Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο κουτί λέει ότι έχει. Έβαλα τη σιμ στο 4g (στο άλλο το 3g έπιανε Η+ και Ε) και πιάνει μόνο Ε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγε 4G για λιγότερο από λεπτόHSPA και μετά και τώρα πάλι Edge!

Link to comment
Share on other sites

roaming είναι ενεργοποιημένο?

επανεκκίνηση έχεις κάνει στο τηλέφωνο?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι/ναι (έγραψα κ πιο πάνω ότι για λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα είχα 4G). Μέσα στο σπίτι μου 4G η Κοσμοτε μόνο πιάνει. Απλά ήθελα να δω μήπως άλλαξαν τίποτα, αλλά η μοναδική αλλαγή είναι ότι τώρα ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι έχεις 4G ενώ πιο παλιά έλεγαν ότι θα το αναβαθμίσουν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι/ναι (έγραψα κ πιο πάνω ότι για λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα είχα 4G). Μέσα στο σπίτι μου 4G η Κοσμοτε μόνο πιάνει. Απλά ήθελα να δω μήπως άλλαξαν τίποτα, αλλά η μοναδική αλλαγή είναι ότι τώρα ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι έχεις 4G ενώ πιο παλιά έλεγαν ότι θα το αναβαθμίσουν.

 

Δοκιμασε με κλειδωμα στο 3G...μονο ετσι θα δουλεψει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ναι/ναι (έγραψα κ πιο πάνω ότι για λιγότερο από 60 δευτερόλεπτα είχα 4G). Μέσα στο σπίτι μου 4G η Κοσμοτε μόνο πιάνει. Απλά ήθελα να δω μήπως άλλαξαν τίποτα, αλλά η μοναδική αλλαγή είναι ότι τώρα ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ότι έχεις 4G ενώ πιο παλιά έλεγαν ότι θα το αναβαθμίσουν.

έεε....καλά τώρα βασιστηκες και συ στο τι σου λένε

εγώ νόμιζα ότι είχες πριν και τώρα δεν....

είναι προφανές ότι δεν έχεις καλό σήμα

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη παρακαλώ. Είστε ευχαριστημένοι από ποιότητα δικτίου στην Q;

Έχω φοιτητικό wind και θέλω να το κάνω q επείδή έχω ξενερώσει και κάτι άλλο, έχει σαν την wind login bonus?δώρα μηνυματα κλπ με διάρκεια μια εβδομάδα;(εψαξα δεν το βρήκα)

Ευχαριστώ θερμά

Edited by skatzivas
Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη παρακαλώ. Είστε ευχαριστημένοι από ποιότητα δικτίου στην Q;

είναι το ίδιο με f2g

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε ευχαριστημένοι με την ποιότητα δικτύου στην Q όσο ήμασταν/ήμαστε στην wind, αφού μάλλον είναι ένα και το αυτό.
Link to comment
Share on other sites

έεε....καλά τώρα βασιστηκες και συ στο τι σου λένε

εγώ νόμιζα ότι είχες πριν και τώρα δεν....

είναι προφανές ότι δεν έχεις καλό σήμα

 

Εγώ το ξέρω, εσύ το ξέρεις, η Wind όμως μας λέει ψεύτες... Και εκεί που σκεφτόμουν να το κάνω νο.1 (λόγω προσφοράς 1500 κ 1,5 με 8,5ε) προσγειώνομαι στην πραγματικότητα ότι η Wind παραμένει η λιγότερο σοβαρή εταιρία στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το ξέρω, εσύ το ξέρεις, η Wind όμως μας λέει ψεύτες... Και εκεί που σκεφτόμουν να το κάνω νο.1 (λόγω προσφοράς 1500 κ 1,5 με 8,5ε) προσγειώνομαι στην πραγματικότητα ότι η Wind παραμένει η λιγότερο σοβαρή εταιρία στην Ελλάδα...

 

Εν μερει ισχυει αλλα για μενα δεν ειναι τοσο σοβαρος λογος οσο το δικτυο.Και ναι να το κανεις για τα 1.500' με 8,5€.Οσο για το σημα,κλειδωνεις στο 3G και ολα καλα.

