Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα μετα απο συνεχομενες μηνιαιες η διμηνιαιες ανανεωσεις μεσω web μου κρατησε και τα περιφημα τελη διαχειρησης 0,33 λεπτα.

Μπραβο Q και εις ανωτερα. Απο νταβατζηλικι σε νταβατζηλικι :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις (κρατησει) την ημερομηνία που λήγει το προηγούμενο 1G ? Σε κάθε έναν είναι διαφορετική και ξεκινά την επόμενη.

Το ειχα εξαντλήσει νωρίτερα. Μάλλον χτες έληγε όμως. Θα περιμένω έως αύριο πρωί και αν δεν μπει αναγκαστικά θα τους ενοχλήσω...

Link to comment
Share on other sites

Πήρατε κανονικά τη δόση του ενός γίγα από την προσφορά των 8 ευρώ αυτές τις μέρες? έχω την εντύπωση ότι θα έπρεπε σήμερα να έχει μπει εφόσον είχα κάνει την αρχική ενεργοποίηση στις 29 του μήνα. Οπότε με τις 28 μέρες του Φλεβάρη,κάπου σήμερα πρέπει να πέφτει η επόμενη ενεργοποίηση.

 

σ'εμένα η ανανέωση του 1 GB γινόταν κάθε πρώτη του μήνα.

 

Επειδή ομως ο Φεβρουάριος είχε 28 ημέρες, μετατοπίστηκε 3 ή 4 Μαρτίου

Οπότε μάλλον κι εσυ θα περιμένεις 3 μέρες ακόμα για να ενεργοποιηθεί

Link to comment
Share on other sites

Από τον τιμοκατάλογο της Q:

 

Βασικές Χρεώσεις

Βασικές Χρεώσεις-Χρέωση Ανά Δευτερόλεπτο από το Πρώτο Δευτερόλεπτο 	Χρέωση
ΕΘΝΙΚΕΣ ΚΛΗΣΕΙΣ
(Προς Ελληνικά δίκτυα: Q, WIND, VODAFONE, COSMOTE και σταθερά δίκτυα)   0,0135€

Διεθνείς Κλήσεις 	Χρέωση ανά δευτερόλεπτο
ΖΩΝΗ 1                  0,00803€
ΖΩΝΗ 2                  0,00880€
ΖΩΝΗ 3                  0,01012€
ΖΩΝΗ 4                  0,01078€

 

Όχι, δεν πρόκειται για πρωταπριλιάτικο αστείο! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα βλακεία και ενώ μου τελείωσαν τα ΜΒ συνέχισα να σερφάρω ...

Με αποτέλεσμα να μου φάει όλο το υπόλοιπο .

Δεν Ισχύει το 1 € την ημέρα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο συνεχομενες μηνιαιες η διμηνιαιες ανανεωσεις μεσω web μου κρατησε και τα περιφημα τελη διαχειρησης 0,33 λεπτα.

Μπραβο Q και εις ανωτερα. Απο νταβατζηλικι σε νταβατζηλικι :rolleyes:

 

0.30€ δεν είναι η χρέωση;

.
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα εξαντλήσει νωρίτερα. Μάλλον χτες έληγε όμως. Θα περιμένω έως αύριο πρωί και αν δεν μπει αναγκαστικά θα τους ενοχλήσω...

 

Το δικό μου σήμερα λήγει πάντως. Ενεργοποίηση 29.10.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα βλακεία και ενώ μου τελείωσαν τα ΜΒ συνέχισα να σερφάρω ...

Με αποτέλεσμα να μου φάει όλο το υπόλοιπο .

Δεν Ισχύει το 1 € την ημέρα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μάλλον ΟΧΙ.

Το ίδιο έπαθα το καλοκαίρι σε "αδελφάκι" F2G

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου σήμερα λήγει πάντως. Ενεργοποίηση 29.10.

 

Ναι μου απαντησαν στο messenger κι εγω την ιδια μέρα το είχα βάλει. Αύριο θα έρθει το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ξέρετε αν ισχύει ακόμα η προσφορά 120' προς όλους στο καρτοκινητό σου όταν έχεις σταθερή Wind και καρτοκινητή Q; Είναι για την πεθερά μου που έχει σταθερό Wind και σκέφτεται να πάρει ένα νέο νούμερο Q και να το δηλώσει όταν το ενεργοποιήσει για να εκμεταλλευτεί το μπόνους. Γίνεται ακόμα αυτό ή έχει καταργηθεί; Συγνώμη αν είμαι λίγο off topic αλλά σκέφτηκα ότι εν μέρει είναι το ερώτημα μου σχετικό με το ποστ αυτό...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Με F2G που έχω εγώ μια χαρά γίνεται, για Q δεν γνωρίζω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η νέα προσφορά που λέει να φέρεις ένα φίλο στην Q και θα αποκτήσετε και οι δύο 12Gb για ένα χρόνο, εννοεί 12GB κάθε μήνα ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα βλακεία και ενώ μου τελείωσαν τα ΜΒ συνέχισα να σερφάρω ...

Με αποτέλεσμα να μου φάει όλο το υπόλοιπο .

