Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 φορές τον μήνα μπορείς να το ενεργοποιείς, κάθε μήνα.

 

ευχαριστω, αν δεν το ενεργοποιησω καποιο μηνα το χανω η μπορω μετα απο 2 μηνες για παραδειγμα να το ξαναενεργοποιησω?

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό το μήνυμα :

H ΔIAPKEIA IΣXYOΣ ΣAΣ EΛHΞE KAI H ΣYNΔEΣH ΣAΣ ΘA AKYPΩΘEI ΣE 5 HMEPEΣ. ΓIA NA ΠAPATEINETE TH ΔIAPKEIA IΣXYOΣ, ANANEΩΣTE AMEΣA TO XPONO OMIΛIAΣ ΣAΣ.

Είχα πάρει την κάρτα πριν 6 μήνες μαζί με 10€ χρόνο. Υπάρχει περίπτωση να ακυρωθεί η κάρτα μου?

Δεν ακυρώνεται στον 1 χρόνο?

Link to comment
Share on other sites

Και μένα...

Κανονικά αυτό γίνεται στους 3 μήνες

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Ψαρωτικό είναι για να βάλεις κάρτα.

στους 13 μήνες και 5 ημέρες ακυρώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ψαρωτικό είναι για να βάλεις κάρτα.

στους 13 μήνες και 5 ημέρες ακυρώνεται.

 

Α, κάνουν και τέτοια όμορφα; :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει βέβαια την προσφορά του Ιανουαρίου που έδινε 1γιγα για 8 μήνες με 8€.

Προφανώς αν δεν βάλω χρήματα μέσα δεν θα μπορέσω να κάνω χρήση της προσφοράς για τους υπόλοιπους δύο μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παραγγείλω ένα πακέτο σύνδεσης της Q online γιατί με όλα αυτά που έχω ακούσει μου κίνησε την περιέργεια!! Ως πρώτη εμπειρία έχω να πω ότι η online παραγγελία πακέτου σύνδεσης παίρνει απειροελάχιστο χρόνο σε σχέση με το να πει κάποιος σε κάποιο κατάστημα. Λογικά αύριο-μεθαύριο θα έχει έρθει απο όσο λέει για τον νόμο Αττικης! Άντε να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει βέβαια την προσφορά του Ιανουαρίου που έδινε 1γιγα για 8 μήνες με 8€.

Προφανώς αν δεν βάλω χρήματα μέσα δεν θα μπορέσω να κάνω χρήση της προσφοράς για τους υπόλοιπους δύο μήνες.

 

Ναι.

Αν δεν βάλεις έστω 5€ "κάρτα"ως την Παρασκευή θα μείνεις με 0,00€ υπόλοιπο και στη Q/Wind δε μπορεί να γίνει (οποιαδήποτε, ακόμα και σε προπληρωμένα πακέτα) χρήση ΜΒ αν δεν υπάρχει έστω 0,01 € υπόλοιπο

 

 

Ειπα να παραγγείλω ένα πακέτο σύνδεσης της Q online γιατί με όλα αυτά που έχω ακούσει μου κίνησε την περιέργεια!! Ως πρώτη εμπειρία έχω να πω ότι η online παραγγελία πακέτου σύνδεσης παίρνει απειροελάχιστο χρόνο σε σχέση με το να πει κάποιος σε κάποιο κατάστημα. Λογικά αύριο-μεθαύριο θα έχει έρθει απο όσο λέει για τον νόμο Αττικης! Άντε να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Από εδώ το παρήγγειλες και θα πληρώσεις 10€ στον courrier;

https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να παραγγείλω ένα πακέτο σύνδεσης της Q online γιατί με όλα αυτά που έχω ακούσει μου κίνησε την περιέργεια!! Ως πρώτη εμπειρία έχω να πω ότι η online παραγγελία πακέτου σύνδεσης παίρνει απειροελάχιστο χρόνο σε σχέση με το να πει κάποιος σε κάποιο κατάστημα. Λογικά αύριο-μεθαύριο θα έχει έρθει απο όσο λέει για τον νόμο Αττικης! Άντε να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ αφού παράγγειλα μία κάρτα των 10 € online περίμενα πάνω από μία βδομάδα χωρίς αποτέλεσμα οπότε αναγκάστηκα να πάω σε κατάστημα πληρώνοντας τον...φόρο βλακείας ...

