Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ την κιου την έχω για όταν δίνει κάτι καλύτερο από φρογκ/γουατσαπ σε ομιλία, διότι σε ίντερνετ δεν έχει το 4G που χρειάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Για μέτρα τις ημέρες. 60 ημέρες διαρκεί το υπόλοιπο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νόμιζα δύο μήνες

Ευχαριστώ

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε μεταφορα αριθμού απο wind σε Q μεσω ιντερνετ, ή μονο απο κατάστημα;

 

Στο σάιτ δε λεει τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε μεταφορα αριθμού απο wind σε Q μεσω ιντερνετ, ή μονο απο κατάστημα;

 

Στο σάιτ δε λεει τίποτα

Θα πρέπει να πας σε κατάστημα και η διαδικασία είναι πολύ απλή και γρήγορη.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να πας σε κατάστημα και η διαδικασία είναι πολύ απλή και γρήγορη.

 

δεν ειναι για μένα, είναι για συγγενή.

 

Η wind του ζήτησε 30€ για κάθε γραμμή (έχει 4).

Εναλλακτικά του πρότειναν 600' + 1GB με 14€/μήνα

 

Τωρα εχει ενα συμβόλαιο με 10€, που έχει κάποια λεπτα ομιλίας αλλά οχι ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για μένα, είναι για συγγενή.

 

Η wind του ζήτησε 30€ για κάθε γραμμή (έχει 4).

Εναλλακτικά του πρότειναν 600' + 1GB με 14€/μήνα

 

Τωρα εχει ενα συμβόλαιο με 10€, που έχει κάποια λεπτα ομιλίας αλλά οχι ιντερνετ

Κανονικότατος εκβιασμός! Μίλα με τη Γουιντ, ή κάνε φορητοτητα σε άλλη εταιρία που ζητάνε απο 0 εως 5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι για μένα, είναι για συγγενή.

 

Η wind του ζήτησε 30€ για κάθε γραμμή (έχει 4).

Εναλλακτικά του πρότειναν 600' + 1GB με 14€/μήνα

 

Τωρα εχει ενα συμβόλαιο με 10€, που έχει κάποια λεπτα ομιλίας αλλά οχι ιντερνετ

Προφανώς του προώθησαν συμβόλαιο , ας γίνει σαφής ότι επιθυμεί να κόψει το συμβόλαιο του και να γίνει καρτοκινητό. Στην αρχή θα του δώσουν F2G και στην συνέχεια μπορεί εντελώς δωρεάν να το κάνει Q.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κιου την έχω για όταν δίνει κάτι καλύτερο από φρογκ/γουατσαπ σε ομιλία, διότι σε ίντερνετ δεν έχει το 4G που χρειάζομαι.

 

εννοεις δε πιανει 4G στη περιοχη σου? εμενα 2 φορες τους καλεσα να μου ενεργοποιησουν το 4G και απο την πεμπτη ακομα το επεξεργαζονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό countdown το είδατε?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Το είδα και μπήκα σε δίλημμα. Τα MB μου λήγουν στις 4 Αυγούστου. Να το ενεργοποιήσω ή να περιμένω μήπως έρθει κάτι ανάλογο μέχρι τις 4 Αυγούστου, ώστε να μη χάσω 5 μέρες? Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Να το ενεργοποιησεις μετα τις 12 το βραδυ για να κερδισεις μια μερα.Μην το αφησεις ομως.

Και με αυτο βγαζεις το καλοκαιρι!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και μπήκα σε δίλημμα. Τα MB μου λήγουν στις 4 Αυγούστου. Να το ενεργοποιήσω ή να περιμένω μήπως έρθει κάτι ανάλογο μέχρι τις 4 Αυγούστου, ώστε να μη χάσω 5 μέρες? Εσείς τι λέτε?

 

Εγώ στη θέση σου θα το ενεργοποιουσα τώρα, αφού λογικά το επόμενο καουνταουν πιστεύω ότι θα είναι για ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα το ενεργοποιήσω. Και κάτι άλλο: Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ισχύει στην Wind (F2G/Q), αναφορικά με την ώρα λήξης των πακέτων με data? Ό,τι και παλαιότερα, δηλαδή τα MB λήγουν στις 23:59, αλλά μετά τις 20:00(για να μην πω μετά τις 17:00) αρχίζει να σε χρεώνει data, ή έχει αλλάξει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Φίλη μου επισκέφτηκε σήμερα ένα κατάστημα wind για φορητότητα, ήταν στην πρώην cyta που έγινε Vodafone, εκεί της είπαν ότι δεν μπορεί καμιά εταιρεία να δεχτεί φορητότητα σε καρτοκινητα παρά μόνο με καινούργιο νούμερο.

Το ίδιο πριν χρόνια μου είχαν πει κι εμένα στο ίδιο κατάστημα αλλά πήγα στο public και όλα καλά.. γνωρίζει κάποιος εάν έχει αλλάξει κάτι με τις φορητότητες?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Φίλη μου επισκέφτηκε σήμερα ένα κατάστημα wind για φορητότητα, ήταν στην πρώην cyta που έγινε Vodafone, εκεί της είπαν ότι δεν μπορεί καμιά εταιρεία να δεχτεί φορητότητα σε καρτοκινητα παρά μόνο με καινούργιο νούμερο.

