Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ως Μάρτη 2018 θα το επιστρέψω ξανά από την εταιρία που το έφερα Q, μάλλον σίγουρα.

 

 

Για ποιο λόγο να το κάνεις αυτό?

 

Είδες που σου έλεγα την άλλη φορα για ποιο λόγο κάθομαι ΣΤΟ F2G έχοντας πολλές προσφορές σε ένα νούμερο

 

Το παραπάνω δεν μπορώ να το κάνω άσε που και μια προσφορά να έχεις στο δικό σου πηγαίνοντας από εδώ και από κει από εταιρεία σε εταιρία θα χάνεις την οποία καλή προσφορά μιλάω για μόνιμες προσφορές

 

Να υποθέσω ότι έκανες Q το νούμερο για τα 8X1GB Eεεεε?

 

 

Εάν έχεις βασικό νούμερο ένα αριθμό Jim που το ξέρει και η κουτσι Μαρία δεν τα κάνεις αυτά εσύ προφανώς τα νούμερα 8 από ότι έχεις πει μάλλον όλα είναι στο ίδιο style από εδώ και από εκεί

 

Που να το κάνω αυτό με το F2G αυτό με 300+120+1500 μόνο χαμένος θα βγω

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

 

Ξέρει κανείς τι παίζει; Με έκλεψαν ή ισχύει αυτό που μου απάντησαν; Δεν το γράφουν πουθενά πάντως και δεν μου έχει πει κανείς κάτι τέτοιο.

 

Αύριο θα πάω σε κατάστημα, αν δεν μου αποδείξουν ότι έχουν δίκιο ή δεν μου γυρίσουν πίσω τα λεφτά,

θα παίξει καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο καταναλωτή, και θα ψάξω και για άλλα θύματα για συλλογική αγωγή (υπεξαίρεση - απάτη).

 

Από τον τιμοκατάλογο της Q : ΚΟΣΤΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 30

H προσφορά των 10 ευρώ που αναφέρει είναι online.

Και πιο κάτω, ο 7ος όρος : Η ενεργοποίηση καρτοκινητού κοστίζει 30€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Το ότι σου δίνουν το συγκεκριμένο ποσό για να το χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα, είναι κάτι σαν δώρο και δεν το αναφέρουν πουθενά.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω στο εξωτερικό.

Έχω το 1GB της προσφοράς, αν διαβάζω καλά τον τιμοκατάλογο roaming, για ιντερνετ μου τρώει από το 1GB + €0,062/MB. Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πως παίρνω το 1gb με 1€/μήνα για 8μηνες?

 

δεν τρεχει τωρα καποια τετοια προσφορα,οσοι την πηραν ,την πηραν.

αν θα ξαναβγει θα το μαθεις η απο δω η θα σου ερθει σμσ

Link to comment
Share on other sites

και για να το λεμε σωστα η προσφορα αυτη ηταν (οσες φορες βγηκε), με κοστος 8 ευρω εφαπαξ και εδινε 1 γιγα καθε μηνα για 8 μηνες.
Link to comment
Share on other sites

και για να το λεμε σωστα η προσφορα αυτη ηταν (οσες φορες βγηκε), με κοστος 8 ευρω εφαπαξ και εδινε 1 γιγα καθε μηνα για 8 μηνες.

 

Εκτός του πρώτου (ουσιαστικά) μήνα από τους 8 μήνες.

 

Ουσιαστικά:

8€ για 1GB/μήνα για 7 μήνες.

Καθώς ενεργοποιούνταν τέλη κάποιου μήνα. Για να δούμε αν αυτός θα'ναι ο Μάης (ή ο Ιούνης) 2017.

Link to comment
Share on other sites

Από τον τιμοκατάλογο της Q : ΚΟΣΤΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 30

H προσφορά των 10 ευρώ που αναφέρει είναι online.

Και πιο κάτω, ο 7ος όρος : Η ενεργοποίηση καρτοκινητού κοστίζει 30€ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

Το ότι σου δίνουν το συγκεκριμένο ποσό για να το χρησιμοποιήσεις για ένα μήνα, είναι κάτι σαν δώρο και δεν το αναφέρουν πουθενά.

