Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμείς που ξέρουμε θαρρώ οτι πρέπει να τους δώσουμε το μάθημα... κανένας να μην ψωνίσει το πακέτο black friday...

και αμα συνεχίσουν τα τρελλά, στοπ στην ανανέωση χρόνου ομιλίας για 1 μηνα όλο το νήμα και οι γράφοντες εδω, να δεις πως αλλάζουν τα πράγματα !

Ξεφτίλες !

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, La_3 said:

Εμείς που ξέρουμε θαρρώ οτι πρέπει να τους δώσουμε το μάθημα... κανένας να μην ψωνίσει το πακέτο black friday...

και αμα συνεχίσουν τα τρελλά, στοπ στην ανανέωση χρόνου ομιλίας για 1 μηνα όλο το νήμα και οι γράφοντες εδω, να δεις πως αλλάζουν τα πράγματα !

Ξεφτίλες !

Αναγκάζεσαι.

Αυτοί που θέλουν ΤΩΡΑ να βάλουν χρόνο, τι θα κάνουν ?

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ έχω αυτήν την εβδομάδα 2 κινητά να λήγουν τα πακέτα τους. Στο ένα έβαλα προσωπική προσφορά στα 5.5ευρώ (2GB, 50sms, 500') αλλά για 30 ημέρες.

Στο άλλο θα το αφήσω μέχρι την Δευτέρα για το νέο countdown. Έκανα και ένα 9αρι γιατί θα έληγε ο χρόνος. Θα περιμένω με τα data που έχει ήδη από κονέ και τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Τί να πω, πιο συμφέρουσα ίσως βγει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να δουν γρήγορα το λάθος τους των 15 ημερών και να το κάνουν 30 μέρες.

Εάν πιστευουν ότι μπορουν να δίνουν τέτοιες τιμές, σε ένα καρτοκινητο με τόσες ελλείψεις σε συγκριση με τον ανταγωνισμό, κάνουν μεγάλο λάθος... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mobileras said:

Εγώ ελπίζω να δουν γρήγορα το λάθος τους των 15 ημερών και να το κάνουν 30 μέρες.

Εάν πιστευουν ότι μπορουν να δίνουν τέτοιες τιμές, σε ένα καρτοκινητο με τόσες ελλείψεις σε συγκριση με τον ανταγωνισμό, κάνουν μεγάλο λάθος... 

Το εχω ξαναγραψει, η wind απλα δε την ενδιαφερει η Q, βαρος της ειναι τοσα χρονια με τις τοσο ανταγωνιστικες τιμες που ειχε και εκανε εσωτερικο πολεμο με το f2g.
Σε 1-2 χρονια απλα θα εναρμονηστουν τα πακετα με οτι κυριο καρτοκινητο προιον εχει και η Q θα μας χαιρετησει.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι όποιος δεν έχει απόλυτη ανάγκη για χρόνο ομιλίας, ούτε καν το κοιτάει. Αν καίγεται ας βάλει το q star. Στην τελική πιο πολύ τον συμφέρει από αυτό το έκτρωμα. Δίνει 400' + 1gb συν το bonus για 30 ημέρες και rollover.

Είχα μια ελπίδα ότι δεν θα ξαναδούμε 15ήμερα countdowns, αλλά μπάαα...Το βιολί τους. Απλά, Απαράδεκτοι.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και οι στραβοί... Που από την βιασύνη τους πάτησαν να το πάρουν.... Και διάβασαν το 15 ημέρες όταν ήρθε το SMS...

Παρών, την τύχη μου μέσα.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, soterman said:

Υπάρχουν και οι στραβοί... Που από την βιασύνη τους πάτησαν να το πάρουν.... Και διάβασαν το 15 ημέρες όταν ήρθε το SMS...

Παρών, την τύχη μου μέσα.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Δεν μιλάς μαζί τους - ότι έκανες λάθος - μήπως μπορέσεις να πάρεις τουλάχιστον το q star; Ή το άλλο που έχει μόνο με sms στα 6,90; Τουλάχιστον να γλιτώσεις τις 15 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Green_Dragon said:

Δεν μιλάς μαζί τους - ότι έκανες λάθος - μήπως μπορέσεις να πάρεις τουλάχιστον το q star; Ή το άλλο που έχει μόνο με sms στα 6,90; Τουλάχιστον να γλιτώσεις τις 15 ημέρες.

Ισχύει το sms στο 12410 ?

Δίνει 160' με 6.9€ ?

Το έχει κάνει κανείς ?

Link to comment
Share on other sites

On 11/1/2022 at 1:32 ΠΜ, gpapas640 said:

Ρίχνοντας μια ματιά στα σχόλια της φωτογραφίας από τη σχετική ανακοίνωση για το σημερινό countdown στο Facebook της Q, παρατήρησα τα παρακάτω...

Δεν ξέρω αν ισχύουν βέβαια.

