Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με 3 € τι έχει στην Γερμανία?

Γιατί η Q έχει 200 προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, 400 ΜΒ και δωρεάν WhatsApp εκτός κλήσης.

 

Μα ούτε στην Ελλάδα υπάρχει κάτι με 3 ευρώ, αυτό έγραψα παραπάνω... Πάνε οι εποχές που είχε η Q πακέτα 3 ευρώ ή ακόμη και λιγότερο... Τα κάουντ ντάουν είναι μόνο αν τα πετύχεις για λίγες ώρες συνήθως... Δεν είναι σταθερά πακέτα που τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις... Και φυσικά όποτε θέλει η Q τα αραιώνει ή αυξάνει την τιμή τους ή ακόμη και τα καταργεί.

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Μα ούτε στην Ελλάδα υπάρχει κάτι με 3 ευρώ, αυτό έγραψα παραπάνω... Πάνε οι εποχές που είχε η Q πακέτα 3 ευρώ ή ακόμη και λιγότερο... Τα κάουντ ντάουν είναι μόνο αν τα πετύχεις για λίγες ώρες συνήθως... Δεν είναι σταθερά πακέτα που τα ενεργοποιείς όποτε θέλεις... Και φυσικά όποτε θέλει η Q τα αραιώνει ή αυξάνει την τιμή τους ή ακόμη και τα καταργεί.

 

Τα countdown είναι για μία ημέρα το ένα και για 2 η και περισσότερες το δεύτερο της εβδομάδας.

Δεν χρειάζεται να ψάχνεις, έρχεται αυτόματη ειδοποίηση.

Επίσης με 5 € έχει πακέτο με 400 λεπτά και 1γβ.

Επίσης τα πακέτα έχουν κυκλική εμφάνιση έτσι κάθε φορά έρχονται τις ίδιες ημέρες.

Με 3 € (3,5 με φόρο) δίνει 200' και 300 μβ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, που είναι αρκετά για λογική χρήση ενός νορμάλ ανθρώπου.

Ακόμα και αν δεν βάλεις πακέτο, τα 6€ δίνουν 15 λεπτά το δίμηνο με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Είναι η τηλεφωνία του φτωχού και φτηνότερη δεν υπάρχει ΠΟΥΘΕΝΑ στον κόσμο.

Ένας φτωχός μπορεί άνετα να δώσει και ένα τηλέφωνο στο παιδί του.

Με μία σιμ από την λαϊκή αξίας 1 € έχει και μυνήματα και ίντερνετ για ένα μήνα και χρόνο για αναπάντητες για 2 μήνες.

Αξία ανεκτίμητη για να επικοινωνήσει με το παιδί του όποτε θέλει με 0,5 € τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόση ώρα Έχει countdown?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγήκε, 3 ευρώ 3γιγα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μετα το διμηνο, σου ακυρωνει χρηματα και πακετα. Η καρτα για ποσες μερες ακομα ειναι ενεργη? Μπορει να δεχεται εισερχομενες? :O
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Μετα το διμηνο, σου ακυρωνει χρηματα και πακετα. Η καρτα για ποσες μερες ακομα ειναι ενεργη? Μπορει να δεχεται εισερχομενες? :O
Μέχρι 3 μήνες σίγουρα. Πέρισυ ήταν 1 χρόνος. Μπορεί να είναι 1 χρόνος ακόμα, έχω μία παλιά κάρτα κάπου.

Θα ψάξω να την βρω.

Το f2g είναι σίγουρα για έναν χρόνο.

Το δουλεύω ήδη.

Δεν συζητάω για τις τρελές προσφορές που στέλνει για να με πείσει να βάλω λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα είναι 4 μήνες. Ανεπίσημα μπορεί να κρατήσει ως 12. Τα ίδια ισχύουν και σε f2g και σε q.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 3 μήνες σίγουρα. Πέρισυ ήταν 1 χρόνος. Μπορεί να είναι 1 χρόνος ακόμα, έχω μία παλιά κάρτα κάπου.

Θα ψάξω να την βρω.

Το f2g είναι σίγουρα για έναν χρόνο.

Το δουλεύω ήδη.

Δεν συζητάω για τις τρελές προσφορές που στέλνει για να με πείσει να βάλω λεφτά.

 

Επίσημα είναι 4 μήνες. Ανεπίσημα μπορεί να κρατήσει ως 12. Τα ίδια ισχύουν και σε f2g και σε q.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.:) Αναπαντητες πιστευω θα δεχεται.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Και αναπάντητες θα δέχεται και κανονικές κλήσεις θα δέχετε.

Να κάνεις αναπάντητες δεν θα δέχετε.

Link to comment
Share on other sites

Και αναπάντητες θα δέχεται και κανονικές κλήσεις θα δέχετε.

Να κάνεις αναπάντητες δεν θα δέχετε.

Έκανα παράθεση για να το δεις.

