Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

7 ώρες πριν, soterman said:

Σορρυ, μετά από λίγη ώρα είδα 3000 λεπτά προς Q/wind

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 

1 γίγα δεν έδωσε όμως?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Με 12ρα κάρτα έδωσε 1GB για 1 μήνα και 3000' προς Q με το q fee απενεργοποιημένο.

Στο συγκεκριμένο η απενεργοποίηση έγινε μέσω φόρμας και δεν ζήτησαν τίποτα, απλά το έκαναν μετά από δύο μέρες και ήρθαν και sms. Σε ένα άλλο νούμερο όμως δεν το έκαναν και ζήτησαν να αποσταλεί φωτοτυπία ταυτότητας μπρος/πίσω, ενώ σε ένα άλλο το έκαναν πάλι απευθείας χωρίς ταυτοποίηση αλλά δεν ήρθαν πότε SMS ότι το αίτημα καταγράφηκε, επεξεργάζεται, κλπ.

Σε όλες τις περιπτώσεις το κείμενο που έστειλα ήταν το ίδιο και τα στοιχεία των τηλεφώνων/προσώπων σωστά. Υποστήριξη πελατών από τα lidl.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, spiliot said:

Με 12ρα κάρτα έδωσε 1GB για 1 μήνα και 3000' προς Q με το q fee απενεργοποιημένο.

Στο συγκεκριμένο η απενεργοποίηση έγινε μέσω φόρμας και δεν ζήτησαν τίποτα, απλά το έκαναν μετά από δύο μέρες και ήρθαν και sms. Σε ένα άλλο νούμερο όμως δεν το έκαναν και ζήτησαν να αποσταλεί φωτοτυπία ταυτότητας μπρος/πίσω, ενώ σε ένα άλλο το έκαναν πάλι απευθείας χωρίς ταυτοποίηση αλλά δεν ήρθαν πότε SMS ότι το αίτημα καταγράφηκε, επεξεργάζεται, κλπ.

Σε όλες τις περιπτώσεις το κείμενο που έστειλα ήταν το ίδιο και τα στοιχεία των τηλεφώνων/προσώπων σωστά. Υποστήριξη πελατών από τα lidl.

Έτσι κι αλλιώς, ζούμε γύρω μας τον σουρεαλισμό σε όλο του το μεγαλείο, γιατί να αποτελέσει εξαίρεση η Q ; Μη σου πω είναι και σημαιοφόρος!
Ο Ιονέσκο θα έσκιζε τα έργα του στην Ελλάδα του '21...
Εύχομαι ένα καλύτερο 2022
Καλή Χρονιά σε ΌΛΟΥΣ και σε όλο τον κόσμο!

Link to comment
Share on other sites

On 27/12/2021 at 6:30 ΜΜ, nikotsal said:

Από τη φόρμα επικοινωνίας της wind 

https://www.wind.gr/gr/epikoinonia/forma-epikoinonias/

Και μου απάντησαν πρώτα με αυτοματοποιημένο mail και μετά από εκπρόσωπο με απάντηση ότι έγινε η απενεργοποίηση. 

Επίσης δεν ζητάει τίποτα ιδιαίτερο από στοιχεία παρά μόνο τον αριθμό που αφορά το αίτημα και ένα mail επικοινωνίας. 

καλή χρονιά σε όλους!

στο δικό μου και των παιδιών, μου ζήτησαν να στείλω και φωτο ταυτότητας

στης γυναίκας μου, το έκαναν χωρίς ταυτότητα.

Ότι κάτσει φάση!

Link to comment
Share on other sites

1 γίγα δεν έδωσε όμως?
Όχι, τους έγραψα στο messenger, μήπως σταθώ τυχερός

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Χμμ περίεργο... Η εφαρμογή είναι ενημερωμένη αλλά δε μου το βγάζει...

 

Screenshot_2022-01-02-20-50-11-034.jpg

Σε κανένα δεν το βγάζει.

Απλά, περιμένε μέχρι αύριο.

Link to comment
Share on other sites

πολλες φορες που το άφησαν σε αυτη τη φαση π.χ. λογω αργιας, το επόμενο countdown ξεκινησε την επομενη εργασιμη. Σε αλλες περιπτωσεις (λιγες απ'οσο θυμαμαι) απλα στην εργασιμη ανακοινωσαν την επομενη ημερομηνια...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε Κάουντ Ντάουν τέλος ....;;;;

που είναι τα Κάουντ Ντάουν ρε παιδιά;

 

 

ΥΓ. Οκ. 11.30 το βγαλανε 4€ στα 300' με 30 μέρες διάρκεια...όπως παλιά

 

Edited by Pedro_G
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσα έχω αντιληφθεί το τελευταίο διάστημα για τις αιτήσεις απενεργοποίησης του Q Fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας, όταν συμπίπτει ο αριθμός που αφορά το αίτημα με τον τηλέφωνο επικοινωνίας τότε ζητάνε ταυτοποίηση στοιχείων. Όταν οι δύο αυτοί αριθμοί είναι διαφορετικοί (διαχείριση άλλου λογαριασμού) τότε το αίτημα ολοκληρώνεται χωρίς περαιτέρω επικοινωνία.

