Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κάρτες της Q κάνουν περιαγωγή στο δίκτυο της Wind.

 

Το οποίο θέλει προσοχή, γιατί μια φίλη από την ρόδο, έχασε ~10€ από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν ίντερνετ, ενώ το κινητό πηδούσε σε τούρκικο δίκτυο (κουλό, αλλά έγινε, και το πρόβλημα είναι δικό της και όχι της Q).

Link to comment
Share on other sites

Το οποίο θέλει προσοχή, γιατί μια φίλη από την ρόδο, έχασε ~10€ από τις εφαρμογές που χρησιμοποιούσαν ίντερνετ, ενώ το κινητό πηδούσε σε τούρκικο δίκτυο (κουλό, αλλά έγινε, και το πρόβλημα είναι δικό της και όχι της Q).

Όταν Είμαστε κοντά σε μία άλλη χώρα κάνουμε πάντα χειροκίνητη επιλογή δικτύου .

Σε αυτήν την περίπτωση δεν θα μπείς σε περιαγωγή ακόμα και αν είναι ανοικτή.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απογοητευτικό ότι με το f2g και το vodafone cu να κάνουν καινούριες συμφέρουσες προσφορές, η Q δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στα δικά της πακέτα. Μάλλον η wind θέλει να μεταφέρει χρήστες q προς το f2g....
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απογοητευτικό ότι με το f2g και το vodafone cu να κάνουν καινούριες συμφέρουσες προσφορές, η Q δεν άλλαξε απολύτως τίποτα στα δικά της πακέτα. Μάλλον η wind θέλει να μεταφέρει χρήστες q προς το f2g....

 

η q σου δινει:

 

α) πακετο 300 λεπτα προς ολη τη wind/q με 1 ευρω

β) πακετο 300 sms προς ολη τη wind/q με 1 ευρω

γ) πακετο 60 λεπτα προς ολους με 3 ευρω

δ) τα περισσοτερα λεπτα σε πακετα προς εξωτερικο απο οποιονδηποτε αλλο καρτοκινητο στην ελλαδα

ε) στο 'α'+'γ' χρεωση ανα 1 λεπτο ομιλιας, που δε δινει κανενα αλλο καρτοκινητο στην ελλαδα

ζ) 0,06sms προς ολους

η) δυνατοτητα ανανεωσης απο 1 ευρω

 

Ολα αυτα δεν τα δινει το F2G ;)

Link to comment
Share on other sites

η q σου δινει:

α) πακετο 300 λεπτα προς ολη τη wind/q με 1 ευρω

β) πακετο 300 sms προς ολη τη wind/q με 1 ευρω

γ) πακετο 60 λεπτα προς ολους με 3 ευρω

δ) τα περισσοτερα λεπτα σε πακετα προς εξωτερικο απο οποιονδηποτε αλλο καρτοκινητο στην ελλαδα

ε) στο 'α'+'γ' χρεωση ανα 1 λεπτο ομιλιας, που δε δινει κανενα αλλο καρτοκινητο στην ελλαδα

ζ) 0,06sms προς ολους

η) δυνατοτητα ανανεωσης απο 1 ευρω

Ολα αυτα δεν τα δινει το F2G ;)

α) και β) είναι 400' κι όχι 300'

ζ) είναι 0.07 ή 0.065

η) και στο f2g μπορείς

Link to comment
Share on other sites

α) και β) είναι 400' κι όχι 300'

ζ) είναι 0.07 ή 0.065

η) και στο f2g μπορείς

 

πραγματι 400 (εαν τα ενεργοποιησεις online). Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το f2g εχει ελαχ ανανεωση 5 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

πραγματι 400 (εαν τα ενεργοποιησεις online). Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι το f2g εχει ελαχ ανανεωση 5 ευρω.
όχι. οποιαδήποτε ανανέωση χρόνου σε κατάστημα wind, για κάθε καρτοκινητό της, έχει ελάχιστη κατάθεση 1€
Link to comment
Share on other sites

όχι. οποιαδήποτε ανανέωση χρόνου σε κατάστημα wind, για κάθε καρτοκινητό της, έχει ελάχιστη κατάθεση 1€

 

δεν εχω κανενα λογο (ειδικα εσενα) να μη σε πιστεψω, αλλά μηπως εχεις καποιο λινκ;

Link to comment
Share on other sites

ζ) είναι 0.07 ή 0.065

 

Για την ακρίβεια το sms κοστίζει 0,0644 € ασχέτως προορισμού

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα λογο (ειδικα εσενα) να μη σε πιστεψω, αλλά μηπως εχεις καποιο λινκ;
μια επισκεψη σε κατάστημα θα σε πείσει:p διατηρώ 2 νούμερα f2g κάνοντας ανανέωση 1€ το χρόνο
Link to comment
Share on other sites

μια επισκεψη σε κατάστημα θα σε πείσει:p διατηρώ 2 νούμερα f2g κάνοντας ανανέωση 1€ το χρόνο

 

οκ boy, αφου το κάνεις, σε πιστευω :bow:

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανενα λογο (ειδικα εσενα) να μη σε πιστεψω, αλλά μηπως εχεις καποιο λινκ;

http://www.wind.com.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/

είναι η δεύτερη απάντηση

2. Με ποιο τρόπο μπορώ να ανανεώσω τον χρόνο ομιλίας μου; Μπορείς να ανανεώσεις το χρόνο ομιλίας σου με τους εξής τρόπους:

 

Με κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας που θα βρεις στα καταστήματα WIND, στο δίκτυο συνεργατών, σε περίπτερα και μικρά σημεία πώλησης. Αφού προμηθευτείς κάρτα ανανέωσης, κάλεσε δωρεάν στο 1268 και ακολούθησε τις ηχογραφημένες πληροφορίες ή στείλε με ένα γραπτό μήνυμα τον 16ψήφιο μυστικό αριθμό της κάρτας ανανέωσης (χωρίς ενδιάμεσα κενά) στο 1268.

