Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπόψη, η προσφορά του Πρώτου Θέματος ισχύει κάθε εβδομάδα. (10+10 δώρο)!... :rolleyes::happy:

 

Δεν το ήξερα άλλα τώρα που το διάβασα το γκούκλαρα και όντως ισχύει.

Χθες έκανα ανανέωση με 10€ :X:X:X

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά αγοράζεις όλα τα πακέτα με την προσφορά του πρωτου θέματος.

Είναι δοκιμασμένο πολλές πολλές φορές.

 

Ερωτησεις και αποριες για την προσφορα σαν ασχετος :O

 

Αγοραζεις την εφημεριδα με την προσφορα

Πας Καρφουρ και αγοραζεις 10αρα καρτα και με το κουπονι της εφημεριδας παιρνεις τον διπλασιο χρονο (ποια ακριβως ειναι η διαδικασια?δινεις το κουπονι στο σουπερ μαρκετ?)

Οταν πλεον εχεις 20 ευρω μεσα (~17.80 μετα τους φορους για την ακριβεια), τα πρωτα πακετα που θα ενεργοποιησεις θα αφεραισουν χρηματα απο το μπονους του πρωτου θεματος που εχει διαρκεια 15 ημερες (ή κανω λαθος και ειναι παραπανω?) ή απο την κανονικη καρτα και μολις αυτη τελειωσει θα ξεκινησει η καταναλωση του μπονους??

 

Υπαρχουν καπου οι οροι?

Γιατι με ενα γρηγορο ψαξιμο που εκανα δεν βρηκα κατι (ειμαι απο το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Οι 15 ημέρες είναι μύθος ( και ας το γράφει το κουπόνι και ας το γράφουν οι όροι της εφημερίδας. )

Όπως έχει αναφερθεί και από άλλους οι κάρτες είναι κανονικές κάρτες των 20 ευρώ. Ο δωρεάν χρόνος λήγει σε 6 μήνες και όχι σε 15 ημέρες.

Η διαδικασία είνα ότι ο-η ταμίας στο super market χτυπάει μία καρτα των 20 ευρώ. Στην συνέχεια σου κάνει έκπτωση 10 ευρώ λόγω του κουπονιού και κρατάει φυσικά το κουπόνι.

Είναι καταπληκτική προσφορά με 10 + 2 για την εφημερίδα πέρνεις 20 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει,ουτε τα android

 

Δεν ισχυει αυτο που λες. Μια χαρα 160 χαρακτηρες εχει το android.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχυει αυτο που λες. Μια χαρα 160 χαρακτηρες εχει το android.

 

για πες μας γιατι μαλλον εχεις ανακαλυψει κατι που η υπολοιπη ελλαδα ακομα ψαχνει.

Link to comment
Share on other sites

για πες μας γιατι μαλλον εχεις ανακαλυψει κατι που η υπολοιπη ελλαδα ακομα ψαχνει.

 

160 έχω και στο android (έκδοση 2.3.6),...

στα μηνύματα -> ρυθμίσεις -> εισαγωγή λειτουργίας -> επιλέγεις "Αλφάβητο GSM"

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Οι 15 ημέρες είναι μύθος ( και ας το γράφει το κουπόνι και ας το γράφουν οι όροι της εφημερίδας. )

Όπως έχει αναφερθεί και από άλλους οι κάρτες είναι κανονικές κάρτες των 20 ευρώ. Ο δωρεάν χρόνος λήγει σε 6 μήνες και όχι σε 15 ημέρες.

Η διαδικασία είνα ότι ο-η ταμίας στο super market χτυπάει μία καρτα των 20 ευρώ. Στην συνέχεια σου κάνει έκπτωση 10 ευρώ λόγω του κουπονιού και κρατάει φυσικά το κουπόνι.

Είναι καταπληκτική προσφορά με 10 + 2 για την εφημερίδα πέρνεις 20 ευρώ.

 

Δηλαδή τα 10€ δεν ισχύουν για 15 μέρες; Είχα την εντύπωση πως αγοράζουμε τα 10€ κι αυτά μένουν ως έχουν για 6 μήνες και τα υπόλοιπα 10€ που κάνουν δώρο σε 15μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι το 10αρικο μπαινει στο συνολικό υπολοιπο. Ειναι σαν να έχεις αγοράσει 20αρα, αλλά με 10 ευρω. Το μόνο που έχει χρονικό περιορισμό είναι το κουπονι, που γράφει από πίσω οτι ισχυει για μια εβδομάδα, δηλαδή π.χ. το κουπόνι της περασμένης Κυριακής πρεπει να το πας σε καρφουρ μεχρι το ερχομενο Σαββατο.