Αλλα απ οτι καταλαβα,εισαι σε προβληματικη περιοχη.Για ανατολικα στο υψος της Δελφων με Μποτσαρη εχει θεμα καθως και τα γυρω τετραγωνα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα το πακετο q economy των 4 ευρω ισχυει για κλησης απο την Γερμανια?ευχαριστω

 

Αν εισαι γερμανια με Roaming,τα 150' προς ολους ισχυουν κανονικα για κλησεις προς ελλαδα,κλησεις σε γερμανικα νουμερα και των χωρων της Ε.Ε. γενικοτερα.Για ιντερνετ αγορασε πακετο,ισχυουν και τα Countdown.το 1Gb με την ανανεωση 10€ δεν ισχυει.Αλλα τα 150Mb του Q Economy ισχυουν στο εξωτερικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πακετο q economy των 4 ευρω ισχυει για κλησης απο την Γερμανια?ευχαριστω
Πριν 40 μέρες πήγα και ίσχυε κανονικά. Και γρήγορο 4G...
Link to comment
Share on other sites

ρίξτε μια ματιά στον countdown σημερα,μου φαίνεται καλό

η είναι κάτι συνηθισμένο για q?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μια γνώμη παρακαλώ. Είστε ευχαριστημένοι από ποιότητα δικτίου στην Q;

Έχω φοιτητικό wind και θέλω να το κάνω q επείδή έχω ξενερώσει και κάτι άλλο, έχει σαν την wind login bonus?δώρα μηνυματα κλπ με διάρκεια μια εβδομάδα;(εψαξα δεν το βρήκα)

Ευχαριστώ θερμά

Εγώ είμαι 5 χρόνια στήν Q, πρόσφατα την έκανα κ 4g, και έχει απίστευτη ταχύτητα 40mbps download 20mbps upload! Όλα έχουν να κάνουν απο το σημείο εκκίνησης το σπίτ,εαν είμαστε ευχαριστημένοι και έχουμε καλό σήμα , τότε, ότι και εταιρεία νά είμαστε, θεωρούμε είναι ή καλύτερη, παίζει ρόλο σίγουρα καί η συσκευή, ή............τα κριτήρια μετά είναι τα πακέτα, πιστεύω η Q υπερτερεί κ οικονομικά και αρκετές επιλογές

Edited by Vasileios
σύγκριση εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Q Card: προσφορά 1GB mobile data κάθε μήνα για 8 μήνες με κόστος 8€ άρχισε πάλι να ισχύει για όποιον ενδιαφέρεται.

Στέλε 8G στο 12000

 

Κάθε πότε μπαινουν τα mb; Γιατι δεν μπηκαν ακόμα για τον Απριλιο;

Link to comment
Share on other sites

Την ημερα που εγινε η ενεργοποίηση.

Πχ εμενα καθε 23 του μηνος μπαινει το γκιγκα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρίξτε μια ματιά στον countdown σημερα,μου φαίνεται καλό

η είναι κάτι συνηθισμένο για q?

 

Δεν πρέπει να είναι η πρώτη φορά που το βγάζει. Σίγουρα συμφέρει όταν το συγκρίνεις με το Q economy ας πούμε.

 

Αρκετά countdown είναι προφανώς συμφέροντα, αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε να περιμένεις το καθένα σαν πακέτο, δυσκολεύουν το μηνιαίο προγραμματισμό, αν πας να βασιστείς πάνω τους.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα σε κατάστημα δεν υπάρχει χρέωση 0.30λ για όποιον ενδιαφέρεται 4γιγα με 7ευρο μόνο σε κατάστημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εβαλες 10€ και μπηκαν 8.93?

Το αλλο με το πακέτο ίντερνετ οκ δεν εχει σχέση με το 0.30.

Τα "κρούσματα" με τα 0.30 στην q εχω την αισθηση οτι είναι συγκριτικά λιγότερα σε σχέση με το f2g.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα σε κατάστημα δεν υπάρχει χρέωση 0.30λ για όποιον ενδιαφέρεται 4γιγα με 7ευρο μόνο σε κατάστημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλό πακέτο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν πρέπει να είναι η πρώτη φορά που το βγάζει. Σίγουρα συμφέρει όταν το συγκρίνεις με το Q economy ας πούμε.

 

Αρκετά countdown είναι προφανώς συμφέροντα, αλλά επειδή δεν ξέρεις πότε να περιμένεις το καθένα σαν πακέτο, δυσκολεύουν το μηνιαίο προγραμματισμό, αν πας να βασιστείς πάνω τους.

σίγουρα,αν ξεραμε.......

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Κάθε πότε μπαινουν τα mb; Γιατι δεν μπηκαν ακόμα για τον Απριλιο;
Και μένα παρόλο που είχα μπει στην προσφορά που ετρεχε στις 20 του μηνός ακόμα δεν εχουν μπει για αυτο το μήνα. Θα κάνω υπομονή κάνα 2 μέρες ακόμα και μετά θα επικοινωνήσω μαζί τους

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Και μένα παρόλο που είχα μπει στην προσφορά που ετρεχε στις 20 του μηνός ακόμα δεν εχουν μπει για αυτο το μήνα. Θα κάνω υπομονή κάνα 2 μέρες ακόμα και μετά θα επικοινωνήσω μαζί τους

 

Δηλαδή έληξε το προηγούμενο 1 GB και δεν μπήκε αμέσως το επόμενο ή το εξάντλησες πριν λήξει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...