 

Το ξέρω ότι το τέλος ενεργοποίησης είναι 30 ευρώ.

Το λέει και στον τιμοκατάλογο (η έκπτωση δεν ισχύει για φορητότητα).

Στον τιμοκατάλογο όμως αναφέρει και τα παρακάτω, δηλαδή δεν είναι λεφτά που τα χάνεις.

5.Η διάρκεια του προαγορασμένου χρόνου ομιλίας, από τη στιγμή της πρώτης ανανέωσης, ισχύει για 3 μήνες και το πακέτο σύνδεσης καρτοκινητής για 12 μήνες. Αν ο προαγορασμένος χρόνος ομιλίας δεν καταναλωθεί μέσα στο χρονικό διάστημα 3 μηνών, το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας παραγράφεται αυτόματα.

......

8.Τα ποσό που επιστρέφεται από το Τέλος Ενεργοποίησης Καρτοκινητής (όλοι οι τύποι) μόλις ενεργοποιηθεί το Καρτοκινητό, μπορεί να καταναλωθεί σε οποιοδήποτε είδος χρήσης (ομιλία, SMS, Mobile Internet) καθώς και για ενεργοποίηση πακέτων καρτοκινητής εκτός από κλήσεις και SMS σε ειδικούς αριθμούς (VAS, Special Numbers).

 

Το εκνευριστικό είναι ότι στην εφαρμογή myQ που είχα εγκαταστήσει στο κινητό από την πρώτη μέρα, το ποσό αυτό εμφανιζόταν διαθέσιμο ως τις 24/4.

 

Μέχρι και τις 22/2 που έληγε ο μήνας και είχα φάει περίπου 8 ευρώ σε πακέτα και σκέτα μηνύματα που έστελνα,

γιατί στις 23 απ' τα 22 + ευρώ που είχα υπόλοιπο σε χρήματα , μου σήκωσαν τα 19.

Δηλαδή μου άφησαν 3 ευρώ για τυρόπιτα;

 

Και φυσικά με άφησαν χωρίς χρόνο ομιλίας την καθαρά δευτέρα, γιατί φοβήθηκα να βάλω λεφτά να μου τα ξαναφάνε.

Δεν υπάρχει λογική στην απάντηση τους με αυτά που έκαναν, αυτό μου τη δίνει. Ούτε υπάρχουν πράγματα στο μιλητό.

Εδώ η εφαρμογή τους μου έλεγε ότι είχε 22 και κάτι ευρώ.

 

Το ποσό δεν με προβληματίζει και υπάρχουν περίοδοι που θα τρώω ένα πενηντάρικο και βάλε το μήνα μόνο σε data, η αναξιοπιστία με εξοργίζει.

και νομίζω ότι είναι κοινή πρακτική σε όλους, γιατί κάτι τέτοιες μαγκιές έκαναν κι απ' τη vodafone στη γυναίκα μου όταν είχε καρτοκινητή και της χρέωσαν κλήσεις κανένα 30άρι ευρώ ενώ το κινητό ήταν κλειστό για μέρες από μπαταρία.

Σηκώθηκε κι έφυγε αλλά αυτοί τα φράγκα τα τσέπωσαν.

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα είναι 30 ευρώ τα οποία μπαίνουν στο λογαριασμό και διαρκούν 1 μήνα.

Αν γίνει online τότε το μόνο κόστος ειναι η συνοδευτική κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ.

Και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει αρχικός χρόνος ομιλίας 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα είναι 30 ευρώ τα οποία μπαίνουν στο λογαριασμό και διαρκούν 1 μήνα.

Αν γίνει online τότε το μόνο κόστος ειναι η συνοδευτική κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ.

Και στις 2 περιπτώσεις υπάρχει αρχικός χρόνος ομιλίας 3 ευρώ.

 

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι το τέλος ενεργοποίησης είναι 30 ευρώ.

Το λέει και στον τιμοκατάλογο (η έκπτωση δεν ισχύει για φορητότητα).

Στον τιμοκατάλογο όμως αναφέρει και τα παρακάτω, δηλαδή δεν είναι λεφτά που τα χάνεις.

