Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, gpapas640 said:

Αν αναφέρεσαι στα συμβόλαια της Nova, το φθηνότερο των 15€ δίνει (από data) 2GB. Το Q star big auto δίνει πολύ περισσότερα με μικρότερο κόστος. Όσον αφορά το δεκαπλάσιο που αμφισβητησες, επί μισό χρόνο την έβγαλα με  πακέτο προσωπικής προσφοράς (απεριόριστα data +1000' προς όλους) με 5€. Θα μου πεις: ούτε για πάντα διαρκεί, ούτε σε όλους είναι διαθέσιμο. Σύμφωνοι, όμως πλήρωσα σε 1 6μηνο όσα θα πλήρωνε ένα συμβόλαιο με αντίστοιχες παροχές σε 1 μήνα.

Σε κάθε περίπτωση αυτό που ήθελα να πω είναι ότι όποιος δε θέλει να σπάσει το κεφάλι του ψάχνοντας προσφορές μπορεί να περάσει στο συμβόλαιο με το ανάλογο κόστος 

Απλα το 10πλασιο των 5€ ειναι 50€ και μου φάνηκε υπερβολικο. Με 15ε στη νοβα εχεις απεριοριστα τα παντα, απλα μετά την κατανάλωση 2gb η ταχύτητα πεφτει, αλλά συνεχίζεις να έχεις απεριόριστο ίντερνετ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mobileras said:

Απλα το 10πλασιο των 5€ ειναι 50€ και μου φάνηκε υπερβολικο. Με 15ε στη νοβα εχεις απεριοριστα τα παντα, απλα μετά την κατανάλωση 2gb η ταχύτητα πεφτει, αλλά συνεχίζεις να έχεις απεριόριστο ίντερνετ. 

Αντιγράφω από τις σημειώσεις του συμβολαίου:

"Με τη δωρεάν ενσωματωμένη υπηρεσία GB control, μετα την κατανάλωση των 2GB συνεχίζεται η δωρεάν πλοήγηση σε μειωμένη ταχύτητα έως και 384Kbps για προστασία από ανεπιθύμητες χρεώσεις".

Με (έως) 0,375 Mbps ούτε το αείμνηστο zero facebook δεν τρέχει 😂😂😂

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gpapas640 said:

Αντιγράφω από τις σημειώσεις του συμβολαίου:

"Με τη δωρεάν ενσωματωμένη υπηρεσία GB control, μετα την κατανάλωση των 2GB συνεχίζεται η δωρεάν πλοήγηση σε μειωμένη ταχύτητα έως και 384Kbps για προστασία από ανεπιθύμητες χρεώσεις".

Με (έως) 0,375 Mbps ούτε το αείμνηστο zero facebook δεν τρέχει 😂😂😂

Δεν το εχω δοκιμασει, αλλά πιστευω οτι θα ειναι καπως λειτουργικο, αλλιως θα ακυρωνει την σημειωση και θα μπορουσε καποιος να τους τρεχει.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mobileras said:

Δεν το εχω δοκιμασει, αλλά πιστευω οτι θα ειναι καπως λειτουργικο, αλλιως θα ακυρωνει την σημειωση και θα μπορουσε καποιος να τους τρεχει.

Εγώ το δοκίμασα.. περίμενα αρκετή ώρα να ανοίξει το myphone.gr που δεν είναι και κανένα βαρύ site, και τελικά το βαρέθηκα και το έκλεισα.

Ουσιαστικά μόνο για μυνήματα είναι αρκετό.

Και για να γράφει "έως 384" θα είναι και λιγότερο ίσως..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εγώ το δοκίμασα.. περίμενα αρκετή ώρα να ανοίξει το myphone.gr που δεν είναι και κανένα βαρύ site, και τελικά το βαρέθηκα και το έκλεισα.

Ουσιαστικά μόνο για μυνήματα είναι αρκετό.

Και για να γράφει "έως 384" θα είναι και λιγότερο ίσως..

Εσυ εισαι αντι-νοβα μεχρι το κοκκαλο, δυσκολεύομαι να πιστεύω οτι έχεις το καινούριο συμβόλαιο της νοβα.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mobileras said:

Εσυ εισαι αντι-νοβα μεχρι το κοκκαλο, δυσκολεύομαι να πιστεύω οτι έχεις το καινούριο συμβόλαιο της νοβα.

Όχι προφανώς δεν θα το είχα γιατί δεν θέλω δεσμεύσεις.. μαθητής μου Γ λυκείου το έχει και του ζήτησα το κινητό επί τούτου..