ΥΓ: δεν έχω σβήσει ονόματα διότι είναι δημόσια ορατά

 

IMG_20220111_012716.jpg

IMG_20220111_012651.jpg

Ισχύει...το έχει αναφέρει άλλος φίλος στην προηγούμενη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Green_Dragon said:

Ισχύει...το έχει αναφέρει άλλος φίλος στην προηγούμενη σελίδα.

Το είχα δει.

Θα το δοκιμάσω.

Απλά, πολλές φορές λένε κάτι αλλά δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Και ο @soterman ας μιλήσει με εκπρόσωπο στο chat.... μήπως μπορέσει και ανταλλάξει το countdown - ότι το πήρε καταλάθος - με το 160 to all ή έστω το κιού σταρ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε τώρα που έγινε η εξαγορά από την United τι θα γίνει.

 

 

 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nickolasemp said:

Δυστυχώς εγώ έχω αυτήν την εβδομάδα 2 κινητά να λήγουν τα πακέτα τους. Στο ένα έβαλα προσωπική προσφορά στα 5.5ευρώ (2GB, 50sms, 500') αλλά για 30 ημέρες.

Στο άλλο θα το αφήσω μέχρι την Δευτέρα για το νέο countdown. Έκανα και ένα 9αρι γιατί θα έληγε ο χρόνος. Θα περιμένω με τα data που έχει ήδη από κονέ και τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Τί να πω, πιο συμφέρουσα ίσως βγει.

Απλά δε θα βγει. Για το μισό φετινό έτος έτσι θα το πάει η Q της Wind.

Γνωστή τακτική εταιριών: Επιμονή χρονικά στο νέο concept και είτε λόγω μη αντοχής των καταναλωτών ( ήδη ειπώθηκε: "Μα και τί πακέτο να βάλω; Να μείνω χωρίς πακέτο; " ) , αλλά και αντοχής της εταιρίας για ένα 6μηνο ( "Πού θα μου πανε; Θα το συνηθίσουν" ) , όσοι παραμεινουν Q μετά τον Ιούνη θα αποδείξουν στην εταιρία ότι "Καλώς έπραξα" και θα προχωρήσει με το νέο έτος 2023 σε ακόμα νεότερο concept.

Όσοι βάζουν αυτά τα Countdown ως τα μέσα 2022 να είναι προετοιμασμένοι ότι αποδέχονται αυτή την κατάσταση και να αναμένουν την επόμενη με το νέο έτος:
Είναι σα να "επιβραβεύουν" την εταιρία ΚΑΙ για το concept KAI για τον τρόπο της (χρονική επιμονή ως τα μέσα 2022 στην ίδια τακτική),

Ρισκάρει μεν η εταιρία, αλλά γνωρίζει και σε τι καταναλωτές απευθύνεται, οπότε μένει να αποδειχτεί αν καλώς έπραξε και αν ήταν μικρό το ρίσκο για να το ξαναπράξει στο επόμενό της concept.

 

Υ.Γ.: Αν τώρα καμια δυο φορές το μήνα βγάζουν κανά "καλό" Countdown θα είναι για ξεκάρφωμα: Μη τους πούμε και......{αυτό που είναι} !

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να δούμε τώρα που έγινε η εξαγορά από την United τι θα γίνει.
 
 
 
της united θα γίνει,τι άλλο
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Pppe said:

Απλά δε θα βγει. Για το μισό φετινό έτος έτσι θα το πάει η Q της Wind.

Γνωστή τακτική εταιριών: Επιμονή χρονικά στο νέο concept και είτε λόγω μη αντοχής των καταναλωτών ( ήδη ειπώθηκε: "Μα και τί πακέτο να βάλω; Να μείνω χωρίς πακέτο; " ) , αλλά και αντοχής της εταιρίας για ένα 6μηνο ( "Πού θα μου πανε; Θα το συνηθίσουν" ) , όσοι παραμεινουν Q μετά τον Ιούνη θα αποδείξουν στην εταιρία ότι "Καλώς έπραξα" και θα προχωρήσει με το νέο έτος 2023 σε ακόμα νεότερο concept.

Όσοι βάζουν αυτά τα Countdown ως τα μέσα 2022 να είναι προετοιμασμένοι ότι αποδέχονται αυτή την κατάσταση και να αναμένουν την επόμενη με το νέο έτος:
Είναι σα να "επιβραβεύουν" την εταιρία ΚΑΙ για το concept KAI για τον τρόπο της (χρονική επιμονή ως τα μέσα 2022 στην ίδια τακτική),

Ρισκάρει μεν η εταιρία, αλλά γνωρίζει και σε τι καταναλωτές απευθύνεται, οπότε μένει να αποδειχτεί αν καλώς έπραξε και αν ήταν μικρό το ρίσκο για να το ξαναπράξει στο επόμενό της concept.

 

Υ.Γ.: Αν τώρα καμια δυο φορές το μήνα βγάζουν κανά "καλό" Countdown θα είναι για ξεκάρφωμα: Μη τους πούμε και......{αυτό που είναι} !

Εβδομάδα παρά εβδομάδα, θα πετά το 15αρι.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Εβδομάδα παρά εβδομάδα, θα πετά το 15αρι.

