Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χάνεις το νούμερο σε 13 μήνες και 5 μέρες

Χάνεις το υπόλοιπο σε 2 μήνες

Φραγή εισερχομένων σε 4 μήνες

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Χάνεις το νούμερο σε 13 μήνες και 5 μέρες

Χάνεις το υπόλοιπο σε 2 μήνες

Φραγή εισερχομένων σε 4 μήνες

 

Το τελευταίο έτσι λένε, αλλά στο νούμερο μου κ της συζύγου (που είχαμε να βάλουμε κάρτα σχεδόν 10 μήνες) δεν έγινε ποτέ φραγή.

Link to comment
Share on other sites

σωστο,κι εγω ειχα f2g που εβγαλε το 13μηνο χωρις φραγή,και σε q τώρα εχει 8 μηνες χωρις ανανεωση και το καλουν κανονικα. Ερωτηματικο βεβαια,για νουμερα που ενεργοποιηθηκαν μετα το Μαρτιο του 18 (που ξεκινησε το 4μηνο) αν εφαρμοζεται η φραγη κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

Σε f2g που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πέρυσι το Μάρτιο και το υπόλοιπο έληξε στις 24/5/2018, ακόμη δεν έχει μπει φραγή. Θα του βάλω ένα τάληρο αρχές Φεβρουαρίου για να το κρατήσω ακόμη ένα χρόνο, αν και δεν έχω κάποια χρήση σε αυτό, απλά το έχω παρατημένο σε μια παλιά συσκευή μήπως και με θυμηθεί κανένας ξεχασμένος. Αν φραγεί, απλά θα πεταχτεί νωρίτερα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, μάλλον επειδή έχω υπόλοιπο 0,96€ χρόνο ομιλίας...

Αφου εχεις κάτω απο €1,00 μπορεις να πάρεις και 0,50€ απο το Q Helpline και να τα αγοράσεις.

https://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/upiresies/upiresies-diktuou/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Κάτι τέτοιο έψαχνα τότε και δεν το έβρισκα. Τελικά έβαλα 5€.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Σε f2g που σταμάτησα να το χρησιμοποιώ πέρυσι το Μάρτιο και το υπόλοιπο έληξε στις 24/5/2018, ακόμη δεν έχει μπει φραγή. Θα του βάλω ένα τάληρο αρχές Φεβρουαρίου για να το κρατήσω ακόμη ένα χρόνο, αν και δεν έχω κάποια χρήση σε αυτό, απλά το έχω παρατημένο σε μια παλιά συσκευή μήπως και με θυμηθεί κανένας ξεχασμένος. Αν φραγεί, απλά θα πεταχτεί νωρίτερα.

 

ναι θυμησου να βαλεις πριν αλλαξει απο 5 ευρω σε 10 ευρω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Countdown 2 giga με 2 ευρω για 15 μερες

Για λίγες ώρες, λήγει στις 5 το απόγευμα. :cool:

Να υποθέσω ότι έχει προτεραιότητα έναντι του μπόνους στην πρώτη ανανέωση του μήνα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φωτα σας! Αν τελειώσουν τα ΜΒ του πακέτου και συνεχίσεις να κάνεις χρήση του ιντερνετ, ποια ειναι η χρέωση?

Προσπαθώ να βοηθήσω μια κοπελα απο Γεωργία, εντελώς άσχετη την χρηση του κινητού, που συνέχεια χάνει το υπόλοιπο της και δεν καταλαβαίνει πως γίνεται.

Της έβαλα το app και το ελέγχω κι εγω απο το κινητό μου αλλά δεν βγαζω ακρη.

Την περασμένη βδομάδα ανανέωσε 10€, πήρε δωρο το 1g και τα 1000 προς Q κανονικά. Της έβαλα και το προηγούμενο Countdown να εχει χρόνο προς όλα τα δίκτυα, και για να μην τα πολυλογώ είχε υπόλοιπο κάπου 5,5€ και γύρω στα 350ΜΒ (+τους χρόνους ομιλίας). Τσεκαρισμένο προχτές απο εμένα...

Χθες μπαίνω στην εφαρμογή και ειχε υπόλοιπο 0ΜΒ, 0.00€, 93 λεπτα προς όλους και 950 προς Q. Αρα το υπόλοιπο δεν φαγώθηκε απο κλήσεις. Προφανώς της τελείωσε το ιντερνετ δεν το κατάλαβε και συνέχισε την χρήση, αλλά μπορεί αυτό να χρεώθηκε 5,5€ σε 24 ωρες που έκανα να το ελέγξω???

Δεδομένο οτι ΔΕΝ μιλάει με Γεωργία, παρα μόνο μέσω viber και messenger (κυρίως βιντεοκλήσεις απ΄οτι εχω καταλάβει, γιαυτό χρειάζεται αρκετό ιντερνετ).

Πριν 10 μέρες με τον ίδιο τρόπο έχασε υπόλοιπο 6,5€.

