Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στειλε πρωτα μηνυμα διακοπης και αφου τελειωσει ο μηνας σου μετα πηγαινε να το ενεργοποιησεις απο το internet στο myq. Εμενα παντως δεν μου το ενεργοποιει αυτοματα τον επομενο μηνα. Μηπως σε εσενα συμβαινει γιατι ειχες ξεκινησει πρωτα την ενεργοποιηση απο sms και μετα δεν εκανες την διακοπη;
Link to comment
Share on other sites

H αληθεια ειναι οτι εχω το πακετο αρκετο καιρο, πολλες φορες γινοταν ανανεωση μονο του ή σταματουσε οταν δεν ειχα υπολοιπο... Τωρα το εχω κοψει θα δουμε τον επομενο μηνα τι θα γινει...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι μπορω να ενεργοποιησω τωρα το πακετο ονλαην και θα παρω το μπονους, απλα δεν μου χρειαζεται επι του παροντος, μπορει να με φτασουν και τα 120, εχω και μια τζαμπα wind μονο για ιντερνετ εχει και αυτη αρκετα ΜΒ ακομα (δεν την εχω ανανεωσει ποτε! χαχαχα) Παντως οπως εγραψε καποιος στο FB της Q, καντε καμμια προσφορα και για μας ολο στο F2G κανετε!

 

Παντως πραγματικα λυπαμε οσους δεν μιλανε πολυ και εχουν συνδεση!! με 7 ευρω εχουμε, 240MB ιντερνετ, 60 λεπτα προς ολους, 300 λεπτα προς wind/Q συν μπονους αμα ανανεωσεις στο καταστημα, συν χαμηλες χρεωσεις σε sms,mms κλεισεις! Πειτε μου ενα συμβολαιο που προσφερει αυτα οχι στα 7, αλλα ουτε στα 15 δεν υπαρχει!! Οταν καταλαβα οτι στην επαγγελματικη μου συνδεση οι χρεωσεις κλησεων ηταν ιδιες με το κατοκινητο (μηνηματα κτλ διπλασια και!!) την εκοψα την αλλη μερα!!

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ο 2πλασιασμος μεχρι τι ποσο ισχυει;

Μπορω πχ να βαλω 200€ και να τα 2πλασιασει;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω συνδεση με ιντερνετ απο Q με τα 350MB δωρεαν που εχω,τι πρεπει να κανω παιδια;Και πως θα καταλαβαινω απο το κινητο το υπολοιπο;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω συνδεση με ιντερνετ απο Q με τα 350MB δωρεαν που εχω,τι πρεπει να κανω παιδια;Και πως θα καταλαβαινω απο το κινητο το υπολοιπο;

Τι εννοείς? Βάλε τις ρυθμίσεις ιντερνετ. και στέλνοντας ΥΠ στο 1210 βλεπεις το υπόλοιπο

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω συνδεση με ιντερνετ απο Q με τα 350MB δωρεαν που εχω,τι πρεπει να κανω παιδια;Και πως θα καταλαβαινω απο το κινητο το υπολοιπο;

Θα πρέπει να ρυθμίσης το σωστό ΑΡΝ : myq

καμμία άλλη ρύθμιση δεν απαιτείται

Το υπόλοιπο το ακούς καλώντας 1225 ή με μήνυμα ΥΠ στο 1210

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Βάλε τις ρυθμίσεις ιντερνετ. και στέλνοντας ΥΠ στο 1210 βλεπεις το υπόλοιπο

Eδω φιλε θα τα μπερδεψω...Εχω ενα n8 nokia.Τι ακριβως να κανω,εαν βεβαια ξερεις κ το κινητο αυτο.:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eδω φιλε θα τα μπερδεψω...Εχω ενα n8 nokia.Τι ακριβως να κανω,εαν βεβαια ξερεις κ το κινητο αυτο.:confused:

στείλε internet στο 19234

Link to comment
Share on other sites

στείλε internet στο 19234

Ωραια το εκανα,μου ηρθε μήνυμα να αποθηκευσω τις ρυθμισεις ιστου κ σημεια προσβασης.Τις αποθηκευσα.Μπαινω στον opera πχ. και μου λεει απο πια συνδεση να μπω:Διαδυκτιο(Q-Telecom internet) κ Υπηρεσιες WAP(Q-Wap).Ποια απο τις δυο να επιλεγω;Σε ευχαριστω.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ωραια το εκανα,μου ηρθε μήνυμα να αποθηκευσω τις ρυθμισεις ιστου κ σημεια προσβασης.Τις αποθηκευσα.Μπαινω στον opera πχ. και μου λεει απο πια συνδεση να μπω:Διαδυκτιο(Q-Telecom internet) κ Υπηρεσιες WAP(Q-Wap).Ποια απο τις δυο να επιλεγω;Σε ευχαριστω.:)

Το ιντερνετ φυσικά;)

Link to comment
Share on other sites

Το ιντερνετ φυσικά;)

Για mms ειμαι ενταξει η θελω αλλες ρυθμισεις;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Για mms ειμαι ενταξει η θελω αλλες ρυθμισεις;

mms?:blink: στέλνεις mms στο 19234

Link to comment
Share on other sites

Μια λογικη ερωτηση πιστευω...

Αφου με καθε νεα ενεργοποιηση αριθμου Q η Q παρεχει 2 μηνες ιντερνετ δωρο γιατι καποιος να μην περνει ενα νεο νουμερο Q καθε 2 μηνες? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια λογικη ερωτηση πιστευω...

Αφου με καθε νεα ενεργοποιηση αριθμου Q η Q παρεχει 2 μηνες ιντερνετ δωρο γιατι καποιος να μην περνει ενα νεο νουμερο Q καθε 2 μηνες? :lol:

γιατί δεν μπορεί να αλλάζει συνέχεια αριθμό:p

Link to comment
Share on other sites

Μια λογικη ερωτηση πιστευω...

Αφου με καθε νεα ενεργοποιηση αριθμου Q η Q παρεχει 2 μηνες ιντερνετ δωρο γιατι καποιος να μην περνει ενα νεο νουμερο Q καθε 2 μηνες? :lol:

 

εαν σου φτανουν τα 350mb/μηνα... απλα θα πρεπει να κανεις ταυτοποιηση καθε 2 μηνες

Link to comment
Share on other sites

Μια λογικη ερωτηση πιστευω...

Αφου με καθε νεα ενεργοποιηση αριθμου Q η Q παρεχει 2 μηνες ιντερνετ δωρο γιατι καποιος να μην περνει ενα νεο νουμερο Q καθε 2 μηνες? :lol:

 

Υποθέτω ότι κάποιοι το κάνουν... Αλλά δεν το λένε για να μην... το καταλάβουν στις εταιρίες και το κόψουν :X

Προσωπικά, έχω άλλο σετάκι κινητό/sim για κλήσεις και άλλο σετάκι για ιντερνετ, δεν με πειράζει να κουβαλάω 2 συσκευές, δεν χρειάζομαι περισσότερα από 100ΜΒ το μήνα (κατά κανόνα), και έτσι εκμεταλλεύομαι μονίμως διάφορες τέτοιου τύπου προσφορές και από τις 3 εταιρίες. Κάθε μήνα έχω διαφορετική sim για ιντερνετ και έχω πληρώσει μηδέν ευρώ για ιντερνετ από τον Γενάρη του 2010 που κατάλαβα ότι είναι εφικτό να κάνω κάτι τέτοιο. 34 μήνες mobile internet με μηδέν ευρώ -not bad at all, πιστεύω. Τώρα, πχ θα βάλω διαδοχικά σε 4 sim cosmokarta (που τις έχω ήδη καβάντζα για το 1 λεπτό το λεπτό προς cosmote) από 1 φορά το Δώρο των 150ΜΒ για 7 ημέρες και θα πάω ως τις 15/01/13. Μετά, έχω μια σφραγισμένη Q, κοκ. Μέχρι να τσαντιστούν οι εταιρίες και να τα κόψουν! :lol:

Link to comment
Share on other sites

οτι και να καταλαβουν οι εταιρειες πλεον τα πραγματα εχουν σφιξει αρκετα για αυτες και αυτο ειναι υπερ του καταλωτη.

Οπως και να εχει σεβομαι το χαμηλο κοστος της Q που θα ελεγα οτι ειναι το φυσιολογικο.

Link to comment
Share on other sites

Oταν λες δωρεαν ιντερνετ ποσα Mb εννοεις τον μηνα?