Και δεν είμαι αντιNova.. εσείς είστε πωρωμένοι..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Όχι προφανώς δεν θα το είχα γιατί δεν θέλω δεσμεύσεις.. μαθητής μου Γ λυκείου το έχει και του ζήτησα το κινητό επί τούτου..

Και δεν είμαι αντιNova.. εσείς είστε πωρωμένοι..

Σόρυ αλλά πάλι δυσκολεύομαι να το πιστέψω. Μαθητής Γ Λυκείου θα έχει καρτοκινητό, πιθανόν φοιτητικό (μπορεί αφου οι εταιρίες το δέχονται με μαθητικό πάσο), αλλά βασικά θα τον έχεις πείσει να έχει το liquid. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Mobileras said:

Σόρυ αλλά πάλι δυσκολεύομαι να το πιστέψω. 

Τελευταία φορά θα σου απαντήσω σε τέτοιου είδους κολλήματα.. εγώ δεν είμαι @blizard

41 minutes ago, Mobileras said:

Μαθητής Γ Λυκείου θα έχει καρτοκινητό, πιθανόν φοιτητικό (μπορεί αφου οι εταιρίες το δέχονται με μαθητικό πάσο), 

Στην περίπτωσή μας ο πατέρας του τα έκανε τα συμβόλαια και λογικά βάλανε όλη την οικογένεια. 

41 minutes ago, Mobileras said:

αλλά βασικά θα τον έχεις πείσει να έχει το liquid. 

Ξέρω δεν έχεις ξεπεράσει τη χθεσινή απόρριψη από τα δώρα του bb.. σε καταλαβαίνω.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι blizard αλλά συμφωνείς με ό'τι πει ο blizard... 

Η αλήθεια είναι ότι με απογοήτευσε η βονταφον που μου έστειλε μήνυμα για προσφορα που ήδη σταμάτησε να είναι διαθέσιμη αλλά, όπως λέει και ένας γνωστός δημοσιογράφος, τι πιο συνήθες... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω την αλλαγή που ειδα, στην παράταση της κάρτας.
Χρησιμοποιώ την q, μονο για sms (gps tracker).
3/5 εληγε το πακέτο των sms και 4/5 η κάρτα. 3/5 εκανα την προσφορά με 1.5€ για ενα μήνα (οπως μου έρχεται καθε μήνα).
5/5 τσεκαρα αν μηδενίστηκαν όλα, οπως συνέβαινε παλαιότερα λόγω λήξης της κάρτας, και διαπίστωσα πως πήρε παράταση για ένα μηνα λογω προγράμματος που έβαλα, αλλα υπαρχει κ το υπόλοιπο των χρηματων μεσα.
Πολύ θετικό αυτο.
Μέσα του επόμενου μηνα που λήγει το πακετο κ εχω κ υπόλοιπο χρηματων, θα δω αν μου βγάλει νεα προσφορά για ανανέωση.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Του τα πήρε τα 1,5Ε, αλλά παρατάθηκε ως την 2/6 η λήξη υπολοίπου του στα "Μέσα του επόμενου μηνα που λήγει το πακετο" !!!😜

Από διάβασμα "πάμε καλά", όπως και "κατανόηση", άλλωστε "περί ορέξεως , πρωϊνή κολοκυθόπιτα" ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ (νεκροψία, ίσως και "νεκροτομή")!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενταξει, το ξερω έχεις περισσότερο iq από μένα και τα πιάνεις στον αέρα, τι να κάνουμε,δεν το κατάλαβα. Μην αφήσεις και τίποτα να πέσει κάτω. Κι από μπηχτές "καλά πάμε", αντε φτάσαμε μεσημερι, να φάμε και τίποτα (όχι κολοκυθόπιτα) γιατί αλλιώς θα τρωγώμαστε μεταξύ μας όλη μέρα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή δε σου πήρε το 1,5€?
Έβαλα 1,5€για ανανεωση προγράμματος μια μερα πριν λήξει η κάρτα, κ πηρα παράταση καρτας κ προγράμματος για ένα μήνα ακόμα.


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, coulis said:

Να πω και γω την αλλαγή που ειδα, στην παράταση της κάρτας.
Χρησιμοποιώ την q, μονο για sms (gps tracker).
3/5 εληγε το πακέτο των sms και 4/5 η κάρτα. 3/5 εκανα την προσφορά με 1.5€ για ενα μήνα (οπως μου έρχεται καθε μήνα).
5/5 τσεκαρα αν μηδενίστηκαν όλα, οπως συνέβαινε παλαιότερα λόγω λήξης της κάρτας, και διαπίστωσα πως πήρε παράταση για ένα μηνα λογω προγράμματος που έβαλα, αλλα υπαρχει κ το υπόλοιπο των χρηματων μεσα.
Πολύ θετικό αυτο.
Μέσα του επόμενου μηνα που λήγει το πακετο κ εχω κ υπόλοιπο χρηματων, θα δω αν μου βγάλει νεα προσφορά για ανανέωση.