Καμιά ιδέα κανείς??? :worry:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να υποθέσω ότι έχει προτεραιότητα έναντι του μπόνους στην πρώτη ανανέωση του μήνα?

Αν το μπόνους της ανανέωσης ληγει αργότερα, μάλλον ναι.

Link to comment
Share on other sites

Mobile Internet Daily

Πλοήγηση WEB / WAP (1€/ 50MB)

1,20 € (ανά ημέρα χρήσης)

Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ

1,20 € / 50MB

Link to comment
Share on other sites

Mobile Internet Daily

Πλοήγηση WEB / WAP (1€/ 50MB)

1,20 € (ανά ημέρα χρήσης)

Χρέωση μετά τα προσφερόμενα ΜΒ

1,20 € / 50MB

Επομένως μάλλον έφαγε τα 5,5ε με χρήση 200ΜΒ εκτός πακέτου...:(

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα,

χθες πήγα να κάνω ανανέωση online από την εφαρμογή και κόλλησε και ενώ ήθελα να βάλω 5€ μου έβαλε παραπάνω 8,64€ όποτε μπήκαν 10€.

Μέχρι εδώ οκ. όταν πήγα στο ebanking μου είδα ότι μου χρεώσανε 2 φόρες από 10€.

όταν πήρα τηλ.την εξυπηρέτηση πελατών μου έλεγαν ότι είναι λάθος της τράπεζας και θα έπρεπε να πάω να ζητήσω τα λέφτα από εκεί:worry:

Έχει τύχει σε κανένα; έχασα τα 10€;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Θα μιλήσεις με την τράπεζα και θα σου τα πιστώσουν.
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχει προτεραιότητα έναντι του μπόνους στην πρώτη ανανέωση του μήνα?

 

Όχι. Πρώτα καταναλώνονται τα bonus.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πρώτα καταναλώνονται τα bonus.

Σίγουρα?διαφορετικά την πάτησα δηλαδή

Έχω την εντύπωση ότι πρώτα καταναλώνονται τα bonus από μπονους

Από την πρώτη ανανέωση δεν αναφέρονται σαν μπόνους

Τουλάχιστον έτσι τα έχει η εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα?διαφορετικά την πάτησα δηλαδή

Έχω την εντύπωση ότι πρώτα καταναλώνονται τα bonus από μπονους

Από την πρώτη ανανέωση δεν αναφέρονται σαν μπόνους

Τουλάχιστον έτσι τα έχει η εφαρμογή

 

Προσπαθώ να συμβουλεύομαι τις επίσημες ιστοσελίδες. Και στην επίσημη ιστοσελίδα αναφέρεται αυτό:

Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτα καταναλώνονται:

Tα δωρεάν MB από Bonuses και προσφορές, πχ. Bonus ανανέωσης.

Tα πληρωτέα πακέτα Mobile Internet πχ 4€ SURF.

Τώρα, τι καταγράφεται σαν bonus είναι άλλη ιστορία... Πχ τα MB από την προσφορά του 1GB το μήνα για 8 μήνες εμφανίζονται σαν bonus στην εφαρμογή, ενώ είναι αγορασμένο. Αν το bonus ανανέωσης δεν είναι... bonus, τότε δεν έχει σημασία η προσπάθειά μας για ερμηνεία.

Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην πράξη τώρα που το είδα ξανα,και το τσεκαρα,το countdown καταναλώνει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

εκανα ανανέωση 10€ (μέσω της εφαρμογής) στην κορη μου και ειδα οτι έδωσε επιπλέον 300' προς όλους και 1024ΜΒ για 15 ημέρες.

 

Είναι πάγια τακτική αυτή, ή ήρθε κάποιο SMS προσφορας το οποίο εγω δεν μπορω να δω;

 

μου εκανε εντυπωση γιατι της βαζω καθε μηνα τουλάχιστον 10€, δεν ειναι καποιος λογαριασμός που "κάθεται"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τρέχει κάποια προσφορά

"Μόνο για σένα"

Και ναι είναι πάγια τακτική να κάνει τέτοιου είδους προσφορές,αλλά συνήθως στέλνει sms

Επίσης μόλις τώρα το είδα σε μήνυμα αναπάντητης κλήσης

4GB MONO ME 8,5€ AΠOKΛEIΣTIKA ΣTA KAT/MA WIND! ENEPΓOΠOIHΣE TΩPA THN ΠPOΣΦOPA ΣE 1 KAT/MA WIND!

Δεν ξέρω όμως αν είναι για όλους

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ειχε ερθει sms τις τελευταίες μέρες σε κάποιους (προφανώς και στην κόρη σου αφού αποδόθηκε το μπόνους):

1GB INTERNET ΣTO KINHTO & 300Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΣTHN EΛΛAΔA ME ΔIAPKEIA 15MEPEΣ. ANANEΩΣE ME 10€ MEΣA ΣTIΣ EΠOMENEΣ 2 MEPEΣ KAI KEPΔIΣE!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...