Όταν κάποιος κάνει παράθεση δικού μου μηνύματος εμφανίζονται κάτι φωτογραφίες στο μήνυμα μου, που παρατίθεται, χωρίς να τις έχω βάλει εγώ.

Χρησιμοποιώ το Tapatalk.

Το βλέπετε όλοι αυτό ή είναι bug της δικής μου εφαρμογής?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω σε λαπτοπ δεν βλεπω τιποτα .

Μονο την παραθεση της ειρωνικης απαντησης.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα παράθεση για να το δεις.

Όταν κάποιος κάνει παράθεση δικού μου μηνύματος εμφανίζονται κάτι φωτογραφίες στο μήνυμα μου, που παρατίθεται, χωρίς να τις έχω βάλει εγώ.

Χρησιμοποιώ το Tapatalk.

Το βλέπετε όλοι αυτό ή είναι bug της δικής μου εφαρμογής?

Bug του Tapatalk εδώ και πολύ καιρό, δε το κάνει σε όλα τα forum όμως.

Βασική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 5 Global (whyred) -- OS: MiUI 10 Global Beta (Android 8.1)

Εφεδρική συσκευή: Xiaomi Redmi Note 4 Global (mido) -- OS: LineageOS 15.1 (Android 8.1)

Δίκτυο: WIND

Link to comment
Share on other sites

Bug του Tapatalk εδώ και πολύ καιρό, δε το κάνει σε όλα τα forum όμως.
Έγινε παιδιά, ευχαριστώ όλους.

Το κατάλαβα, θα δοκιμάσω με άλλη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με 5 € έχει πακέτο με 400 λεπτά και 1γβ.

Με 3 € (3,5 με φόρο) δίνει 200' και 300 μβ με χρέωση ανά δευτερόλεπτο, που είναι αρκετά για λογική χρήση ενός νορμάλ ανθρώπο.

 

Πού είναι αυτά τα πακέτα και δεν τα βλέπω; Μόνο με 5,9 ευρώ έχει 140 λεπτά προς όλους, δεν βλέπω κάτι άλλο... Εκτός κι αν αναφέρεσαι στα κάουντ ντάουν που βγαίνουν κάθε τόσο διαφορετικά... Ειδοποίηση εννοείς έρχεται με μήνυμα ή μόνο αν έχεις εφαρμογή; Την Q την έχω στο Nokia 808, που είναι και το τελευταίο Symbian και που προφανώς δεν υπάρχει εφαρμογή για αυτό (εκτός κι αν έχει καμιά λειτουργική java εφαρμογή η Q)

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Nokia 9 Pureview, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι αυτά τα πακέτα και δεν τα βλέπω; Μόνο με 5,9 ευρώ έχει 140 λεπτά προς όλους, δεν βλέπω κάτι άλλο... Εκτός κι αν αναφέρεσαι στα κάουντ ντάουν που βγαίνουν κάθε τόσο διαφορετικά... Ειδοποίηση εννοείς έρχεται με μήνυμα ή μόνο αν έχεις εφαρμογή; Την Q την έχω στο Nokia 808, που είναι και το τελευταίο Symbian και που προφανώς δεν υπάρχει εφαρμογή για αυτό (εκτός κι αν έχει καμιά λειτουργική java εφαρμογή η Q)

 

Καουντ νταουν είναι αυτά, αλλά βγαίνουν από τουλάχιστον δύο φορές το μήνα εδώ και πολύ καιρό, οπότε μπορείς να τα πεις και σταθερά, μέχρι να σταματήσουν τουλάχιστον.

Σταθερό είναι το ΑΠΠ ΠΑΚ (μόνο μέσω της εφαρμογής) όπου με 5,9 δίνει 150 προς όλους, 150 προς Wind/Q (ανά δευτερόλεπτο ο χρόνος ομιλίας και στα δύο) και 300 MB. Αυτό χρησιμοποιώ εδώ και πολύ καιρό (όταν δεν πέφτω πάνω σε καλό καουντ νταουν) για τους γονείς μου που κάνουν μικρή χρήση και τους φτάνει και τους περισσεύει άνετα. Νομίζω ανακοινώθηκε ότι η τιμή του θα αυξηθεί κατά 1 ευρώ.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι αυτά τα πακέτα και δεν τα βλέπω; Μόνο με 5,9 ευρώ έχει 140 λεπτά προς όλους, δεν βλέπω κάτι άλλο... Εκτός κι αν αναφέρεσαι στα κάουντ ντάουν που βγαίνουν κάθε τόσο διαφορετικά... Ειδοποίηση εννοείς έρχεται με μήνυμα ή μόνο αν έχεις εφαρμογή; Την Q την έχω στο Nokia 808, που είναι και το τελευταίο Symbian και που προφανώς δεν υπάρχει εφαρμογή για αυτό (εκτός κι αν έχει καμιά λειτουργική java εφαρμογή η Q)

 

Συχνά έρχεται και μήνυμα, αλλά βασικά πρέπει να έχεις την εφαρμογή.

