι 23/1/2013 που εκανα μαζεμενες τις 2 τελευταιες.
αα, μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές σε ένα μήνα. Άρα μέχρι τις 7/1 μπορεις να το ενεργοποιήσεις 4εις φορές, μετά, αν αγόρασες το πακέτο πχ στις 23/12, μπορείς να ενεργοποιήσεις άλλη μια φορά το πακέτο μέχρι τις 23/1 κλπ
Link to comment
Share on other sites

αα, μπορείς να το ενεργοποιήσεις 4 φορές σε ένα μήνα. Άρα μέχρι τις 7/1 μπορεις να το ενεργοποιήσεις 4εις φορές, μετά, αν αγόρασες το πακέτο πχ στις 23/12, μπορείς να ενεργοποιήσεις άλλη μια φορά το πακέτο μέχρι τις 23/1 κλπ

Απο της 7/12 που ενεργοποιησα για πρωτη φορα το πακετο ειχα δωσει μονο 3 ευρω.Σημερα επειδη καταναλωσα τα 60 σχεδον λεπτα,εβαλα 3+3 ευρω,και μου ανανεωθηκαν τα δωρεαν λεπτα σε 120.Αυτην την μια φορα εαν δεν την χρειαστω μεχρι της 7/1 ενταξει καταλαβαινω την χανω.Μετα την 7/1 δεν μπορω να ξαναβαλω ας πουμε και τις 4 φορες που δικαιουμε, απο 3 ευρω;Δηλαδη τον επομενο μηνα.Γιατι σημερα που εκανα μαζεμενες τις 2 ανανεωσεις,μου λεει οτι ισχυει μεχρι τις 23/1!!Αυτο δεν εχω καταλαβει τι γινετε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Απο της 7/12 που ενεργοποιησα για πρωτη φορα το πακετο ειχα δωσει μονο 3 ευρω.Σημερα επειδη καταναλωσα τα 60 σχεδον λεπτα,εβαλα 3+3 ευρω,και μου ανανεωθηκαν τα δωρεαν λεπτα σε 120.Αυτην την μια φορα εαν δεν την χρειαστω μεχρι της 7/1 ενταξει καταλαβαινω την χανω.Μετα την 7/1 δεν μπορω να ξαναβαλω ας πουμε και τις 4 φορες που δικαιουμε, απο 3 ευρω;Δηλαδη τον επομενο μηνα.Γιατι σημερα που εκανα μαζεμενες τις 2 ανανεωσεις,μου λεει οτι ισχυει μεχρι τις 23/1!!Αυτο δεν εχω καταλαβει τι γινετε.

 

Φίλε μου , Δεν είναι 4 ανανεώσεις τον μήνα ( τον ημερολογιακό μήνα )

Επιτρέπονται 4 ανανεώσεις στις τελευταίες 30 ημέρες.

Κοντολογής στις 8 Ιανουαρίου θα έχεις κάνει δύο ανανεώσεις (από 8/12 μέχρι 8/01) μια και η 7/12 δεν θα μετράει πλέον , και θα μπορείς να κάνεις δύο ακόμα

μετά στις 24 ιανουαρίου μπορείς να κάνεις άλλες δύο (γιατί θα έχεις μόνο δύο στο διάστημα 24/12-24/01).

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου συγνώμη κιόλας που πετιέμαι μες στη μέση για να πω κάτι άσχετο και χρόνια πολλά (μέρες που είναι παρεπιπτόντως) αλλά όλοι εσείς που έχετε Q, αυτό το είδατε; Έπεσα πάνω του τυχαία και είπα να ενημερώσω....

http://www.inews.gr/59/o-ela-do-o-ela-do-na-pareis-super-dora.htm

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , Δεν είναι 4 ανανεώσεις τον μήνα ( τον ημερολογιακό μήνα )

Επιτρέπονται 4 ανανεώσεις στις τελευταίες 30 ημέρες.

