Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθα σήμερα στο Ηνωμένο Βασίλειο όπως με καλωσόρισε η nova με την άφιξη. Μου είπε πως έχω δωρεάν εισερχόμενες και για δεδομένα και κλήσεις όπως το πακέτο μου για τρίτα δίκτυα. Στο καπάκι μου έστειλε ότι έχω κάπου 3gb για χρήση και όντως δούλευαν. Μου φάνηκε λίγο περίεργο γιατί νόμιζα ότι μετά το Brexit είχαν κοπεί αυτά, αλλά άμα στα δίνουν τζάμπα να τα κοιτάς στα δόντια;

Πήρα ένα τηλέφωνο πίσω στην Ελλάδα και κατά την διάρκεια της κλήσης έπεσε η σύνδεση, οπότε την ψιλιάστηκα την δουλειά και κοίταξα υπόλοιπο, 0.01 λεπτό, το έφαγε όλο. Κλήσεις προς τρίτα δίκτυα συνεχίζω να έχω από το πακέτο μου 100+ λεπτά αλλά προφανώς δεν τα μετράει.

Στα ψιλά γράμματα του πακέτου δεν λέει ότι η ομιλία δεν ισχύει στην ΕΕ αλλά ούτε ότι ισχύει. Λέει για τα δεδομένα ότι ισχύουν σε ΕΕ. Αλλά έτσι και αλλιώς ΕΕ δεν είναι εδώ.

Τώρα παίζει να μην έχω εισερχόμενες στην τρίτη χώρα που πάω γιατί δεν έχω υπόλοιπο, αλλά δεν έχω αντοχές να τσακωθώ με το support ούτε θα τους βάλω λεφτά. Όταν γυρίσω φορητότητα για αλλού, φτάνει.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiliot said:

Ήρθα σήμερα στο Ηνωμένο Βασίλειο όπως με καλωσόρισε η nova με την άφιξη. Μου είπε πως έχω δωρεάν εισερχόμενες και για δεδομένα και κλήσεις όπως το πακέτο μου για τρίτα δίκτυα. Στο καπάκι μου έστειλε ότι έχω κάπου 3gb για χρήση και όντως δούλευαν. Μου φάνηκε λίγο περίεργο γιατί νόμιζα ότι μετά το Brexit είχαν κοπεί αυτά, αλλά άμα στα δίνουν τζάμπα να τα κοιτάς στα δόντια;

Πήρα ένα τηλέφωνο πίσω στην Ελλάδα και κατά την διάρκεια της κλήσης έπεσε η σύνδεση, οπότε την ψιλιάστηκα την δουλειά και κοίταξα υπόλοιπο, 0.01 λεπτό, το έφαγε όλο. Κλήσεις προς τρίτα δίκτυα συνεχίζω να έχω από το πακέτο μου 100+ λεπτά αλλά προφανώς δεν τα μετράει.

Στα ψιλά γράμματα του πακέτου δεν λέει ότι η ομιλία δεν ισχύει στην ΕΕ αλλά ούτε ότι ισχύει. Λέει για τα δεδομένα ότι ισχύουν σε ΕΕ. Αλλά έτσι και αλλιώς ΕΕ δεν είναι εδώ.

Τώρα παίζει να μην έχω εισερχόμενες στην τρίτη χώρα που πάω γιατί δεν έχω υπόλοιπο, αλλά δεν έχω αντοχές να τσακωθώ με το support ούτε θα τους βάλω λεφτά. Όταν γυρίσω φορητότητα για αλλού, φτάνει.

Όσον αφορά το Brexit, δεν άλλαξε κάτι σε καμία εταιρεία. Όλες τη θεωρούν Ε.Ε. όταν μιλάνε για roaming.