5.Η διάρκεια του προαγορασμένου χρόνου ομιλίας, από τη στιγμή της πρώτης ανανέωσης, ισχύει για 3 μήνες και το πακέτο σύνδεσης καρτοκινητής για 12 μήνες. Αν ο προαγορασμένος χρόνος ομιλίας δεν καταναλωθεί μέσα στο χρονικό διάστημα 3 μηνών, το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας παραγράφεται αυτόματα.

......

8.Τα ποσό που επιστρέφεται από το Τέλος Ενεργοποίησης Καρτοκινητής (όλοι οι τύποι) μόλις ενεργοποιηθεί το Καρτοκινητό, μπορεί να καταναλωθεί σε οποιοδήποτε είδος χρήσης (ομιλία, SMS, Mobile Internet) καθώς και για ενεργοποίηση πακέτων καρτοκινητής εκτός από κλήσεις και SMS σε ειδικούς αριθμούς (VAS, Special Numbers).

 

Το εκνευριστικό είναι ότι στην εφαρμογή myQ που είχα εγκαταστήσει στο κινητό από την πρώτη μέρα, το ποσό αυτό εμφανιζόταν διαθέσιμο ως τις 24/4.

 

Μέχρι και τις 22/2 που έληγε ο μήνας και είχα φάει περίπου 8 ευρώ σε πακέτα και σκέτα μηνύματα που έστελνα,

γιατί στις 23 απ' τα 22 + ευρώ που είχα υπόλοιπο σε χρήματα , μου σήκωσαν τα 19.

Δηλαδή μου άφησαν 3 ευρώ για τυρόπιτα;

 

Και φυσικά με άφησαν χωρίς χρόνο ομιλίας την καθαρά δευτέρα, γιατί φοβήθηκα να βάλω λεφτά να μου τα ξαναφάνε.

Δεν υπάρχει λογική στην απάντηση τους με αυτά που έκαναν, αυτό μου τη δίνει. Ούτε υπάρχουν πράγματα στο μιλητό.

Εδώ η εφαρμογή τους μου έλεγε ότι είχε 22 και κάτι ευρώ.

 

Το ποσό δεν με προβληματίζει και υπάρχουν περίοδοι που θα τρώω ένα πενηντάρικο και βάλε το μήνα μόνο σε data, η αναξιοπιστία με εξοργίζει.

και νομίζω ότι είναι κοινή πρακτική σε όλους, γιατί κάτι τέτοιες μαγκιές έκαναν κι απ' τη vodafone στη γυναίκα μου όταν είχε καρτοκινητή και της χρέωσαν κλήσεις κανένα 30άρι ευρώ ενώ το κινητό ήταν κλειστό για μέρες από μπαταρία.

Σηκώθηκε κι έφυγε αλλά αυτοί τα φράγκα τα τσέπωσαν.

 

Το 5 είναι σωστό, το ποσό του προαγορασμένου χρόνου ισχύει 3 μήνες (αν προαγοράσεις χρόνο), αλλά αυτό δεν έχει σχέση με το τέλος ενεργοποίησης.

Στο 8 μπερδεύονται τα πράγματα καθώς δεν αναφέρει ποιο είναι το ποσό που επιστρέφεται από το τέλος ενεργοποίησης, ούτε τη χρονική του ισχύ. Ελλιπέστατη η συγκεκριμένη διατύπωση, καθώς έτσι όπως είναι γραμμένο δε λήγει ποτέ, ακόμη και αν λήξει το νούμερο, κάτι αδύνατο φυσικά !!!

Για αυτό σου είπα πριν ότι στην πράξη το θεωρούν δώρο και λήγει, όπως τα περισσότερα δώρα, σε ένα μήνα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Πολιτική marketing:

 

Q_3_3_2017.jpg

 

Πώς να τους πεις;

Πατάς και (ΑΝ δεν ξέρεις...ΟΚ Από 00:01 απόψε) ψάχνεσαι....

 

Αυτή είναι η πολιτική marketing αυτής της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο είναι.

Μας χαρίζουν γάιδαρο(έστω κάπως μικρό τέλος πάντων) και τον κοιτάμε στα δόντια.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο είναι.

Μας χαρίζουν γάιδαρο(έστω κάπως μικρό τέλος πάντων) και τον κοιτάμε στα δόντια.