Μήπως είναι ώρα να αλλάξεις κινητό?

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή της q μπορείς να την βάλεις και σε άλλο κινητό.

Παίζει και σε υπολογιστή στον browser.

Link to comment
Share on other sites

Καουντ νταουν είναι αυτά, αλλά βγαίνουν από τουλάχιστον δύο φορές το μήνα εδώ και πολύ καιρό, οπότε μπορείς να τα πεις και σταθερά, μέχρι να σταματήσουν τουλάχιστον.

 

Όταν κατι ειναι σταθερό, σημαίνει ότι ισχύει συνεχώς και καθε φορα που θα το χρειαστώ θα εξυπηρετηθω. Στα countdown ουτε εισαι σιγουρος ποτε θα βαλουν πακετο, ουτε αν θα βαλουν το συγκεκριμένο που έχεις κατα νου, ουτε πόσο θα διαρκέσει. Οποτε σταθερό δε το λες απο την αποψη αυτή.

 

Επίσης τα 400' κ 1GB με 5ε που ανεφερες ειναι προσφορά απο το μωβ δωρακι, αρα δεν πιάνεται.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατι ειναι σταθερό, σημαίνει ότι ισχύει συνεχώς και καθε φορα που θα το χρειαστώ θα εξυπηρετηθω. Στα countdown ουτε εισαι σιγουρος ποτε θα βαλουν πακετο, ουτε αν θα βαλουν το συγκεκριμένο που έχεις κατα νου, ουτε πόσο θα διαρκέσει. Οποτε σταθερό δε το λες απο την αποψη αυτή.

 

 

 

Επίσης τα 400' κ 1GB με 5ε που ανεφερες ειναι προσφορά απο το μωβ δωρακι, αρα δεν πιάνεται.

Είναι δωράκι αλλά έρχεται συνεχώς και αν το χρησιμοποιείς γίνεται μόνιμο.

Βέβαια δεν παίρνω προμήθεια για να επιμένω.

Εγώ την βγάζω με ένα 5ευρο τον μήνα άνετα και με 2 κονέ που έχω πάρει άραξα για κανένα χρόνο.

Μετά βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δωράκι αλλά έρχεται συνεχώς και αν το χρησιμοποιείς γίνεται μόνιμο.

Βέβαια δεν παίρνω προμήθεια για να επιμένω.

Εγώ την βγάζω με ένα 5ευρο τον μήνα άνετα και με 2 κονέ που έχω πάρει άραξα για κανένα χρόνο.

Μετά βλέπουμε.

 

Κι εμενα η Q με εχει εντάξει στα προνομιακα των 1500' & 1,5GB, οπότε με την ιδια λογική μπορώ να πω οτι ακομα και αν καταργηθουν τα countdown, αυξηθούν οι τιμες των πακετων και η χρεωση ανα δευτερολεπτα μια χαρα θα τη βγαζω εγώ. Προφανώς και δεν ειναι ετσι, το θεμα ειναι τι ισχυει καθολικα και οχι περιπτωσιακα.

 

Πάντως εντάξει οπως βολευεται ο καθένας, δεν παιζει θεμα προμηθειας χαχαχ :p

Link to comment
Share on other sites

Τα countdown, έχουν μια ταλαιπωρία απασχόληση έννοια αλλά στοιχίζουν 3 με 4€. Δεν γίνονται ΟΛΑ μαζί.

ΥΓ. Να δούμε και το άλλο: ΤΙ ποσοστό του πελατολογίου της Q ανανεώνει με αυτό τον τρόπο ?? Προφανώς, ΔΕΝ είναι πάρα πολύ και για εξυπηρετείται και η Q. Αν, πχ, ξαφνικά ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΟΤΑΝ αυτό το ποσοστό, ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ και η Q θα αύξανε την χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε μωβ δωράκι 700' πρός ολους και 1,5gb με 8,5 ευρώ για 30 ημέρες!πολύ καλό!
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

X-MAS OΦEP! 8GB ΓIA 14 MEPEΣ MONO ME 10,40€! ΣTEIΛE 8GIGA ΣTO 12000 KAI ENEPΓOΠOIHΣE TO! ΔΩPO 2GB AN TO ΠAPEIΣ ΣTO MYQ APP https://tinyurl.com/whbddu2 ! ΓIA NA MHN ΛAMBANEIΣ ΠPOΣΦOPEΣ MΠEΣ EΔΩ bit.ly/WIND-de

Σιγααααααααα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να απεγγραφώ από τα SMS των προσφορών γιατί έχω κουραστεί να με spamάρουν με προσφορές της πλάκας που ποτέ δεν χρησιμοποιώ. Τα περισσότερα SMS αφορούν την υπηρεσία Q star και άλλες άχρηστες πληροφορίες. Ποτέ δεν έρχεται κάτι καλύτερο από τις προσφορές countdown offer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...