Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω πολύ καιρό στην Q και δεν ξέρω από πότε είναι αληθινή "super προσφορά" το 700 + 300ΜΒ για το 4ευρο πακέτο Surf, πάντως πρόσεξα μερικές βδομάδες πριν, ότι είχαν προσθέσει "η προσφορά ισχύει μέχρι 02/01". Σήμερα θυμήθηκαν να το διορθώσουν σε 15/01. Το καταγράφω εδώ για να δούμε αν είναι απλά εμπορικό κόλπο (προσφορά με συνεχώς κυλιόμενη ημερομηνία λήξης) ή όντως το κόψουν.

 

https://prnt.sc/hxlevc

Link to comment
Share on other sites

Τι πα να πει προνομιακό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαμπινιώτης:

 

"Προνομιακό = Κάτι έχει προνόμια"...Τί είναι προνόμια;

Συνήθως σε € ή "ποσό".

Σπάνια σε "ποιόν".

 

 

Ειδικότερα για Q:

1500΄κ 1,5GB για 30 μέρες με 8.57€.:) Στέλνοντας sms 1500 sto 12410 (Απ'το Q, έτσι; :lol: )

Μη δοκιμάσεις ΑΝ δεν έχεις "προνομιακό" Q: Άδικος κόπος.:)

Link to comment
Share on other sites

μπορει να εχουν ηδη λαβει το μηνυμα του προνομιακου αλλα να μην το εχουν παρει χαμπαρι,οποτε μια δοκιμη δεν βλαπτει εφοσον βεβαια θελουν να το ενεργοποιησουν και εν γνωσει τους οτι θα αφαιρεθουν 8,57 αν οντως το εχουν λαβει. Αν καποιος εχει λιγοτερο μεσα,μπορει να το πειραματιστει ελευθερα και αν ειναι δικαιουχος θα του επιστρεψει η απαντηση "το υπολοιπο σας δεν ειναι αρκετο για την ενεργοποιηση του πακετου". Ο μη "προνομιούχος" θα παρει την γνωστη απαντηση "δεν ειναι διαθεσιμο στο προγραμμά σας - αφορα κατοχους του ειδικου πακετου προσφορας της q."

 

edit και χωρις κοστος μπορουν να το τσεκαρουν ολοι στο 12200,αφου για οσους το δικαιουνται θα υπαρχει στην αρχη αναλογη αναγγελια "για να ενεργοποιησετε το πακετο ειδικης προσφορας πατηστε..."

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Δευτερος συνεχόμενος μήνας που το παρατηρώ αρα σίγουρα κατι εχει αλλάξει: το 1 γιγα της προσφοράς των 8€ (Μάιος '17) ΔΕΝ προηγείται πλέον των άλλων ενεργοποιημένων πακέτων ίντερνετ,με άλλα λόγια τραβάει τα mb απο το πακέτο (το "ειδικό" στην περίπτωση μου) που λήγει νωρίτερα και τα mb της προσφοράς μένουν για μετά.
Link to comment
Share on other sites

Δευτερος συνεχόμενος μήνας που το παρατηρώ αρα σίγουρα κατι εχει αλλάξει: το 1 γιγα της προσφοράς των 8€ (Μάιος '17) ΔΕΝ προηγείται πλέον των άλλων ενεργοποιημένων πακέτων ίντερνετ,με άλλα λόγια τραβάει τα mb απο το πακέτο (το "ειδικό" στην περίπτωση μου) που λήγει νωρίτερα και τα mb της προσφοράς μένουν για μετά.

 

Ιούνιο 2017 για το 8G, εννοείς. Ως και τελευταία δόση (8η) , έναρξη αυτές τις μέρες.

 

Προφανώς κ στις προτεραιότητες της Wind/Q γίνεται τουρλουμπούκι , το "έλα να δεις".

Κανείς δε μπορεί εκ των προτέρων να σου πει με ακρίβεια (ούτε οι υπάλληλοι, εννοείται).

ΜΟΝΟ "παθαίνοντας κ μαθαίνοντας", όπως εσύ τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τότε που ενεργοποιησα το 8γιγα τον Ιουνιο 2017 βαζω 5ε/τριμηνο (ονλαιν) και 1 μήνα πριν λήξει το υπόλοιπο ενεργοποιω το ονλαιν πακέτο 4ε. Με στέλνουν 2 προσφορές σχεδόν κάθε μέρα! Γενικά δε βλέπω να ξανανεωνω για πακετο 8γιγα, οπότε μάλλον θα σταματήσει η συνεργασία μου με την Κιού. Εαν έχεις μόνο αυξήσεις και δυσάρεστες εκπλήξεις, ο πελατης θα φυγει αργα ή γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τότε που ενεργοποιησα το 8γιγα τον Ιουνιο 2017 βαζω 5ε/τριμηνο (ονλαιν) και 1 μήνα πριν λήξει το υπόλοιπο ενεργοποιω το ονλαιν πακέτο 4ε. Με στέλνουν 2 προσφορές σχεδόν κάθε μέρα! Γενικά δε βλέπω να ξανανεωνω για πακετο 8γιγα, οπότε μάλλον θα σταματήσει η συνεργασία μου με την Κιού. Εαν έχεις μόνο αυξήσεις και δυσάρεστες εκπλήξεις, ο πελατης θα φυγει αργα ή γρηγορα.