Δεν Ισχύει το 1 € την ημέρα ;

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Όταν έχουμε ενεργοποιημένο πακέτο data αλλά φάμε τα ΜΒ πριν την λήξη του πακέτου τότε θα μας ξεζουμισει το υπόλοιπο των €

Η χρέωση του 1€ για χρήση ιντερνετ γινεται οταν δεν έχουμε κάποιο πακέτο data ενεργό (με 0MB)

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται.Χθες μπήκαν τα λεπτά για τον Απρίλη στον αριθμό μου.
Link to comment
Share on other sites

Η νέα προσφορά που λέει να φέρεις ένα φίλο στην Q και θα αποκτήσετε και οι δύο 12Gb για ένα χρόνο, εννοεί 12GB κάθε μήνα ;

Λεει στους ορους

Τα 12GB ισχύουν για 12 μήνες υπό τον όρο ότι οι χρήστες έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο 0,01€ καθ’όλο αυτό το διάστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά! Ξέρετε αν ισχύει ακόμα η προσφορά 120' προς όλους στο καρτοκινητό σου όταν έχεις σταθερή Wind και καρτοκινητή Q; Είναι για την πεθερά μου που έχει σταθερό Wind και σκέφτεται να πάρει ένα νέο νούμερο Q και να το δηλώσει όταν το ενεργοποιήσει για να εκμεταλλευτεί το μπόνους. Γίνεται ακόμα αυτό ή έχει καταργηθεί; Συγνώμη αν είμαι λίγο off topic αλλά σκέφτηκα ότι εν μέρει είναι το ερώτημα μου σχετικό με το ποστ αυτό...

Γίνεται εκτός αν έχει το wind broadband. Αν έχει double play ή παλιό πρόγραμμα με τηλεφωνία μόνο μπορεί να το κάνει.

Γίνεται να μπουν και σε ήδη υπάρχοντα αριθμό. Αν αυτός ο αριθμός έχει ελθει από φορητότητα,πρέπει να έχουν περάσει 6 μήνες για να μπει στο συνδυασμό.

Link to comment
Share on other sites

Λεει στους ορους

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται εκτός αν έχει το wind broadband. Αν έχει double play ή παλιό πρόγραμμα με τηλεφωνία μόνο μπορεί να το κάνει.

Γίνεται να μπουν και σε ήδη υπάρχοντα αριθμό. Αν αυτός ο αριθμός έχει ελθει από φορητότητα,πρέπει να έχουν περάσει 6 μήνες για να μπει στο συνδυασμό.

 

Όχι, double play έχει. Οπότε μπορεί να παραγγείλει online έναν νέο αριθμό Q και μόλις ενεργοποιηθεί να πάει στο κατάστημα να τον δηλώσει και να πάρει την προσφορά, έτσι;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση παιδιά. Ξέρετε πότε λήγει (καταργείται) ένα νούμερο;

 

Χρησιμοποιώ το q σαν 2ο και εχει ληξει το υπολοιπο μου απο 09/02

 

Τώρα με ανανέωση κάθε 2μηνο μου φαίνονται πολλά τα λεφτά ανανέωσης (αλλά έχω το νούμερο πολλά χρόνια).

http://img132.imageshack.us/img132/9962/781z.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι, double play έχει. Οπότε μπορεί να παραγγείλει online έναν νέο αριθμό Q και μόλις ενεργοποιηθεί να πάει στο κατάστημα να τον δηλώσει και να πάρει την προσφορά, έτσι;

 

ΒΕΒΑΙΩΣ, αλλά δεν θα γλιτώνει την δίμηνη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Για κύριο νούμερο το θέλει ούτως ή άλλως. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση παιδιά. Ξέρετε πότε λήγει (καταργείται) ένα νούμερο;

 

Χρησιμοποιώ το q σαν 2ο και εχει ληξει το υπολοιπο μου απο 09/02

 

Τώρα με ανανέωση κάθε 2μηνο μου φαίνονται πολλά τα λεφτά ανανέωσης (αλλά έχω το νούμερο πολλά χρόνια).

 

13 μηνες και 5 μερες μετα την τελευταια ανανεωση.

Οσον αφορα τις εισερχομενες με βαση την τελευταια επισημη ανακοινωση που αναφεροταν στο θεμα,μετα απο 4 μηνες κοβονται.

Πρακτικα δεν εχει εφαρμοστει σε ευρεια κλιμακα,μπορει δηλαδη να κλεισεις χρονο και να εχεις κανονικα εισερχομενες. Ανα πασα στιγμη βεβαια αυτο μπορει να αλλάξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν το πρόβλημα αφορά μόνο το 4g μπορεί να έπεσες στην περίπτωση που θα θέλει ενεργοποίηση από το τεχνικό τμήμα. Κάλεσε δωρεάν στο 13700.

 

Σε ευχαριστώ με έσωσες!!!!:D τους κάλεσα και το πρόβλημα λύθηκε σε 2 λεπτά και χωρίς αναμονή! Δεν ήταν ενεργοποιημένο το 4G από το δίκτυο δεν έφταιγε ούτε η sim ούτε η ρυθμίσεις του κινητού.

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου μπήκαν τα Γιγα από την προσφορά. Είχα κάνει την ενεργοποίηση 29/10/2018 και μέχρι τώρα δεν έχει μπει κανένα GB που έλεγε η προσφορά ότι κάθε μήνα για 8 μήνες. Εσάς τι έγινε;
Link to comment
Share on other sites

Οριστε:

Ναι μου απαντησαν στο messenger κι εγω την ιδια μέρα το είχα βάλει. Αύριο θα έρθει το επόμενο.
.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...