Link to comment
Share on other sites

Εάν τα λεπτά προς τρίτους είναι από αγορασμενο πακετο (και όχι κάποιο δώρο ή μπόνους) θα έπρεπε από εκεί να τρώει. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έμενα σαν χρήστη με νοιάζει ότι το μήνυμα λέει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά προς όλους χωρίς κανένα αστεράκι και μετά με χρεώνει. Αλλιώς να μου λέει στο μήνυμα ότι δεν ισχύουν όταν είναι μπόνους, όταν φυσάει βοριάς και όταν η μέρα διαιρείται με ακέραιο υπόλοιπο με το τρία να ξέρω να κάνω τα κουμάντα μου.

Είχε καθυστέρηση η άλλη πτήση μου οπότε είπα να χεστώ με την υποστήριξη αλλά ούτε αυτό. Μετά από 45 λεπτά που έλεγε ότι σε 3 ή 4 λεπτά θα είναι κάποιος διαθέσιμος το έκλεισα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Έμενα σαν χρήστη με νοιάζει ότι το μήνυμα λέει ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τα λεπτά προς όλους χωρίς κανένα αστεράκι και μετά με χρεώνει. Αλλιώς να μου λέει στο μήνυμα ότι δεν ισχύουν όταν είναι μπόνους, όταν φυσάει βοριάς και όταν η μέρα διαιρείται με ακέραιο υπόλοιπο με το τρία να ξέρω να κάνω τα κουμάντα μου.
Είχε καθυστέρηση η άλλη πτήση μου οπότε είπα να χεστώ με την υποστήριξη αλλά ούτε αυτό. Μετά από 45 λεπτά που έλεγε ότι σε 3 ή 4 λεπτά θα είναι κάποιος διαθέσιμος το έκλεισα.
Έχεις συσκευή με wifi calling να δοκιμάσεις άμα μπορείς να κάνεις κλήση από εξωτερικό, εφόσον συνδεθείς με wifi? Γτ λένε ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις με χρεώσεις Ελλάδας (δλδ λογικά θα φάει από τα λεπτά που έχεις διαθέσιμα στο πρόγραμμα σου) και να μπορέσεις και με την ησυχία σου να καλέσεις το cc να τους ρίξεις ένα επικό χ...

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει το wifi calling στο εξωτερικό και έχω γράψει σε παλιότερο μήνυμα ότι όντως δουλεύει για εισερχόμενες ακόμα και με 0 υπόλοιπο, όταν δουλεύει.

Μερικές φορές παίρνει πολύ ώρα να συνδεθεί στο vowifi και άλλες φορές δεν συνδέεται με τίποτα. Συνήθως σε wifi δουλεύει πιο εύκολα απ'ότι με δεδομένα από την δεύτερη κάρτα αλλά σε αυτό μπορεί να φταίει και το τηλέφωνο δε ξέρω.

Τέλος πάντων εμένα με ενδιαφέρει να ξέρω ότι με κάλεσαν και όχι τόσο να σηκώσω την κλήση. Και το κακό είναι ότι όταν δε δουλεύει λόγω χαμηλού υπολοίπου δεν έρχεται μήνυμα για χαμένη κλήση, οπότε αν έχει πέσει το vowifi (όπου έστω θα έβλεπα την αναπάντητη) το τηλέφωνο είναι "νεκρό". Στον άλλο λέει "ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος" και σε εμένα δεν έρχεται μήνυμα.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kmpatra said:

Αν μέσα σε 2 ώρες δεν έχει γίνει 15νθήμερο, καλά πάμε 😁

Εντάξει. Έχουν περάσει 4 ώρες από την ανακοίνωση και γράφει ακόμη 30 ημέρες. 

Προχωρήστε άφοβα όσοι ενδιαφέρεστε 😆

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω επίσης, ότι σε αντίθεση με βασικά πακέτα και countdown data, το συγκεκριμένο πακέτο countdown (μόνο ομιλίας) μου επέκτεινε την ισχύ της κάρτας.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τα άλλα μέχρι τώρα δεν έκαναν επεκταση αν έληγε το υπόλοιπο πριν την λήξη τους?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kmpatra said:

Γιατί τα άλλα μέχρι τώρα δεν έκαναν επεκταση αν έληγε το υπόλοιπο πριν την λήξη τους?