Κοντολογής στις 8 Ιανουαρίου θα έχεις κάνει δύο ανανεώσεις (από 8/12 μέχρι 8/01) μια και η 7/12 δεν θα μετράει πλέον , και θα μπορείς να κάνεις δύο ακόμα

μετά στις 24 ιανουαρίου μπορείς να κάνεις άλλες δύο (γιατί θα έχεις μόνο δύο στο διάστημα 24/12-24/01).

Oποτε αν καταλαβα καλα μεχρι τις 24/1 απο σημερα μπορω να βαλω μονο 2 ακομα ανανεωσεις!!οκ Καλα Χριστουγεννα!:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για πιοα προσφορά μιλάτε; δεν με βγάζει κάτι

 

Δεν είναι προσφορά , κλήρωση για κινητά είναι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου , Δεν είναι 4 ανανεώσεις τον μήνα ( τον ημερολογιακό μήνα )

Επιτρέπονται 4 ανανεώσεις στις τελευταίες 30 ημέρες.

Κοντολογής στις 8 Ιανουαρίου θα έχεις κάνει δύο ανανεώσεις (από 8/12 μέχρι 8/01) μια και η 7/12 δεν θα μετράει πλέον , και θα μπορείς να κάνεις δύο ακόμα

μετά στις 24 ιανουαρίου μπορείς να κάνεις άλλες δύο (γιατί θα έχεις μόνο δύο στο διάστημα 24/12-24/01).

 

Να το αναλύσουμε λιγάκι αυτό αν γίνεται ?

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα 4 γεμίσματα μετράνε στις τελευταίες 30 ημέρες ?

Και κατά συνέπεια καλύτερα να ενεργοποιούμε ένα ένα τα πακέτα μέχρι τελευταίου δευτερόλεπτου πριν προχωρήσουμε στο επόμενο ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Να το αναλύσουμε λιγάκι αυτό αν γίνεται ?

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά τα 4 γεμίσματα μετράνε στις τελευταίες 30 ημέρες ?

Και κατά συνέπεια καλύτερα να ενεργοποιούμε ένα ένα τα πακέτα μέχρι τελευταίου δευτερόλεπτου πριν προχωρήσουμε στο επόμενο ?

Ναι συμφωνό με την άποψη σου , καλύτερα ένα ένα , αλλά αυτό θέλει ιδιαίτερη προσοχή.

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια!!!

 

από χθες δεν έχω σήμα, μένω κέντρο Αθήνας. Μου βγάζει μόνο για emergency calls. Έβγαλα την σιμ, την έβαλα σε άλλο κινητό, το ίδιο πράγμα... τι φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Εδω στον Βόλο πρέπει να ξηλώσανε καμια κεραία της wind γιατί το σήμα έχει χειροτερέψει τον τελευταίο καιρό.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια!!!

 

από χθες δεν έχω σήμα, μένω κέντρο Αθήνας. Μου βγάζει μόνο για emergency calls. Έβγαλα την σιμ, την έβαλα σε άλλο κινητό, το ίδιο πράγμα... τι φταίει?

 

Εδω στον Βόλο πρέπει να ξηλώσανε καμια κεραία της wind γιατί το σήμα έχει χειροτερέψει τον τελευταίο καιρό.

 

θεσσαλονικη ολα μια χαρα παντως

Link to comment
Share on other sites

βοήθεια!!!

 

από χθες δεν έχω σήμα, μένω κέντρο Αθήνας. Μου βγάζει μόνο για emergency calls. Έβγαλα την σιμ, την έβαλα σε άλλο κινητό, το ίδιο πράγμα... τι φταίει?

 

Εδώ πάντως, στους Αμπελόκηπους (Αθήνα) έχει φουλ σήμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..

εβαλα την Q σε ενα motorola v3i και μου βγαζει οτι ειναι σε roaming

ενω σε αλλα κινητα δεν βγαζει κατι τετοιο..

δοκιμασα και με μια vodafone στο v3i δεν εβγαλε.. τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι..

εβαλα την Q σε ενα motorola v3i και μου βγαζει οτι ειναι σε roaming

ενω σε αλλα κινητα δεν βγαζει κατι τετοιο..

δοκιμασα και με μια vodafone στο v3i δεν εβγαλε.. τι παιζει?

 

η Q ειναι μονίμως σε roaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...