Ελπίζω εσύ να βρεις άκρη πιο εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφού παράγγειλα μία κάρτα των 10 € online περίμενα πάνω από μία βδομάδα χωρίς αποτέλεσμα οπότε αναγκάστηκα να πάω σε κατάστημα πληρώνοντας τον...φόρο βλακείας ...

 

Ελπίζω εσύ να βρεις άκρη πιο εύκολα.

 

 

 

Το ελπίζω!! Έλεγε πάντως στο site ότι θα με πάρουν σε λίγη ώρα τηλέφωνο για να κανονίσουμε την μέρα και την ώρα την οποία θα έρθει ο εκπρόσωπος για να υπογράψω αλλά ακόμα δεν με κάλεσαν. Ίσως γιατί το παράγγειλα κατα τις 20:00 όποτε λογικά αύριο θα με πάρουν τηλεφωνο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό που λέτε:

 

Με παραγγελία 15€ κάρτας έρχεται γρήγορα η Q σπίτι σου;

Και με παραγγελία 10€ κάρτας αργεί {ή δεν έρχεται καθόλου};

 

Άλλα κόλπα είναι αυτά;

 

ΜΙΛΑ.....που λέει το σύνθημα.... χα χα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν το κατάλαβα αυτό που λέτε:

 

Με παραγγελία 15€ κάρτας έρχεται γρήγορα η Q σπίτι σου;

Και με παραγγελία 10€ κάρτας αργεί {ή δεν έρχεται καθόλου};

 

Άλλα κόλπα είναι αυτά;

 

ΜΙΛΑ.....που λέει το σύνθημα.... χα χα!!

 

 

 

Σύμφωνα με το επιβεβαιωτικό email το αργότερο μέχρι Τετάρτη άντε Πέμπτη θα το έχω παραλάβει!!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/d44478901d07be5a0f008bf34b25bed9.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by yianovios
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το επιβεβαιωτικό email το αργότερο μέχρι Τετάρτη άντε Πέμπτη θα το έχω παραλάβει!!

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160725/d44478901d07be5a0f008bf34b25bed9.png

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πήρα το ίδιο μέιλ (αυτοματοποιημένο είναι) και δεν επικοινώνησε κανείς έκτοτε.Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών όπου αφού έδινα από την αρχή όλα τα στοιχεία ξανά και ξανά, με παρέπεμπαν σε τηλέφωνο εξωτερικού συνεργάτη το οποίο δεν απαντούσε ποτέ ( μια μέρα ήμουν σε αναμονή για μιάμιση ώρα :lol:) Τέλος πάντων, επειδή θα τρώγαμε τα λεφτά μας στα τηλέφωνα πήγα στο κατάστημα και σε τρεις ώρες όλα κομπλέ.

Είδες για να υπάρχει...κίνητρο...:p

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το ίδιο μέιλ (αυτοματοποιημένο είναι) και δεν επικοινώνησε κανείς έκτοτε.Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών όπου αφού έδινα από την αρχή όλα τα στοιχεία ξανά και ξανά, με παρέπεμπαν σε τηλέφωνο εξωτερικού συνεργάτη το οποίο δεν απαντούσε ποτέ ( μια μέρα ήμουν σε αναμονή για μιάμιση ώρα :lol:) Τέλος πάντων, επειδή θα τρώγαμε τα λεφτά μας στα τηλέφωνα πήγα στο κατάστημα και σε τρεις ώρες όλα κομπλέ.

 

Είδες για να υπάρχει...κίνητρο...:p

 

 

 

Αν δεν με καλέσουν μέχρι αύριο το μεσημέρι θα στείλω μήνυμα στην σελιδα της Q στο Facebook και θα τους πάρω τηλέφωνο αλλά αν μου πουν και εμενα αυτά που σου είπαν κι εσένα θα πάω κατευθείαν στο κατάστημα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με καλέσουν μέχρι αύριο το μεσημέρι θα στείλω μήνυμα στην σελιδα της Q στο Facebook και θα τους πάρω τηλέφωνο αλλά αν μου πουν και εμενα αυτά που σου είπαν κι εσένα θα πάω κατευθείαν στο κατάστημα!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Σωστός! Ελπίζω πάντως να επικοινωνήσουν μαζί σου.