Tapa
 

Τα δεδομένα έως τώρα συνηγορούν στο ότι το υπόλοιπο παίρνει επέκταση με πακέτα προσωπικής προσφοράς-δωρακι και countdown ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, spiliot said:

Και πακέτο, το είχα κάνει τον προηγούμενο μήνα. Δηλαδή με όλους τους τρόπους.

Σε ποιο πακέτο αναφέρεσαι ακριβώς;

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, coulis said:

Να πω και γω την αλλαγή που ειδα, στην παράταση της κάρτας.
Χρησιμοποιώ την q, μονο για sms (gps tracker).

Θα έλεγα για τον σκοπό που το θέλεις να ψάξεις κάρτες SIM IoT (internet of things). Είναι σημαντικά πιο οικονομικές από τις γνωστές κανονικές που έχουμε για προσωπική χρήση όπως frog/q κτλ Την "βγάζεις" με από 10-15€-25€ το ΕΤΟΣ. Είναι αριθμοί εξωτερικού σε roamming ειδικά για τέτοιες δουλειές. Τι πουλάνε και Έλληνες. 

Αν googlάρεις θα βρεις ειδικό thread που τις συζητάνε (sim για συναγερμούς)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Έχουν τρία cowtdown σερί 30ημερα νομίζω. Μακάρι να τά αφήσουν μόνιμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα για τον σκοπό που το θέλεις να ψάξεις κάρτες SIM IoT (internet of things). Είναι σημαντικά πιο οικονομικές από τις γνωστές κανονικές που έχουμε για προσωπική χρήση όπως frog/q κτλ Την "βγάζεις" με από 10-15€-25€ το ΕΤΟΣ. Είναι αριθμοί εξωτερικού σε roamming ειδικά για τέτοιες δουλειές. Τι πουλάνε και Έλληνες. 
Αν googlάρεις θα βρεις ειδικό thread που τις συζητάνε (sim για συναγερμούς)
Ψαχνοντας βρηκα και μια που κοστιζει 10 ευρω για 10 χρονια. Περιλαμβανει 500ΜΒ ΚΑΙ 250 ΣΜΣ αν θυμαμαι καλα. Ισως για τρακερ και συναγερμο ειναι η καλυτερη λυση. 1nce . Com.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tolisfar said:

Έχουν τρία cowtdown σερί 30ημερα νομίζω. Μακάρι να τά αφήσουν μόνιμα

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το "μαστιγιο και καροτο" στην εταιρια λαγο της καρτοκινητης της χωρας μας, σε αγαστη "αρμονια" με τις Ιδιοτητες (%) των πολιτων αυτης της χωρας/πελατες της, ΔΕ κοβεται στη χιλιετια την απαση.

Απλα "κανει κυκλους".

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Pppe said:

Το "μαστιγιο και καροτο" στην εταιρια λαγο της καρτοκινητης της χωρας μας, σε αγαστη "αρμονια" με τις Ιδιοτητες (%) των πολιτων αυτης της χωρας/πελατες της, ΔΕ κοβεται στη χιλιετια την απαση.

Απλα "κανει κυκλους".

Το "μαστίγιο" ήταν κοτσάνα τους αν το σκεφτήκαν ποτέ ως τακτική. Εγώ νομίζω ατυχέστατα ήθελαν να σε στείλουν f2g. Με τις βλακείες οικονομικές αναλύσεις των "μανατζαραίων ειδικών" τους έχασαν ποιος ξέρει πόσους συνδρομητές σε 2 μήνες. Για να σώσουν ότι σώζεται από αυτήν την καρτοκινητή επανέρχονται με λογικές προσφορές (που τόσα χρόνια αυτές κρατούσαν την Q, με αυτές ανδρώθηκε και ήταν αυτό που ήταν. Ο χαρακτήρας της ήταν αυτός). Ψυχολογία καταναλωτών δεν τους έμαθαν στο κολέγιο που τέλειωσαν; 😠

Δεν ξέρω αν "προλαβαίνουν" γιατί όπως έγραψα σε παλιό μου μήνυμα η τάση φυγής άπαξ και αναπτυχθεί (δλδ κάτσει και το ψάξει ο συνδρομητής για πιο συμφέρουσες εναλλακτικές ενώ πριν δεν ασχολούνταν) άντε να την ανακόψεις!!   Καλά τον είχες και δεν το έψαχνε και ήταν βολεμένος. Τώρα οι αντίπαλοι επωφελήθηκαν της σπασμωδικής κίνησης να ταράξει τα νερά η NOVA και την τιμώρησαν με καλύτερες προσφορές. Δλδ στο Ελλαδιστάν, ακουσον άκουσον λειτούργησε ο ανταγωνισμός! 