 

Υποθέτω ότι κάποιοι το κάνουν... Αλλά δεν το λένε για να μην... το καταλάβουν στις εταιρίες και το κόψουν :X

Προσωπικά, έχω άλλο σετάκι κινητό/sim για κλήσεις και άλλο σετάκι για ιντερνετ, δεν με πειράζει να κουβαλάω 2 συσκευές, δεν χρειάζομαι περισσότερα από 100ΜΒ το μήνα (κατά κανόνα), και έτσι εκμεταλλεύομαι μονίμως διάφορες τέτοιου τύπου προσφορές και από τις 3 εταιρίες. Κάθε μήνα έχω διαφορετική sim για ιντερνετ και έχω πληρώσει μηδέν ευρώ για ιντερνετ από τον Γενάρη του 2010 που κατάλαβα ότι είναι εφικτό να κάνω κάτι τέτοιο. 34 μήνες mobile internet με μηδέν ευρώ -not bad at all, πιστεύω. Τώρα, πχ θα βάλω διαδοχικά σε 4 sim cosmokarta (που τις έχω ήδη καβάντζα για το 1 λεπτό το λεπτό προς cosmote) από 1 φορά το Δώρο των 150ΜΒ για 7 ημέρες και θα πάω ως τις 15/01/13. Μετά, έχω μια σφραγισμένη Q, κοκ. Μέχρι να τσαντιστούν οι εταιρίες και να τα κόψουν! :lol:

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα μου το γράφω στο σωστό topic. Παρακαλώ επειδή είναι λίγο μπερδεμένο το γράφω εδώ.

Έχω το Samsung Galaxy Note 2 και μόλις ενεργοποιήθηκε η φορητότητά μου από συμβόλαιο Cosmote σε Q.

Από την ώρα που έβαλα την καινούρια SIM στο κινητό με ενημερώνει ότι βρίσκομαι σε περιαγωγή. Έχει βγάλει και τη σχετική καρτέλα περιαγωγής κι όλα δείχνουν ότι αντιλαμβάνεται πως βρίσκομαι στο εξωτερικό. Ακόμη και στο screensaver μου βγάζει 2 ρολόγια, με την ίδια όμως ώρα.

Εννοείται πως έκανα πολλές επεννεκινήσεις, άνοιξα κι έκλεισα την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις κλπ κλπ

Πήρα και τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι η γραμμή μου φαίνεται πως λειτουργεί κανονικά στο δίκτυο.

Εξυπακούεται πως βρίσκομαι στην Ελλάδα. Αμπελόκηπους συγκεκριμένα.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Μόνος γεννιέσαι, μόνος πεθαίνεις...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα...

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα μου το γράφω στο σωστό topic. Παρακαλώ επειδή είναι λίγο μπερδεμένο το γράφω εδώ.

Έχω το Samsung Galaxy Note 2 και μόλις ενεργοποιήθηκε η φορητότητά μου από συμβόλαιο Cosmote σε Q.

Από την ώρα που έβαλα την καινούρια SIM στο κινητό με ενημερώνει ότι βρίσκομαι σε περιαγωγή. Έχει βγάλει και τη σχετική καρτέλα περιαγωγής κι όλα δείχνουν ότι αντιλαμβάνεται πως βρίσκομαι στο εξωτερικό. Ακόμη και στο screensaver μου βγάζει 2 ρολόγια, με την ίδια όμως ώρα.

Εννοείται πως έκανα πολλές επεννεκινήσεις, άνοιξα κι έκλεισα την περιαγωγή από τις ρυθμίσεις κλπ κλπ

Πήρα και τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου είπαν ότι η γραμμή μου φαίνεται πως λειτουργεί κανονικά στο δίκτυο.

Εξυπακούεται πως βρίσκομαι στην Ελλάδα. Αμπελόκηπους συγκεκριμένα.

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει ?

Οι κάρτες της Q κάνουν περιαγωγή στο δίκτυο της Wind.
Link to comment
Share on other sites

Οι κάρτες της Q κάνουν περιαγωγή στο δίκτυο της Wind.

 

το ιδιο μου βγαζει και εμενα οταν βαζω την καρτα σημ τις wind σε στικακι vodafone αλλα δουλευει μια χαρα το ιντερνετ!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...