Link to comment
Share on other sites

Στις 23 του μήνα μου ήρθε sms με το ακόλουθο κείμενο:

1GB ΔΩΡΟ ΣΤΙΣ 03/08 ΓΙΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ MBs! ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ, ΑΛΛΑΞΕ ΔΩΡΕΑΝ ΣΕ 4G ΤΗΝ SIM ΚΑΡΤΑ ΣΟΥ ΣΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ WIND ΕΩΣ 31/07

Απλώς έδειξα το μήνυμα και την ταυτότητά μου στον υπάλληλο του καταστήματος της οδού Βενιζέλου (Θεσσαλονίκη). Μου έδωσε μία καινούρια πορτοκαλί multi-sim, υπέγραψα κι αυτό ήταν όλο.

Το κινητό μου είναι 3G, το Jiayu G2F.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Στις 23 του μήνα μου ήρθε sms με το ακόλουθο κείμενο:

 

Απλώς έδειξα το μήνυμα και την ταυτότητά μου στον υπάλληλο του καταστήματος της οδού Βενιζέλου (Θεσσαλονίκη). Μου έδωσε μία καινούρια πορτοκαλί multi-sim, υπέγραψα κι αυτό ήταν όλο.

Το κινητό μου είναι 3G, το Jiayu G2F.

 

"1GB ΔΩΡΟ ΣΤΙΣ 03/08"

Φαντάζομαι από 3/8 ως 2/9/2016 για κατανάλωση το 1GB.

Όχι από 00:01 ως 23:59 της 3/8.

 

Το ρώτησες αυτό που άλλαξες την sim;

Ή δε θα καταλάβαιναν για τι πράμα τους μιλας; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα ρωτήσει ξανά για την προσφορά των €8 με το 1GB / μήνα. Νομίζω λήγει τον Αύγουστο. Έχει κανείς ''ακούσει'' κάτι για το τι μέλλει γενέσθαι ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τόσα χρόνια στην Q κ ήρθε και η δικιά μου σειρά, για πρώτη φορά, να δυσανασχετήσω λιγάκι.

Αυτές τις μέρες η οικογένεια βρίσκεται σε χωριό στην δυτική Κρήτη (κοντά στα Φαλάσαρνα, για όσους γνωρίζουν) κ όσες φορές προσπάθησα να μιλήσω μαζί τους (απο Q σε Q) η επικοινωνία μας ήταν επιεικώς τραγική και με πολλές αποσυνδέσεις. Δηλαδή σε σύνολο 30 λεπτών ομιλίας χρειάστηκε να τους καλέσω σχεδόν 4 φορές γιατί τερματίστηκε η κλήση.

Τι να πω...

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να καταλάβω ή προσφορά με τα 1500 λεπτά σου στέλνουν μήνυμα ή επικοινωνεις μέσω ειδικής φόρμας να σε στείλουν την προσφορά.Απο εκεί και πέρα κάθε μήνα θα στέλνεις μήνυμα σε συγκεκριμένο αριθμό και θα έχεις την προσφορά και αν ναι για πόσο καιρό?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί επικοινώνησαν μαζί μου απο την Q για να τους δώσω το ΑΦΜ και να κανονίσουμε την ημέρα και ώρα παράδοσης του πακέτου σύνδεσης. Μου είπαν πως θα μου στείλουν την σιμ και θα την παραλάβω την Πέμπτη με την Speedex. Αλλα μου είπαν πως θα ενεργοποιηθεί σε τρεις εργάσιμες μέρες όποτε απο Δευτέρα Τρίτη θα μπορώ να την χρησιμοποιήσω....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει και την επομενη να ενεργοποιηθεί. που και που τσεκαρε αν συνδεθηκε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπορει και την επομενη να ενεργοποιηθεί. που και που τσεκαρε αν συνδεθηκε

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

 

 

Άντε να δούμε...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...