Συνεπώς χωρίζουμε τα Countdown (ανά μήνα, επαναλαβανόμενα κάθε μήνα όσπου "να τα συνηθίσουμε" αν "πιάσει" το νέο concept της Q) σε:

1) 15νθήμερα με 4-5Ε

2) 1 μήνα με αυξημένες τιμές σε σχέση με πριν (πχ τα 3GB με 3Ε αντί για 2Ε όπως πέρσι)

3) 1 μήνα με "κοντά" σε ό,τι μας είχε συνηθίσει.

Εγώ δίνω (ανά μήνα) τα 1) 25%  2) 50% 3) 25%

Και "όταν ο βάτραχος βράσει σιγά-σιγά για τα καλά" , με το επόμενο έτος σε:

1) 50% 2) 35% 3) 15%(δλδ 1 κάθε μήνα)....

 

Εννοείται ότι η διάρκεια δυνατότητας ενεργοποίησης των παραπάνω , αντιστρόφως ανάλογη, όπως σήμερα πάνω από 48 ώρες δυνατότητα ενεργοποίησης των 15νθήμερων πακέτων και μόνο 8 ώρες για τα 3) που μας είχε συνηθίσει....

Που και που , στη χάση και στη φέξη, να πετάγεται κανά "κανονικό" για ξεκάρφωμα, όσπου να συνηθίσουμε τη νέα νεότερη "κανονικότητα"!

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να μη βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα και σχέδια διότι αν είναι σε ένα πράγμα καλή η Q είναι ο αιφνιδιασμός. Η καλύτερη στρατηγική κατά τη γνώμη μου είναι το "βλέποντας και κάνοντας".

Εκ των πραγμάτων, πρέπει να είμαστε πιο προσεκτικοί όσον αφορά το πότε ενεργοποιούμε countdown. Εμένα μου φαίνεται ότι τα 15νθημερα μπήκαν πιο πολύ για να "αραιώσουν" τα καλά countdown , κι όχι για να εδραιώσουν κάποιο νέο concept (άλλωστε το κόστος είναι ασύμφορο, προτιμότερο είναι να πάρεις το Q star). Αντί δηλαδή να βγάζει 1 αξιόλογο Countdown τη βδομάδα, κοτσαρει ενδιάμεσα και ένα 15νθημερο, που εκ των πραγμάτων είναι άχρηστο για την πλεοψηφια, ωστόσο τυπικά θα δίνει 2 countdown τη βδομάδα.

Θέλει λοιπόν να είμαστε υποψιασμένοι την τελευταία εβδομάδα που ισχύει το πακέτο μας και να παρατηρούμε τη σειρά του είδους των countdowns. Και βεβαίως, σωστό συνδυασμό με τις προσωπικές προσφορές.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, soterman said:

Υπάρχουν και οι στραβοί... Που από την βιασύνη τους πάτησαν να το πάρουν.... Και διάβασαν το 15 ημέρες όταν ήρθε το SMS...

Παρών, την τύχη μου μέσα.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

Αδερφέ στραβος δεν είσαι, ίσως λίγο βιαστικός. Όλοι λίγο πολύ την έχουμε πατήσει. Μη διστάζεις, πάρε ένα τηλέφωνο στο 13700 (δωρεάν) και ζήτα να σου το ακυρώσουν και να σου επιστρέψουν τα χρήματα σου. Και αν έχεις διάθεση ρίξε και κανένα ελαφρύ "γαλλικό" για τα 15νθημερα.

Ανεπίσημη παρατήρηση: αν καταναλώσεις από τα λεπτά του 15νθημερου πακέτου δε θα σου πει κανείς τίποτα όταν σου ακυρώσουν το πακέτο και σου γυρίσουν τα χρήματα. Ούτως ή άλλως, και άλλο πακέτο να ενεργοποιήσεις, από το 15νθημερο θα φάει πρώτα, όποτε έχεις και επιχειρημα. Αυτό το λέω όχι για να κάνεις κατάχρηση, αλλά για να μη στερηθείς τα τηλεφωνήματα που χρειάζεσαι.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

@gpapas640πολύ σωστά φίλε. Το ίδιο του είπα και εγώ. Και στο τέλος-τέλος, αφού ακυρωθεί το countdown, μπορεί να πάρει το 160' to all με την αποστολή sms στο 12410 ή ακόμη και το κιού σταρ. Πιο συμφέροντα είναι από αυτό το 15ήμερο countdown.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Μιλάω υποθετικά περί ανανεώσεων κλπ.. ΑΝ ανανεώναμε με 50€ πχ.. και το πηγαίναμε με τα count down όσους μήνες αντέχει (με το σκεπτικό ότι τα πακέτα σου τρενάρουν τη λήξη του υπόλοιπου), θα συνέφερε ή όχι; Και γλυτώνεις και το 30λεπτο της ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω αυτό είναι το πιο συμφέρον. Αρκεί να μη ξεχάσεις να ανανεώσεις...

χάνεις μόνο δώρα από ανανεώσεις. πχ βάλει λεφτά και θα σου δώσω... Α Β Γ.....

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...