Το ίδιο πριν χρόνια μου είχαν πει κι εμένα στο ίδιο κατάστημα αλλά πήγα στο public και όλα καλά.. γνωρίζει κάποιος εάν έχει αλλάξει κάτι με τις φορητότητες?

Κανονικότατα γίνονται από άλλες εταιρίες σε Q και μάλιστα και on line

Όποιος θέλει να ταλαιπωρηθη πάει σε μαγαζί μπανταχτση

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα το countdown. Για όποιον ενδιαφέρεται, τα 3GB καταναλώνονται και κατά την περιαγωγή εντός ΕΕ. Το διαπίστωσα στέλνοντας SMS ΥΠ στο 1285 και λαμβάνοντας την ανάλογη απάντηση ενημέρωσης υπολοίπου. Επομένως, όποιος έχει σκοπό να ταξιδέψει σε χώρα της ΕΕ μέσα στον Αύγουστο και χρειάζεται αρκετά MB, έχει την ευκαιρία να το ενεργοποιήσει μέσα στις επόμενες τρεις ώρες.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Φίλη μου επισκέφτηκε σήμερα ένα κατάστημα wind για φορητότητα, ήταν στην πρώην cyta που έγινε Vodafone, εκεί της είπαν ότι δεν μπορεί καμιά εταιρεία να δεχτεί φορητότητα σε καρτοκινητα παρά μόνο με καινούργιο νούμερο.

Το ίδιο πριν χρόνια μου είχαν πει κι εμένα στο ίδιο κατάστημα αλλά πήγα στο public και όλα καλά.. γνωρίζει κάποιος εάν έχει αλλάξει κάτι με τις φορητότητες?

Ας κανει ηλεκτρονικα αιτηση φορητοτητας στο site της Q και θα της ερθει με κουριερ σε 1-2 εργασιμες η καρτα sim και μια 10ευρη καρτα ανανεωσης χρονου ομιλιας.Εξου και το τελικο κοστος των 10 ευρω και οχι κατι 30αρια που ζηταγαν ή που σου λενε δεν εχουν διαθεσιμες νεες sim στα καταστηματα.

Το εκανα τον Απριλιο που μας περασε.Απο cosmote

Link to comment
Share on other sites

Τέλος τα 3GB, όποιος πρόλαβε. Επόμενο countdown την Παρασκευή και ώρα 9:00. Μακάρι να ξαναδώσουν τα 300' προς όλους με 4€.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα το ενεργοποιουσα τώρα, αφού λογικά το επόμενο καουνταουν πιστεύω ότι θα είναι για ομιλία.

 

Σωστός. 150 με 3€ για λίγες ώρες.

 

Μακάρι να ξαναδώσουν τα 300' προς όλους με 4€.

 

Μπα. Εσύ λάθος.

Link to comment
Share on other sites

προχτες ετυχε να δοκιμασω,ελεγε οτι η περιοδος ενεργοποιησης της προσφορας εχει ληξει. Σιγουρα αν το δωσουν ολο και καποιος θα το γραψει. Προσωπικη αποψη (αν και λιγο απαισιοδοξη): η προσφορα δινεται ανελλιπως απο τα τελη του 2014,ποτε δεν θυμαμαι να εχει περασει τοσο διαστημα μεχρι να ξαναστειλουν μηνυμα,δεν αποκλειεται να αποφασισαν να "κλεισουν" τον κύκλο της...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακούσαμε τίποτα για το 1 giga για 8 μήνες με 8 ευρώ συνολικά;

Ο μόνος λόγος που κρατώ τον αριθμό.

 

με τις διμηνες πλεον ανανεωσεις,το να κρατας ενα νουμερο μονο για την συγκεκριμενη προσφορα δεν νομιζω οτι σε συμφερει. 8 ευρω για την ενεργοποιηση,και μετα αλλες 3 τουλαχιστον ανανεωσεις.Αν υποθεσουμε οτι πεφτεις και στις 6ευρες του countdown,παμε στα 26 συνολο,αρα 1 γιγα με 3,25 ευρω το μηνα αναλογικα. Αν οι ανανεωσεις ειναι 10ευρες πλησιαζουμε στο 5ευρο για ενα γιγα το μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν συμφέρει να διατηρείς πουθενά και άλλο αριθμό, πρέπει να έχεις πολύ δυνατή προσφορά για να το κάνεις αυτό

Ειδικά Q που σου μηδενίζει και τα αγορασμενα πακέτα,0,30 τέλος ανανέωσης,κτλ

Ειδικά μόνο και μονο τα 8gb/8€ είναι εντελώς ασύμφορο

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

sos εχω ακριβως 3 ευρω υπολοιπο αν βαλω το καουντνταουν με τα 3 ευρω θα μπορω να το χρησιμοποιησω?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...