Επίσης έχω αντιληφθεί ότι ακόμα και με απενεργοποιημένο το Q Fee για ανανεώσεις από 12 € και πάνω δίνονται ακόμα δωρεάν data (1 GB) και χρόνος ομιλίας προς Q (για 30 ημέρες). Όσοι έχετε απενεργοποιήσει το Q Fee δοκιμάστε να βάλετε 12 €, δεν χάνετε κάτι αφού παρατείνεται ο χρόνος ανανέωσης με την αγορά πακέτου.

Edited by ckoul
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pedro_G said:

Τι έγινε Κάουντ Ντάουν τέλος ....;;;;

που είναι τα Κάουντ Ντάουν ρε παιδιά;

 

 

ΥΓ. Οκ. 11.30 το βγαλανε 4€ στα 300' με 30 μέρες διάρκεια...όπως παλιά

 

Μάλλον κατάλαβαν ότι χωρίς καουνταουν δεν έχει λόγο ύπαρξης η κιου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Mobileras said:

Μάλλον κατάλαβαν ότι χωρίς καουνταουν δεν έχει λόγο ύπαρξης η κιου. 

Και σωστά το κατάλαβαν. Όλες οι διαμαρτυρίες στο fb και στο messenger, αφορούσαν τα countdowns.

Τα τρία τελευταία countdowns ήταν αυτά που θέλουμε να βλέπουμε. 1). 200' προς όλους + 200' προς wind/Q + 400mb..... 2). 4gb....και 3). σήμερα 300' προς όλους. Όλα ενεργοποιούνται με 4 ευρώ και ισχύουν για 30 μέρες. Ελπίζω να μην ξαναδούμε 15ήμερα countdowns

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Green_Dragon said:

Και σωστά το κατάλαβαν. Όλες οι διαμαρτυρίες στο fb και στο messenger, αφορούσαν τα countdowns.

Τα τρία τελευταία countdowns ήταν αυτά που θέλουμε να βλέπουμε. 1). 200' προς όλους + 200' προς wind/Q + 400mb..... 2). 4gb....και 3). σήμερα 300' προς όλους. Όλα ενεργοποιούνται με 4 ευρώ και ισχύουν για 30 μέρες. Ελπίζω να μην ξαναδούμε 15ήμερα countdowns

Σύμφωνοι με μια ένσταση... Τα 200' προς Wind/Q κανείς δε τα χρειάζεται, νομίζω ότι τα βάζουν για να δικαιολογήσουν το 4ευρο.

2 ώρες πριν, Mobileras said:

Μάλλον κατάλαβαν ότι χωρίς καουνταουν δεν έχει λόγο ύπαρξης η κιου. 

Πολύ αμφιβάλλω. Οι τελευταίες κινήσεις τους δείχνουν ότι σιγά-σιγά (και τονίζω το "σιγά-σιγά") θέλουν να ξεφορτωθούν όσους έως προσφάτως την έβγαζαν φθηνά με bonus ανανέωσης και countdowns. Ή έστω να το δυσκολέψουν αρκετά (δηλαδή να είσαι συνεχώς υπ' ατμόν για το επόμενο countdown και να συνδυάσεις κατάλληλα και τις προσωπικές προσφορές).

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ckoul said:

Απ' όσα έχω αντιληφθεί το τελευταίο διάστημα για τις αιτήσεις απενεργοποίησης του Q Fee μέσω της φόρμας επικοινωνίας, όταν συμπίπτει ο αριθμός που αφορά το αίτημα με τον τηλέφωνο επικοινωνίας τότε ζητάνε ταυτοποίηση στοιχείων. Όταν οι δύο αυτοί αριθμοί είναι διαφορετικοί (διαχείριση άλλου λογαριασμού) τότε το αίτημα ολοκληρώνεται χωρίς περαιτέρω επικοινωνία.

Επίσης έχω αντιληφθεί ότι ακόμα και με απενεργοποιημένο το Q Fee για ανανεώσεις από 12 € και πάνω δίνονται ακόμα δωρεάν data (1 GB) και χρόνος ομιλίας προς Q (για 30 ημέρες). Όσοι έχετε απενεργοποιήσει το Q Fee δοκιμάστε να βάλετε 12 €, δεν χάνετε κάτι αφού παρατείνεται ο χρόνος ανανέωσης με την αγορά πακέτου.

Όταν συμπίπτουν; Περίεργο, το ανάποδο περίμενα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, CoyoteD said:

Όταν συμπίπτουν; Περίεργο, το ανάποδο περίμενα

Κι εγώ το ίδιο θα περίμενα. Σε 5 αιτήματα που έκανα, στα 2 «ιδιόκτητα» ζήτησαν επαλήθευση ενώ στα 3 «διαχειριζόμενα» όχι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ισως συμβαίνει επειδή δεν μπορουν να ζητήσουν από εσενα την ταυτότητα άλλου. 

Ενω εαν εισαι ο ιδιος, μπορούν να σου ζητησουν την ταυτότητα σου. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μόλις ανανέωση στο νούμερο της γυναίκας μου 12€. Δεν έχει απενεργοποιήσει ακόμα τo qfee.

Τις έδωσε :

1gb για 1 εβδομάδα.

Άλλο 1gb για ένα μήνα.

6.000' προς q για 1 μήνα.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Και από τα 12 έμειναν μέσα πόσα;

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...