Με ηλεκτρονική ανανέωση μέσω των καταστημάτων WIND, με οποιαδήποτε ακέραια αξία χρόνου επιθυμείς, από μόλις 1€ έως 50€, χωρίς κωδικούς και κάρτες.

Μέσω μηχανημάτων αυτόματων τραπεζικών συναλλαγών (ΑΤΜ) (Εθνική Τράπεζα – Τράπεζα Πειραιώς)

Μέσω μηχανημάτων αυτόματων πληρωμών Easypay

Mέσω SMS Banking (Τράπεζα Πειραιώς).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εσάς ποΥ έχετε Q ισχύει αυτή η προσφορά με τα 300 λεπτά δωρεάν προς ολους συνέχεια όταν γράφεσαι εδώ http://www.wind.com.gr/q/peripteras-landing/?gclid=CJ6YrYu5rbQCFUmN3godtRwAVw η 1 φορά μονο;
Link to comment
Share on other sites

Τα συγκεκριμένα 300 λεπτά, είναι μπόνους εγγραφής στο site. Μόλις γραφτείς, παίρνεις το δώρο, μια φορά εννοείται.

Τα online bonus, τα παίρνεις κάθε φορά που ενεργοποιείς κάποιο πακέτο από το site.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το βημα χρεωσης οταν με 1 ευρω παιρνεις 300 λεπτα?

καποιος μου ειπε 45 δευτερολεπτα, Ισχυει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το βημα χρεωσης οταν με 1 ευρω παιρνεις 300 λεπτα?

καποιος μου ειπε 45 δευτερολεπτα, Ισχυει?

 

τα αγορασμενα πακετα λεπτων εχουν ελαχ.χρεωση 1 λεπτο. Τα bonus/δωρο εχουν ελαχ.χρεωση 3 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

τα αγορασμενα πακετα λεπτων εχουν βήμα χρεωσης 1 λεπτο. Τα bonus/δωρο εχουν ελαχ.χρεωση 3 λεπτα

 

Διορθωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ισχυει και στο Q δηλαδη η χρεωαη ανα τριλεπτο?

Oταν αγοραζεις με 1 ευρω τα 300?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο ισχυει και στο Q δηλαδη η χρεωαη ανα τριλεπτο?

Oταν αγοραζεις με 1 ευρω τα 300?

 

Μα στο thread της Q δεν μιλαμε; Τι θελεις να πεις με την πρωτη ερωτηση; Η 2η ερωτηση δεν απαντηκε προηγουμενως; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Διορθωση. ;)

 

και εγω ετσι νομιζα, αλλά το αστειο ειναι οτι καθε φορα που βλεπω υπολοιπο, μου λεει λεπτα και δευτερολεπτα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι εσάς ποΥ έχετε Q ισχύει αυτή η προσφορά με τα 300 λεπτά δωρεάν προς ολους συνέχεια όταν γράφεσαι εδώ http://www.wind.com.gr/q/peripteras-landing/?gclid=CJ6YrYu5rbQCFUmN3godtRwAVw η 1 φορά μονο;

 

Αυτά τα 300 λεπτά είναι δώρο από την Q για κάθε επιτυχημένη εγγραφή και δεν είναι προς όλους. Ισχύουν μόνο προς Wind και Q (συμβόλαια και καρτοκινητά) για 30 ημέρες.

 

Και ναι, είναι μόνο για μια φορά... Τη φορά της επιτυχημένης εγγραφής... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Μα στο thread της Q δεν μιλαμε; Τι θελεις να πεις με την πρωτη ερωτηση; Η 2η ερωτηση δεν απαντηκε προηγουμενως; :wacko:

 

προφανώς η Εύη είχε στο μυαλό της το F2G...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι νομιζα, αλλά το αστειο ειναι οτι καθε φορα που βλεπω υπολοιπο, μου λεει λεπτα και δευτερολεπτα :blink:

Στα αγορασμένα πακέτα ισχύει ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό και μετα ανα δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι νομιζα, αλλά το αστειο ειναι οτι καθε φορα που βλεπω υπολοιπο, μου λεει λεπτα και δευτερολεπτα :blink:

 

Στα αγορασμένα πακέτα ισχύει ελάχιστη χρέωση ένα λεπτό και μετα ανα δευτερόλεπτο.

 

Νομιζω η ιδια συζητηση εγινε πριν καποιες μερες που εγραφε μια κοπελα οτι εχει ελαχιστη χρεωση το λεπτο και οχι βημα χρεωσης το λεπτο στα αγορασμενα πακετα. Δεν ξερω γιατι και σε εσας γινεται το ιδιο καθως σε μενα τα 300min προς wind τα τρωει ανα λεπτο οπως γραφει και στο site της Q.

 

"Η χρέωσή σου γίνεται ανά λεπτό"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...