 

Είπαμε αν ειναι της συγκεκριμένης εταιρίας η προσφορά όλο προβλήματα βρίσκουν :)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε αν ειναι της συγκεκριμένης εταιρίας η προσφορά όλο προβλήματα βρίσκουν :)

κακιούλες :lol: ο jimmiss έχει δίκιο όμως ως προς τον τρόπο διάθεσης της προσφοράς που αν δεν πάει 00.01 δεν μπορείς να την ενεργοποιήσεις και ψάχνεσαι για το αν όντως υπάρχει η προσφορά..

Link to comment
Share on other sites

κακιούλες :lol: ο jimmiss έχει δίκιο όμως ως προς τον τρόπο διάθεσης της προσφοράς που αν δεν πάει 00.01 δεν μπορείς να την ενεργοποιήσεις και ψάχνεσαι για το αν όντως υπάρχει η προσφορά..

Είναι σπαστικό αλλά είναι θέμα συστημικό. Δεν υπάρχει λόγος να γίνει τεχνική ανάλυση είναι κάτι πολύπλοκο.

 

Όπως πολλοί γκρίνιαζαν για τις εφαρμογές διαχείρισης των καρτοκινητών των άλλων εταιρειών ότι είναι για τα πανηγύρια σε σχέση με της wind και Q αλλά η κάθε εταιρία έχει επενδύσει σε συγκεκριμένες πλατφόρμες και κάτι που για εμάς θεωρείτε τίποτα έχει πολύ μεγάλη πολυπλοκότητα για να δημιουργηθεί με βάση το στήσιμο της κάθε πλατφόρμας που έχει η καθε εταιρία.

 

 

 

 

 

 

 

Send by Huawei Mate 8 - NXT-L29 (The last DSFA in market) via Tapatalk.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Πηγα νατο ενεργοποιησω μεσω της σελιδας της κιου, αλλα τζιφος.Θα στειλω μηνυμα μετα τις 12.Μπραβο κιου.Καλοδεχουμενο οποιο δωρο, αλλα μερικα δωρα τα δινουν με τετοιο τροπο που δεν επρεπε.Μακαρι τα παντα να τα ειχαμε μεχρι να τελειωσουν (ανανεωσεις χρονου,πακετα,μπονους, κτλ κτλ) και οχι να ισχυουν για ορισμενο διαστημα..Αν γινοταν αυτο οι ετσιριες θα εχαναν εσοδα πολλα,γι αυτο σιγα μην γινοταν κατι τετοιο, στην Ελλαδα.Εδω μας αρμεγουν κανονικα, αλλα φταιμε και εμεις που τις επιτρεπουμε να μας κανουν τετοια.
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Που υπήρχε αυτό το κουμπί,η ανακοίνωση στο fb ειχε το λινκ που εβαλα νωρίτερα και δεν ειχε κουμπί. Έλεγε οτι ενεργοποιειται από τις 00.01.

Καλοδεχουμενο οποιο δωρο, αλλα μερικα δωρα τα δινουν με τετοιο τροπο που δεν επρεπε.Μακαρι τα παντα να τα ειχαμε μεχρι να τελειωσουν (ανανεωσεις χρονου,πακετα,μπονους, κτλ κτλ) και οχι να ισχυουν για ορισμενο διαστημα..Αν γινοταν αυτο οι ετσιριες θα εχαναν εσοδα πολλα,γι αυτο σιγα μην γινοταν κατι τετοιο, στην Ελλαδα.Εδω μας αρμεγουν κανονικα, αλλα φταιμε και εμεις που τις επιτρεπουμε να μας κανουν τετοια.

στην Ελλάδα ποτέ δεν ίσχυε από την αρχή της κινητής ουτε νομίζω στην Ευρώπη να ισχύει κάτι τέτοιο. Και αν δεν υπάρχουν οι ίδιοι περιορισμοί σίγουρα με κάποιον τρόπο υποχρεώνεται ο συνδρομητής να βάζει τακτικά χρήματα. Στις άλλες χώρες στο μεταξύ (περαν του οτι εχουν καλύτερες οικονομικές συνθήκες) ίσως εχουν μεγαλύτερη πέραση τα συμβόλαια λόγω πιο σωστής αναλογίας παροχών/κόστους.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...