Ήταν να μην ξεκινήσει το ρεύμα φυγής αν ρωτάς εμένα. Τα 10gb, 200' all, 400' frog (3 λεπτά ελάχυστη) της Frog με 8.90€ χωρίς αλλες ζαβολιές (όπως το -0,30€ ανα ανανέωση και -2 κάθε τόσο της Q) και με ΔΩΡΑ ανα ανανέωση 10Ε (120' όλους και 1gb) δείχνει πολύ δελεαστικό ειδικά για το καλοκαίρι (με αυξημένες ανάγκες για δεδομένα).

Στην παρούσα φάση πρέπει να δώσει κάτι πιο καλό για να κρατήσει τους θυμωμένους (σχεδόν πρώην) πελάτες της η Q. 

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαινουν τιποτα οι "πιστοι" της: Εχουν αποδεχτει τα διαρκη παθηματα.

Και , θα δεις, οτι θα το επαναλαβει το 15νθημερο Countdown. Δε θα αλλαξει ποτε η "Wind".

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, keysmith said:

Το "μαστίγιο" ήταν κοτσάνα τους αν το σκεφτήκαν ποτέ ως τακτική. Εγώ νομίζω ατυχέστατα ήθελαν να σε στείλουν f2g. Με τις βλακείες οικονομικές αναλύσεις των "μανατζαραίων ειδικών" τους έχασαν ποιος ξέρει πόσους συνδρομητές σε 2 μήνες. Για να σώσουν ότι σώζεται από αυτήν την καρτοκινητή επανέρχονται με λογικές προσφορές (που τόσα χρόνια αυτές κρατούσαν την Q, με αυτές ανδρώθηκε και ήταν αυτό που ήταν. Ο χαρακτήρας της ήταν αυτός). Ψυχολογία καταναλωτών δεν τους έμαθαν στο κολέγιο που τέλειωσαν; 😠

Δεν ξέρω αν "προλαβαίνουν" γιατί όπως έγραψα σε παλιό μου μήνυμα η τάση φυγής άπαξ και αναπτυχθεί (δλδ κάτσει και το ψάξει ο συνδρομητής για πιο συμφέρουσες εναλλακτικές ενώ πριν δεν ασχολούνταν) άντε να την ανακόψεις!!   Καλά τον είχες και δεν το έψαχνε και ήταν βολεμένος. Τώρα οι αντίπαλοι επωφελήθηκαν της σπασμωδικής κίνησης να ταράξει τα νερά η NOVA και την τιμώρησαν με καλύτερες προσφορές. Δλδ στο Ελλαδιστάν, ακουσον άκουσον λειτούργησε ο ανταγωνισμός! 

Ήταν να μην ξεκινήσει το ρεύμα φυγής αν ρωτάς εμένα. Τα 10gb, 200' all, 400' frog (3 λεπτά ελάχυστη) της Frog με 8.90€ χωρίς αλλες ζαβολιές (όπως το -0,30€ ανα ανανέωση και -2 κάθε τόσο της Q) και με ΔΩΡΑ ανα ανανέωση 10Ε (120' όλους και 1gb) δείχνει πολύ δελεαστικό ειδικά για το καλοκαίρι (με αυξημένες ανάγκες για δεδομένα).

Στην παρούσα φάση πρέπει να δώσει κάτι πιο καλό για να κρατήσει τους θυμωμένους (σχεδόν πρώην) πελάτες της η Q. 

Για να δούμε πόσο καιρό θα υπάρχει η Q. Γιατί μυρίζομαι κατάργηση.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Chrischal1908 said:

Για να δούμε πόσο καιρό θα υπάρχει η Q. Γιατί μυρίζομαι κατάργηση.

νομίζω όσο υπάρχει η frog θα υπάρχει η Q (πρέπει να υπάρχει). 

Απλά δεν είναι ανάγκη να έχει διαφορετικές SIM. Πρέπει απλά να είναι άλλο οικονομικό πακέτο. Επιτρέπει στην ίδια εταιρία να απευθύνεται σε διαφορετικό κοινό (toyota, lexus). 

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...