 

8G ξαναπεριμένουμε εμείς του Ιούνη 2017, τον επόμενο μήνα Φλεβάρη.

Για ισχύ έως και Οκτώβρη.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/timokatalogos/

δυο παρατηρησεις

Αναφορικά με όλες τις προσφορές Mobile internet, πρώτα καταναλώνονται:

 

-Tα δωρεάν MB από Bonuses και προσφορές, πχ. Bonus ανανέωσης.

-Tα πληρωτέα πακέτα Mobile Internet πχ 4€ SURF.

Υπενθυμίζεται ότι και στην περίπτωση του Mobile Internet, συνδρομητής ο οποίος έχει ενεργοποιήσει παραπάνω από μία προσφορά με δωρεάν ΜΒ από Bonus, προτεραιότητα κατανάλωσης έχει η προσφορά που λήγει πρώτη. Στην περίπτωση που έχει ενεργοποιήσει πάνω από ένα πληρωτέο πακέτο, καταναλώνονται πρώτα τα MB από το πακέτο που ενεργοποίησε πρώτο.

πλεον το πακετο των 8gb δουλευει ως πληρωμενο πακετο οπως θα επρεπε εξ'αρχης,και γι'αυτο πλέον δεν προηγειται. Αν κανει ταυτοχρονα και ανανεωση καποιος εχοντας και τα 8gb και άλλο ενεργοποιημενο πακετο,θα προηγειται το μπονους ανανεωσης,και θα επονται τα αλλα 2 με βαση την ημερομηνια λήξης.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α. 24%.

...

5. Η διάρκεια του προαγορασμένου χρόνου ομιλίας, από τη στιγμή της πρώτης ανανέωσης, ισχύει για 3 μήνες και το πακέτο σύνδεσης καρτοκινητής για 12 μήνες. Αν ο προαγορασμένος χρόνος ομιλίας δεν καταναλωθεί μέσα στο χρονικό διάστημα 3 μηνών, το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας παραγράφεται αυτόματα.

6.Με το πέρας των αρχικών 4 μηνών από την ενεργοποίηση του καρτοκινητού και εφόσον δεν υπάρχει καμία κίνηση από τον συνδρομητή , οι εξερχόμενες κλήσεις φράσσονται αυτόματα. Από την ημερομηνία φραγής, υπάρχει ένα περιθώριο 35 ημερών για ανανέωση του χρόνου ομιλίας. Με τη λήξη της προθεσμίας των 35 ημερών, ο αριθμός του κινητού σου τηλεφώνου διαγράφεται.

αυτο εξηγει την αργοπορια φραγης,ακριβως οπως την εχουμε αναφερει και εδω.

υ.γ. οταν κανουν διορθωσεις στη σελιδα δεν προσεχουν,φασκουν και αντιφασκουν. Κατα το 5 το νουμερο εχει διαρκεια των 12 μηνων. Η προθεσμια των 35 ημερων του 6, εφαρμοζεται μετα το περας του 12μηνου,οπως παλιά ? Στην πραξη υποθετω πως ναι. Αν διαβασει καποιος μονο το 6 θα καταλαβει οτι το νουμερο χανεται 35 μερες μετα τη φραγη δηλ. 5 μηνες και 5 μερες μετα την αρχική ενεργοποιηση? ή και την τελευταία ανανεωση?...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδια με xiaomi note 4x θα εχω προβλήμα με το 4G ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880

εξαρταται αν διαθετει την συχνότητα 800 (b20) του 4g. H global version του επίσημου εισαγωγέα την εχει κανονικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η δωρεαν χρηση του whatsapp ισχυει ακομη?

Ειναι δωρεαν και οι κλησεις φωνης & οι κλησεις video?