 

Η δικιά μου απορία ειναι, από τη στιγμή που παρω π.χ. σήμερα το 20αρι χαρτακι απο το καρφουρ, μπορω να το κρατήσω και να το χρησιμοποιήσω π.χ. σε 3 μηνες; Εχω ηδη αρκετο υπολοιπο στη καρτα, απλα θελω να εχω καβατζα ;)

Link to comment
Share on other sites

για πες μας γιατι μαλλον εχεις ανακαλυψει κατι που η υπολοιπη ελλαδα ακομα ψαχνει.

 

Δεν ανακαλυψα την Αμερικη. Αντιθετως εσυ μαλλον εισαι απο τους λιγους που δεν το εχουν βρει ακομα. Πρεπει να επιλεξεις μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης των sms τη γλωσσα των ελληνικων στο θεμα κωδικοποιησης. Αν δεν βρισκεις να υπαρχει τετοια ρυθμιση τοτε βαζεις αλλη εφαρμογη που την εχει οπως πχ. το go sms pro ή το Handcent SMS. Μου εχει τυχει σε κινητο, η stock εφαρμογη του sms να μην εχει τη ρυθμιση των ελληνικων.

 

Η δικιά μου απορία ειναι, από τη στιγμή που παρω π.χ. σήμερα το 20αρι χαρτακι απο το καρφουρ, μπορω να το κρατήσω και να το χρησιμοποιήσω π.χ. σε 3 μηνες; Εχω ηδη αρκετο υπολοιπο στη καρτα, απλα θελω να εχω καβατζα ;)

 

Εγω την ενεργοποιηση την ειχα κανει μετα απο 1+μηνα απο τοτε που ειχα αγορασει το 20€ απο τα καρφουρ.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε : Μύθος είναι οι 15 ημέρες., και δεν το έχω αναφέρει μόνο εγώ, το έχουν αναφέρει και άλλοι .

Με χαρά περιμένω και την δική σου επιβεβαίωση ύστερα από δύο εβδομάδες.

@ Geocom : μπορείς να την χρησιμοποιήσεις μέχρι 2 χρόνια από την ημέρα που την αγόρασες . Αλλά δεν το εγγυώμαι κιόλας . Απλά μια φορά κόλλησε το ταμείο , και μου φέραν τις κάρτες από το κεντρικό ταμείο ( κατάστημα Αλίμου ). Αυτές γράφαν και την ημερομηνία λήξης δύο χρόνια μετά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε : Μύθος είναι οι 15 ημέρες., και δεν το έχω αναφέρει μόνο εγώ, το έχουν αναφέρει και άλλοι .

Με χαρά περιμένω και την δική σου επιβεβαίωση ύστερα από δύο εβδομάδες.

 

Σε εμενα πηγαινει αυτο; Ή εισαι απο κινητο και δεν εκανες quote καποιο αλλο μηνυμα;

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πήρα ένα πακέτο q για να το χρησιμοποιήσω σ ένα smartphone που έφερα από Κίνα και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.

Πρώτον δίπλα στο σήμα έχει πάντα ενεργοποιημένο ένα R που υποθέτω πως είναι το Roaming.

Δεύτερον και κυριότερο δεν παίρνει τις ρυθμίσεις για το Internet και όταν ενεργοποιώ το Data το κινητό δεν κάνει τίποτα.

 

Καμία βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις τις ρυθμίσεις της q

 

Όνομα Προφίλ: Q Internet

Σημείο πρόσβασης: myq

Διακομιστής μεσολάβισης: (κενό)

Πόρτα: (κενό)

Αρχική σελίδα: (κενό)

Όνομα χρήστη: (κενό)

Κωδικός πρόσβασης: (κενό),

 

 

Θα ενεργοποιήσεις το roaming απο τις ρυθμισεις σου και θα έχεις κανονικά ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

πήρα ένα πακέτο q για να το χρησιμοποιήσω σ ένα smartphone που έφερα από Κίνα και αντιμετωπίζω κάποια προβλήματα.

Πρώτον δίπλα στο σήμα έχει πάντα ενεργοποιημένο ένα R που υποθέτω πως είναι το Roaming.

Δεύτερον και κυριότερο δεν παίρνει τις ρυθμίσεις για το Internet και όταν ενεργοποιώ το Data το κινητό δεν κάνει τίποτα.

 

Καμία βοήθεια;

 

Στο 1ο είναι όντως το roaming της Wind όσον αφορά το 2ο:

 

Βάλε νέο APN:

Internet Settings:

Settings -> More settings -> Mobile Networks -> Access Point Names -> Options New APN

• Name: Q Internet

• APN: myq

• MCC: 202

• MNC: 09

• APN Type:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανακαλυψα την Αμερικη. Αντιθετως εσυ μαλλον εισαι απο τους λιγους που δεν το εχουν βρει ακομα. Πρεπει να επιλεξεις μεσα απο τις ρυθμισεις της εφαρμογης των sms τη γλωσσα των ελληνικων στο θεμα κωδικοποιησης. Αν δεν βρισκεις να υπαρχει τετοια ρυθμιση τοτε βαζεις αλλη εφαρμογη που την εχει οπως πχ. το go sms pro ή το Handcent SMS. Μου εχει τυχει σε κινητο, η stock εφαρμογη του sms να μην εχει τη ρυθμιση των ελληνικων.