Όχι. Αν δεις στις προηγούμενες σελίδες του νήματος, είχα ποστάρει ότι είχα ενεργοποιήσει το πακέτο Q huge data star και το countdown 4,5GB με 4,5€ και ΔΕΝ είχε επεκταθεί η λήξη του υπόλοιπου.

Η κάρτα μου έληγε σήμερα 27/4. Το σημερινό countdown με έσωσε (το υπόλοιπο πήρε παράταση έως 27/5) γιατί διαφορετικά θα έπρεπε να κάνω ανανεωση.

Επίσης, να αναφέρω ότι μετά από περίπου 1 χρόνο για πρώτη φορά μού κόπηκαν τα "δωράκια". Η μόνη προσφορά που έλαβα ήταν μέσω sms και αφορούσε απόδοση 500 λεπτών και 2GB με διάρκεια 30 ημέρες αν ανανέωνα τις επόμενες 2 ημερες.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, gpapas640 said:

Επίσης, να αναφέρω ότι μετά από περίπου 1 χρόνο για πρώτη φορά μού κόπηκαν τα "δωράκια". Η μόνη προσφορά που έλαβα ήταν μέσω sms και αφορούσε απόδοση 500 λεπτών και 2GB με διάρκεια 30 ημέρες αν ανανέωνα τις επόμενες 2 ημερες.

Μάλιστα. Μιας που ανέφερες το μήνυμα αυτό, να αναφέρω οτι το ανάλογο παλιότερο με 300' και 1 γιγα για 15 μέρες, είχε ενα μοτίβο αποστολής. Ξεκίναγε π.χ. Πέμπτη και επαναλαμβανόταν η αποστολή του κάθε 6 μέρες, δηλ, το επόμενο ερχόταν την ιδια περιπου ώρα Τετάρτη το μεθεπόμενο Τρίτη, μετά Δευτέρα κ.ο.κ. Μάλιστα πέρισυ ειχε κάνει κύκλο 6 ή 7 εβδομάδων. Φέτος μου ήρθε αυτό που λες πρώτη φορά. Για να δούμε αν ακολουθεί τέτοιο μοτίβο και αυτό...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, green dragon said:

Εντάξει. Έχουν περάσει 4 ώρες από την ανακοίνωση και γράφει ακόμη 30 ημέρες. 

Προχωρήστε άφοβα όσοι ενδιαφέρεστε 😆

Τωρα παει, πεταξε το πουλακι,,, 🙃

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teo010 said:

Bye Bye Q και επίσημα. Ελπίζω να μην με αναγκάσουν να φύγω και από την wind

Wind δεν υπάρχει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο κόλπο αυτό.... 

MOΛIΣ ΛABATE 1000 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO myQ APP myq.gr/appdnl

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Καινούριο κόλπο αυτό.... 

MOΛIΣ ΛABATE 1000 ΔΩPEAN ΛEΠTA ΠPOΣ OΛA TA ΔIKTYA ΓIA 30 MEPEΣ, EΠEIΔH ΣYNΔYAZETE TO KAPTOKINHTO ΣAΣ ME YΠHPEΣIEΣ ΣYMBOΛAIOY NOVA. ΓIA ENHMEPΩΣH YΠOΛOIΠOY MΠEITE ΣTO myQ APP myq.gr/appdnl

Λογικά είναι η μετεξέλιξη των γνωστών 120' προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αν καθιερωθεί εμένα με υπερκαλύπτει 3 φορές για την ομιλία που κάνω σε ένα μήνα. Πρακτικά θα βάζω μόνο πακέτα ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 νούμερα που έχω Q και παίρνουν τα 120' κάθε 1η του μήνα από παλιότερες προσφορές λόγω σταθερού κλπ, ήρθε το μήνυμα και έδωσε 1000'. Μακάρι να είναι μόνιμο. 

Link to comment
Share on other sites

σωστά , είναι για μας που εως σήμερα μας εδινε 120 λεπτα

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...