 

:)

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/q/giati-q/q-whatsapp/

Οι φωνητικές κλήσεις μέσω του Internet μεταξύ των χρηστών της εφαρμογής WhatsApp δεν παρέχονται δωρεάν στους Q συνδρομητές, προς το παρόν. Οι συνδρομητές θα χρεώνονται δεδομένα για αυτές τις κλήσεις σύμφωνα με τα ενεργοποιημένα τους πακέτα ή τη βασική χρέωση δεδομένων που ισχύει στην Q.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδια δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,αν καλέσεις την εξυπ. Πελατών Q,και δεν έχει γραμμή διαθέσιμη,ενώ είναι χρεωσιμη κλήση,δεν σε βάζουν σε αναμονή,στο κλείνουν κανονικά.Δε φτάνει που σε χρεώνουν 1,2€ ίντερνετ χωρις να έχεις κάνει χρήση,τώρα και από αυτό;Αυτά στη γλώσσα της πιάτσας λέγονται αρπαχτες,αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησε να λύσεις την διαφορά σου μέσω facebook. Είναι δωρεάν και συνήθως δίνουν λύση!

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδια δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί,αν καλέσεις την εξυπ. Πελατών Q,και δεν έχει γραμμή διαθέσιμη,ενώ είναι χρεωσιμη κλήση,δεν σε βάζουν σε αναμονή,στο κλείνουν κανονικά.Δε φτάνει που σε χρεώνουν 1,2€ ίντερνετ χωρις να έχεις κάνει χρήση,τώρα και από αυτό;Αυτά στη γλώσσα της πιάτσας λέγονται αρπαχτες,αν δεν κάνω λάθος.
Ισχυει. Και μαλιστα το αλλο που κανουν πολλες φορες ειναι στην πρωτη κληση να σου λεει ο τηλεφωνητης οτι δεν μπορουν να σε εξυπηρετησουν τωρα και να στο κλεινει ενω σε εχει χρεωσει και 0.25 και να πρεπει να ξαναχρεωθεις μετα.

 

Τρελοι απατεωνες,εγω τους εκανα καταγγελια στην εεττ (και) γι αυτο,ετσι για το ****το και τα πηρα πισω.

Link to comment
Share on other sites

ένα μπάχαλο υπάρχει με τις νέες ημερομηνίες λήξης χρόνου και εισερχομένων.. :wacko:

 

Σε τηλέφωνο στο όνομά μου που όμως χρησιμοποιεί συγγενής μου δεν βάλαμε κάρτα για αρκετό καιρό το οποίο και του έφραξε το τηλέφωνο (δεν μπορούσαν να τον καλέσουν καθώς εξερχόμενες δεν έκανε έτσι και αλλιώς). Κάποια στιγμή το κατάλαβε και με πήρε τηλέφωνο ότι δεν λειτουργεί το κινητό του και ότι του έλεγε "επείγουσες κλήσεις μόνο" (ως η κάρτα να είχε ακυρωθεί!).

 

Εγώ όταν καλούσα τον εν λόγω αριθμό από το κινητό μου δεν άκουγα τίποτα (!). Η κλήση απλά τερματίζονταν ενώ θα περίμενα να ακούσω μήνυμα "ο χρήσης έχει ενεργοποιήσει φραγή εισερχομένων" ή "εχει φραγή εισερχομένων" ή κάτι τέτοιο. Μπήκα στο myq και έβαλα 5€ αλλά η λειτουργία της SIM δεν επανήλθε αμέσως. Αυτή τη φορά όμως όταν καλούσα έλεγε ότι είναι απενεργοποιημένη η sim ενώ αυτή δεν ήταν και κάναμε και επανεκίνησε (έδειχνε ανενεργή). Καθώς ψιλιάστηκα ότι ίσως θέλει το χρόνο του το αφήσαμε έτσι 24 ώρες (ίσως και παραπάνω) οπότε η λειτουργία της sim επανήλθε..

 

Η επανεργοποίηση φραγμένου αριθμού από ότι κατάλαβα ΔΕΝ είναι άμεση μόλις μπει "χρήμα" στον αριθμό..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το 800 500 0200 για παράπονα και βλάβες δικτύου που είναι χωρίς χρέωση από κινητό wind/q.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Countdown offer 50 SMS για 2€. Αν ήταν μόνιμο πακέτο, θα ήταν καλύτερα. Από το 4,6 που πήγε και το ακρίβαινε.

 

Με 2,5€ τα #50#sms στο More του f2go: Ούτε καν "λογική" τιμή.:)

Link to comment
Share on other sites

Με 2,5€ τα #50#sms στο More του f2go: Ούτε καν "λογική" τιμή.:)

 

Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε 2 διαφορετικά πακέτα.

Το ένα προϋποθέτει να εχεις βάλει μονάδες μεσα και το άλλο απλά το ενεργοποιείς χωρις καμια προϋπόθεση

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μήπως γνωρίζει κανείς τις ρυθμίσεις για την ενεργοποίηση των δεδομένων της q σε κινητό με λειτουργικό windows?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...