 

 

 

Εγω την ενεργοποιηση την ειχα κανει μετα απο 1+μηνα απο τοτε που ειχα αγορασει το 20€ απο τα καρφουρ.

 

αυτο που λες ειναι μονο για κεφαλαια,με κεφαλαια εχω και γω 160 αλλα δεν μ αρεσει να φωναζω οταν στελνω ενα sms

Link to comment
Share on other sites

(offtopic) στο ανδροιντ 4 που ειναι οι αναλογες ρυθμισεις? Γιατι σε ενα xperia που εχω δεν βλεπω πουθενά ρυθμισεις για την γλωσσα στην εφαρμογή που έχει.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες ειναι μονο για κεφαλαια,με κεφαλαια εχω και γω 160 αλλα δεν μ αρεσει να φωναζω οταν στελνω ενα sms

 

Δεν γραφεις απαραιτητα με κεφαλαια, παιρνει κανονικα τα μικρα με 160 χαρακτηρες αλλα φυσικα ο παραληπτης θα τα παρει ολα στα κεφαλαια γιατι ειναι θεμα των παροχων το πως τα στελνουν. Edit: Για το τελευταιο δεν ειμαι τελικα σιγουρος οτι οφειλεται εκει το προβλημα των κεφαλαιων αλλα αυτο ειναι ουτως ή αλλως αλλο καπελο.

 

(offtopic) στο ανδροιντ 4 που ειναι οι αναλογες ρυθμισεις? Γιατι σε ενα xperia που εχω δεν βλεπω πουθενά ρυθμισεις για την γλωσσα στην εφαρμογή που έχει.

 

Και σε δικο μου xperia με 4.0 η stock δεν εχει αυτη τη ρυθμιση αλλα βλεπει κανονικα τους 160 χαρακτηρες και ετσι δεν ασχολουμαι. Μετρα σε ενα μηνυμα και δες αν εχεις προβλημα. Πιθανον να μην εχεις.

Edited by runner70
Link to comment
Share on other sites

Οι μεγάλες εταιρίες συνήθως έχουν σετάρει τα κινητά (τουλάχιστον όσα έρχονται στην Ελλάδα) ώστε να μην γράφουν σε unicode τα sms. Οι μικρές εταιρίες και οι Κινέζοι, δεν...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφεις απαραιτητα με κεφαλαια, παιρνει κανονικα τα μικρα με 160 χαρακτηρες αλλα φυσικα ο παραληπτης θα τα παρει ολα στα κεφαλαια γιατι ειναι θεμα των παροχων το πως τα στελνουν. Edit: Για το τελευταιο δεν ειμαι τελικα σιγουρος οτι οφειλεται εκει το προβλημα των κεφαλαιων αλλα αυτο ειναι ουτως ή αλλως αλλο καπελο.

 

 

 

Και σε δικο μου xperia με 4.0 η stock δεν εχει αυτη τη ρυθμιση αλλα βλεπει κανονικα τους 160 χαρακτηρες και ετσι δεν ασχολουμαι. Μετρα σε ενα μηνυμα και δες αν εχεις προβλημα. Πιθανον να μην εχεις.

 

ε αυτο ειναι το θεμα,ο παραληπτης τα παιρνει κεφαλαια μετα..

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε : Μύθος είναι οι 15 ημέρες., και δεν το έχω αναφέρει μόνο εγώ, το έχουν αναφέρει και άλλοι .

Με χαρά περιμένω και την δική σου επιβεβαίωση ύστερα από δύο εβδομάδες.

 

Οκ θα το κανω.:)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τότε που έβαλα Q και με την προσφορά του Πρώτου Θέματος, δεν μου τελειώνει η κάρτα όσο και να προσπαθώ. :p Μιλάω, στέλνω sms, μπαίνω Internet και ακόμα έχω. Δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο που έφυγα από συμβόλαιο Vodafone. :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από τότε που έβαλα Q και με την προσφορά του Πρώτου Θέματος, δεν μου τελειώνει η κάρτα όσο και να προσπαθώ. :p Μιλάω, στέλνω sms, μπαίνω Internet και ακόμα έχω. Δεν το έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο που έφυγα από συμβόλαιο Vodafone. :)

 

Ομοιως... :):cool:

 

Το ίδιο και εγώ, βέβαια έχω και ένα νουμερακι κοσμοτε για 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...